Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 14Hääli - 4.14 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üldine TAK arutelu, osa 2
Autor Sõnum
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2921
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Ei teagi kohe nüüd mida teha.
25.09.2012 19:23
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
sasstak Ära
Mõnusamalt kohale

Postitusi: 2,672
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2922
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(25.09.2012 12:47)lauri3885 Kirjutas:  Mul küsimus.Kas saan õigesti aru,et 54 liinil oktoobrist 6tk 2 juhiga ja 1tk tipptunni buss?
Kas 53 ja 56-le 1 järjekorra lisandumisega kaks 3vko järjekorda tuleb siis 1-2 vko kätte? Küsimus sellest,et 14 liinile lõõtsade tulekuga 1-2 vko-s kummasgi 2tk(kokku 4)lühikese bussi järjekorda kaob ära ja samas 3vko-s kuuel seisval lühikesel bussil puudub endiselt kindlustuspoliis.

2. VKO-st 14. liinile tulevad 2352 ning 2789

Mõnusamalt kohale
26.09.2012 11:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
sasstak Ära
Mõnusamalt kohale

Postitusi: 2,672
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2923
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(25.09.2012 12:47)lauri3885 Kirjutas:  Mul küsimus.Kas saan õigesti aru,et 54 liinil oktoobrist 6tk 2 juhiga ja 1tk tipptunni buss?
Kas 53 ja 56-le 1 järjekorra lisandumisega kaks 3vko järjekorda tuleb siis 1-2 vko kätte? Küsimus sellest,et 14 liinile lõõtsade tulekuga 1-2 vko-s kummasgi 2tk(kokku 4)lühikese bussi järjekorda kaob ära ja samas 3vko-s kuuel seisval lühikesel bussil puudub endiselt kindlustuspoliis.

Alates 01.10.2012 kõik 53. ning 56. liini järjekorrad jäävad 3. VKO käes!!! 19/4 tuleb on 2. VKO kätte... 44/3, 44/4, 44/5 ka... 51. liinil jääb 51/4 ning 51/5

Mõnusamalt kohale
(selle postituse viimane muutmine: 28.09.2012 18:32 sasstak.)
28.09.2012 18:26
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #2924
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Küllap juba äraleierdatud teema aga loodan,et ei panda pahaks.Üks illustreeriv foto.Paduvihma tagajärg:Viru bussiterminal uputab.
http://www.ohtuleht.ee/494046

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 29.09.2012 18:56 lauri3885.)
29.09.2012 18:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2925
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Tormist juba kaks päeva möödas... pole just kiireim taip.
29.09.2012 19:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #2926
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(29.09.2012 19:54)Regardman Kirjutas:  Tormist juba kaks päeva möödas... pole just kiireim taip.
See lugu koos fotoga oli lihtsalt alles tänases õhtulehes ja lugesin lehte alles õhtu poole.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 29.09.2012 20:06 lauri3885.)
29.09.2012 20:03
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2927
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Seal on ennegi uputanud. Ega sinna keldrisse ju keegi mingisugust tõsisemat pumpa ei ole paigaldanud mis sealt vett minema pumpaks. Kogu see kant on ju merepinnaga samas tasapinnas ja kohati isegi madalamal. Miks muidu igal kevadel seltskond paadiga mööda Tuukri tänavat sõidab. Seda enam on humoorikas idee ehitada Hobujaama platsi kohapeale maja ja selle keldrisse järgmine terminal. Nagu ka igasugused muud linnaviletsuse investeeringud, samal ajal kui oleks vaja üks pumbajaam ehitada. Volli muidugi teab paremini.
29.09.2012 20:48
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #2928
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(29.09.2012 20:48)Oxygen Kirjutas:  Volli muidugi teab paremini.


Ära mängi tulega ! Ja nüüd mine kontrolli kas kraanist vett tuleb veel...
29.09.2012 20:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2929
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(29.09.2012 20:48)Oxygen Kirjutas:  Seal on ennegi uputanud. Ega sinna keldrisse ju keegi mingisugust tõsisemat pumpa ei ole paigaldanud mis sealt vett minema pumpaks. Kogu see kant on ju merepinnaga samas tasapinnas ja kohati isegi madalamal. Miks muidu igal kevadel seltskond paadiga mööda Tuukri tänavat sõidab. Seda enam on humoorikas idee ehitada Hobujaama platsi kohapeale maja ja selle keldrisse järgmine terminal. Nagu ka igasugused muud linnaviletsuse investeeringud, samal ajal kui oleks vaja üks pumbajaam ehitada. Volli muidugi teab paremini.
Tuukri tänava kohta võin rääkida. Selle all või vahetult kõrval jookseb sade- ja solgivee ühiskollektor, diameeter oli tal vist 1800mm kui peast ei eksi ja see rajati ajal, kui sinna juhiti vaid Kadrioru ning Lasnamäe esimeste elurajoonide vesi. Tänasel päeval voolab selles kollektoris Paljasaare suunas lisaks eelmainitule umbes poole tänapäevase Lasnamäe solk + vihmavesi, mis tänavatelt restkaevudesse kaob. Tuukri tunnelkollektor hakkab üle ajama vaid paduvihmadega, kui sinna lisaks igapäevasele solgile tahab ära mahtuda ka vihmavesi, mis kokku kogutud umbes 20-30 ruutkilomeetriselt alalt. Kui suur on vee hulk nii suurelt maa-alalt, kui maha sajab korraga kasvõi 10mm vett, arvutage ise. Aga padukaga või kui sajab kõvasti pool päeva järjest, võib maha sadada ka 100-150mm vett.
Kõige lihtsam lahendus uputuse vältimiseks oleks tekitada kollektorist ülevool otse merre, aga seda ei luba rohelised ning keskkonnakaitsjad. Teine lahendus oleks lisakollektori ehitus + pumbajaama lisamine, see aga nõuab suuri linnapoolseid investeeringuid, mida aga pole.
Viimase uputuse järelkajades vabandas ju abilinnapea umbes selliste sõnadega, et jah, uut trassi oleks vaja, aga kuna selline uputus kimbutab vaid korra paari aasta tagant, siis ei ole see linna prioriteet.
Seoses Ülemiste ristmiku ehitusega viidi osa sademevete äravoole nii Majaka, kui Kadrioru piirkonnast nüüd uue trassi ja kraavidega läbi Kadrioru pargi otse merre, see peaks vähemalt natukenegi Tuukri kollektori koormust suure vihmaga vähendama, aga nagu sel suvel selgus osati ka siin midagi vussi keerata, sest uputama hakkas hoopis Laagna tee algus, kus seni varem midagi taolist pole olnud Smile
Aga mis toimub Viru keskuse bussiterminalis, seda peate uurima maja haldaja käest või õigemini terminali omanikult, kelleks on TTA. Kui jäme vihmavete kogumise torustik seal põranda all on või mida ja kuhu pumbata annab, ma ei tea!
29.09.2012 21:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #2930
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
See teema pole küll päris õige koht aruteluks Tallinna linna kanalisatsiooni teemadel aga kuna ots on lahti tehtud siis kirjutan samuti siia. Lisan lihtsalt mõne fakti mis teemaga ka haakub.

Jälgisin täna läbi esiakna 16. bussiliini marsruudile jäävaid sadevetekaeve seoses tugeva vihmasajuga. Pooled nendest olid umbes paremal juhul restidele jäänud lehtedest,halvemal juhul jumal teab millest - vee seest paistis lihtsalt kaevu restkaas. Ülejäänud pooltest kaevusest asub kas sellistes kohtades kus vesi ei voola (näiteks tee või ristmiku keskel) või asuvad ülejäänud pinnast kõrgemal. Nende viimastega on nii,et isegi Edgari soovil ja Havi käsul ei hakka vesi mäest üles voolama. Ning poolest pool mis üle jäid,neelasid vett sellise lurinaga,et tänaval olid nende kohal vaid suuremat sorti keerised keset vetevälja. Seega ma ei imesta üldse,et Endla silla alune jms upuvad ning mis Tuukri tn kollektorisse puutub siis jääb mulje,et seda täiab enamjaolt Lasnamäe solk kui vihmavesi. Miks solki vihmaga rohkem tuleb,seda ma ei tea.

P.s. ma ei halvustanud praegu ei tänavaid,liikluskorraldust,Tallinna Vesi AS-i, Edgarit ega ka kedagi teist vaid ma kirjutasin siia mis ma täna nägin. Ma lihtsalt ei satu kuigi tihti õue kui seal meelevaldselt sajab.
30.09.2012 20:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #2931
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(30.09.2012 20:17)moosic Kirjutas:  See teema pole küll päris õige koht aruteluks Tallinna linna kanalisatsiooni teemadel aga kuna ots on lahti tehtud siis kirjutan samuti siia. Lisan lihtsalt mõne fakti mis teemaga ka haakub.

Jälgisin täna läbi esiakna 16. bussiliini marsruudile jäävaid sadevetekaeve seoses tugeva vihmasajuga. Pooled nendest olid umbes paremal juhul restidele jäänud lehtedest,halvemal juhul jumal teab millest - vee seest paistis lihtsalt kaevu restkaas. Ülejäänud pooltest kaevusest asub kas sellistes kohtades kus vesi ei voola (näiteks tee või ristmiku keskel) või asuvad ülejäänud pinnast kõrgemal. Nende viimastega on nii,et isegi Edgari soovil ja Havi käsul ei hakka vesi mäest üles voolama. Ning poolest pool mis üle jäid,neelasid vett sellise lurinaga,et tänaval olid nende kohal vaid suuremat sorti keerised keset vetevälja. Seega ma ei imesta üldse,et Endla silla alune jms upuvad ning mis Tuukri tn kollektorisse puutub siis jääb mulje,et seda täiab enamjaolt Lasnamäe solk kui vihmavesi. Miks solki vihmaga rohkem tuleb,seda ma ei tea.

P.s. ma ei halvustanud praegu ei tänavaid,liikluskorraldust,Tallinna Vesi AS-i, Edgarit ega ka kedagi teist vaid ma kirjutasin siia mis ma täna nägin. Ma lihtsalt ei satu kuigi tihti õue kui seal meelevaldselt sajab.
ˇ
Sadama tänaval lainetas ka terminali poolses otsas.
30.09.2012 20:35
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #2932
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Ma lisan siia seda,et kui ma Kopli poolt 9 trolliga Siili peatusse sõidan vahetult peale korralikku padukat ja seal maha tulen ja tahan üle sõidutee tulla siis seal on see täiesti lootusetu just linnasuunalist sõiduteed ületada,terve lai sõidutee upub täielikult vee alla.Valikuks on kas trolliga sõita edasi Lepistikusse ja sealt uuesti trolliga tagasi Siilisse või lähed läbi vee ja nii,et jalatsid/jalad on täiesti läbimärjad.Sealsamas on kahe sõidutee vaheline saar ja kõnnitee täiesti läbitavad.Mul seda vähemalt kaks korda juhtunud.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 30.09.2012 21:05 lauri3885.)
30.09.2012 21:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2933
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(30.09.2012 20:17)moosic Kirjutas:  Jälgisin täna läbi esiakna 16. bussiliini marsruudile jäävaid sadevetekaeve seoses tugeva vihmasajuga. Pooled nendest olid umbes paremal juhul restidele jäänud lehtedest,halvemal juhul jumal teab millest - vee seest paistis lihtsalt kaevu restkaas. Ülejäänud pooltest kaevusest asub kas sellistes kohtades kus vesi ei voola (näiteks tee või ristmiku keskel) või asuvad ülejäänud pinnast kõrgemal. Nende viimastega on nii,et isegi Edgari soovil ja Havi käsul ei hakka vesi mäest üles voolama. Ning poolest pool mis üle jäid,neelasid vett sellise lurinaga,et tänaval olid nende kohal vaid suuremat sorti keerised keset vetevälja. Seega ma ei imesta üldse,et Endla silla alune jms upuvad ning mis Tuukri tn kollektorisse puutub siis jääb mulje,et seda täiab enamjaolt Lasnamäe solk kui vihmavesi. Miks solki vihmaga rohkem tuleb,seda ma ei tea.
Kui restkaevud lurinal vett rüüpasid siis süsteem ju töötab!
Et osade restkaevude luugid lehtedega ummistunud on, siis kes peab linna tänavaid koristama? Või siis vähemalt jälgima, et linn puhas oleks?
Tegelikult on lehtedest veelgi hullem restkaevude ummistaja talvine liiv, mis sulavetega kaevu jookseb ja kui seda saab juba nii palju, et torude otsad kinni matab, siis jällegi süsteem umbes. Seepärast käiakse kevadeti restkaeve survepesuga läbi pesemas, aga ega igale poole kohe jõuta.
Aga et osa restkaeve on kohtades, kuhu vesi ülesmäge jooksma peaks, see on asfaldipanijate viga, et ei jälgita vertikaalplaneeringuid. Ja veelgi enam tööde tellija või vastuvõtja ehk siis enamasti Kommunaalameti süü, kui sellise profiiliga tee ehitajalt vastu võetakse.
Tuukrist siis ka veel kord (nüüd siis puust ja punaseks)! Sinna jookseb jah maa-aluses tunnelis Lasnamäe solk aga ka vihmaveed umbes 30 ruutilomeetriselt linna territooriumilt, teedelt, platsidelt ja muudelt aladelt.
Kui tuleb kasvõi selline "kergem" padukas, kus näiteks poole tunniga sajab maha 10 mm vett siis see tähendab, et 30 ruutkilomeetrisel alal sadas seda vett maha kokku 300000 kuupmeetrit. Kui edasi arvestada nii, et suurem osa sellest veekogusest vajus laiali kraavidesse, madalamatesse kohtadesse, jäi loikudesse või mujale, siis ikka võib pakkuda, et vähemalt kümnendik sellest otsis tänavaaluste trasside kaudu teed Paljassaare poole. Kümnendik oleks seega umbes 30000 kuupmeetrit. Proovi see lühikese ajaga toppida mingisse torusse, mis küll üsnagi jäme, aga mis eelnevalt juba vähemalt kolmandiku ulatuses täidetud muu solgiga! Ei ole vist kerge ülesanne. Pealegi saab ta Lasnamäelt ülevalt alla tulles paraja vungi sisse ja leides esimese suurema voolutakistuse (madalam koht, kus vool raugeb) just sadama piirkonnas, siis viskabki ta sealsetel kaevudel luugid pealt ja purskab maa seest välja, liitudes selle vihmaveega, mis sajuga samasse piirkonda juba niigi sadanud on.


(30.09.2012 21:01)lauri3885 Kirjutas:  Ma lisan siia seda,et kui ma Kopli poolt 9 trolliga Siili peatusse sõidan vahetult peale korralikku padukat ja seal maha tulen ja tahan üle sõidutee tulla siis seal on see täiesti lootusetu just linnasuunalist sõiduteed ületada,terve lai sõidutee upub täielikult vee alla.Valikuks on kas trolliga sõita edasi Lepistikusse ja sealt uuesti trolliga tagasi Siilisse või lähed läbi vee ja nii,et jalatsid/jalad on täiesti läbimärjad.Sealsamas on kahe sõidutee vaheline saar ja kõnnitee täiesti läbitavad.Mul seda vähemalt kaks korda juhtunud.
Sõpruse pst. Siili peatus on üks näiteid teekatte valest planeeringust või siis restkaevude valest asukohast või siis et on neid liiga vähe või siis et need on umbes ning puhastamata. Kõige tõenäolisem siiski esimene põhjus.
Ja selliseid kohti linnas jätkub, ei ole neid mõtet ükshaaval üles lugema hakata!
(selle postituse viimane muutmine: 30.09.2012 21:41 Volli.)
30.09.2012 21:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #2934
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Kas ei saadud aru,et mu jutul oli ka kerge huumori alatoon juures ?
30.09.2012 21:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2935
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(30.09.2012 21:40)moosic Kirjutas:  Kas ei saadud aru,et mu jutul oli ka kerge huumori alatoon juures ?
Ja minu jutul samuti, kui keegi aru ei saanud Tongue
30.09.2012 21:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollionu Ära
Liige

Postitusi: 163
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #2936
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(30.09.2012 21:33)Volli Kirjutas:  
(30.09.2012 20:17)moosic Kirjutas:  Jälgisin täna läbi esiakna 16. bussiliini marsruudile jäävaid sadevetekaeve seoses tugeva vihmasajuga. Pooled nendest olid umbes paremal juhul restidele jäänud lehtedest,halvemal juhul jumal teab millest - vee seest paistis lihtsalt kaevu restkaas. Ülejäänud pooltest kaevusest asub kas sellistes kohtades kus vesi ei voola (näiteks tee või ristmiku keskel) või asuvad ülejäänud pinnast kõrgemal. Nende viimastega on nii,et isegi Edgari soovil ja Havi käsul ei hakka vesi mäest üles voolama. Ning poolest pool mis üle jäid,neelasid vett sellise lurinaga,et tänaval olid nende kohal vaid suuremat sorti keerised keset vetevälja. Seega ma ei imesta üldse,et Endla silla alune jms upuvad ning mis Tuukri tn kollektorisse puutub siis jääb mulje,et seda täiab enamjaolt Lasnamäe solk kui vihmavesi. Miks solki vihmaga rohkem tuleb,seda ma ei tea.
Kui restkaevud lurinal vett rüüpasid siis süsteem ju töötab!
Et osade restkaevude luugid lehtedega ummistunud on, siis kes peab linna tänavaid koristama? Või siis vähemalt jälgima, et linn puhas oleks?
Tegelikult on lehtedest veelgi hullem restkaevude ummistaja talvine liiv, mis sulavetega kaevu jookseb ja kui seda saab juba nii palju, et torude otsad kinni matab, siis jällegi süsteem umbes. Seepärast käiakse kevadeti restkaeve survepesuga läbi pesemas, aga ega igale poole kohe jõuta.
Aga et osa restkaeve on kohtades, kuhu vesi ülesmäge jooksma peaks, see on asfaldipanijate viga, et ei jälgita vertikaalplaneeringuid. Ja veelgi enam tööde tellija või vastuvõtja ehk siis enamasti Kommunaalameti süü, kui sellise profiiliga tee ehitajalt vastu võetakse.
Tuukrist siis ka veel kord (nüüd siis puust ja punaseks)! Sinna jookseb jah maa-aluses tunnelis Lasnamäe solk aga ka vihmaveed umbes 30 ruutilomeetriselt linna territooriumilt, teedelt, platsidelt ja muudelt aladelt.
Kui tuleb kasvõi selline "kergem" padukas, kus näiteks poole tunniga sajab maha 10 mm vett siis see tähendab, et 30 ruutkilomeetrisel alal sadas seda vett maha kokku 300000 kuupmeetrit. Kui edasi arvestada nii, et suurem osa sellest veekogusest vajus laiali kraavidesse, madalamatesse kohtadesse, jäi loikudesse või mujale, siis ikka võib pakkuda, et vähemalt kümnendik sellest otsis tänavaaluste trasside kaudu teed Paljassaare poole. Kümnendik oleks seega umbes 30000 kuupmeetrit. Proovi see lühikese ajaga toppida mingisse torusse, mis küll üsnagi jäme, aga mis eelnevalt juba vähemalt kolmandiku ulatuses täidetud muu solgiga! Ei ole vist kerge ülesanne. Pealegi saab ta Lasnamäelt ülevalt alla tulles paraja vungi sisse ja leides esimese suurema voolutakistuse (madalam koht, kus vool raugeb) just sadama piirkonnas, siis viskabki ta sealsetel kaevudel luugid pealt ja purskab maa seest välja, liitudes selle vihmaveega, mis sajuga samasse piirkonda juba niigi sadanud on.


(30.09.2012 21:01)lauri3885 Kirjutas:  Ma lisan siia seda,et kui ma Kopli poolt 9 trolliga Siili peatusse sõidan vahetult peale korralikku padukat ja seal maha tulen ja tahan üle sõidutee tulla siis seal on see täiesti lootusetu just linnasuunalist sõiduteed ületada,terve lai sõidutee upub täielikult vee alla.Valikuks on kas trolliga sõita edasi Lepistikusse ja sealt uuesti trolliga tagasi Siilisse või lähed läbi vee ja nii,et jalatsid/jalad on täiesti läbimärjad.Sealsamas on kahe sõidutee vaheline saar ja kõnnitee täiesti läbitavad.Mul seda vähemalt kaks korda juhtunud.
Sõpruse pst. Siili peatus on üks näiteid teekatte valest planeeringust või siis restkaevude valest asukohast või siis et on neid liiga vähe või siis et need on umbes ning puhastamata. Kõige tõenäolisem siiski esimene põhjus.
Ja selliseid kohti linnas jätkub, ei ole neid mõtet ükshaaval üles lugema hakata!

Volli, kas Lasnamäe sadeveed ei küta mitte Russalka juures kohe merre? Või on see "reostus" kinni pandud. See kollektor kippus Vesivärava otsas suure saju korral pulli tegema. Ise näinud, kuidas restikaevu peal poole meetri kõrgune purskkaev nagu Harjumäel.
01.10.2012 07:20
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2937
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(01.10.2012 07:20)Trollionu Kirjutas:  Volli, kas Lasnamäe sadeveed ei küta mitte Russalka juures kohe merre? Või on see "reostus" kinni pandud. See kollektor kippus Vesivärava otsas suure saju korral pulli tegema. Ise näinud, kuidas restikaevu peal poole meetri kõrgune purskkaev nagu Harjumäel.
Mitte Russalka juures, vaid Lauluväljaku mereväravate vastas, seal kus see betoonist lainemurdja meres, sinna suubub tervelt kolm sadeveetoru, mis suunduvad Smuuli tee suunas ja sealt itta. Aga kuna Lasnamäe nii suur (suuruselt Eesti teine linn ju), siis selliselt maalahmakalt seda sadevett jätkub. Ja plaane kontrollides näen, et Tuukri kollektorisse suubuvad just Uus-Sadama ristmiku juures kaks ligi meetri jämedust ühisvoolset toru, üks tuleb Koidula, teine Vilmsi tänavalt. Nende torude algused hargnevad laiali Torupilli või Sikupilli asumitesse ja Lasnamäe vanematesse rajoonidesse. Jõe tänava piirkonnas lisab Tuukrisse vett ka kunagine Härjapea jõgi.
01.10.2012 07:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2938
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(01.10.2012 07:45)Volli Kirjutas:  
(01.10.2012 07:20)Trollionu Kirjutas:  Volli, kas Lasnamäe sadeveed ei küta mitte Russalka juures kohe merre? Või on see "reostus" kinni pandud. See kollektor kippus Vesivärava otsas suure saju korral pulli tegema. Ise näinud, kuidas restikaevu peal poole meetri kõrgune purskkaev nagu Harjumäel.
Mitte Russalka juures, vaid Lauluväljaku mereväravate vastas, seal kus see betoonist lainemurdja meres, sinna suubub tervelt kolm sadeveetoru, mis suunduvad Smuuli tee suunas ja sealt itta. Aga kuna Lasnamäe nii suur (suuruselt Eesti teine linn ju), siis selliselt maalahmakalt seda sadevett jätkub. Ja plaane kontrollides näen, et Tuukri kollektorisse suubuvad just Uus-Sadama ristmiku juures kaks ligi meetri jämedust ühisvoolset toru, üks tuleb Koidula, teine Vilmsi tänavalt. Nende torude algused hargnevad laiali Torupilli või Sikupilli asumitesse ja Lasnamäe vanematesse rajoonidesse. Jõe tänava piirkonnas lisab Tuukrisse vett ka kunagine Härjapea jõgi.

Huvitav kas selle Uus-Sadama risti torudega on siis nüüd miskit viga. Igatahes eile oli Uus-Sadama peatusesse korralik bassein tekkinud ja Tallinna Vee tunkedes seltskond asja uudistamas.

Alates 30 novembrist 2009 issi
01.10.2012 08:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2939
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Mis selle 3437 esimene tööpäev oli? Täna oli see igatahes 51.
02.10.2012 23:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marek Ära
Liige

Postitusi: 189
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2940
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Huvitav leid Harjumaalt


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
       
03.10.2012 15:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog