Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 04.04.2010 20:33

Reisijad ju waja ka ümber õpetada.Ja see mitte lihtne.Aastaid wõtab aega.Igapäew ju näen kuidas maadeldetakse tolle lihtsa elektroonilise kompostrigagi.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 04.04.2010 20:43

(04.04.2010 20:08)Kaspar Kirjutas:  
tallinnapostimees.ee Kirjutas:Kõik tänased e-piletitooted (ID-pilet, M-pilet) jäävad eksisteerima ning tulevikus lisanduvad paberpiletite asemele laetavad kontaktivabad kiipkaardid.
Just, ma ei saa aru, mis siin mõnele selgusetuks jääb - selgesõnaliselt on kirjas, et kõik ID-piletitooted jäävad eksisteerima. Kuigi minul poleks ka midagi selle vastu, et oma bussi sisenemine registreerida, hoolimata sellest, et kasutan kvartalikaarti.
Selgusetuks jääb see, et kui kõik tänased "tooted" säilivad, siis kui paljudele seda uut süsteemi vaja on? Paberpileteid kasutab 7% sõitjaid, neist omakorda on päris suur osa neid, kelle jaoks kavatsetakse juhtidele kassaaparaadid muretseda. Ei ole ju võimalik, et sel süsteemil oleks mingigi mõte, kui seda kasutab 3...5% sõitjaid...


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 04.04.2010 20:47

Ja mis saab sõidugraafikutest?Kui hakata weel neid pileteid wälja trükkima? Juhil jälle tegewust juures.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Marten. - 04.04.2010 21:48

Tartus trükitakse masinast pileteid, piisab nupulevajutusest - ja pilet tuleb - palju rohkem võtab ju aega kuskilt pilet otsida (nt rahakotist, seda tegi üks juht teil tallinnas 1A liinil, kui soovisin II tsooni piletit). Tartus vajutatakse nupule - seniaja kuni masin piletit trükib, vahetatakse raha ja antakse siis koos piletiga.

Kuid elektroonilised kompustrid Tartus on küll väga viletsad - tihtipeale näitab valet kella - nt, eile oli kell 13:02, kompuster näitas 16:32 (teavitasin muidugi bussijuhti, aga see ainult laiutas käsi) - minumeelest on ikkagi kõige lollikindlam täksel. Ja pealegi mõnikord topi seda piletid sinna (elektrooniline komp.) nii palju kui tahad, silu ja tee mis sadaimet - ei tembelda su piletit.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Nowc - 04.04.2010 21:54

Jah palju edu selle süsteemiga. Sest kes see 7% ikka on.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Georg - 04.04.2010 22:18

(04.04.2010 20:14)Taylor Kirjutas:  Lihtsalt vahepeal tekkis väike kaasatunne kodanikele, kes ilmtingimata peavad piletit sõiduks kasutama, olgu nad siis välismaalased või muust linnast pärit, eelkõige sellepärast, et juba praegu on ühissõidukis ostetavatel piletitel kirvehinnad.
Ostad kaardi ja sõidad. Ei tea, kuidas põhjanaabritel asi käib, kuid näiteks Riias on kaart kasutatav 5 aastat. Selle aja jooksul lae sõidukordasid peale, palju tahad. Toiming ise pole seejuures üldsegi mitte keeruline. Kui selline variant ei sobi, siis on olemas ka ühekordsed papist kaardid (kindla sõidukordade arvuga), millel siis samuti kiip olemas ning märgistamine käib samamoodi nagu plastikust kaartidega.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Volli - 04.04.2010 22:21

Üks teatud grupp eriliti nahaalseid jäneseid peaks küll siis koos kompostrite kadumisega ühissõidukist samuti kaduma ja need on need tüübid, kes pilet näpuvahel kompostri kõrval seisavad või istuvad, pilk pingsalt ettepoole suunatud, et ega kontrollide bussi teel ei paista.
Üks nolk Kopli trammis näiteks kargas kepiga vanamammi nina all jõhkralt esiukse taha esimesele istmele kompostri juurde ja kui tekkis mammi ning mitme nördinud kaasreisijaga vaidlus teemal, et miks poisike invaliidi kohale trügis (tagapool oli ruumi küll), siis tegigi nolk nahaalselt kõigile selgeks, et tema peab just nimelt siin istuma, sest muidu ta ei näe seda, kui kontrollid trammi peatada kavatsevad. Ja minu imestuseks jäid sellise veenva argumendi peale kõik sealsed asjaosalised poisikest tegevusega rahule, vaat et ei patsutanud veel õlale, et nutikas poiss.....


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 04.04.2010 22:22

Helsingis on senised plastikust ja kiibiga ühe/kolme/viie päeva piletid asendatud RFID-pappkaartidega, mis tuleb lihtsalt selle aparaadi vastu panna. R-Kioskis või HSL teeninduspunktis saab lasta kaardile laadida peale 1 kuni 7 päeva sõiduaega.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 04.04.2010 22:25

Kas keegi mäletab kui palju maksis pilet näiteks 2004. aastal? Sest ma usun, et praegu maksab see palju rohkem. Samas mille eest praegu üldse rohkem maksma peab, kui sõiduplaanid on mitu korda hõredamad...


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 04.04.2010 22:52

Aastail 2000-2007 maksis üksikpilet 10 krooni (juhilt 15 kr). 10 pileti raamat oli 2001-2005 80 kr.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 04.04.2010 22:54

http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=835802 - 1. jaanuarist 2005 kehtima hakanud piletihinnad.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 04.04.2010 23:29

Kunagiste linnade wahheliste bussipileti hindadega ei saaks hetkel linnaliinil piletitki.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Siim - 11.05.2010 10:04

Tallinna Transpordiamet kuulutas välja hanke: Ühistranspordi elektroonilise piletimüügisüsteemi ost koos tarkvara arenduse ja haldamisega


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 11.05.2010 20:50

Ilus idee iseenesest.Aga kus raha leitakse tolle jaoks?.Kõik trammid ,trollid ,bussid tuleb ju siis kohandada tolle sisteemi jaoks.Juhtidel ehk sedajagu kergrem,et kaob ära see suht totter piletimüügi wärk.Samas aga kõigil meeles kodanik Vilba poolt juurutatud asi millest õiget nahka ei saanudki.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 11.05.2010 22:32

Ei ole ilus idee. ID-pilet juba on, mobiilipilet ka. Kas tõesti on veel kolmandat süsteemi vaja? Ega see uus süsteem ei lahenda ju turisti või juhusliku sõitja probleemi, ikka peavad juhid jääma neile üksikuid pileteid müüma.
Kui midagi tõesti teha tahetakse, pandagu tunnikompostreid juurde ja jäetagu alles ainult tunnipiletid. Pole vaja ka ekspressidele lisapileteid, las maksavad samapalju kui tavalised bussid ja trollid.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 11.05.2010 22:49

Jah ! Aga.Mulle tundub ,et see moblapileti süsteem ,mite just sexsim.Ei toimi.Eriti just näha 38 liini sõites.Taat wõi memm rapsib hulk aega moblaga,lõppkokkuwõttes oatab ikse minu käest pileti.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 12.05.2010 18:34

Ma räägin ammu, et parim lahend probleemile oleks piletimüügiputkade taasloomine. Piletid oleks lihtsalt saadaval nii kohalikele kui võõrastele, bussijuhtide koormus väheneb ja Savisaar saaks luua töökohti millest ka mingisugune reaalne kasu on.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 12.05.2010 18:46

(12.05.2010 18:34)Oxygen Kirjutas:  Ma räägin ammu, et parim lahend probleemile oleks piletimüügiputkade taasloomine. Piletid oleks lihtsalt saadaval nii kohalikele kui võõrastele, bussijuhtide koormus väheneb ja Savisaar saaks luua töökohti millest ka mingisugune reaalne kasu on.

Milleks neid piletimüügiputkasi taasluua meil R-Kioskite võrguistik olemas kust saab pileteid osta. Või olen ma millestki valesti aru saanud?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Siim - 12.05.2010 19:04

(12.05.2010 18:46)raulito Kirjutas:  
(12.05.2010 18:34)Oxygen Kirjutas:  Ma räägin ammu, et parim lahend probleemile oleks piletimüügiputkade taasloomine. Piletid oleks lihtsalt saadaval nii kohalikele kui võõrastele, bussijuhtide koormus väheneb ja Savisaar saaks luua töökohti millest ka mingisugune reaalne kasu on.

Milleks neid piletimüügiputkasi taasluua meil R-Kioskite võrguistik olemas kust saab pileteid osta. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Pigem oleksid piletimüügiputkad ka teisalt infoputkad, mis jagaksid täielikku informatsiooni Tallinna erinevatest piletitest (paberpilet, mobiil j.n.e). Ma loodan, et ma olen õigesti aru saanud.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Taylor - 12.05.2010 19:21

(12.05.2010 19:04)Siim Kirjutas:  
(12.05.2010 18:46)raulito Kirjutas:  
(12.05.2010 18:34)Oxygen Kirjutas:  Ma räägin ammu, et parim lahend probleemile oleks piletimüügiputkade taasloomine. Piletid oleks lihtsalt saadaval nii kohalikele kui võõrastele, bussijuhtide koormus väheneb ja Savisaar saaks luua töökohti millest ka mingisugune reaalne kasu on.

Milleks neid piletimüügiputkasi taasluua meil R-Kioskite võrguistik olemas kust saab pileteid osta. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Pigem oleksid piletimüügiputkad ka teisalt infoputkad, mis jagaksid täielikku informatsiooni Tallinna erinevatest piletitest (paberpilet, mobiil j.n.e). Ma loodan, et ma olen õigesti aru saanud.
See idee sobiks eelkõige Viru keskuse bussiterminali koos igasuguste plakatitega viidates kohta, kust saab osta pileteid. Ma leian, et seal oleks neid lausa hädasti vaja, sest ega R-Kioskist keegi vist ei viitsigi osta, kõik tormavad ikka bussijuhi juurde.