Ühistranspordihuviliste foorum
Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda (/showthread.php?tid=179)



RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - 6631 - 05.11.2009 23:31

Minu arust tuleks Hessid kapitaalselt seest ringi ehitada, vähemalt I ja II kolonni omad, mis ju enamasti ekspressidel sõidavad. Võiks ka keskmise ukse kinni ehitada ja istmed paigutada nagu 2 uksega 2395-l. Keegi ju lapsevankriga ekspressis ei sõida ja tavalistel reisijatel pole selle tantsuplatsiga midagi peale hakata. Praegu on perioodipileti hinna langetamisega rahvas 9., 11. ja 46. liinile tagasi meelitatud, aga kui bussid on püsti täis, on see ju mõnitamine. Veel 2003/2004 talvel sõitis 46. liinil 5 bussi, neist 2 lõõtsa (enamasti 2707!) - nüüd on jäänud 2395 ja 3 Duplet või Hessi. Üks väheseid kohti ühistranspordis, kus teenuse kvaliteet on 5 aastaga tunduvalt langenud.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Heini - 05.11.2009 23:59

(05.11.2009 23:31)6631 Kirjutas:  Minu arust tuleks Hessid kapitaalselt seest ringi ehitada, vähemalt I ja II kolonni omad, mis ju enamasti ekspressidel sõidavad. Võiks ka keskmise ukse kinni ehitada ja istmed paigutada nagu 2 uksega 2395-l. Keegi ju lapsevankriga ekspressis ei sõida ja tavalistel reisijatel pole selle tantsuplatsiga midagi peale hakata. Praegu on perioodipileti hinna langetamisega rahvas 9., 11. ja 46. liinile tagasi meelitatud, aga kui bussid on püsti täis, on see ju mõnitamine. Veel 2003/2004 talvel sõitis 46. liinil 5 bussi, neist 2 lõõtsa (enamasti 2707!) - nüüd on jäänud 2395 ja 3 Duplet või Hessi. Üks väheseid kohti ühistranspordis, kus teenuse kvaliteet on 5 aastaga tunduvalt langenud.
Ekspressidel peaksid olema ainult 1496 tüüpi bussid (või siis need 2392-2395)! Mitte bussid, kus kõige vähem istmeid... (DupledAngry) Ma saan aru, et neid jubedaid busse, mida tervelt 77, pole kuhugi mujale panna... :/


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Georg - 06.11.2009 00:00

(05.11.2009 23:31)6631 Kirjutas:  Minu arust tuleks Hessid kapitaalselt seest ringi ehitada, vähemalt I ja II kolonni omad, mis ju enamasti ekspressidel sõidavad.
Mina kannaks Hessid pigem maha. Ühel Lasnamäe uuema ninaga isendil (numbrit ei oska peast öelda, aga selliseid on Lasnamäel vaid 3) on kere täitsa läbi. Eriti hästi on seda näha siis, kui vaadata põrandat tagumiste astmete juures kui buss kurvi võtab. Ekspressidel võiks aga liikuda rohkem sellised 1496 taolised bussid, kus tantsupõrandat kui sellist polegi.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - k2ssar - 06.11.2009 01:32

Uuema partii Hessidel monteeriti maha 6 istekohta, et polnud kuhugi seisjaid ja lapsevankreid paigutada. Oleks aeg mõelda need tagasi panna või veel parem - mõelda ekspressliinide masinate peale, mis tõesti sinna oleks mõeldud. Unistada muidugi hea...

Kuid Hessidel on üldiselt kere pehme ja üsnagi läbi, esimese partii haagisevedajad ja viimase partii tavalised eriti, minu arvates.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Oxygen - 06.11.2009 06:49

Ekspressidel peaks olema kaheukselised Aabenraad. 1496 ei ole hea buss oma 2-2 istmete asetuse pärast. 11. liinist tean rääkida ainult 5. järjekorra väljumisest Kunstiakadeemiast ja sellel kellaajal toimub seal suur masside liikumine. Need massid ei mahu sinna prakku ära. Selle pärast peaks olema 2-1 istmetega bussid. Jutt käib lõppude lõpuks ikkagi linnaliinidest ja siin ei saa rääkida "mulle just meeldib kui on rohkem istmeid" juttu. Parem oleks olnud kui 1496 oleks olnud üks neist madalatest Steyridest millest selle bussi tekkeprotsess alguse sai. Olen nendega Paides sõitnud ja need on paremad.
1144 võiks küll ära koristada sealt. Kohati on halva nähtavuse tõttu üsna keeruline ära tabada millal end väljumiseks ette valmistada.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Neons - 07.11.2009 01:07

Mis see on ja kas se on sebe ajal lisatud, või juba varem ?
Igaks juhuks veel mainin, et buss, millel seda märkasin on 810BCE


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Georg - 07.11.2009 08:56

(07.11.2009 01:07)Neons Kirjutas:  Mis see on ja kas se on sebe ajal lisatud, või juba varem ?
Igaks juhuks veel mainin, et buss, millel seda märkasin on 810BCE
Tagurduskaamera ning bussile paigaldati see juba tehases, pilt kuvatakse armatuurlauas olevale monitorile. Päris mitmed Sebe bussid on sellise kaameraga varustet.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Siim - 13.11.2009 23:49

Ei oska otsida aga millisel bussiliinil on kõige rohkem järjekordi (tipptunnil eeldavasti siis)?


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - raulito - 13.11.2009 23:53

http://www.hot.ee/linnaliinid/page2.html

Selle lehekülje põhjal 5 liinil


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Heini - 13.11.2009 23:53

(13.11.2009 23:49)Siim Kirjutas:  Ei oska otsida aga millisel bussiliinil on kõige rohkem järjekordi (tipptunnil eeldavasti siis)?
Kui mõtled Tallinnat, siis 5 (13 järjekorda)


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Siim - 14.11.2009 22:20

Kuipalju on tavaliselt väljas Edgari ihumiilitsa piletikontrollibrigaade (loe: MUPO)?


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Taylor - 14.11.2009 22:25

Iga päev erinevalt. No vähemalt 3 on iga päev kindlasti olemas Big Grin (enne Tõnismäe peatust suunaga linna, enne Tehnika peatust suunaga linna ja enne Balti jaama peatust suunaga Kopli)


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Volli - 14.11.2009 22:49

Piletikontrolöride lemmikpaiku on mitmeid ja ega nad iga päev nüüd ühes-samas kohas ka passi Smile Samas on Tallinnas liine, kus nendega kohtumisvõimalus lausa nulliligi jääb, aga on ka liine, mis teravama luubi all (tramm 2 näiteks).
Aga pakun samuti, et kolm brigaadi neljast on iga päev väljas (üks siis ilmselt puhkab).


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - PETSS - 14.11.2009 23:18

Mind ka nii kinni peetud nii,et MuPo sõitis oma saaniga järgi.Peatuses peeti kinni
12 reisijast jäi bussi waid 3.Tige ja kättemaksuhimuline nagu olen.Mulle ikse meeldiks kui need kompostrid saaks juhi poolt sulgeda MuPo peatamise korral.Sest ,andke nüüd andeks .Suur osa reisijatest läinud ikse wäga ülbeks ja nahaalseks just piletite kohalt.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Volli - 14.11.2009 23:37

Brigaadide arvu kohalt sõnastasin ennist ennast natuke valesti: iga päev peaks ühekorraga väljas olema kuni 3 bussitäit (1 bussitäis = 1 brigaad) kontrolöre. Aga et nad alustavad oma tööd üsna varavalges ja vähemalt teoreetiliselt peaksid väljas olema ka hilisõhtuse liikluse lõpuni (ise ei käi nii hilja kolamas, seepärast pead ei anna), siis peaks üks kontrollide buss olema mehitatud hommikuse ja õhtuse vahetusega. Muidugi võib mõnel bussil töötada päevas ka vaid 1 brigaad, kes siis tegutseb vaid liikluse tippajal. Seega kokku peaks minu arvestuste kohaselt neid kontrollibrigaade olema umbes 6-8!


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Trollino - 15.11.2009 00:15

(14.11.2009 22:25)Taylor Kirjutas:  Iga päev erinevalt. No vähemalt 3 on iga päev kindlasti olemas Big Grin (enne Tõnismäe peatust suunaga linna, enne Tehnika peatust suunaga linna ja enne Balti jaama peatust suunaga Kopli)

Minu meelest on nad enne lõime peatust suunaga koplisse ka üsna tihedasti olnud.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - raulito - 15.11.2009 11:05

Ma vist sõidan vist MUPOLE väga ebapopulaarsel marsruudil. Igatahes pole neid seltsimehi vähemalt 3 kuud näinud.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - raulito - 15.11.2009 12:07

Viimastel aastatel on pidevalt trollide väljumisi vähendatud. Aga kui tiheda intervalliga siis trollid varem sõitsid. Näiteks 6 liin aastal 1987? Sõitjaid oli ju siis kõvasti rohkem kuna autosid vähem tol ajal.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Martin256 - 15.11.2009 13:23

(15.11.2009 12:07)raulito Kirjutas:  Viimastel aastatel on pidevalt trollide väljumisi vähendatud. Aga kui tiheda intervalliga siis trollid varem sõitsid. Näiteks 6 liin aastal 1987? Sõitjaid oli ju siis kõvasti rohkem kuna autosid vähem tol ajal.
1987 tulid trollid nr 255-291. Täpset arvu on raske hinnata, sest hakati maha kandma trolle aastatest 1973-75. Igal juhul olid korraga sõidus äsja kap.remonditud 90 ja uus 291, kokku seega ca 200 tk. 30 neist sõitsid järelhaagistena. Võib arvata, et päevas oli liinil ca 130 trolli, täna vist 85. Liine oli 1 rohkem. Haagistrollid sõitsid üldjuhul vaid tipptundidel ja palju kasu neist polnud. Võib eeldada, et liiklustihedus oli 1987 ca 30% enam kui täna, kuid veovõimes nii suurt vahet pole. Kui keegi täpse arvu järele vaatab, on huvitav võrrelda.


RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda - Heini - 15.11.2009 13:27

(15.11.2009 13:23)Martin256 Kirjutas:  Võib arvata, et päevas oli liinil ca 130 trolli, täna vist 85.
Hommikul sõidab praegu 83 trolli.