Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 3Hääli - 2.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Autor Sõnum
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Oodake ainult, kui PETSS siia jõuab Wink
01.12.2008 18:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Finland, http://et.wikipedia.org/wiki/Suur-Soome_idee - ehk siis mõte ühendada Soome koos teiste aladega, kus elasid soome-ugri rahvad.

Ma arvan, et kui poleks mingit okupatsiooni üldse olnud, siis nt. Tallinna - Helsingi vahel sõidaks laevadega üks firma, sest (mulle on mulje jäänud vähemalt) peale taasiseseisvumist hakati võidu sellel turul konkureerima, sest võimalust varem lihtsalt polnud.

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 01.12.2008 20:13 Kaspar.)
01.12.2008 20:12
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #23
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Siis oleks konkurents ja vabaturumajandus siin hoopis varem hakanud maad võtma. Konkurents merel oleks vastupidi - oluliselt suurem.

Ja las Petss tulla. Tarkade inimestega on alati meeldiv tarkadel teemadel vestelda Smile
(selle postituse viimane muutmine: 01.12.2008 21:21 Oxygen.)
01.12.2008 21:21
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
albeva Ära
Noorliige

Postitusi: 17
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Suur Soome ideed ma ise ei usu eriti. Idee suri vist suht ammu välja.

Muide oli olemas nn Suur Tallinna plaan Eliel Saarineni poolt. Huvitav kas ehk oleks mingit osa tollest plaanist teostatud. Kas keegi teab rohkem, mida too plaan täpselt ette nägi? Endal plaan see raamat osta, aga pole veel jõudnud selleni.

Mis laevadesse puutub siis ise ma arvan, et ruumi oleks mitmele operaatorile. Usun ka, et reisijate hulk oleks vähemalt 5x suurem praegusest. Mis iseenesest tingiks, et oleks rohkem reisisadamaid Tallinnas ja selle ümruses ning ilmselt ka rohkem sihtpunkte. Kui oleks mere tunnel praeguseks ehitatud? Ilmselt lennendus oleks ka tugevam ja Tallinna lennujaamale oleks kindlasti teisi kust rahvusvahelisi lende regulaarselt tehtaks. Ise arvan Tartu ja Pärnu lennuväljad oleks suht asjalikud ja imlmselt teenindaks ca 1.5 - 2 miljonit inimest aastas (ehk enam vähem sama palju kui Tallinna oma praegu) Tallinna lennuväli võiks vabalt läbi lasta kuskil 12-15 miljonit aastas.
02.12.2008 00:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Okupeerimisest poleks olnud pääsu.15.10 1939 sõlmisid Prantsusmaa,Inglismaa ja SSSR salajase kokkulepe Saksamaa wallutamiseks.Venelastele anti wabad käed tegutsemaks Baltikumis,Soomes ,Põhja -Rootsis ja Põhja-Norras.Sõda wenelaste poolelt pidilõppema eeltoodud riikide wallutamisega 1940 aasta maikuuks.Samas 40 aasta kewadel pidi Prantsusmaa koos Hollandi ja Belgiaga tungima Norrasse,Taani ,sealt edasi Saksa.Jugoslaavia aga Saksat Böömi kaudu.Paraku sai Saksa luure toimuwast teada.Londonis 8 .02 40. eraldusmärkideta maandunud lennuk sunniti tagasiteel 9.10.40 LUFTWAFFE poolt maanduma.Lennuk peeti mõneks ajaks kinni.Lõpuks lubati ära lennata.Hoidmaks ära sõja sattumist Saksa territooriumile andis Hitler 9.04 40 operatsiooniks Taani ja Norra wastu.Samal ajal kui Wermahct Norras sõda pidas alustati ka sõjakäiku mais 40 Prantsusmaa wastu. Wabandust ,et teemast nii mööda.Aga seda lihtaslt selleks ,et kellelgi poleks sinisilmsust EW püsima jäämise eest 1940 aastal.Keegi meist ei oska iialgi öelda seda ,mis oleks juhtunud Eestis siis kui ajalugu teistmoodu oleks läinud.
07.12.2008 18:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti
Unregistered

 
Postitus: #26
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
(07.12.2008 18:49)PETSS Kirjutas:  Okupeerimisest poleks olnud pääsu.15.10 1939 sõlmisid Prantsusmaa,Inglismaa ja SSSR salajase kokkulepe Saksamaa wallutamiseks.Venelastele anti wabad käed tegutsemaks Baltikumis,Soomes ,Põhja -Rootsis ja Põhja-Norras.Sõda wenelaste poolelt pidilõppema eeltoodud riikide wallutamisega 1940 aasta maikuuks.Samas 40 aasta kewadel pidi Prantsusmaa koos Hollandi ja Belgiaga tungima Norrasse,Taani ,sealt edasi Saksa.Jugoslaavia aga Saksat Böömi kaudu.Paraku sai Saksa luure toimuwast teada.Londonis 8 .02 40. eraldusmärkideta maandunud lennuk sunniti tagasiteel 9.10.40 LUFTWAFFE poolt maanduma.Lennuk peeti mõneks ajaks kinni.Lõpuks lubati ära lennata.Hoidmaks ära sõja sattumist Saksa territooriumile andis Hitler 9.04 40 operatsiooniks Taani ja Norra wastu.Samal ajal kui Wermahct Norras sõda pidas alustati ka sõjakäiku mais 40 Prantsusmaa wastu.
PETSS, kuskohast selle info leidsid?
07.12.2008 19:02
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #27
RE: Ühistransport kui poleks okupatsiooni
Wanemad olijad näinud ja kogenud mida tõi kaasa ühe poole võit.Mitte keegi aga ei tea ,mis oleks juhtunud kui wõitja oleks teinepool.Need waid oletused.Ei õigusta kumbatki,mõlemad parajad.Ma ei tea ja pole ka minu asi otsustada,paraku jäänud mulje ,et mõne jaoks algab ajalugu alles 1991 aastast.Kõik ,mis oli enne seda läbinisti vale.Minu põlvkonda õpetati koolis ka peaaegu samamoodu siis algas asi 1940 aastast mil ere sotsialismi päike paistma hakkas.Enne seda pimedus.See just mitte päris foorumi teema aga toda asja edasiarutamine forumlatega pakuks mulle huwi.Ilusat EW sünnipäewa kõigile!!!

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
24.02.2009 00:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog