Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Autor Sõnum
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #61
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Jorvenpoiss, sinu silmanägemine on vist udune

Ega nüüd päris kõik minu pildid udused ka pole
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/21...3c74e0.jpg
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/22...934267.jpg
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/25...3ad4ce.jpg
jnejne.
Sul on järelikult karmimad hindamismeetodid kui mul.
13.08.2009 21:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #62
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Sellise resolutsiooniga piltide kohta ei oska öelda, aga mingisuguse kollaga varjundiga on need küll.
13.08.2009 21:56
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #63
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(13.08.2009 21:56)Oxygen Kirjutas:  Sellise resolutsiooniga piltide kohta ei oska öelda, aga mingisuguse kollaga varjundiga on need küll.
Te tabasite naelapea, kuhu sihtisin! Tänud.
13.08.2009 22:37
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #64
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(13.08.2009 21:53)Heini Kirjutas:  Jorvenpoiss, sinu silmanägemine on vist udune

Ega nüüd päris kõik minu pildid udused ka pole
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/21...3c74e0.jpg
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/22...934267.jpg
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/25...3ad4ce.jpg
jnejne.
Sul on järelikult karmimad hindamismeetodid kui mul.
Viskasin huvipärast Su galeriile pilgu peale. Võib olla seal saab tõesti kahe käe sõrmedel teravaid pilte kokku lugeda(kui jätta seisvad välja, sest seisvad on niigi "suht odavad" pildid) Nende kolme pildi kohta, mis Sa siin ära oled toonud, midagi ilusat küll näha pole. MRP buss on udune, 319 pole ka suurem asi, ja 400-l pole isegi sarved kaadrisse mahtunud, mis siis et 5. liinil on. On olnud varem ja näeme seal tõenäoliselt ka tulevikus. Nii et see "jnejne" oli küll üle pingutatud...
Üldiselt võiks pilte teha huvitavates kohtades, mitte tavalisi "reapilte", aga kui needki ei tule millegipärast välja, siis pole ju midagi teha. Ja soovitusi on siin mõtetu jagada, nagu juba varem selgus.
(13.08.2009 21:56)Oxygen Kirjutas:  Sellise resolutsiooniga piltide kohta ei oska öelda, aga mingisuguse kollaga varjundiga on need küll.
Kui ainult värvis probleem oleks, siis see on töötluse küsimus kõigest. Antud juhul peituvad probleemid nii kaameras kui nupulevajutajas.
Aga tootmine käib ikka edasi, ja tuhandetes... Lootusetu.

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 14.08.2009 17:42 Martti.)
14.08.2009 17:39
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #65
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 17:39)Martti Kirjutas:  
(13.08.2009 21:53)Heini Kirjutas:  http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/21...3c74e0.jpg
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/22...934267.jpg
jnejne.
Sul on järelikult karmimad hindamismeetodid kui mul.
Viskasin huvipärast Su galeriile pilgu peale. Võib olla seal saab tõesti kahe käe sõrmedel teravaid pilte kokku lugeda(kui jätta seisvad välja, sest seisvad on niigi "suht odavad" pildid) Nende kolme pildi kohta, mis Sa siin ära oled toonud, midagi ilusat küll näha pole. MRP buss on udune, 319 pole ka suurem asi, ja 400-l pole isegi sarved kaadrisse mahtunud, mis siis et 5. liinil on. On olnud varem ja näeme seal tõenäoliselt ka tulevikus. Nii et see "jnejne" oli küll üle pingutatud...
Üldiselt võiks pilte teha huvitavates kohtades, mitte tavalisi "reapilte", aga kui needki ei tule millegipärast välja, siis pole ju midagi teha. Ja soovitusi on siin mõtetu jagada, nagu juba varem selgus.

Antud juhul peituvad probleemid nii kaameras kui nupulevajutajas.
Aga tootmine käib ikka edasi, ja tuhandetes... Lootusetu.
Vabandust, aga enam ei saa millestki aru. Mis otsast see MRP 518 udune on? Minu arust on sel pildil kõik omal kohal - pilt on terav, ei liiga hele ega tume, ei ühele ega teisele poole kaldu (ka majaseinad mitte). Ja päris "reapilt" see ka pole, buss on MRP-l unikaalne ega jää igaveseks 12. liinile.

Ja kui juba kriitiku positsioonile asuda, siis võiks veidi täpsem olla. Mis tähendab "udune"? Olen tähele pannud, et seda sõna kasutavad ebateravate piltide puhul absoluutsed algajad. Mis tähendab "pole suurem asi"? Trolli 319 kaader tahaks kergelt pööramist, aga muud pole viga midagi. Teravus ja valgus on paigas.
14.08.2009 20:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #66
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Paneks siis oma tänased pildid ka professionaalide poolt kritiseerimisele, kui keegi viitsib kaeda. Ise arvan, et suur hulk tuli päris hästi välja, 3511 pildi kohta tahaks teada, kas saab midagi arvutis näppida, et kuidagi paremini näha jääks. Tahaks ausalt teada, kas minust on fotograafina natukenegi asja või peab kaamera ja teadmistega veel kõvasti tegelema.

http://picasaweb.google.com/kasskaspu/14...directlink

(Pildi saab suureks teha pildi ülevalt paremast nurgast luubimärgiga nupule vajutades. Natuke peab ootama, alguses on pilt teraline ja ebaterav, hiljem laeb korralikuks.)

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 14.08.2009 20:47 Kaspar.)
14.08.2009 20:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #67
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 20:23)6631 Kirjutas:  Vabandust, aga enam ei saa millestki aru. Mis otsast see MRP 518 udune on? Minu arust on sel pildil kõik omal kohal - pilt on terav, ei liiga hele ega tume, ei ühele ega teisele poole kaldu (ka majaseinad mitte). Ja päris "reapilt" see ka pole, buss on MRP-l unikaalne ega jää igaveseks 12. liinile.
Teeme nii, et vaatame pilte originaalsuuruses, mitte üliväikeseid, kus iga udukäkk võib ilusana näida. See konkreetne pilt on näiteks liiga tume, tagumine ots udune, või ütleme siis mitteterav. Sellistes oludes, nagu see pilt tehtud on=maksimaalne valgus, peaks saama, nagu Oxygen kunagi ütles, filigraanse pildi. Ava vähemalt 8, kui mitte väiksem ja siis valguse puudujääki kompenseerida natuke pikema säriga kui vaja peaks olema(sõltuvalt valguse tugevusest).
Tsitaat:Ja kui juba kriitiku positsioonile asuda, siis võiks veidi täpsem olla. Mis tähendab "udune"? Olen tähele pannud, et seda sõna kasutavad ebateravate piltide puhul absoluutsed algajad. Mis tähendab "pole suurem asi"? Trolli 319 kaader tahaks kergelt pööramist, aga muud pole viga midagi. Teravus ja valgus on paigas.
Ootame taas ära selle hetke kui originaal saab üles laetud, sest külg tundub küll udune olevat, isegi sellise pildisuuruse juures. Mürast kindlasti ei tasu üldse rääkida. Valgus kindlasti paigas pole, pilt on ju veidi kollane, ja heledam võiks ka olla. Ega muidu pole kaamera kasutuses seadet "valgebalanss", see tähendabki et värve võtetakse valge järgi, tegelikult on veel muid nippe ka kuidas ideaalset värvi kätte saada, aga nii odava kaamera puhul need küll ei toimi.
"Pole suurem asi"= ehtne "reapilt", pole midagi erilist(isegi taust puudub) ja säilitamisväärset.
Aga jääme ootama originaale.
Mulle tundub et siinmail pole loomulike ja suure teravussügavusega pilte nähtud.

"Welcome to Ida-Virumaa"
14.08.2009 20:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #68
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Aga kuidas ma teeksin Tallinna trollidest huvitavates kohtades pilte kui mul pea kõikides kohtades pildistatud?
originaalid: http://i32.tinypic.com/16liwlz.jpg
http://i28.tinypic.com/2gtqhec.jpg
Samas ma isiklikult ei vaata pilte kunagi nii suurtena.
400 pildi originaal kadunud
(selle postituse viimane muutmine: 14.08.2009 21:53 Heini.)
14.08.2009 21:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #69
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 20:49)Martti Kirjutas:  See konkreetne pilt on näiteks liiga tume, tagumine ots udune, või ütleme siis mitteterav. Sellistes oludes, nagu see pilt tehtud on=maksimaalne valgus, peaks saama, nagu Oxygen kunagi ütles, filigraanse pildi. Ava vähemalt 8, kui mitte väiksem ja siis valguse puudujääki kompenseerida natuke pikema säriga kui vaja peaks olema(sõltuvalt valguse tugevusest).
Erinevalt teravusest on tume/hele üsna subjektiivne kategooria ja sõltub vaatajast ning tema kuvarist. Minu ekraanil on mõni pilt ülalviidatud Kaspari galeriist liiga tume, mitte aga Heini MRP 518.
Filigraanse pildi võib saada ilmselt peegelkaameraga, mitte aga taskusse mahtuva kompaktiga liikuvaid sõidukeid taga ajades. Liikuvat bussi eestpoolt pildistades on kaadri oluliseks osaks bussi esiosa. Muu on ebaoluline ega peagi maksimaalselt terav olema. Troll 319 on selles mõttes musterpilt: esiosa on terav, taust aga kergelt liikunud. Kohe näha, et troll sõidabTongue
(14.08.2009 20:49)Martti Kirjutas:  Mulle tundub et siinmail pole loomulike ja suure teravussügavusega pilte nähtud.
Seni, kuni siinmail ootamatult ilmuvaid ja suure kiirusega liikuvaid objekte pildistatakse, pole ka teravussügavusest asjakohane rääkida.
14.08.2009 22:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #70
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Ma mõtlesin et pildistajad on ikka positiivsed ning suhtuvad hästi teistesse pildistajatesse aga ma eksisin Sad. Ps. Algajaks pean ma iseennast mitte kedagi muud.
14.08.2009 22:41
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kukkurkurat Ära
tegelinski

Postitusi: 581
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #71
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 22:41)Liisu Kirjutas:  Mina ei mõista mida on tahta inimesest kes ilmselgelt veel korralike pilte teha ei oska?Sellise inimese näiteks olen mina ise.Kas tõesti pole mitte ühtegi postitiivset asja olemas? Selle asemel et asja postiivselt suhtuda hakatakse mingeid haledaid vigu otsima ning kui leitaksegi siis tehakse sellest SUUR mull.Ma mõtlesin et pildistajad on ikka positiivsed ning suhtuvad hästi teistesse pildistajatesse aga ma eksisin Sad.

Nagu keegi siin foorumis juba kord ütles: alati on hea tunne kui keegi sinust rumalam on.
14.08.2009 22:48
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #72
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 20:44)Kaspar Kirjutas:  Paneks siis oma tänased pildid ka professionaalide poolt kritiseerimisele, kui keegi viitsib kaeda. Ise arvan, et suur hulk tuli päris hästi välja, 3511 pildi kohta tahaks teada, kas saab midagi arvutis näppida, et kuidagi paremini näha jääks. Tahaks ausalt teada, kas minust on fotograafina natukenegi asja või peab kaamera ja teadmistega veel kõvasti tegelema.
http://picasaweb.google.com/kasskaspu/14...directlink
(Pildi saab suureks teha pildi ülevalt paremast nurgast luubimärgiga nupule vajutades. Natuke peab ootama, alguses on pilt teraline ja ebaterav, hiljem laeb korralikuks.)
Lasin kaasfoorumlasel 6631 pilti natuke näppida, läks paremaks minu arvates küll (võrreldes originaaliga), aga suur pilt on kuidagi teraline. Meil tekkis ka dilemma - kas bussi tagumine osa (viimase ukse juurest) on ebaterav või mitte?
http://picasaweb.google.com/lh/photo/2Bo...directlink

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 14.08.2009 23:00 Kaspar.)
14.08.2009 22:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #73
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.08.2009 22:31)6631 Kirjutas:  Erinevalt teravusest on tume/hele üsna subjektiivne kategooria ja sõltub vaatajast ning tema kuvarist. Minu ekraanil on mõni pilt ülalviidatud Kaspari galeriist liiga tume, mitte aga Heini MRP 518.
Kahe erineva arvutiga vaatasime, 518 on tume, värvid paigast ja fookusest väljas(udune või mitteterav, kuidas keegi soovib).

Tsitaat:Filigraanse pildi võib saada ilmselt peegelkaameraga, mitte aga taskusse mahtuva kompaktiga liikuvaid sõidukeid taga ajades.
Mida te ootate siis, et peegelkaamera sülle kukuks? Näiteks Heini esimeses postituses kirjas oleva 5000eek piiri sisse oleks mahtunud Nikon D70, ja mingi objektiivi oleks selle hinna sees ka kätte saanud(loomulikult parema kui 18-55mm, sest kes seda Kit-i ikka tahab). Ebay-st loomulikult.

Tsitaat:Liikuvat bussi eestpoolt pildistades on kaadri oluliseks osaks bussi esiosa. Muu on ebaoluline ega peagi maksimaalselt terav olema.
See on midagi uut, ma olen alati arvanud, et bussi pildistades on kaadri oluliseks osaks buss tervikuna, mitte ainult osa sellest. Vaadake mõnda Edelareisija pilti, kus trolli esiots on terav, tagaotsa polegi! Kui teravussügavus piirdub bussi esiotsaga, siis on midagi ikka väga mööda.
Tsitaat:Troll 319 on selles mõttes musterpilt: esiosa on terav, taust aga kergelt liikunud. Kohe näha, et troll sõidabTongue
319 sõitmises pole keegi kahelnudki, aga fookus pole paigas ju. Ja värvid võiks ka "elavamad" olla.
(14.08.2009 20:49)Martti Kirjutas:  Mulle tundub et siinmail pole loomulike ja suure teravussügavusega pilte nähtud.
6631 Kirjutas:Seni, kuni siinmail ootamatult ilmuvaid ja suure kiirusega liikuvaid objekte pildistatakse, pole ka teravussügavusest asjakohane rääkida.
Ei saa aru milline on linnas liikuva sõiduki puhul suur kiirus, kas 50km/h tundub juba võimatuna? Maanteel pildi tegemisest pole siin vist üldse mõtet rääkida, sest seal liiguvad sel juhul üliväga suure kiirusega, koguni 90km/h! Kas MRP buss või Solaris ilmusid ka ootamatult, minu teada on mõlemi pildi tegemise kohas tee üsna hästi jälgitav. Kui ootamatusest rääkida, siis Kuressaares, tuli nurga tagant 340AND(ise uurige välja mis buss), päike oli läinud õrna pilve taha ja valgus olud muutunud. Aega oli mõni sekund seadete paika panemiseks, tulemuseks hea pilt, ja seda kõigest 2 sekundilise "eelhoiatusega". Härrased ja neiud, arenguruumi teil on.
Aga et te ka lõpuks aru saaksite, milline on hea pilt(mille tegemisele(tranpordile põhiliselt) kulus vähemalt 2000krooni), siis palun.(Originaalsuuruses vaadake loomulikult) Selle pildiga võib 95% ulatuses rahule jääda. Maksimaalne see siiski pole.
(14.08.2009 20:44)Kaspar Kirjutas:  Paneks siis oma tänased pildid ka professionaalide poolt kritiseerimisele, kui keegi viitsib kaeda. Ise arvan, et suur hulk tuli päris hästi välja, 3511 pildi kohta tahaks teada, kas saab midagi arvutis näppida, et kuidagi paremini näha jääks. Tahaks ausalt teada, kas minust on fotograafina natukenegi asja või peab kaamera ja teadmistega veel kõvasti tegelema.

http://picasaweb.google.com/kasskaspu/14...directlink
Ühtegi professionaali siin küll ei ole, kõige rohkem harrastajad(kaasa arvatud selle teksti kirjutaja).
Kindlasti on fotograafina asja, ma sain esimese digiseebi, kui olin 16. Kindlasti saad Sa kunagi aru, et digiseebikas on üks võimetu aparaat ja seejärel pöördud peegelkaamera "usku". Peasi et kvantideedi asemel kvaliteedi poole püüdled, küll siis häid pilte ka tulema hakkab. Töötlemine on rohkem selline iseõppimine, ei oskagi sellest eriti rääkida, aga abi sellest on küll. Nii mõnigi "sepik" on täitsa ilusaks töödeldud, nii poole tunniga...

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 15.08.2009 18:13 Martti.)
15.08.2009 16:30
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #74
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(15.08.2009 16:30)Martti Kirjutas:  
(14.08.2009 22:31)6631 Kirjutas:  Erinevalt teravusest on tume/hele üsna subjektiivne kategooria ja sõltub vaatajast ning tema kuvarist. Minu ekraanil on mõni pilt ülalviidatud Kaspari galeriist liiga tume, mitte aga Heini MRP 518.
Kahe erineva arvutiga vaatasime, 518 on tume, värvid paigast ja fookusest väljas(udune või mitteterav, kuidas keegi soovib).
Heini kaamera kohta on see tulemus ideaalne. Paremat ei saakski kaamerast, millel puudub käsitsi seadistamise võimalus. Eelmainitud vigu saab üsna edukalt fototöötlusprogrammides parandada. Samas on see vaid üks vähestest sellistest enam vähem õnnestunud kaadritest.

(15.08.2009 16:30)Martti Kirjutas:  Kindlasti saad Sa kunagi aru, et digiseebikas on üks võimetu aparaat ja seejärel pöördud peegelkaamera "usku".
Korralikumate digiseepidega (eelkõige suurema suumiulatusega kompaktid, millel on rohkem seadistusvõimalusi ning manuaalrežiim) saab parema kvaliteediga pilte kui kit-objega varustet peegelkaameraga. Ise läksin kah sellega puusse, et ostsin koguni kahe kitiga peegli. Kit-objedega tehtud piltidel puudub teravus ning pilt ise pole nii detailne kui võiks ning nende põhjuste tõttu jääb teatud osa kaamera ressursist kasutamata. Muidugi on ka meeldivaid erandeid, näiteks on Olympuse peegli kitid täitsa asjalikud.
15.08.2009 19:53
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #75
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(15.08.2009 16:30)Martti Kirjutas:  Ühtegi professionaali siin küll ei ole, kõige rohkem harrastajad(kaasa arvatud selle teksti kirjutaja).
Kindlasti on fotograafina asja, ma sain esimese digiseebi, kui olin 16. Kindlasti saad Sa kunagi aru, et digiseebikas on üks võimetu aparaat ja seejärel pöördud peegelkaamera "usku". Peasi et kvantideedi asemel kvaliteedi poole püüdled, küll siis häid pilte ka tulema hakkab. Töötlemine on rohkem selline iseõppimine, ei oskagi sellest eriti rääkida, aga abi sellest on küll. Nii mõnigi "sepik" on täitsa ilusaks töödeldud, nii poole tunniga...
Smile.
Kvantiteedi asemel püüdlen kindlasti kvaliteedi poole ja püüan muidugi teha häid pilte. Üldiselt tänaval kõikvõimalikke sõidukeid lihtsalt pilditegemise pärast klõpsutamas ei käi, enamasti on kindel sihtkoht (14. augustil nt. Kärberi ja Raadiku tn.-te ümbersõidud ning võimalus pildistada 50. liini bussi Laagna kanalis.

Oma esimese digiseebi sain mina 13-aastaselt (Samsung Digimax A7), praegu seda praktiliselt ei kasutagi - mõistsin digiseebika võimetust Smile.
Aga kas keegi teeks selgeks, mis asi see "peegelkaamera" siis õigupoolest on ning mis teeb ühest kaamerast peegelkaamera? Millise kategooria alla käivad siis nt. Olympus SP-565 UZ (jt. UZ-seeria fotokad)?
[Pilt: 24165.jpg]

[Pilt: signa5.png]
15.08.2009 20:03
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #76
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
UZ = Ultra Zoom. Ehk lahterduvad paremini sinna odava digiseebi ja odava peegelkaamera vahele.Üsna hea kaamera, suumi pealt (teinekord, kui käsi vähem väriseb) klõpsab isegi häid pilte, aga kui valgus otsas, siis kööga ja head aega.
15.08.2009 23:13
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #77
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Peegelkaamera on see millel fotograaf ei vaata mitte displeile joonistatud kujutist vaid vaatab läbi kaamera objektiivi reaalset pilti. Neil on reeglina oluliselt suurem sensor kui seebikarpidel, mis tagab parema kvaliteedi nõrgemas valguses. Suurendus ja valgusjõulisus on seotud sellega mis objektiiv sinna ette on ostetud.
16.08.2009 02:28
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #78
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Selle Olympus SP-565 UZ hinna eest(250 dollarit), on võimalik Ebay-st osta D70 kere, nii madala hinna piiri sisse tegelikult eriti palju mõstlikuid kaameraid ei jäägi. Isiklikult soovitan Nikon D80+Nikkor VR 18-200mm. Ainult et sellise komplekti eest peab poest ostes maksma 20000(vaatasin et poes ei müüdagi enam D80), aga Ebayst saab kere ka mõistlikuma hinnaga kätte ja objektiivi leiab poest. Sest oluline pole hind, vaid kvaliteet.
Olen 2,5 nädalat kasutanud Nikoni Kit 18-55 objektiivi, nii kaua kui enda 12999eek maksev objektiiv Rootsis garantiiremondis oli, ja peab ütlema et täissaast oli see. Fakti tegi kuidagi ära, aga mingit kvaliteeti küll nõuda pole mõtet.

"Welcome to Ida-Virumaa"
16.08.2009 11:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #79
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Mina leian, et need superzoomid on ka küsitavad. Enne oleks mõttekam omada peegelkaamera kaht objektiivi, nt 18-55 ning 50-... Ülisuure fookuskauguse vahemiku saavutamiseks peab ju millegi arvelt järeleandmisi tegema, milleks on enamasti optika, sest 3 in 1 toru on ikka suht keeruline konstrueerida. Pilt ei tule alati nii terav ja kontrastne, on servadest moonutatud vms... See muidugi vaid minu arvamus, aga üldjuhul on reegel, et mida väiksem fookuskauguse vahemik, seda parem. Fiksobjed on ses mõttes kindla peale minek.

Olen proovinud maanteel pildistada kiirelt liikuvat sõidukit. See pole küll päris buss, aga näitena teemasse peaks kärama küll. Ei ole küll päris terav, aga ise olen rahul, arvestades sõiduki kiirust.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
16.08.2009 18:24
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #80
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Ega 18-200mm mingi superzoom küll ei ole, aga on väga universaalne. Näiteks on pika zoomiga võimalik esimene pilt teha üsna kaugelt, seejärel pilti vaadata ja kaamera kiiresti ümber seadistada kui vaja peaks olema(niimoodi tegin 895 AOB viimase sõidu Kuressaares).
Ausaltöeldes ei kujuta ette, et peale seadete muutmist võiks jõuda 5 sekundi jooksul, mil buss läheneb, veel kaks korda objektiivi vahetada, kuigi kahekesi on see võimalik. Kuulipilduril on ka abi, kes uue lindi peale viskab, kui esimene tühjaks saab...
Ära muretse Nikon D3-l ongi väikese zoomivahemikuga objektiivid, ühtegi nii pika zoomiga universaali selle kaamera jaoks ei ole. Mistõttu ongi tegemist kaameraga "millel miinused puuduvad, aga plussid on väga kallid". Samas pimedas teeb käest vabalt liikuvast bussist pildi ära. Aga jah, nagu ma juba mainisin, hind on sellel kaameral ainuke puudus... aga mitte püüdmatu.

Kui kiiresti kiirabiauto liikus? On näha et fookusest on välja liikunud, järgmine kord natuke kõrgem iso ja lühem säri + töötlus, kui liiga tume peaks jääma.

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 16.08.2009 19:03 Martti.)
16.08.2009 19:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog