Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Autor Sõnum
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Bussihuviliste tegevusest
Ei saa mina aru kuidas mõned inimesed oskavad pildi tegemisest sellise keemia teha. Kuidas statiivi kasutamine elu ohtu peaks seadma ei oska ka öelda. Ise pole küll ammu kasutanud. See olen küll ainult mina, aga ilm ei ole mind küll korralikku pilti tegemast seganud. Ega ka valgus. Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat. Loomulikult fotoaparaat peab ka olema midagi muud kui napilt rahakotti mahtuv läikiv roosa seebikarp. Ei pea olema alati peegelkaamera.
Taon veel natuke vastu rinda ja ütlen, et mina teen ka vastu päikest täiesti korraliku pildi kui selleks peaks vajadus tekkima. Sõltub päikese kõrgusest.
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 03:25 Oxygen.)
09.08.2009 03:18
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: Bussihuviliste tegevusest
Oleneb kuhu sa selle statiivi üles sead...
09.08.2009 08:42
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #23
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 03:18)Oxygen Kirjutas:  Ei saa mina aru kuidas mõned inimesed oskavad pildi tegemisest sellise keemia teha. Kuidas statiivi kasutamine elu ohtu peaks seadma ei oska ka öelda. Ise pole küll ammu kasutanud. See olen küll ainult mina, aga ilm ei ole mind küll korralikku pilti tegemast seganud. Ega ka valgus. Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat. Loomulikult fotoaparaat peab ka olema midagi muud kui napilt rahakotti mahtuv läikiv roosa seebikarp. Ei pea olema alati peegelkaamera.
Taon veel natuke vastu rinda ja ütlen, et mina teen ka vastu päikest täiesti korraliku pildi kui selleks peaks vajadus tekkima. Sõltub päikese kõrgusest.

Aga minul ongi selline roosa läikiv digikas Tongue Minumeelest teeb see väga häid pilte!

http://i27.tinypic.com/33padef.jpg näiteks see on 100% sellega digikaga tehtud...
09.08.2009 08:57
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 08:42)Heini Kirjutas:  Oleneb kuhu sa selle statiivi üles sead...
Olen proovinud seda Bussijaamas, Vambola ja Koidu peatustes ja muudes peatustes, keegi mind ei takistanud.
09.08.2009 09:39
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #25
RE: Bussihuviliste tegevusest
Võibolla on see väga imelik küsimus aga mul on süda nii raske seepärast.Kas tegelikult tohib ka trolle nimodi pildistada? Teinekord juht saab päris pahaseks ju.Ma tegin isegi paar pilti ja nüüd kardan ei tea mida.... Sad
09.08.2009 10:20
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #26
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 10:20)Liisu Kirjutas:  Võibolla on see väga imelik küsimus aga mul on süda nii raske seepärast.Kas tegelikult tohib ka trolle nimodi pildistada? Teinekord juht saab päris pahaseks ju.Ma tegin isegi paar pilti ja nüüd kardan ei tea mida.... Sad

Tohib küll ju, mis tal sis teistmoodi peaks olema, kui bussidel ?
09.08.2009 11:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #27
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 10:20)Liisu Kirjutas:  Võibolla on see väga imelik küsimus aga mul on süda nii raske seepärast.Kas tegelikult tohib ka trolle nimodi pildistada? Teinekord juht saab päris pahaseks ju.Ma tegin isegi paar pilti ja nüüd kardan ei tea mida.... Sad
Tohib küll pildistada aga tuleb valmis olla ootamatusteks. Mõnele juhile isiklikult ei meeldi pildistamised.
09.08.2009 12:36
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Bussihuviliste tegevusest
Avalikus linnaruumis võib pildistada mida tahes tundmata igasuguseid süümepiinu. Juhid käigu põrgu oma paranoiadega. Mulle on räägitud, et kui neile sai näidatud vanu pilte, siis olid kõik heldimusest keeletud ja meenutasid pisar silmis oma kadunud noorust. Sellisel hetkel tuleb neile meelde tuletada, et kui seda pilti X aastat tagasi tehtud sai, siis lubati pasunasse anda.
09.08.2009 12:57
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #29
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 12:57)Oxygen Kirjutas:  Avalikus linnaruumis võib pildistada mida tahes tundmata igasuguseid süümepiinu. Juhid käigu põrgu oma paranoiadega. Mulle on räägitud, et kui neile sai näidatud vanu pilte, siis olid kõik heldimusest keeletud ja meenutasid pisar silmis oma kadunud noorust. Sellisel hetkel tuleb neile meelde tuletada, et kui seda pilti X aastat tagasi tehtud sai, siis lubati pasunasse anda.

Või vastupidi, pilti tehes ütled juhile "ma näitan seda pilti sulle 20 aasta pärast, ei taha mälestust ?"
Aga ma olen mitu korda mõelnud et küsida bussijuhilt, kas bussist seest poolt lubab pildistada, on se küsimine hea mõte ?Big Grin
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 13:26 Neons.)
09.08.2009 13:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #30
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 03:18)Oxygen Kirjutas:  See olen küll ainult mina, aga ilm ei ole mind küll korralikku pilti tegemast seganud. Ega ka valgus. Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha.
Ehk tõestad selle väite kõige pealt enda jaoks ära, ja siis tule teadmisi jagama, viide. Viska siia üles see pilt kus liikuvat asja pildistasid pimedas(originaalsuurus loomulikult).
Pimedas liikuvat sõidukit pildistada pole tegelikult üldse raske, lihtsalt kaamera peab ka seda suutma. Mõned on päris pädevad kaamerad, millel miinuseid polegi, aga plussid on väga kallid...
Tsitaat:Loomulikult fotoaparaat peab ka olema midagi muud kui napilt rahakotti mahtuv läikiv roosa seebikarp. Ei pea olema alati peegelkaamera.
Taon veel natuke vastu rinda ja ütlen, et mina teen ka vastu päikest täiesti korraliku pildi kui selleks peaks vajadus tekkima. Sõltub päikese kõrgusest.
Igatahes peab kaamera olema korralik, kui rahakott ei kannata korraliku kaamerat osta, siis "puuduliku" kaamerat pole ammugi mõtet osta, "pigem tegemata pilt, kui s..t pilt".
Üldiselt parim ilm pildi tegemiseks on täiesti pilves, pilvesselginemistega on see probleem et väga tihti on vaja seadeid näppida, sest valgus on pidevalt muutumises. Hea oleks tõesti selgeks teha kuidas kaamera töötab ja standardseaded pähe õppida, ainult niimoodi saab väga kiiresti teha hea pildi. Unustage ära automaatseaded, see on umbes sama "nagu arvuti mõtleks sinu eest ja sina ainult järgid seda", hoopis sina pead kaamerale selgeks tegema, millist tulemust on vaja, mitte kaamera sulle. Kunagi küsiti minu käest: "Kas D80 autoseades on ka hea?", jäin igatahes vastuse võlgu, sest pole seda kunagi kasutanud. Viimase 5 nädala jooksul olen teinud ühe hästi kiire olukorra "Programm-ga"(10 pilti) ja ülejäänud 4000+ pilti manuaaliga.

Fotograafia see on imelihtne...

"Welcome to Ida-Virumaa"
09.08.2009 15:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 15:55)Martti Kirjutas:  ... Fotograafia see on imelihtne ...
... kui sa oled läbi lugenud ja aru saanud sama pealkirjaga raamatust (1980-ndatel vist ilmus, tänapäevased digifotokaid kiitvad teosed ei lähe arvesse).
Samuti võiks olla läbi töötatud "Säritusest fotograafias" (Kunnar Allikvee, Tln., Valgus 1982), "Fotoobjektiivid" (ei leidnud paraku kohe riiulist üles, seega autori ja aastaarvu jään võlgu), lisaks mõned(kümned) fotoamatööri käsiraamatud 50-ndatest ja 60-ndatest aastatest (kui poliitkasvatuse osa välja jätta, on igati hariv lugemine ka praegu).
P.S. tuleb kasuks ka "Sovetskoje Foto" aastakäikude lappamine (eeldab vene keele oskust), samuti kodumaiste fotofoorumite lugemine.
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 18:33 Potsataja103.)
09.08.2009 18:28
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #32
RE: Bussihuviliste tegevusest
Potsataja, kui Sinu postituse küsimus on: "Kas oskan filmikaamerga korraliku pildi teha?" Siis vastus on jah, oman Zenit peegelkaamerat, mis küll väga harva kasutust leiab. Kusjuures praegugi võid poest tänapäevase filmikaamera osta, ja sellelgi on oma eelised, lihtsalt pildi tegemise kulud on suuremad kui digipeeglil.
Aga minu eelmise postituse point oli selles, et kui osta kaamera, või ükskõik mis asi, siis olgu see parim, mitte "tarbimiskuultuuri toetav" ja mõni aasta kestev kaamera.
Eelmisel aastal mõtlesin, et uut kaamerat ei osta enne kui praegune oma võimalustega puudulikuks saab. Ainult üks seade ongi jäänud, mis veel realiseerimata. Kord proovisime, aga ainuüksi spetsiaalse seadistamise juhend oli A4 paberile prinditud ja kokku kulus umbes tund. Tulemus=0, aga tuleval talvel tuleb erioludes see siiski ära teha, vähemalt sai endale selgeks mis valesti läks.
Kui palju siin foorumis on üldse kodanike, kes koguaeg manuaalseadetega pilte teevad?

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 21:10 Martti.)
09.08.2009 21:03
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: Bussihuviliste tegevusest
No kui see Sind nii huvitab, siis mina olen üks nendest kes manuaalseadetega alati pildistab. Tänu manuaalseadmetele on näiteks pimedas efekt teistsugune, leiab veel tuhandeid põhjuseid, miks manuaal on parem kui auto.

EDIT: Aga kuidas vastu päikest head pilti saada, kui siin Oxygen väidab et tal tulevad isegi vastu päikest head pildid? Olen proovinud manuaalseadmetega saada vastu päikest pilti, töödelnud, aga ikkagi ei kujunenud hea välja. See pilt siis.
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 21:47 Taylor.)
09.08.2009 21:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #34
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 21:03)Martti Kirjutas:  Potsataja, kui Sinu postituse küsimus on: "Kas oskan filmikaamerga korraliku pildi teha?" Siis vastus on jah, oman Zenit peegelkaamerat, mis küll väga harva kasutust leiab. Kusjuures praegugi võid poest tänapäevase filmikaamera osta, ja sellelgi on oma eelised, lihtsalt pildi tegemise kulud on suuremad kui digipeeglil.
Ei kavatse kiita filmikaamerat, veel vähem sinu oskusi kahtluse alla seada, lihtsalt mulle seni kättesattunud raamatud a la "10 minutiga fotograafiks" jätavad liiga palju olulisi asju õhku, rääkimata trükivigadest.
Digiaparaadiga on arvutis hiljem võimalik vägagi palju parandada, aga lihtsam on, kui pilt on kohe võimalikult korralikult tehtud, selleks siis see kirjanduse nimekiri.
(09.08.2009 21:03)Martti Kirjutas:  ... Aga minu eelmise postituse point oli selles, et kui osta kaamera, või ükskõik mis asi, siis olgu see parim, ...
Nõus, sest sellest parimast arusaamiseks ongi vaja fotoka hingeelu jagada.
(09.08.2009 15:55)Martti Kirjutas:  ... Igatahes peab kaamera olema korralik, kui rahakott ei kannata korraliku kaamerat osta, siis "puuduliku" kaamerat pole ammugi mõtet osta, "pigem tegemata pilt, kui s..t pilt"...
Kahjuks ise ma teen ca 2/3 oma piltidest lihtsa digiseebikaga, sest ta on alati taskus, tuleb endale lihtsalt aru anda, milleks see kaamera suuteline on (mõnikord siiski s..t pilt kui tegemata pilt, pildistamisega on paraku suuri probleeme, kui mingisugustki kaamerat käepärast pole). Kui ilmad muutuvad jälle pimedamaks, tuleb tõsisemat tehnikat kaasas tarida (kuigi mitte sellist, nagu hing ihaldaks, sest rahakott seab unistamisele küllalt karmid piirid).
(selle postituse viimane muutmine: 09.08.2009 21:37 Potsataja103.)
09.08.2009 21:31
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #35
RE: Bussihuviliste tegevusest
(09.08.2009 21:19)Taylor Kirjutas:  EDIT: Aga kuidas vastu päikest head pilti saada, kui siin Oxygen väidab et tal tulevad isegi vastu päikest head pildid? Olen proovinud manuaalseadmetega saada vastu päikest pilti, töödelnud, aga ikkagi ei kujunenud hea välja. See pilt siis.
Kirjuta juurde mis seadetega tehtud on ja mis kaamera.
(09.08.2009 21:31)Potsataja103 Kirjutas:  Ei kavatse kiita filmikaamerat, veel vähem sinu oskusi kahtluse alla seada, lihtsalt mulle seni kättesattunud raamatud a la "10 minutiga fotograafiks" jätavad liiga palju olulisi asju õhku, rääkimata trükivigadest.
Digiaparaadiga on arvutis hiljem võimalik vägagi palju parandada, aga lihtsam on, kui pilt on kohe võimalikult korralikult tehtud, selleks siis see kirjanduse nimekiri.
Loomulikult tuleb kohe ideaalne pilt teha, viimasel ajal polegi nagu halbu pilte teha suutnud, ainult üks kord läksin näpuga ühe nupu vastu ja teatud seade muutus 2 astet, õnneks küll sinna poole, kus töötlusega on võimalik parandada.
Kusjuures filmi ilmutamisel saab ka seda töödelda, varjutada ja valgustada(mitte masinaga ilmutamisel, vaid käsitsi, nagu vanasti).
Kes üldse on rääkinud "10 minutiga fotograafiks"? Olen praegust kaamerat omanud küll alles 1,5 aastat ja manuaali tegin selgeks praktika käigus Pärnus jalutades, kahe päevaga kusjuures. Esimesel sain aru et "Programm" jääb ilmaolude jaoks võimetuks, alustasin avapriorideediga piltide tegemist. Järgmisel päeval jäi juba avapriorideet jalgu ja läksingi manuaalile üle, sest ainult nii sain pildi, millist ise soovisin, mitte sellise nagu kaamera tahtis.
(09.08.2009 21:03)Martti Kirjutas:  ... Aga minu eelmise postituse point oli selles, et kui osta kaamera, või ükskõik mis asi, siis olgu see parim, ...
Nõus, sest sellest parimast arusaamiseks ongi vaja fotoka hingeelu jagada.[/quote]Küsi siis konkreetselt, sest iga kaamera kohta leiab infot netist ka.

Oxygen Kirjutas:Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat.
Ootame endiselt, et seda šedöövrit näha. Või oli see väide ainult sõnakõlks?

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 10.08.2009 18:13 Martti.)
10.08.2009 17:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: Bussihuviliste tegevusest
Oxygen Kirjutas:Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat.
Ootame endiselt, et seda šedöövrit näha. Või oli see väide ainult sõnakõlks?
[/quote]
Minu loogika järgi on see täiesti võimalik, kui kaamera on püsivalt suunatud sõidukile, ehk tuleb kaamerat liigutada vastavalt sõiduki liikumisele.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
10.08.2009 18:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #37
RE: Bussihuviliste tegevusest
(10.08.2009 18:43)Hannes Kirjutas:  
Oxygen Kirjutas:Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat.
Ootame endiselt, et seda šedöövrit näha. Või oli see väide ainult sõnakõlks?
Tsitaat:Minu loogika järgi on see täiesti võimalik, kui kaamera on püsivalt suunatud sõidukile, ehk tuleb kaamerat liigutada vastavalt sõiduki liikumisele.
Muidugi on võimalik, aga ootame ikka Oxygeni pildi ära, sest ma kahtlen selle olemasolus. Kaks päeva juba möödas ja ikka pole veel midagi näha.

"Welcome to Ida-Virumaa"
10.08.2009 18:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #38
RE: Bussihuviliste tegevusest
Ehk lõpetaks selle vaidlemise? Kellel on nii hea kaamera et saab pimedas pilti teha see tehku ja kellel pole nii head kaamerat see ei tee pimedas pilti.Pole vaja sellise asja üle vaielda kuna selle kasu on suur ja ümmargune null!
10.08.2009 19:19
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #39
RE: Bussihuviliste tegevusest
(10.08.2009 19:19)Liisu Kirjutas:  Ehk lõpetaks selle vaidlemise? Kellel on nii hea kaamera et saab pimedas pilti teha see tehku ja kellel pole nii head kaamerat see ei tee pimedas pilti.Pole vaja sellise asja üle vaielda kuna selle kasu on suur ja ümmargune null!
Ise sa ju küsisid: "Milline ilm on kõige parem pildistamiseks ja millal täpsemalt tuleb pilti teha?"
Iga ilm on hea, asi on nupulevajutajas. Konkreetselt Sinu jaoks on parim selge ilm, kui suudad kaamera valgusmõõtmissensori ära petta(kui ma veel Sony-ga pilte tegin, siis iga pilt oli kaamera petmine, muidu polnud lihtsalt võimalik saada sellist tulemust nagu vaja). Pilves ilma jaoks jäävad Sinu kaamera võimalused vist nadiks, aga eks Sa pead ise proovima, ja palju testima ning katsetama...

"Welcome to Ida-Virumaa"
10.08.2009 19:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: Bussihuviliste tegevusest
(10.08.2009 18:43)Hannes Kirjutas:  
Oxygen Kirjutas:Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha. Sõltub ainult pildistaja oskustest ja sellest kas too pildistaja üldse jagab elementaarset optikat.
Ootame endiselt, et seda šedöövrit näha. Või oli see väide ainult sõnakõlks?
Minu loogika järgi on see täiesti võimalik, kui kaamera on püsivalt suunatud sõidukile, ehk tuleb kaamerat liigutada vastavalt sõiduki liikumisele.
[/quote]
Just nimelt. Ise pole teinud, aga olen näinud vastavaid pilte. Kus ma üldse olen öelnud, et mina olen teinud? Mina ütlesin järgmist.
(09.08.2009 03:18)Oxygen Kirjutas:  Ka öösel on võimalik liikuvast masinast pilti teha.
Ja saa üle sellest 1007 pildist. Eesmärgiks ei ole kunst vaid ajaloo jäädvustamine. Minule selline pilt sobib. Kui sulle ei sobi, siis mitte keegi ei sunni sind isegi mitte mõtlema minu pildigalerii peale.
(selle postituse viimane muutmine: 10.08.2009 20:37 Oxygen.)
10.08.2009 20:33
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog