Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Autor Sõnum
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Rääkige, millist fotokat tasub osta, kui hind jääks 5000.- kanti. Olympus ei olevat hea variant, olen kuulnud.
(selle postituse viimane muutmine: 12.08.2009 20:31 Siim.)
12.12.2008 21:44
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Kaameratest
Mis iga lausejupi tarvis on vaja eraldi teema teha?
http://www.dpreview.com/
Vastused kõikidele küsimustele.
12.12.2008 22:14
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Kaameratest
Kõik oleneb sellest, mida sa kaameraga teha tahad ning mis omadused sellel olema peavad. 5000 krooni eest saab korraliku suure zuumiulatusega kaamera. Kaamera mark polegi vist nii oluline, Olympus teeb korralikke pilte manuaalseadetega (kaamera seaded määrab fotograaf). Enne kaamera soetamist soovitan proovida, kuidas kaamera kätte istub.

Ei tahaks küll tüli norida, kuid enne kurtsite, et teema, kust seda postitust ümber tõstsin, läheb liiga läbuks ära...
12.12.2008 22:20
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: Kaameratest
Unustage ära nunnud rahakoti vahele mahtuvad lutsukivid. Neil võib ju olla 8MP sensor ja 6x optiline zoom, aga nende objektiivide läätse läbimõõt on reeglina kuskil sentimeetri ringis, ja sealt ei maksa mitte mingisugust valgusjõulisust oodata. Need mänguasjad jäägu väikestele tüdrukutele Viru keskuses eputamiseks ja "reidikate" tegemiseks.
Inimesele kes ei jaga fotograafia teoreetilist poolt une pealt ei soovita ma ka mitte mingil tingimusel osta peegelkaamerat. Nendel on olemas küll igasugused automaatseaded, aga täisressurssi saab kasutada siiski vaid manuaalseadeid kasutades ja nende kasutamine nõuab teatud kogemuste- ja teadmistepagasit. Kindlasti soovitan Canon Powershot seeriat. Ise tulistasin ühe selle seeria seebikarbiga kaks aastat ja ei kurda tulemuste üle üldse. Samast seeriast on ka küllalt suure zoomiulatusega kompaktkaameraid, mis teevad oma hinna eest väga häid pilte.
Enne kaamera ostmist peaks kindlasti panema paika mõned nõudmised, millele ostetav kaamera peab vastama. Minu näiteks on nõudmised AA tüüpi patareide/akude kasutamise võimalus ilma tallata ja Secure Digital (SD) mälukaart. Kui need kaks on olemas, siis alles hakkan vaatama kuidas on lood zoomide ja muude tulede ja viledega. Kui teatud parameetrid kaamera ostuks on paigas, siis on ka lihtsam hakata terasid sõkaldest eraldama.
Tehniliste näitajate nimekirja lugedes jäta vahele need read kus on kirjas kui palju on kaameral digitaalset zoomi ja kompaktkaamera puhul ei maksa üldse vaadata seda kui suureks tal ISO on võimalik ajada. Ostsin foorumlasele Muskale ühe lelu millel saab seda näitajat ajada kuni 4000-ni, aga 400 on juba täiesti kasutuskõlbmatu.
Ja poes KINDLASTI võtta karbist välja, panna tööle, teha mõni proovifoto ja üldiselt näppida ja vaadata kas asi sobib ja töötab. Nii on suurem tõenäosus saada endale sobiv kaamera ja väiksem tõenäosus, et sind tillist tõmmatakse.
Ning lõpetuseks osta kindlasti oma kaamerale, ükskõik milline ta ka ei ole, mingisugune pehmete külgedega kott või vutlar. Peab lihtsalt kauem vastu kui niisama taskus või kotis kandes. Kaamera peaks sinna sisse võimalikult täpselt minema, sest siis ei ole karta, et ta omaenda kotis liiga palju raputada saab.
See peaks siis nüüd kõik olema. Kaameraid on elu jooksul ostetud ja näpitud nii mõndagi ja on satutud nii pärlite kui ka täieliku saasta otsa, seega ma arvan, et mind julgeb sellel alal usaldada küll.
12.12.2008 23:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Kaameratest
Endal Olympus SP-560UZ ja ei kurda. Kuigi sellest kah uued mudelid veel edasi arendatud.
12.12.2008 23:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Kaameratest
Proovimise osas julgen nii palju öelda, et lisaks pildi tegemisele tuleks üle vaadata, kui lihtne on menüüsüsteem ning seda, kuidas kaamera kätte istub ning kui mugavalt on nupud paigutatud. Ning proovida tuleks ära võimalikult palju sarnaste omadustega mudeleid. Oma peegelkaamerat valisin 4 kuud, enne kui tehingu tegin, seejuures proovisin ära absoluutselt kõik mudelid, mille hinnaklass on kuni 10 000 krooni. Ja valiku peamiseks põhjuseks oli pigem kaamera ergonoomika, seejärel tehnilised andmed ning lisaks mängis rolli ka komplekti sisu.

Lisaks Canonile soovitan soojalt ka Nikoni ning Sony suure zuumiulatusega kompaktkaameraid. Ka neil on hinna ja omaduste suhe igati paigas.
12.12.2008 23:34
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Kaameratest
Mina tundsin digikaamerast puudust, kui oli vaja minna ühte arhiivi hulka dokumente kopeerima. Vaatasin paari viimast Digi numbrit, seal sai Canon PowerShot 620 parajasti kiita (jaanuar 2007 oli siis), läksin Overalli ja ostsin midagi proovimata Canon PowerShot 710. Kaamera osutus suurepäraseks ja igati käepäraseks, ainuke probleem, et pidi jälgima, et režiimi valiku ketas ikka "P" peal oleks (taskust võttes kippus kergesti Tv peale liikuma).

Kui tänavu mais see 710 Berliinis S-Bahni istmele ununes, ostsin kohe uue PowerShot SX100 (muidu maksis 249 euri, aga kuna karp oli lahti võetud, pandi uueks hinnaks 144 eur). See on 710-st veel mugavam, ainuke asi, et pimedas korralikku pilti ei saa, ükskõik mis režiimi või ISO-ga proovida. Müra.

Nii et kui on vaja kaamerat, mis jopetaskus alati on käepärast, siis ikka Canon PowerShot. Aga ma usun ka Georgi, et Nikon ja Sony teevad sama häid kaameraid. Algul tundub iga uus kaamera võõras, aga harjub kiiresti.

Menüü seadetest ainus, mida pidevalt jälgin, on säri korrektuur. Kui see on kiiresti ja mugavalt muudetav, siis kogu muu menüü olgu, nagu ta on; tavaliselt pole seal kuude kaupa midagi muuta vaja.
13.12.2008 00:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #8
[split] Bussihuviliste tegevusest
Milline ilm on kõige parem pildistamiseks ja millal täpsemalt tuleb pilti teha?Ma olen algaja allesTongue
07.08.2009 14:09
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kukkurkurat Ära
tegelinski

Postitusi: 581
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 14:09)Liisu Kirjutas:  Milline ilm on kõige parem pildistamiseks ja millal täpsemalt tuleb pilti teha?Ma olen algaja allesTongue

Pilves selgimistega.
07.08.2009 15:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #10
RE: Bussihuviliste tegevusest
Hästi saab ka päikesepaistelise ilmaga pildistada päikse poolt valgustatud külge aga selleks peab hoolega pildistamise positsiooni valima. Üldiselt on parem pildistada jah pilves selgimistega ilmaga,siis saab iga nurga alt pilti teha.
07.08.2009 18:59
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 18:59)Edelareisija Kirjutas:  Hästi saab ka päikesepaistelise ilmaga pildistada päikse poolt valgustatud külge aga selleks peab hoolega pildistamise positsiooni valima. Üldiselt on parem pildistada jah pilves selgimistega ilmaga,siis saab iga nurga alt pilti teha.
Lihtsalt pilves sobib ka, aga pimedas, hämaras, vihmase ilmaga vähemalt mina normaalseid pilte ei saa.
07.08.2009 19:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #12
RE: Bussihuviliste tegevusest
Kõige halvemad kuud pildistamiseks on oktoober,november ja detsember enne lume tulekut. Ja võimaluse korral pildistada paigal seisvat objekti,parem veel statiivi pealt (mina laisk ei viitsi statiivi kaasas tassida,ärge minust eeskuju võtke).
07.08.2009 19:08
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 19:08)Edelareisija Kirjutas:  Kõige halvemad kuud pildistamiseks on oktoober,november ja detsember enne lume tulekut. Ja võimaluse korral pildistada paigal seisvat objekti,parem veel statiivi pealt (mina laisk ei viitsi statiivi kaasas tassida,ärge minust eeskuju võtke).
Kõige paremad on märts kuni mai, vähemalt minu jaoks.
07.08.2009 19:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vlad Ära
Liige

Postitusi: 227
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #14
RE: Bussihuviliste tegevusest
... ja suvi ka Big Grin
07.08.2009 20:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: Bussihuviliste tegevusest
Ei tea, kuidas teil on, aga minul kukuvad just pimedas statiivi otsas tehtud pildid kõige paremini välja. Ning seda olenemata aastaajast või pilvisusest.
07.08.2009 22:45
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 22:45)Georg Kirjutas:  Ei tea, kuidas teil on, aga minul kukuvad just pimedas statiivi otsas tehtud pildid kõige paremini välja. Ning seda olenemata aastaajast või pilvisusest.
Kuidas sa teed sõitvast sõidukist pimedas hea pildi?
07.08.2009 22:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 22:57)Heini Kirjutas:  
(07.08.2009 22:45)Georg Kirjutas:  Ei tea, kuidas teil on, aga minul kukuvad just pimedas statiivi otsas tehtud pildid kõige paremini välja. Ning seda olenemata aastaajast või pilvisusest.
Kuidas sa teed sõitvast sõidukist pimedas hea pildi?
Kui Sa nüüd mõtled natuke loogiliselt, siis pimedas ei saa korraliku pilti liikuvast bussist, siis mis meil üle jääb - seisev buss. Statiiv ja seadmed paika ja saadki hea pildi.
07.08.2009 23:06
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: Bussihuviliste tegevusest
Lähen ma jee kuhugi peatusesse oma statiivi üles seadma. Hea kui ellu jääb pärast seda...
07.08.2009 23:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
41Degree Ära
Noorliige

Postitusi: 31
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Bussihuviliste tegevusest
(07.08.2009 22:57)Heini Kirjutas:  Kuidas sa teed sõitvast sõidukist pimedas hea pildi?
Aga, seltsimehed, kas keegi seletaks mulle, miks on vaja koguaeg igast asendist ohjeldamatult pilti teha? Parem teha vähem, aga see-eest korralikud, minu meelest vähemalt. Pealegi, ma olen 99,99% kindel, et kõikvõimalike udukogude peal ei ole mitte midagi erakordset ning ei saagi olla, sest pildistatav objekt on kas tavaline või peaaegu tavaline ("troll X liinil Y" ei ole eriline). Selle aga saab pildile ka end tee äärde valmis sättides ning eelnevalt vajadusel ka "valgusproove" tehes, tulemuseks aga on korralik terav foto, millel üldjoontes aktsepteeritud proportsioonidki ehk paigas.

Pildistamise juures aga on peamiselt olulised kaks asja: üldine valgustatus ning valguse intensiivsus (just selles järjekorras).
Kui valgust ikka ei ole, siis ei saa ka pilti teha. Kes ei usu, minge proovige (sõltumata ilmast) klõpsu teha Viruka ja Tallink hotelli vahel (Laikmaa tänav) Viru keskuse poolt. Liikuvat sõidukit te suure tõenäosusega teravalt pildile ei saa, sest säriaeg on seal üldiselt 1/40-1/30 või pilvise ilmaga koguni 1/20. Selle pärast on ka talvel nigel pilti teha: valgust on lihtsalt vähe.
Ereda päikesega on jälle teine sunnik: nagu Edelareisija ütles, peab väga hoolega vahtima, et päike otse selja taga oleks. Muidu jääb valgustatud külg hele ja varjus olev külg lootusetult tume. Selle leevendamiseks on küll mõningaid trikke, aga neid küll ei viitsi siia kirjutama hakata... Las midagi jääb ametisaladuseks ka Big Grin

Pimedas pildistamine on aga ooper omaette. Üle 1/20 on käest juba päris keeruline teha (mingitel tingimustel saab ka 1/13 veel), siis on juba üldiselt (!) statiivi vaja ning liikuvat objekti on väga keeruline korralikult peale saada. Muide, mida raskem kaamera seda lihtsam on teda paigal hoida, seega seebikarpi on puhtfüüsiliselt raskem kaua paigal hoida kui peegelkaamerat.

Sellised peaksid olema minu teadmist ja kogemust mööda üldised põhimõtted. Ja veel kord, parem vähem, aga paremini!
08.08.2009 00:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Bussihuviliste tegevusest
Lisaks kõigele eelmainitule on peegelkaameral see hea omadus, et tänu suuremale sensorile saab tundlikkuse võrdlemisi kõrgeks sättida, mille tulemusel saab lühendada säriaega ja niimoodi saada liikuv sõiduk teravamalt pildile. Minu kaameraga kannatab pildistada ka ISO 1000 tundlikkusega ja tulemus on sada korda müravabam, kui seebikarbiga ISO 400 juures tehtud foto.
(08.08.2009 00:04)41Degree Kirjutas:  Üle 1/20 on käest juba päris keeruline teha (mingitel tingimustel saab ka 1/13 veel)
Olen pildistanud ka käelt stabilisaatoriga koostöös 1/8 säriajaga, tulemuseks terav pilt. Aga tuleb möönda, et ka sel juhul peab käsi väga kindel olema, kusjuures õnnestumise protsent pole ka päris 100.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
08.08.2009 00:38
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog