Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Autor Sõnum
Dife Ära
Vanem liige

Postitusi: 463
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #181
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(14.12.2009 19:08)Martti Kirjutas:  Difele akude teemal nii palju: kui aku enam ei mahuta, või nagu Sa kirjutasid "vastuvõtt", siis on aku eluiga lõppenud ja peale uue aku ostmist pole küll midagi teha. Patareide kasutamine on tavaliselt veelgi kallim kui spetsaku ostmine.

Akudega selline lugu, et mul neid 4 tk: 2 tk sain akulaadijaga kaasa, 2 tk ostsin eraldi 1 kuu tagasi. Ning akudega ilmneb alati üks ja seeseama probleem, kuigi uued akud on täitsa töökorras näiteks minu juhtmevaba-hiires. Mõtlesingi osta spetsakud omale, kuid nende hind on jube kallis. Uued akud (patareilaadsed) maksavad 50 eek tükk! Kui osta spetsakud, siis võib loota et hind on u. 400 eek.

Conectode #1 vihkaja.
17.12.2009 15:36
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #182
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette. Spetsiaalakuga(Nikon) mul vähemalt probleem pole. Fotokotis on stabiilne välistemperatuur(eile näiteks -10°C), ometi pildi tegemisel probleeme ei tekkinud.
Kallim on, aga sellevõrra töökindlam ka.

"Welcome to Ida-Virumaa"
17.12.2009 18:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #183
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(17.12.2009 18:46)Martti Kirjutas:  AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette. Spetsiaalakuga(Nikon) mul vähemalt probleem pole. Fotokotis on stabiilne välistemperatuur(eile näiteks -10°C), ometi pildi tegemisel probleeme ei tekkinud.
Kallim on, aga sellevõrra töökindlam ka.
AA akusid võib muidugi ka taskus soojendada (eeldab siiski mitme komplekti olemasolu), igal juhul lihtsam kui omal ajal terve "Zenit" kaamera põue toppida (kuna kummikatik lihtsalt keeldus külmaga enam-vähem õigeid säriaegu tekitamast).
Oma Nikon Coolpix L20 seebikarbis leidsin ma kõige kasulikuma olevat hoopis Duracell Turbo patareid, nendega on jama kõige vähem (mõnevõrra kallimaks ilmselt läheb kui akudega, aga kahe patareiga saan umbes poolteist kuud läbi, samas akusid oli vaja laadida iga kolme päeva tagant).
Canon Powershot Pro1 akuga külmas probleeme pole, ära külmub hoopis objektiivi liigutamise mehhanism (ilmselt lahendatav järgmise hooldusega).
17.12.2009 19:30
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #184
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(17.12.2009 18:46)Martti Kirjutas:  AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette.

Mul on kasutusel sellised AA akud, mis eiravad seda reeglit üsna tugevasti. Mahutavus ei ole neil küll üle 2000 mAh, kuid isetühjenemine on väga aeglane (räägitakse, et umbes 15% mahutavusest aasta jooksul, omal peale kuu aega jõude seismist kärasid veel ilma laadimata küll kenasti). Möödunud talvel sai pakasega tehtud ühe jutiga üle 200 kaadri (kusjuures pooltühjade akudega ja ikka jäi neisse veel ressurssi, kui lõpetasin).

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 17.12.2009 20:56 Hannes.)
17.12.2009 20:54
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #185
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Seda olen isegi tähele pannud, et Duracelli patareid peavad oma kaks korda kindlasti kauem vastu kui akud.
17.12.2009 20:55
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #186
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(17.12.2009 20:54)Hannes Kirjutas:  
(17.12.2009 18:46)Martti Kirjutas:  AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette.

Mul on kasutusel sellised AA akud, mis eiravad seda reeglit üsna tugevasti. Mahutavus ei ole neil küll üle 2000 mAh, kuid isetühjenemine on väga aeglane (räägitakse, et umbes 15% mahutavusest aasta jooksul, omal peale kuu aega jõude seismist kärasid veel ilma laadimata küll kenasti). Möödunud talvel sai pakasega tehtud ühe jutiga üle 200 kaadri (kusjuures pooltühjade akudega ja ikka jäi neisse veel ressurssi, kui lõpetasin).
Mulle jäänud ka tunne, et üle 2000mAh akude eluiga saab kiiremini otsa. Endal kestsid 2700mAh omad 2 aastat, samas 2000mAh lõpetasid töölepingu napilt enne kuuendat kasutusaastat.
17.12.2009 21:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #187
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(17.12.2009 20:54)Hannes Kirjutas:  
(17.12.2009 18:46)Martti Kirjutas:  AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette.

Mul on kasutusel sellised AA akud, mis eiravad seda reeglit üsna tugevasti. Mahutavus ei ole neil küll üle 2000 mAh, kuid isetühjenemine on väga aeglane (räägitakse, et umbes 15% mahutavusest aasta jooksul, omal peale kuu aega jõude seismist kärasid veel ilma laadimata küll kenasti). Möödunud talvel sai pakasega tehtud ühe jutiga üle 200 kaadri (kusjuures pooltühjade akudega ja ikka jäi neisse veel ressurssi, kui lõpetasin).
Praegu kasutan AA akusid ainult kaamera välgul ja akutallas. Pärast kuu aega riiulis seismist ja seejärel välku pannes ning +5°C juures olen saanud ühes tunnelis tõehetke, sest välk ei võtnud pilti ette (õnneks oli neid akusid ka peoga kaasa võetud). Üldiselt väldin AA akusid, kui akutalla akude resurss lõppeb, siis asenduseks lähevad sisse spetsiaalakud("asendusakud"), sest nende peale võib kindel olla, ja kannatavad laadimist ka pooltühjalt-pooltäis olekus, erinevalt AA akudest. Kui AA panna pooltühjalt laadima, siis väheneb eluiga, sest salvestusvõime väheneb iga korraga kui nii teha.

Ma pole nii rikas, et osta odavat asja!

"Welcome to Ida-Virumaa"
17.12.2009 21:18
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #188
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Ega NiMH ei kipu eriti kannatama küll, kui pooltühjalt laadima panna, samas mõned harvemad korrad sedasi teha ei riku siiski akut ära. See probleem oli väga aktuaalne NiCd akude puhul, millel piisas ühest sellisest korrast, et aku rikkuda (mitme järjestikuse täis- ja tühjakslaadimistsükliga andvat küll asja mõnevõrra parandada). Igatahes minu Sanyo Eneloop AA akud ei ole mind ka pakases alt vedanud ning nagu öeldud, ka peale kuu aega seismist käisid veel küll. Laadijana on mul kasutusel selline isend, millel on ka tühjakslaadimise režiim, nii et enne pikemat kodunt äraolekut saab sedasi ka pooltühjad akud ilma neid ohtu seadmata täis laetud.
Need eneloop'id maksid muidu 80 kr/tk, on vist mõnevõrra kallimad, kui "tavalised" AA akud.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 17.12.2009 21:47 Hannes.)
17.12.2009 21:45
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #189
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Kas Nikon Coolpix L100 on normaalne kaamera ? Või on mingi jama ?
03.02.2010 18:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Cooked Ära
Liige

Postitusi: 105
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #190
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(17.12.2009 19:30)Potsataja103 Kirjutas:  
(17.12.2009 18:46)Martti Kirjutas:  AA(patareilaadsed) akud ei kannata külma, see tähendab et külma ilmaga saab teha palju vähem pilte, või ei võta natuke tühjenenud akuga kaamera üldse pilti ette. Spetsiaalakuga(Nikon) mul vähemalt probleem pole. Fotokotis on stabiilne välistemperatuur(eile näiteks -10°C), ometi pildi tegemisel probleeme ei tekkinud.
Kallim on, aga sellevõrra töökindlam ka.
AA akusid võib muidugi ka taskus soojendada (eeldab siiski mitme komplekti olemasolu), igal juhul lihtsam kui omal ajal terve "Zenit" kaamera põue toppida (kuna kummikatik lihtsalt keeldus külmaga enam-vähem õigeid säriaegu tekitamast).
Oma Nikon Coolpix L20 seebikarbis leidsin ma kõige kasulikuma olevat hoopis [b]Duracell Turbo patareid, nendega on jama kõige vähem (mõnevõrra kallimaks ilmselt läheb kui akudega, aga kahe patareiga saan umbes poolteist kuud läbi[b], samas akusid oli vaja laadida iga kolme päeva tagant).
Canon Powershot Pro1 akuga külmas probleeme pole, ära külmub hoopis objektiivi liigutamise mehhanism (ilmselt lahendatav järgmise hooldusega).
Ise kasutan oma Nikon Coolpix L12 peal sama patareisid, aga mul läheb paari tunniga läbi.

Ennustus:Eesti kaotab Uruguaile 1:4
Tõde:Eesti võitis MM-i neljanda 2:0
Käisin kohal ka vaatamas ja kaasa elamas
03.02.2010 19:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #191
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(03.02.2010 18:56)Neons Kirjutas:  Kas Nikon Coolpix L100 on normaalne kaamera ? Või on mingi jama ?
Näeb välja justkui üsna asine kaamera, aga lähemalt vaadates selgub, et tegu on tavalise taskuseebikaga, millele vaid suurema zoomiulatusega objektiiv ette pandud. Kaameral puudub isegi P-režiim ning ISO tundlikkuse seadistamise võimalus, rääkimata manuaalrežiimist. Ise pole seda kaamerat proovinud, kuid teoreetiliselt saab korralikke pilte vaid hea valgusega (päikeselise ilmaga), kuid hämaras, rääkimata pimedast, jääb hätta.
(selle postituse viimane muutmine: 03.02.2010 20:51 Georg.)
03.02.2010 20:50
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #192
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Mina olen korra käega katsuda saanud. See tähendab, et suurt katsetada pole erinevaid asju saanud, aga niimoodi natuke näppida. Ja jõudsin samale järeldusele, et päikeselise ilma aparaat. Nii kui pilv peaks päikese ette tulema võib aparaadi kotti ära panna.
03.02.2010 21:03
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #193
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Tundub et kaameratel on siiski "külmataluvus piir" olemas. Eelmisel laupäeval oli Peipsi järvel -14°C ja tuul 8m/s. Pilte sain teha umbes pool tundi ja siis pärast poole tunnist seismist arvas kaamera, et talle tänaseks aitab. Tööülesanded lõpetas fookusesüsteem ja katikusüsteem, probleemideta töötas päästik, sensor, peegel ja pildivaatamise osa kaamerast. Proovisin kaamerat põues soojendada, aga tulemust see ei andnud, tööle hakkas jälle õhtul, kui soojas toas oli tunnikese.
Aga kogu loo järeldus on hoopis selline: põhimõtteliselt kaamera ei karda külma, kui seda pidevalt kasutada, kui jätta näiteks pooleks tunniks kelgu peale, siis suure tõenäosusega hakkab pärast seda streikima.

"Welcome to Ida-Virumaa"
13.02.2010 10:12
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #194
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Kas sul on kogemusi läätse uduseks minekuga ja kui, siis kas kuidas sa oled selle vastu võidelnud?

PS. Minul on ka esimene asi mis järele annab fookusesüsteem. Ju on hellad mootorid seal.
(selle postituse viimane muutmine: 13.02.2010 10:52 Oxygen.)
13.02.2010 10:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #195
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Minul kipub kah autofookuse süsteem streikima. Asi ei tundu mitte nii väga mootoris olema, vaid elektroonikas. Lahenduseks kasutan mina manuaalset teravustamist, tõsi siis peab paigal seisvaid objekte kaadrisse püüdma.
Aku peab külmaga umbes poole vähem vastu, aga see seletatav pigem sellega, et talvisel ajal teen pilte enamasti pimedas, kus reeglina säriajaks seatud 30 sekundit.

Esiläätse uduseks minemise vastu võitlemiseks on päris lihtne võimalus. Kaamera ei tohi lihtsalt järske temperatuuri muutuseid üle elada. Välja minnes hoian kaamerat kotis reeglina nii pool tundi, enne kui pildistama hakkan ning tuppa jõudes jääb kaamera kotti koguni paariks tunniks. On olemas ka igasuguseid keemilisi vahendeid, millega saaks läätsede uduseks minemist vältida, aga oma kogemuse põhjal võin väita, et need eriti ei toimi.
(selle postituse viimane muutmine: 13.02.2010 11:52 Georg.)
13.02.2010 11:39
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #196
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(13.02.2010 11:39)Georg Kirjutas:  Esiläätse uduseks minemise vastu võitlemiseks on päris lihtne võimalus. Kaamera ei tohi lihtsalt järske temperatuuri muutuseid üle elada. Välja minnes hoian kaamerat kotis reeglina nii pool tundi, enne kui pildistama hakkan ning tuppa jõudes jääb kaamera kotti koguni paariks tunniks. On olemas ka igasuguseid keemilisi vahendeid, millega saaks läätsede uduseks minemist vältida, aga oma kogemuse põhjal võin väita, et need eriti ei toimi.
Huvitav et minu kaameral soojast->külma minekul lääts uduseks ei lähe, külmast->sooja on kohe udune. Kõige ekstreemsem oli -16°C õuest minna sauna kaameraga, kui 40 minutiga udu ei olnud ise hajunud, panin kaamera statiiviga kerise ette sooja, udu kadus minutitega.
Kui aga õues on vaja mõni kiire pilt teha ja lääts just uduseks läinud, siis olen puhta salvrätiga selle kähku ära puhastanud. Kuna UV-filter pole just eriti kallis osa objektiivist, siis mõnikord olen endale lubanud sellega jõhkramat ümberkäimist mõne erilise pildi huvides. Akude vastupidavuse vähenemist pole külmaga täheldanud, alles üleeile õhtul tegin eriti hämarates oludes ligi 2min säriga "enam-vähem" pildi, sest ideaalse tulemus oleks saanud 3 minutiga, aga praami peale hakkas kiire. Ideaaloludes +15...+20 olen saanud ühe akuga mõlemad mälukaardid täis pildistada(ligi 900 pilti).

"Welcome to Ida-Virumaa"
13.02.2010 18:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
MrJL Ära
Vaikne huviline

Postitusi: 211
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #197
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
Soovitage mulle mingit odavamat ja head aparaati, millega oleks võimalik normaalseid pilte teha. Oma vanaga ei ole enam eriti võimalik häid pilte teha, peaaegu alati on tulemuseks ebaõnnestumine.

Idea
(selle postituse viimane muutmine: 27.03.2010 21:03 MrJL.)
27.03.2010 16:35
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Incz Ära
niisama liige

Postitusi: 186
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #198
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(27.03.2010 16:35)MrJL Kirjutas:  Soovitage mulle mingit odavamat ja head aparaati, millega oleks võimalik normaalseid pilte teha. Oma vanaga ei ole enam eriti võimalik häid pilte teha, peaaegu alati on tulemuseks ebaõnnestumine.

Kui lihtsalt seebikat mõtled, siis nt, OLYMPUS mju760, või ükskõik missugune mju seeriast, mida suurem number, seda parem(täiuslikum) peaks olema.
27.03.2010 21:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #199
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(27.03.2010 16:35)MrJL Kirjutas:  Soovitage mulle mingit odavamat ja head aparaati, millega oleks võimalik normaalseid pilte teha.
Kui odav on odavam. Näiteks hinnaklassis kuni 2500 krooni on väga raske (kui mitte võimatu) head aparaati uhiuuena leida. Samas võib sellise hinnaga leida korralikke kuid kasutatud kaameraid. Samuti tasuks vaadata ka pikalt ladudes seisnud kaameraid, ka neile tehakse reeglina väga häid pakkumisi.
27.03.2010 21:31
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #200
RE: Ühistranspordihuvilised ja kaamerad
(27.03.2010 21:09)Incz Kirjutas:  
(27.03.2010 16:35)MrJL Kirjutas:  Soovitage mulle mingit odavamat ja head aparaati, millega oleks võimalik normaalseid pilte teha. Oma vanaga ei ole enam eriti võimalik häid pilte teha, peaaegu alati on tulemuseks ebaõnnestumine.

Kui lihtsalt seebikat mõtled, siis nt, OLYMPUS mju760, või ükskõik missugune mju seeriast, mida suurem number, seda parem(täiuslikum) peaks olema.
Nalja teed või? Nii kui päike pilve taha läheb on kööga. Liikuvatest objektidest ei maksa rääkidagi.
27.03.2010 22:12
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog