Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoBus Hiiumaa
Autor Sõnum
reymo1995 Ära
Noorliige

Postitusi: 6
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
GoBus Hiiumaa
Alustaksin uut teemat sellega, et täna sõitis 875AOJ kraavi. Kohal olid MAZ kraana, K-700A, frontaallaadur, Belaruss jne. Kuna olin koos sõbraga sündmuskohal tulevad varsti ka pildid ja videod! Lausa jubedalt tossab buss nüüd ja mõlgid on ka siin-seal, kuid loodame, et varsti on ta taas liikvel.

Nagu lubatud - pildid videod tulevad kohe-varsti Smile
(selle postituse viimane muutmine: 24.11.2008 20:33 reymo1995.)
24.11.2008 17:30
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Innar Ära
Liige

Postitusi: 156
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: GoBus Hiiumaa
(24.11.2008 17:30)reymo1995 Kirjutas:  Alustaksin uut teemat sellega, et täna sõitis 875AOJ kraavi. Kohal olid MAZ kraana, K-700A, frontaallaadur, Belaruss jne. Kuna olin koos sõbraga sündmuskohal tulevad varsti ka pildid ja videod! Lausa jobedalt tossab buss nüüd ja mõlgid on ka siin-seal, kuid loodame, et varsti on ta taas liikvel.

Nagu lubatud - pildid videod tulevad kohe-varsti Smile

Tegelikult sõitis ta kraavi juba eile, poole üheksa paiku õhtul. Käina päästekomando üritas teda kuni keskööni teele saada,aga tulutult.
24.11.2008 17:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reymo1995 Ära
Noorliige

Postitusi: 6
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: GoBus Hiiumaa
24.11.2008 18:12
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ihanus53 Ära
-

Postitusi: 245
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: GoBus Hiiumaa
GoBus Hiiumaa kohta veel nii palju, et täna oli 702. liinil kaks bussi: 310AOL ja 043TGN. Ma arvan, et kaks bussi oli seetõttu, et eile lõunast enam laevad ei sõitnud ning et rahvast ära vedada, pandi kaks bussi.
24.11.2008 19:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reymo1995 Ära
Noorliige

Postitusi: 6
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: GoBus Hiiumaa
(selle postituse viimane muutmine: 24.11.2008 19:53 reymo1995.)
24.11.2008 19:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: GoBus Hiiumaa
021MGS olla ka esmaspäeva hommikul teelt välja sõitnud. Häda pole vist midagi olnud, teisipäeval oli jälle sõidus ilusti-kenasti
29.11.2008 11:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Innar Ära
Liige

Postitusi: 156
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: GoBus Hiiumaa
07.01.2009 22:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #8
RE: GoBus Hiiumaa
Just lugesin seda. Panin juba paar kuud tagasi tähele, et saabunud sõiduarve peal (olen kuukaardi kasutaja) pole enam Ringtee 25 vaid Sadama 13. Siis nagu ei osanud midagi arvata...
08.01.2009 09:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: GoBus Hiiumaa
Hiiumaale on saabunud uus (kolmas) väikebuss - Renault Master 399MKZ. Et tegemist siis endise Automen'iga?
Järjekordse väikebussi saabumine saarele tekitab jälle küsimuse, et on meil neid niipalju vaja? Saame aru, et kulusid vaja kokku hoida jne. Kuid siiski tuleb pidevalt ette olukordi, kus väiksed on puupüsti täis. Teemast oli hiljuti juttu ka kohalikus lehes, kus igapäevane bussikasutaja, KÜG õpilane kirjutas arvamusartikli: et väiksed bussid on sõitma pandud valedele liinidele jne.
24.01.2009 20:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ihanus53 Ära
-

Postitusi: 245
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: GoBus Hiiumaa
Väikebusse on kõige mõistlikum panna pikkadele ning väikse kasutavusega liinidele. Sageli pannakse aga lühikestele ja suure kasutatavusega liinidele. GoBusil pannakse teistes regioonides ka sageli sellistele liinidele.
24.01.2009 20:47
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: GoBus Hiiumaa
(24.01.2009 20:47)Ihanus53 Kirjutas:  Väikebusse on kõige mõistlikum panna pikkadele ning väikse kasutavusega liinidele. Sageli pannakse aga lühikestele ja suure kasutatavusega liinidele. GoBusil pannakse teistes regioonides ka sageli sellistele liinidele.


Jajaa, täiesti õige. Meil siin on kõige probleemsem siis, kui väike buss (antud juhul siis 798MDX (ja nüüd ka 399MKZ), kuna 835MFL on tõesti veidi suurem ja avaram) sõidab sadamasse praami vastu ja inimesed tulevad suurte reisikottidega (on tuldud ka lapsevankriga) teadmisega, et liinil on suur buss. Aga võta näpust - on nii väike, et ei saa kottegi sisse tõsta, vankrist rääkimata.
24.01.2009 21:03
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: GoBus Hiiumaa
Ma just mõtlesin, et kuidas sa paned pikale liinile väikese bussi? Sõidad kuskile kaugele, aga sa ei tea mitte kunagi mis sind seal ees ootab. Äkki on seal miski suurem seltskond või siis tõesti keegi suurte pakkidega. Lühemal liinil veel on variant, et õnnestub ehk isegi teine buss appi saata või siis läheb keegi võimalusel hoopis jala.
24.01.2009 21:11
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: GoBus Hiiumaa
Eks nüüd paistab, mismoodi see busside liinisolek olema hakkab alates 1.02, kui osad sõiduplaanid muutuvad.
24.01.2009 21:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reymo1995 Ära
Noorliige

Postitusi: 6
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: GoBus Hiiumaa
Njah, eks nende väikeste bussidega on alatihti igasuguseid muresid. Kui 798MDX Hiiumaale tuli ja mul sellega esimest korda Kärdlasse reisida õnnestus, siis 2 tüüpi arvasid, et see pole liinibuss ja hääletasid, samuti tuli kuskilt veel peale naine, kellel oli tarvis lapsevanker ära mahutada. Bussijuht mõtles tükk aega mida teha ja lõpuks asetati vanker juhi kõrval olevale istmele. Vahepeal levis jutt, et vanemad inimesed istuvad bussijaamas tuulevarjus ja kui väike buss tuleb, ei pane seda keegi tähele ja pärast helistatakse GoBusi, ja küsitakse ''kas buss ei tulegi?'' Eriti ebamugav on muidugi suvel soojade ilmadega, sest konditsioneerist tulev õhk ei kipu eriti liikuma. Pinkide vahed kitsad ja liikumine on ka raske. Paljudele muidugi ei meeldi ka see ukse ise avamine ja sulgemine.
(selle postituse viimane muutmine: 25.01.2009 22:02 reymo1995.)
25.01.2009 21:14
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ihanus53 Ära
-

Postitusi: 245
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: GoBus Hiiumaa
Master on väga kitsas. Mõistlikum oleks olnud maakonnaliinile tuua miski pikem Sprinter, sellel istekohti kuskil viie jagu rohkem ning muidu ka avaram. Kütusekulu oleks peaaegu sama.
25.01.2009 21:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: GoBus Hiiumaa
No Sprinter ja Master ei ole üldse võrreldavad bussid minu meelest. Üks on väikebuss aga teine on mingisugune krdi marsa Big Grin
25.01.2009 21:31
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: GoBus Hiiumaa
Täiendaksin Reymo kirjutist veel sellega, et ka sellest vanainimeste loost oli ajalehes juttu. "Hiiumaa bussid on nagu kameeleonid, mis värvi muudavad." Oldi ju harjutud suurte ja valgete bussidega ja ühtäkki tuleb väike ja punane, mida võib-olla ka kaubikuks peeti (kes teab..).
Mina eelistaks ikka Sprintereid (ma ei saa aru, miks GoBus neid ei eelista siin ja rahva pahameeleks Masterid toob), sest pika inimesena on mul Masteris ikka probleem, küll lööd pea vastu lage (sissepääsu) ära, küll ei mahu korralikult istuma jnejnejne.
Iseteenindusest (uks lahti ja uks kinni) pole ka mõni kuulnud. Ikka leidub neid, kes ukse valla jätavad.
Ja lõpptulemus on see, et rahvas loobub bussisõidust. Ma tean nii paarigi inimest, kes enam sõita ei taha, sest kunagi ju ei tea, millal puupüsti täis Master ette veereb...
26.01.2009 10:35
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mairo222 Ära
roolis

Postitusi: 101
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: GoBus Hiiumaa
(25.01.2009 21:31)Oxygen Kirjutas:  No Sprinter ja Master ei ole üldse võrreldavad bussid minu meelest. Üks on väikebuss aga teine on mingisugune krdi marsa Big Grin

masterit väikebussiks Big Grin see ei seisa koosigi
26.01.2009 12:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HYTR Ära
Liige

Postitusi: 91
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: GoBus Hiiumaa
Reedeses lehes siis sellisel naljakamal kujul eelpool toodud probleemist Big Grin

   
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2009 15:14 HYTR.)
01.02.2009 15:14
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: GoBus Hiiumaa
Ma pole nii head ja sisukat kirjatükki ammusest ajast lugenud.
01.02.2009 16:19
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog