Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rail Baltic
Autor Sõnum
Uued autobussid
Unregistered

 
Postitus: #1
Rail Baltic
Seda foorumis ainult paar postitust aastas teha pole normaalne. Seepärast tuleb eraldi teema.
Ja alustaks Taavi Aasa arvamusega:
"Raudtee trassivalikute osas oleme seisukohal, et tallinlaste elukeskkond ei tohiks kannatada saada ja mitte kellegi kodu ei tohi seeläbi hävida," ütles abilinnapea Taavi Aas.
[//---//]
"Linna lähitsoonis eelistame Maardusse suunduval trassil varianti 11B seetõttu, et veoste transport toimuks võimalikult kaugel linna tiheasustusalast ja tallinlasi joogiveega varustavast Ülemiste järvest," selgitas Aas ja lisas, et täiendavate kaubavedude Tallinnast läbi juhtimine ei ole vastuvõetav, sest raudtee 300 m tsoonis (Männiku, Liiva, Luite asumites) elab vähemalt 3800 inimest, kelle elukeskkond raudteest tulenevalt oluliselt halveneb -- alates mürast ja lõpetades veel suuremate ummikutega raudteega ristuvatel tänavatel.
Raudtee kaubavedudest tulenev ohuala ulatub laiemale alale ja puudutab oluliselt suurt arvu elanikke, nii Nõmmel kui Kesklinnas. Mööda ei saa linna hinnangul vaadata ka asjaolust, et pakutud variant 12A näeks ette raudtee ehitamisel Liiva asumis tosina elamu lammutamist. "Tallinna elanike kodude hävitamine tingimustes, kus on vähegi alternatiivseid lahendusi, ei ole meile vastuvõetav," rõhutas Aas.
[//---//]
Tänu tehnilisele keerukusele ja suurele maksumusele võib Euroopa kaasrahastamisel ehitatud liiklussõlme osaline lammutamine ja ümberehitamine olla vastuolus Euroopa Liidu rahastuse kasutamispõhimõtetega," sõnab Aas.
[//---//]
"Teeme ettepaneku kaaluda raudteetrassi 12A alternatiivse asukohana Harju maakonnaplaneeringus määratud ja üleriigilises planeeringus nimetatud lõuna pool Ülemiste järve kulgeva raudtee ümbersõidu trassi, sel juhul siseneks rajatav raudtee Tallinna linna ida poolt Ülemiste järve," ütleb abilinnapea Taavi Aas.

Rohkem leiab infot:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=67413566
11.12.2013 07:51
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,675
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #2
RE: Rail Baltic

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
10.01.2014 07:41
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:
Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog