Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TAK ja TTTK ühinemine
Autor Sõnum
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Täiskinnis kabiine?

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
16.02.2012 18:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Praegu ei tea, aga veel hiljaaegu oli Lasnamäel busse mille kabiinid olid käepäraste vahenditega kinni ehitatud.
16.02.2012 18:29
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tarts Ära
Noorliige

Postitusi: 16
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #23
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Kardinad juhi selja taga, mida veel ARK lubab, aga kas ma näen esiust? Ei, ma näen ideaalselt keskmist ust eriti väljast ja kui keegi seestpoolt eipiira siis oma sisepeeglist. ET väljuda esimesest, peab juht koolutama ümber kabiini selleks et näha kes seal on. Kas esiuks on ikka ohutu? Te lihtsalt tahate juhtidele p. keerata.
16.02.2012 18:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #24
RE: TAK ja TTTK ühinemine
(16.02.2012 18:05)PETSS Kirjutas:  Ja ma ei söö oma sõnu.Kõrwale kalduda ei tohi.Enda wastutusel kõik.Kuis Sa Martti aru ei saa?Algselt algas ju jutt ekspress liinidest kus peatuseid pole.
Kui sa veel natuke tuhnid ja loed, siis peaksid jõudma kohani, kus mina kirjutasin "Pirita suunalisest liinist".Ekspresside peale läksite sellest hiljem!

"Welcome to Ida-Virumaa"
16.02.2012 20:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #25
RE: TAK ja TTTK ühinemine
(16.02.2012 17:31)Neons Kirjutas:  
(16.02.2012 17:11)Martti Kirjutas:  
(16.02.2012 11:40)PETSS Kirjutas:  ´Andeks nüüd.Miks waja targutada?Buss saab alati staust mööda minna ka nii,et ei kaldu kohustuslikest peatustest kõrwale.Palju kordi 16 sõites juhtunud,et Estonia ees minngi jama
Siis läbi Kaubamaja sõidetud ja peatus Estonia ees 2 liini trollipeatuses tehtud.Wähemalt praeguse hetkeni pole probleeme tekkinud.
Kas mitte sina ei olnud see, kes ütles et kui ettenähtud marsruudist kõrvale kalduda, või ise omale tee valida, siis sellest võib jama tulla?
Hakkad oma sõnu sööma või oligi tühi jutt ja nüüd oled ainult busside kaitsel väljas?

Minu mäletamist mööda tuleb jama siis, kui avarii teed.

minu teada tohib marsruudist kõrvale kalduda ainult tallinna transpordiameti loal.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
16.02.2012 23:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Tallinna Transpordiameti luba ongi see kaardile tõmmatud jutt mida me tunneme liinimarsruudi nime all. Juhtidele on selgeks tehtud, et sõita on vaja mööda seda jutti ja kuskile mujale minna ei tohi. Miks? Sest selle juti kohta on neil olemas mingisugused orienteeruvad arvutused. On teada kui pikk see jutt on, kui kiiresti seda marsruuti läbitakse, kui palju selleks kütust kulub jne. Nende andmete põhjal saavad vedajafirmad oma logistikat teha. Näiteks planeerida busside korralisi hooldusi. Ja loomulikult ka bussijuhte kütuse ülekulu pärast peedistada. Kui juhid hakkavad kõik oma marsruuti valima, siis hakkavad kõikuma busside läbisõidud, kütusekulud jne. Lisaks veel see moment, et kui buss tõesti peaks ükskõik mis asjaoludel liinist kõrval liiklusõnnetusse sattuma, siis on lood veel keerulisemad. Loomulikult seda tehakse. Kogu aeg. Eriti kui on mingisugused suuremad probleemid teel, a'la liiklusõnnetused vms. Aga sellega kaasnevad alati omad riskid.

Aga mis seda ühinemise värki puudutab, siis need jutud mis sellega kaasas käivad on ikka vägevad küll. Kuskil kirjutati, et selle asja suur pluss ongi see, et kui trolliliiklus kuskil jälle mingil põhjusel seisma jääb, siis tänu sellele ühinemisele saab kohe sinna asemele saata bussid. See on ju anekdoot. Kuidas see asi siis välja peaks nägema? Kuskile moodustatakse mingisugune 20 pealine reservüksus mis on kohe valmis appi tõttama kui elekter ära läheb? Ega busside ja trollide arvud ei muutu ju. Või mis seni takistas selliseid manöövreid sooritamast? Mõlemad ettevõtted kuuluvad samale omanikule, raha tuleb samast allikast. Nimi takistas?
(selle postituse viimane muutmine: 17.02.2012 00:29 Oxygen.)
17.02.2012 00:19
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #27
RE: TAK ja TTTK ühinemine
(17.02.2012 00:19)Oxygen Kirjutas:  Tallinna Transpordiameti luba ongi see kaardile tõmmatud jutt mida me tunneme liinimarsruudi nime all. Juhtidele on selgeks tehtud, et sõita on vaja mööda seda jutti ja kuskile mujale minna ei tohi. Miks? Sest selle juti kohta on neil olemas mingisugused orienteeruvad arvutused. On teada kui pikk see jutt on, kui kiiresti seda marsruuti läbitakse, kui palju selleks kütust kulub jne. Nende andmete põhjal saavad vedajafirmad oma logistikat teha. Näiteks planeerida busside korralisi hooldusi. Ja loomulikult ka bussijuhte kütuse ülekulu pärast peedistada. Kui juhid hakkavad kõik oma marsruuti valima, siis hakkavad kõikuma busside läbisõidud, kütusekulud jne. Lisaks veel see moment, et kui buss tõesti peaks ükskõik mis asjaoludel liinist kõrval liiklusõnnetusse sattuma, siis on lood veel keerulisemad. Loomulikult seda tehakse. Kogu aeg. Eriti kui on mingisugused suuremad probleemid teel, a'la liiklusõnnetused vms. Aga sellega kaasnevad alati omad riskid.

Aga mis seda ühinemise värki puudutab, siis need jutud mis sellega kaasas käivad on ikka vägevad küll. Kuskil kirjutati, et selle asja suur pluss ongi see, et kui trolliliiklus kuskil jälle mingil põhjusel seisma jääb, siis tänu sellele ühinemisele saab kohe sinna asemele saata bussid. See on ju anekdoot. Kuidas see asi siis välja peaks nägema? Kuskile moodustatakse mingisugune 20 pealine reservüksus mis on kohe valmis appi tõttama kui elekter ära läheb? Ega busside ja trollide arvud ei muutu ju. Või mis seni takistas selliseid manöövreid sooritamast? Mõlemad ettevõtted kuuluvad samale omanikule, raha tuleb samast allikast. Nimi takistas?

nõus oxigeniga ühinemine minu arust suht mõttetu.ninamehed ise tunnistanud et kulude kokkuhoidu eriti ei ole.milleks toimivat asja lõhkuda?

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
17.02.2012 00:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Tõenäoliselt mõeldakse siiski seda, et üksikute erakorraliste juhtumite, à la kontaktliini rikke korral saab juhtudel, kus asja pole võimalik poole tunniga ära parandada, saata bussid trolle asendama. Antud lahendust saab kasutada, kui mõjutatud on näiteks ainult 6. ja 7. või ainult 2. ja 3. liini trollid, sest üldise elektrikatkestuse korral ei ole tõesti usutav, et kogu trolliliiklus oleks kohe bussidega asendatav. Aga kui bussi- ja trolliliiklus on koondatud ühe ettevõtte alla, siis on dispetšeritel võimalik teha koostööd ning trollidispetšer saab anda reservbussidele käsu minna trolle asendama. Praegusel juhul on tegu siiski kahe eraldiseisva ettevõttega, mis omavahel koostööd ei tee. Kindlasti saaks koostööd edendada ka ühisfirmat loomata, ent tõenäoliselt on see mugavam või lihtsam lahendus. Vähemalt mina näen asja nii.

[Pilt: signa5.png]
17.02.2012 01:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #29
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Mis see tähendab siis seda, et ühinemisega vahetavad trollide ja busside dispetšerid omavahel lõpuks ometi telefoninumbreid? Praegu käib asi täpselt samamoodi ja bussid on ju ka trolle asendanud. Isegi pildile on jäänud.
17.02.2012 18:48
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #30
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Bussidel ju waid jäänud liikluskorraldajad,trammil ,trollil ainult keskuses istub keegi.Eks tolle asjaga weel segadust tuleb.Pealiikluskorraldajale nagu aru sain tuleb üks inimene weel appi wõtta.See küll minu asi aga Lasnamäe ühele tädile tuleb küll au anda kui ta ka selle ühinemise järgi weel edasi tegutseda suudab.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.02.2012 21:59
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: TAK ja TTTK ühinemine

[Pilt: signa5.png]
23.03.2012 00:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Eks see ole algusest peale ju selge olnud.
23.03.2012 01:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Mina soovitaksin mitte ühtegi trolli trollipargil maha kanda, remontida nii palju neid, et oleksid sõidukõlbulikud ja sõidaksid nende masinatega ringi. Kui tullakse nõudma masinate mahakandmist, siis öelda, et kõik masinad on nii heas seisukorras, et neid ei saa maha kanda.

Kuidas saab üldse eelistada bensiiniga sõitvaid busse kui bensiini hind kerkib aina ulmelistematesse kõrgustesse? Tegelikult peaks siin toimuma vastupidine asi, et trollid ja trammid võtavad tasapisi üle bussiliine. Enamus elektrit, mida TTTK kasutab on ju Läti oma, mis on taastuv hüdroenergia. Kui Eestis elektrihind kerkib, siis see ei mõjuta nii palju trollide ja trammide tarbitavav elektri hinda.

Võib-olla olen ma aga millesti valesti aru saanud ja EL ei tahagi, et nende liikmesriikides elektritransporti edendatakse. Ei saa ma aru ka miks ei võiks riik appi tulla ja osta need puuduolevad trollid, mingi loll RE ja KE vaheline kemplemine käib kogu aeg. Linnal ja riigil on olemas ka ju reserv, mis ei tohiks just eriti väike olla. Sealt ikka leiaks mingi raha. Liinid on ju olemas, juhid on olemas. Vaevalt enamus juhte bussijuhtideks üle tahaksid minna.
23.03.2012 13:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #34
RE: TAK ja TTTK ühinemine
(23.03.2012 13:29)Heini Kirjutas:  Mina soovitaksin mitte ühtegi trolli trollipargil maha kanda, remontida nii palju neid, et oleksid sõidukõlbulikud ja sõidaksid nende masinatega ringi. Kui tullakse nõudma masinate mahakandmist, siis öelda, et kõik masinad on nii heas seisukorras, et neid ei saa maha kanda.

Kuidas saab üldse eelistada bensiiniga sõitvaid busse kui bensiini hind kerkib aina ulmelistematesse kõrgustesse? Tegelikult peaks siin toimuma vastupidine asi, et trollid ja trammid võtavad tasapisi üle bussiliine. Enamus elektrit, mida TTTK kasutab on ju Läti oma, mis on taastuv hüdroenergia. Kui Eestis elektrihind kerkib, siis see ei mõjuta nii palju trollide ja trammide tarbitavav elektri hinda.

Võib-olla olen ma aga millesti valesti aru saanud ja EL ei tahagi, et nende liikmesriikides elektritransporti edendatakse. Ei saa ma aru ka miks ei võiks riik appi tulla ja osta need puuduolevad trollid, mingi loll RE ja KE vaheline kemplemine käib kogu aeg. Linnal ja riigil on olemas ka ju reserv, mis ei tohiks just eriti väike olla. Sealt ikka leiaks mingi raha. Liinid on ju olemas, juhid on olemas. Vaevalt enamus juhte bussijuhtideks üle tahaksid minna.

Inimesed saavad juba praegu aru, et nende trollide ja trammide aeg on ümber. Idiootsus oleks öelda, et need on liiga head.

Ja palun pilti bensiinimootoriga bussist. Või mõni mudelinäide?

Ja miks ei peaks Škoda juht tahtma uuema bussi peale minna?
23.03.2012 13:47
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #35
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Jah, diiselmootoriga. Ei ole selles asjas eriti kodus. Samas kui vaadata näiteks Statoili kütusehindu, siis diisel on tavaliselt see kõige kallim.

Saan öelda, et tean vähemalt üht juhti, kes škoda pealt küll ära ei läheks, aga see on vaid sellepärast, et ma rohkem škoda juhte ei tea...
http://tttk.ee/index.php?article_id=300&...n=article&

"Täna hommikul oli trammis „Pauliine“ üks esimesi hääletajaid Trammi- ja Trollibussikoondise juhatuse esimees Toomas Sepp. Küsimusele, millise lahenduse poolt ta hääletas, vastas Sepp, et tema seisukoht on kindel jah tasuta ühistranspordile. Ka kinnitas Toomas Sepp, et tasuta ühistranspordile üleminek ei halvenda mitte mingil moel trammi- ja trolliliiklust Tallinnas. Vastupidi, seoses ühinemisega Tallinna Autobussikoondisega suureneb liiklustihedus, viiakse omavahel kooskõlla trammide-trollibusside ja autobusside graafikud ning pööratakse üha enam tähelepanu ühissõidukite puhtusele."

Ühes kohas räägib üht, teises teist.
(selle postituse viimane muutmine: 23.03.2012 14:11 Heini.)
23.03.2012 14:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Üks asi on see, mida tahavad juhid, teine see, mida tahavad sõitjad. Valdav osa sõitjaid tahab tõenäoliselt seda, et ei peaks väga kaua ootama. Aga kui pole raha, et liini tihedalt käigus hoida, siis tõenäoliselt enamus eelistab seda, et pika ootamise peale sõidab ette 2006. aasta Omnilink kui 1983. aasta Škoda.

Vaevalt need 30 aastat vanad trollid suudavad elektrit sedavõrd ökonoomselt kasutada, et see sääst oleks tõesti märgatav või et nende käigushoidmist saaks nimetada elektritranspordi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Solariste puhul ehk veel, aga neid ei hakka keegi maha kandma. Kütuse osas peaks TAKil olema oma tankla ja loogiline oleks, et nad päris tänavahinda selle diiselkütuse eest ei maksa, elektri vabaturu puhul aga pidavat elektritranspordi käigushoidmine kordades kallinema.

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 23.03.2012 14:51 Kaspar.)
23.03.2012 14:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #37
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Lihtsalt loe ja pea ennastki lolliks selliseid arvamusi lugedes. Mul jäi ühest teisest teemast silma, kuidas Sa, Heini, tulid sellise lausega päevalagedale(sõnastus olgugi veidi teistsugune, ent mõte jääb samaks): "mina pooldan trolle, sest trollid on mu lemmikuteks olnud lapsepõlvest saadik." Kuidas saab üldse sellise argumendiga kapist välja tulla ning siis hiljem veel seletada, et bussid sõidavad bensiini peal? Olgu, kodundus kodunduseks, aga ilmselt kui Sina oleksid hetkeseisuga võimul, siis meil jumala eest vuraks suisa ka ühesuunalistel tänavatel trollid ning ilmselt poleks bussidest haisugi. Sinu mõttes oleksid peamised vabandused kuna trollid on kõige südamelähedasemad sõidukid ja Statoili diislihind on liiga kõrge. Aga ega seda otse välja öelda saa, endast hälvari muljet ei tohi ju jätta(hilja juba muideks).
Samamoodi ei suuda Sa ära otsustada, kas tahad vanade trollide remontimist või uute ostmist. Oled Sa ehk kursis, kui palju maksaks näiteks trolli 296 või 403 kapitaalne remont? Mina ei ole, samamoodi pole Sinagi, aga me mõlemad teame, et nende trollide vähemalt paariks aastaks käigus hoidmiseks tuleks palju investeerida. Tasub ära?
Keegi ei küsi ühegi Škoda juhi käest, kas ta soovib sealt ära minna või mitte. Kui troll läheb maha kandmisele, siis ta ka läheb. Kui juhile teeb see haiget, siis ostku kasvõi see ära, aga see juba muu teema ning selliste asjade puhul puudub absoluutselt arutelu mõte.
Ja nendele, kes arvavad, et elektritranspordist on vaikselt saamas minevik, siis palun muutke oma arvamust nüüd ja praegu. Lugedes kasvõi meediat, siis on hästi näha, et trammiliiklusel on siinses riigis tulevik, kasvõi needsamused saastekvoodi eest trammid ja 4. liini rekonstrueerimine.
Paluks minu postitustest mitte aru saada, et ma üritan buss vs troll teemat intrigeerida. Lihtsalt need igasugu Heini poolsed totakad argumendid stiilis "ma armastan trolle; JAH trollile EI bussile" võiksid edaspidi ära jääda. Käid ju ülikoolis, paistab, et filosoofiakursusel õppivad inimesed ei oska ennast piisavalt väljendada kirjapildis.
23.03.2012 14:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Kas keegi seletaks mulle, et miks elekter vabaturule läheb kui see niivõrd palju kallimaks läheb?
23.03.2012 14:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #39
RE: TAK ja TTTK ühinemine
Huvitav kas trammiparki kavatsetaksegi tulevikus vaid kvooditrammidega üleval pidada või hakkab ka linn uusi tramme ostma?

Alates 30 novembrist 2009 issi
23.03.2012 14:52
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: TAK ja TTTK ühinemine
(23.03.2012 14:49)Taylor Kirjutas:  Lugedes kasvõi meediat, siis on hästi näha, et trammiliiklusel on siinses riigis tulevik, kasvõi needsamused saastekvoodi eest trammid ja 4. liini rekonstrueerimine.

Jah, hakkame 15 trammiga kõiki liine teenindama, samas trolle oleks 56...
23.03.2012 14:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog