Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperatuur bussides
Autor Sõnum
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #1
Temperatuur bussides
Selles teemas võiks rääkida enda kogemustest temperatuuriga bussides, andmaks teistele aimu, milliste bussifirmade teenuseid praeguste palavate ilmadega kasutada tasuks.
Alustaks siis sellega, et minu kogemuste põhjal on GoBus Rakvere bussidega täiesti võimalik sõita, ilma et higi voolaks Smile Sama pidavat olema ka SEBE bussides, kuhu küll lubati 25-27 kraadist temperatuuri.
18.07.2010 22:48
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Temperatuur bussides
As MTG Viljandi IZUZUga oli ka täitsa OK sõita - sest jah jahutada need bussid ju oskavad, aga talvel on põrandad ja aknad tõenäoliselt parajad uisuväljad.. Aga see teine teema.
Ja Mulgi Reiside (VIljandi) SOR oli ka päris OK!

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
18.07.2010 23:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #3
RE: Temperatuur bussides
Tartus olles nägin kuidas peaaegu kõik GoBus Tartu bussid lahtiste ustega sõitsid, nii et ma ei tea, kas seal oli väga OK.. Big Grin
(selle postituse viimane muutmine: 18.07.2010 23:08 Neons.)
18.07.2010 23:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Dife Ära
Vanem liige

Postitusi: 463
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #4
RE: Temperatuur bussides
SEBE 495ARP'il puudub konditsioneer, ma pidin sinna kuumuse kätte ära surema.

Conectode #1 vihkaja.
18.07.2010 23:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Temperatuur bussides
Samas on olukordi kus konditsioneer undab täispööretel ja bussis hakkab külm.
19.07.2010 00:17
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #6
RE: Temperatuur bussides
Seda sama sai kogeda Rakverest kl 6.00 Tartu poole sõites, mil tegelikult õues veel palav polegi, aga konditsioneer uhas ikka.
19.07.2010 00:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Temperatuur bussides
Ühel palaw ,teisel külm.Pole ju mõtet osrta busse koditssioneridega 2-3 kuuks.Linnalini pean silmas.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
19.07.2010 18:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #8
RE: Temperatuur bussides
(19.07.2010 18:34)PETSS Kirjutas:  Ühel palaw ,teisel külm.Pole ju mõtet osrta busse koditssioneridega 2-3 kuuks.Linnalini pean silmas.
Linnaliinil pole muidugi vaja, igas peatuses välisõhku jahutada ja kui polegi vaja uksi lahti teha, siis reisija arvab ikka et tal on palav ja teeb kohe akna lahti. Kaugliinil on küll konditsioneeriga mugavam, pigem jahedam kui higist nõretav seltskond ratastel...
Käisime eelmine nädal kalareisil(400km) mööda Eestit väikese bussiga, termomeeter näitas varjus +30°C, bussil konditsioneer ei töötanud ja juhi klaas lahti ei nõustnud minema, salong oli nagu kasvuhoone, aga jäime kõik ellu =higi voolas ja riietus oli minimaalne. Oli ilus ilm rannamõnusid nautida ja lõkke ääres esimeste hommikutundideni istuda ja kala küpsetada.
Nautige sooja nii kaua kui seda meie kliimavöötmesse jagub, ülejäänud aasta on niikuinii kevadväsimus või sügismasendus!

"Welcome to Ida-Virumaa"
19.07.2010 20:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: Temperatuur bussides
Igas vähegi korralikus maaliinibussis on ju istmete kohal tuulutustorud, mida iga sõitja saab oma tahtmise järgi reguleerida. Tehke palun mulle selgeks, miks neist ei piisa ja peab veel mingi üldine külm hoovus mööda bussi liikuma, mille eest kuhugi pääsu pole?
19.07.2010 22:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: Temperatuur bussides
(19.07.2010 22:04)6631 Kirjutas:  Igas vähegi korralikus maaliinibussis on ju istmete kohal tuulutustorud,

Maaliinidel (vähemalt Tartumaal) neid eriti ole, ja kui on (ka kaugliinibussides) siis need ei pruugi töötadagi.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
19.07.2010 22:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #11
RE: Temperatuur bussides
Lääne-Virumaa maaliinibussides on vist Carruste ainsana.
19.07.2010 22:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #12
RE: Temperatuur bussides
(19.07.2010 22:04)6631 Kirjutas:  Igas vähegi korralikus maaliinibussis on ju istmete kohal tuulutustorud, mida iga sõitja saab oma tahtmise järgi reguleerida. Tehke palun mulle selgeks, miks neist ei piisa ja peab veel mingi üldine külm hoovus mööda bussi liikuma, mille eest kuhugi pääsu pole?
Külm hoovus ju nende torude kaudu tulebki, ja igaüks saab selle vastavalt endale suunata, või mitte suunata. Minu meelest mingit suurt külmaõhu hoovust bussis küll ei ole. On ühtlaselt ja meeldivalt jahe (+22 umbes).

"Welcome to Ida-Virumaa"
20.07.2010 06:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Temperatuur bussides
Juuni 2006, Tallinn-Ungari-Tallinn, 898ATU. Konditsioneer rikkis, bussijuhi juures näitas kraadiklaas vahepeal üle 45 kraadi, seda siis Ungari pinnal. Teisel korrusel sai aga leili visata.
20.07.2010 23:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #14
RE: Temperatuur bussides
Mul õnnestus saada kaks kleebisriba millel on temperatuurile reageeriv indikaatorvärviga numbrid peal 16 kraadist 26ni. Ühe kleepisin bussi kabiini uksele ja teise panin keskmise ukse juurde peaaegu lae alla. Kuigi ribad on imepisikesed,valisin kohad just seetõttu,et mõni ei arvaks,et tal läheb neid rohkem vaja. Lihtsalt tahtsin näha,et kui soe või külm siis bussis ka on. Ees näitas stabiilselt 24 kraadi aga keskel lae all oli napilt 16 kui sedagi. Valgustage algajat bussijuhti sellest, kui soe PEAKS olema buss külma ajal !?
15.10.2012 20:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: Temperatuur bussides
(15.10.2012 20:32)moosic Kirjutas:  Mul õnnestus saada kaks kleebisriba millel on temperatuurile reageeriv indikaatorvärviga numbrid peal 16 kraadist 26ni. Ühe kleepisin bussi kabiini uksele ja teise panin keskmise ukse juurde peaaegu lae alla. Kuigi ribad on imepisikesed,valisin kohad just seetõttu,et mõni ei arvaks,et tal läheb neid rohkem vaja. Lihtsalt tahtsin näha,et kui soe või külm siis bussis ka on. Ees näitas stabiilselt 24 kraadi aga keskel lae all oli napilt 16 kui sedagi. Valgustage algajat bussijuhti sellest, kui soe PEAKS olema buss külma ajal !?

14-18 ideaalne oleks.
Soojemal bussil reisijad kippuvad magama jääda.
Kabiinis mõnus olek ka kuskil 22 juures.
16.10.2012 08:37
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kodanik Ära
Noorliige

Postitusi: 43
Liitunud: May.2012
Postitus: #16
RE: Temperatuur bussides
No mul on sama teema, algaja bussijuht ja hädas selle soojendusega. Ostsin just ühe termomeetri, mille kavatsen kabiini paigaldada ja andurid lähevad bussi taha otsa ja keskele, et siis täpselt näha, kus kuipalju sooja on. Praegusel hetkel igastahes enamus magavad mul bussis Smile
16.10.2012 09:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #17
RE: Temperatuur bussides
(16.10.2012 08:37)coldrexX Kirjutas:  14-18 ideaalne oleks.
Soojemal bussil reisijad kippuvad magama jääda.
Kabiinis mõnus olek ka kuskil 22 juures.

Praeguste ilmadega saab sellisel juhul hakkama aga kui päris külmaks läheb siis ma kardan,et parema tahtmise juures ka pole võimalik seda temperatuuri sees hoida (vist,sest pole talve veel üle elanud). Kabiiniga on jama,sest uks on ilma klaasita madal serv lihtsalt ehk mul on salong ja kabiin suht sama ruum Big Grin
16.10.2012 11:03
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog