Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 4Hääli - 3.25 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Autor Sõnum
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #41
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
[Pilt: attachment.php?thumbnail=238]Joonistate siin usinasti peatusi, aga keegi võiks ka seda tähele panna, kuidas 18-meetrine lõõtsbuss peatuse ligi sõita saaks (liikluskatekismus muidugi väidab 15 m enne ja pärast peatuse silti, seda on haledalt vähe, arvestades, et buss peab seistes ka sirge olema).
(selle postituse viimane muutmine: 28.10.2009 22:45 Potsataja103.)
28.10.2009 22:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #42
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
(28.10.2009 22:43)Potsataja103 Kirjutas:  [Pilt: attachment.php?thumbnail=238]Joonistate siin usinasti peatusi, aga keegi võiks ka seda tähele panna, kuidas 18-meetrine lõõtsbuss peatuse ligi sõita saaks (liikluskatekismus muidugi väidab 15 m enne ja pärast peatuse silti, seda on haledalt vähe, arvestades, et buss peab seistes ka sirge olema).

Kas selline teeäär on õigesti? Lihtsalt ma plaanin millalgi midagi suuremat tegema hakata ja kui peatused on valesti siis see ju rikub ära kõik.
28.10.2009 22:54
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #43
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
(28.10.2009 22:54)Liisu Kirjutas:  Kas selline teeäär on õigesti? Lihtsalt ma plaanin millalgi midagi suuremat tegema hakata ja kui peatused on valesti siis see ju rikub ära kõik.
See peatus on sirgel teelõigul, seega probleeme pole.
Üldiselt: 1. Peatuse äärekivi peab olema oluliselt madalam kui bussi põhi (kaasaegsete madalapõhjaliste puhul mitte üle 10cm), igasugused postid ja valimisreklaamidega prügikastid peavad olema kõnnitee teises servas
2. Valgustus peab olema kõnnitee kohal (harilikult post on küll kõnniteel, aga lamp ca 1,5m sõidutee kohal, seega tekkib bussi küljele vari, kust mitte s...gi näha pole, kuigi just seda kohta peaks jälgima). Igasugused reklaamivalgused putkade küljes ainult pimestavad.
3. Peatuseplatvormi pikkus vähemalt 20m (haagisbussidel 25m), juurde- ja ärasõidud vähemalt sama palju, parem oleks 30m)
28.10.2009 23:17
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #44
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Ei tasu unustada ka seda, et vahel peab peatusesse mitu bussi mahtuma.
28.10.2009 23:21
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #45
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
mulle meenus selle äärekivi kõrgusega selline juhus Rootsimaa päälinnast sadama kandist. buss tuli linnapoolt,peatus oli teiselpoolteed. buss tegi tagasipöörde ning ruumipuudusega seoses jäigi poolviltu. aga lahendus oli lihtne-ajas esimese parempoolse nurga kõnnitee kohale ning lasi bussi madalamale nii et põhi istus kõnnitee peale. kogu takistus oli ületada u 5cm kõrgune äär ja olidki bussis. ilmselge on see,et kui buss oleks tulnud mööda sirget teed ning jäänud peatusesse sirgelt seisma siis poleks saanud seda siiski niilihtsalt teha. meil jäävad busse juhtivad pensionärid seisma üldse kus mugavam on-kes pool meetrit äärekivist ja lasnamäel ei keerata enne lõpppeatust taskusse sissegi vaid jäädakse üldse keset esimest rida seisma ning lastakse inimesed maha.

mis puutub liisu pilti "midagi sellist" siis ma hakkan arvama,et kui see inimene võtta tööle ametisse kelle tööks on planeerida kuidas teha bussitaskuid siis saab olema meil suurem osa linnast selline "sõle tänav" kus ühistrantspordile polegi taskuid ehitatud (ärge hakake pragu vaidlema,et pole ruumi-on ikka küll) ning nad hõivavad oma peatusega ära terve ühe sõidurea. ning lisaks sellele lõhuvad nad ära ka selle peatuskohaks kohandatud ala,tekitades rööpaid vms ning see ala mis bussi lahkudes muutub jälle avalikuks sõidutee osaks.
29.10.2009 07:48
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #46
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Paljudes kohtades on veel nii, et peatusetasku-bus rada-autode sõiduread
29.10.2009 12:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #47
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Nii peakski ideaalis olema, et peatusetaskud on ühistranspordireast eraldi. See jätab bussidele võimaluse ka teineteisest mööda sõita. Vastasel korral on nagu Paldiski maantee enne Sõle ristmikku kus ekspress peab Ristikus molutava trolli taga passima.
29.10.2009 14:33
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #48
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
eraldi ridadest rääkides on see küll OT aga Tšehhis maanteedel või kiirteedel on tavalise kahe rea asemel tõusudel tehtud aeglasemalt liikuvatele sõidukitele eraldi kolmas rida mida kõik ausalt kasutavad. meil ei ole bussitaskuidki või kui on siis neid vahest ei kasutata.
29.10.2009 18:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #49
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Noh seda teemat jätkates on mujal maailmas maanteed ka laiemad kui meil siin. Liikluskatekismuses (väga hea väljend) on öeldud, et aeglasem sõiduk peab kolonni endast mööda laskma hoides võimalikult paremale. Vaadates kasvõi maanteid siinsamas Lätis ja Leedus on maantee kummassegi serva, teisele poole joont jäätud piisavalt suur asfaldiriba, et auto sinna panna ja teised pääsevad mööda ilma pärisuunavööndist lahkumata. Meie maanteed on sellised, et sõidurida, serva tähistav joon, 15cm narmendavat asfalti ja vertikaalloodis kallastega pooleteise meetri sügavune eurokraav.
29.10.2009 18:20
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #50
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
ja muideks,kui veoauto laius on maksimaalselt 2,55 siis meie sõiduradadele see ära ei mahu. nii palju kui ma proovisin niipalju see võimalik ei olnud.
29.10.2009 20:16
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #51
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
(29.10.2009 18:20)Oxygen Kirjutas:  Noh seda teemat jätkates on mujal maailmas maanteed ka laiemad kui meil siin. Liikluskatekismuses (väga hea väljend) on öeldud, et aeglasem sõiduk peab kolonni endast mööda laskma hoides võimalikult paremale. Vaadates kasvõi maanteid siinsamas Lätis ja Leedus on maantee kummassegi serva, teisele poole joont jäätud piisavalt suur asfaldiriba, et auto sinna panna ja teised pääsevad mööda ilma pärisuunavööndist lahkumata. Meie maanteed on sellised, et sõidurida, serva tähistav joon, 15cm narmendavat asfalti ja vertikaalloodis kallastega pooleteise meetri sügavune eurokraav.
Selliseid teid on meie naabervabariikides siiski võrdlemisi vähe. Kui näiteks Lätis põhimagistraalid (näiteks Riia-Pihkva, Via Baltica) välja arvata, siis enamik maanteid on seal kitsamad kui siinsed teed. Ning Riia-Pihkva ning Riia-Liepaja teed on tunduvalt kehvemas seisus kui nii mõnedki Eesti tugimaanteed.
29.10.2009 20:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #52
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Aga oleks siis meil põhimagistraalidki sellised teed. Näituseks igavene lalin muudkui selle Tartu maantee ümber, et surmamaantee jne. Oleks seal mingigi võimalus viisakalt kabelisse kiirustajaid mööda lasta, siis ei peaks viimased ka igasuguseid idiootlikke möödasõite tegema ja endaga süütuid inimesi manalateele kaasa haarama. Ma saan aru, et ei ole füüri seda põmm neljarealiseks teha. Aga teeks nii ajutise lahendina näiteks iga 10km tagant 1-1,5km pikkuse teelaiendi, et aeglasemad saaks kõrvale tõmmata ja kiiremaid mööda lasta? Muidugi jah paraku siin tuleb mängu see bürokraatide kari kes kuskil tähtsat ja tarka nägu teeb.
29.10.2009 20:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #53
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
See iga 10 km tagant 1-1,5 pikkuse teelaiendiga hakkavad hullud ju paremalt mööduma meil ju säärane liikluskultuur.
29.10.2009 21:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #54
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
ei hakka paremalt mööduma midagi. ma ootan nüüd mõnuga kuidas kari siinseid bürokraate hakkab Oxy jutule vast ajama. eriti mulle meeldivad nende kommentaarid kes ei näe nii mõnegi tuleva aasta jooksul und isegi B kat lubadest...
29.10.2009 21:21
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #55
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Minu poolest möödugu paremalt, vasakult, ülevalt või alt. Peaasi, et oma suunavööndist. Tead kui seks on sõita mööda maanteed ja vaadata kuidas sulle sõidab sinu suunavööndis vastu suur kollane Taisto Neoplan ja sul ei ole mitte kuskile minna? Mina näiteks tean ja ei ole üldse seks. Seekord jäin ellu, sest kuskil 5 sekundit enne laupkokkupõrget läks Taisto oma teepoolele tagasi. Selline mälestus ülemöödunud suvest. Eks neist vastutulijaid oli veelgi, aga see mölakas jäi nagu kõige eredamalt meelde.
29.10.2009 21:30
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #56
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
siinkohal on mul jälle kaasa rääkida. kolmandat rada tekitajad pole siiski VAID suurte džiipidega naisautojuhid vaid tihti ka just liinibussijuhid. siinsed kinniste silmadega numbriloendusinimagregaadid kunagi peale ARK eksameid maanteele sattudes saavad kasellest bussijumalusest üle,ise seda jama nähes.

p.s. sama jama on tegelikult ka linnas nii bussi kui trollijuhtide seas.
29.10.2009 21:35
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #57
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
(29.10.2009 21:30)Oxygen Kirjutas:  Minu poolest möödugu paremalt, vasakult, ülevalt või alt. Peaasi, et oma suunavööndist. Tead kui seks on sõita mööda maanteed ja vaadata kuidas sulle sõidab sinu suunavööndis vastu suur kollane Taisto Neoplan ja sul ei ole mitte kuskile minna? Mina näiteks tean ja ei ole üldse seks. Seekord jäin ellu, sest kuskil 5 sekundit enne laupkokkupõrget läks Taisto oma teepoolele tagasi. Selline mälestus ülemöödunud suvest. Eks neist vastutulijaid oli veelgi, aga see mölakas jäi nagu kõige eredamalt meelde.
Mul on kogemus kui Sebe linnaliini buss Võrumaal minu suunavööndis vastu tuli, kes on Haanjast kaugemale sõitnud teavad hästi, kui käänulised on seal teed ja kui siis nuka tagant bussikolakas vastu lendab. Juht rebis rooli nii et esinurk peaaegu teed puutus... Mälestused elu lõpuni.

"Welcome to Ida-Virumaa"
29.10.2009 21:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cargirl Ära
Lihtsalt mina

Postitusi: 173
Liitunud: Apr.2009
Postitus: #58
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Leidsin miskit sellist...


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   
01.11.2009 17:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #59
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Ma nüüd vaheajal ka natuke joonistasin, joonistasin deauville, axiali, duvedeci. berkhof ex 2000 vasaku külje valmis, küll natuke ildi abiga, aga siiski, siia näitamiseks toon kunagi hiljem, hetkel pole võimalust
06.11.2009 20:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #60
RE: Joonestused ja kritseldused ühistranspordi ja infrastruktuuri kohta
Ühe mulle teadmata autori joonistus,leitud oma töö juurest uutest ruumidest koristamise käigus. Tõenäoliselt jäänud sinna eelmistest omanikest aga mul oli seda kahju prügilasse saata,noppisin välja ja nüüd näitan seda siin...


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   
22.11.2009 19:24
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog