Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 3Hääli - 3.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Autor Sõnum
Max Ära
Friik

Postitusi: 901
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Kas bussis võib sõita jalgrattaga või ei??? Ma olen kindel et võib...
Aga tean palju bussijuhti, kellele ei meeldi, kui inimene sõidab bussis jalgrattaga ja nad hakkavad riidlema ja räägivad veel, et võivad kutsuda politsei.
Väga imelikud asjad räägivad bussijuhid...
02.07.2009 11:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 11:45)Max Kirjutas:  Kas bussis võib sõita jalgrattaga või ei??? Ma olen kindel et võib...
Aga tean palju bussijuhti, kellele ei meeldi, kui inimene sõidab bussis jalgrattaga ja nad hakkavad riidlema ja räägivad veel, et võivad kutsuda politsei.
Väga imelikud asjad räägivad bussijuhid...

Igas bussis seina peal ripub paber, kus on selgelt kirjutatud kord jalgratta transportimiseks!
02.07.2009 11:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
arti Ära
Noorliige

Postitusi: 37
Liitunud: Jun.2009
Postitus: #3
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
No mul oli selline kogemus, kumm oli katki, läksin siis bussi, juht ütles, et on keelatud aga publik madaamide näol, ütles, et kui lapsekäruga võib, siis miks poiss (hehehe) oma jalgrattaga ei tohi. Jutul oligi lõpp.
02.07.2009 12:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 11:52)coldrexX Kirjutas:  
(02.07.2009 11:45)Max Kirjutas:  Kas bussis võib sõita jalgrattaga või ei??? Ma olen kindel et võib...
Aga tean palju bussijuhti, kellele ei meeldi, kui inimene sõidab bussis jalgrattaga ja nad hakkavad riidlema ja räägivad veel, et võivad kutsuda politsei.
Väga imelikud asjad räägivad bussijuhid...

Igas bussis seina peal ripub paber, kus on selgelt kirjutatud kord jalgratta transportimiseks!

Lugege enne reisijate- ja pagasiveo reeglid hoolikalt läbi!
02.07.2009 12:23
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Max Ära
Friik

Postitusi: 901
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Koeraga inimesed sõidavad ja mittekeegi neile mittemidagi ei räägi !!!
Ja õnneks on olemas bussijuhid, kes lubavad sõita jalgrattaga...
02.07.2009 12:37
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vlad Ära
Liige

Postitusi: 227
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #6
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 12:37)Max Kirjutas:  Koeraga inimesed sõidavad ja mittekeegi neile mittemidagi ei räägi !!!
Ja õnneks on olemas bussijuhid, kes lubavad sõita jalgrattaga...

Mitte kõik juhid lubavad sõita koeraga ninarihmata
02.07.2009 12:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
§ 9. Pagasi ja käsipagasi vedu ja hoidmine

(1) Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ümbrises suuski, kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid, kelke, lapsevankreid ja -kärusid, muusikariistu, ümbrises tulirelvi, puurides või kastides väikeloomi ja linde. Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
02.07.2009 12:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #8
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 12:52)Marten. Kirjutas:   kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid,
Mina saan aru sellest, et eemaldad jalgrattalt sadula ning tõmbad lenksu otsa Rademari kilekoti. Kokku on teda pandud ja ümbris nagu kah.
02.07.2009 13:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
või tõmbad lihtsalt musta prügikoti ümber.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
02.07.2009 14:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #10
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Mõned viskavad poole sõidu pealt välja koos lapsevankriga Big Grin Või kui vanaema ostab pileti Big Grin ja tahab bussi tuua lapsevanrki, bussijuht ilma pakimata ei luba, vanaema ei oska, ja ongi raha raisus Big Grin
02.07.2009 15:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
lapsevankrid ei pea pakitud olema.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
02.07.2009 15:11
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Aru ma ei saa, mida te Tallinna piires liikudes rattaga bussis teete? Ise ma küll paar aastat enam rattaga ei sõida, aga siiski...kui veel sõitsin, siis kõige lühem ots, mille ette võtsin, oli vähemalt 20 km. See on just täpselt niipalju, kui Tallinn läänest itta või idast läände. Seega kui juba ratta toast õue tõite, siis sõitke palun sellega, kasutage teda sihtotstarbeliselt ja ärge sõitke bussiga Smile
Ka sel juhul, kui tõesti peaks see harv kord olema, et rattal puruneb kumm või juhtub sellega midagi muud, et enam edasi vändata ei saa, siis vaevalt et see juhtub teil just linna teises otsas. Ning igal muul juhul ei tohiks ju olla liigne raskus ka paar km-t ratast käekõrval koju veeretada ja mitte sellega bussi trügida....
02.07.2009 15:16
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 15:16)Volli Kirjutas:  Aru ma ei saa, mida te Tallinna piires liikudes rattaga bussis teete? Ise ma küll paar aastat enam rattaga ei sõida, aga siiski...kui veel sõitsin, siis kõige lühem ots, mille ette võtsin, oli vähemalt 20 km. See on just täpselt niipalju, kui Tallinn läänest itta või idast läände. Seega kui juba ratta toast õue tõite, siis sõitke palun sellega, kasutage teda sihtotstarbeliselt ja ärge sõitke bussiga Smile
Ka sel juhul, kui tõesti peaks see harv kord olema, et rattal puruneb kumm või juhtub sellega midagi muud, et enam edasi vändata ei saa, siis vaevalt et see juhtub teil just linna teises otsas. Ning igal muul juhul ei tohiks ju olla liigne raskus ka paar km-t ratast käekõrval koju veeretada ja mitte sellega bussi trügida....
No kui on läbitud juba arvestatav teekond ratta peal ja see puruneb, siis teps ma ei viitsiks näiteks tänases leitsakus veel kilomeetreid seda käekõrval tassima hakata Big Grin!
02.07.2009 15:42
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 15:42)Siim Kirjutas:  
(02.07.2009 15:16)Volli Kirjutas:  Aru ma ei saa, mida te Tallinna piires liikudes rattaga bussis teete? Ise ma küll paar aastat enam rattaga ei sõida, aga siiski...kui veel sõitsin, siis kõige lühem ots, mille ette võtsin, oli vähemalt 20 km. See on just täpselt niipalju, kui Tallinn läänest itta või idast läände. Seega kui juba ratta toast õue tõite, siis sõitke palun sellega, kasutage teda sihtotstarbeliselt ja ärge sõitke bussiga Smile
Ka sel juhul, kui tõesti peaks see harv kord olema, et rattal puruneb kumm või juhtub sellega midagi muud, et enam edasi vändata ei saa, siis vaevalt et see juhtub teil just linna teises otsas. Ning igal muul juhul ei tohiks ju olla liigne raskus ka paar km-t ratast käekõrval koju veeretada ja mitte sellega bussi trügida....
No kui on läbitud juba arvestatav teekond ratta peal ja see puruneb, siis teps ma ei viitsiks näiteks tänases leitsakus veel kilomeetreid seda käekõrval tassima hakata Big Grin!
See on iseenda rumalus, kui ratta selga võtad (tassid), ratas veereb kenasti käekõrval, teda pole tassida vaja. Pealegi saad jalutades rattale kui abilisele toetuda ning selline liikumisviis pole teps mitte kurnav. Rattasõit leitsakus (mida ju tegema läksid) kulutab rohkem kaloreid, kui ratta kõrval jalutamine. Ja et kui see leitsak juba ära mainimist vääris (järelikult tegi muret), siis ära kohe kindlasti bussi trügima hakka, seal ju veel palavam ja umbsem, kui õues ongi Tongue
(selle postituse viimane muutmine: 02.07.2009 16:59 Volli.)
02.07.2009 15:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Raudteehull Ära
abi

Postitusi: 71
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
...ja pealegi saab rattaga kiiremini kui bussi või trolliga,tööle sõitas alati möödun 28 liini bussist ja kaob seljataha kaugusesse ära...
Ise olen ühe korra,vist rattaga bussi trüginud,kunagi 10 aastat tagasi.
Tegelikult oli ka teine kord:paar nädalat tagasi sai lätis käidud rattaga ja tagasi tulles kallas vihma ,kui oavarrest ja sain ratta Ecolines bussi pagasiruumi topitud,ega juht selleüle just ei rõõmustanud,aga sai sõidetud...
02.07.2009 16:23
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 12:52)Marten. Kirjutas:  § 9. Pagasi ja käsipagasi vedu ja hoidmine
(1) Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ... muusikariistu ... Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.
Endise muusikuna olen aeg-ajalt heietanud võimalust pianiino transpordist linnaliinibussiga, kui nelja mehega peale tõsta (madal buss ju) ja kõigile piletid osta, ongi JOKK.

[Pilt: Orgeltransport_Jarntorget_Goteborg_040904c.jpg]
(selle postituse viimane muutmine: 02.07.2009 20:43 Potsataja103.)
02.07.2009 20:42
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Kokku pandud tähendab seda, et ei ole välja ulatuvaid ja teisi mingil määral ohustavaid osi. Näiteks pedaalid ja lenkstang. Ja ei saa minagi aru sellest kui inimene võtab jalgratta ja sellega bussi ronib. Kui sa juba ratta välja viisid, siis sõida sellega.
02.07.2009 20:53
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 12:37)Max Kirjutas:  Koeraga inimesed sõidavad ja mittekeegi neile mittemidagi ei räägi !!!
Ja õnneks on olemas bussijuhid, kes lubavad sõita jalgrattaga...
Koeral suukorw ja ratas kokkupanduna palun!Mina (kuri nagu olen ) senini kõik ,kes seda täitnud pole bussist palunud lahkuda.Kui koer väike ja sõidu ajal süles pole hullu,kassid ,jänesed ja muud säänsed elajad peawad puuris olema.Lapsewankrite ja emade wastu absoluutselt mitte kui midagist.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
02.07.2009 20:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Max Ära
Friik

Postitusi: 901
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
Aga mis teha, kui jalgrattas läks katki? Ma pean linnast jala minema?
02.07.2009 22:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Ära
Vanem liige

Postitusi: 344
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Mul läks jalgrattal kett puruks, Eesti-Läti piirist 10 km kaugusel, ent vastutulelik Sebe bussijuht lubas panna rattad (2tk) pagasiruumi, ehkki tema endi sõnul polnud tegu tema bussiga vaid reservbussiga. Suur aitäh selle eest igal juhul. Spetsialistidele, siis bussi garaaži nr oli 316 või 416 ...
02.07.2009 23:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog