Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 3Hääli - 3.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Autor Sõnum
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #301
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Ei saa öelda, et see halb mõte oleks.
27.01.2012 20:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #302
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Saab küll öelda, et on halb mõte. Kas praegu on probleeme Õismäelt bussijaama saamisega? Ei ole. Vabaduse väljakul saab trollilt trammile ümber istuda, Koidus (Taksopargis, Estonias jne) võib oodata 17. bussi. Ja vastupidi. Kui kuskil on mingeid täiendavaid ressursse, mille arvelt võiks 22. liini pikendada, siis kõigepealt pange 13. liin normaalselt käima ja siis vaadake, kas midagi veel üle jäi.
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2012 20:50 6631.)
27.01.2012 20:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #303
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Kõik mida sa räägid on väga õige, aga ma olen pidevalt olnud ja olen endiselt arvamusel, et sellised paigad nagu bussijaam, Balti jaam, lennujaam peaksid olema igast suuremast linnajaost võimalikult otseühendusega.
27.01.2012 20:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #304
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Oletame, et see 22 käib kella 10-14 vahel mingi ebamäärase intervalliga, umbes 25-30 minutit. Oletame, et ma saabusin bussijaama Tartust kell 11.03, plaani järgi läheb 17 kell 11.09 ja 22 kell 11.16. Loomulikult lähen ma 17-le ja jään Koidus ootama, mis tuleb. Või siis, kui üldse ei viitsi oodata, suundun trammipeatusse. Ja kui ka 22 tuleks, siis ta ei vii mind kodu juurde nagu 6. troll, nii et eelistan ka 22-lt ümber istuda. Nii et see otseühendus on mingi dogma, mis võib-olla omab tähtsust väikesele osale sõitjatest.
27.01.2012 21:41
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #305
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Mulle paluks Vabaduse puiesteelt ka otseliin Bussijaama Smile
27.01.2012 21:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #306
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(27.01.2012 19:55)boroboro Kirjutas:  Õismäelt võiks ka mingi bussiliin sõita Bussijaama peale jõle harva sõitva ekspressi number 47. Näiteks bussiliin number 22 võiks pikendada Vabaduse väljakult Bussijaamani ja liin võiks käia kõigil nädalapäevil.
Kunagi siis kui weel sotsialismipäike paistis aastal 1981 ju sõitis 17 buss Õismäelt Sõjamäele,läbi bussijaama..Olid küll enamuses mingit ebamäärast wärwi (oraanz-beez) kapitaali bussid aga nad sõitsidJa kui aus olla sai bussijaama lahedasti.

.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
27.01.2012 22:06
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #307
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(27.01.2012 20:49)6631 Kirjutas:  Saab küll öelda, et on halb mõte. Kas praegu on probleeme Õismäelt bussijaama saamisega? Ei ole. Vabaduse väljakul saab trollilt trammile ümber istuda /.../ .
Jah, saab ümber istuda. Jah, tramm sõidab bussijaama u. iga 4-5 minuti järel. Aga sellegipoolest eelistan ma suure reisikoti ja magamiskotiga minna pigem madalapõhjalise bussi kui kõrgepõhjalise trammi peale. Samuti on bussipeatus otse bussijaamas, trammipeatus aga 200 meetri kaugusel. Minul noore inimesena on jah praegu nahaalne selliseid argumente tuua, aga ka vanematel inimestel on bussijaama asja.

Ja see, et suure reisikotiga inimene peaks taksot kasutama, ei ole argument, sest kui ma olen juba ühistranspordi sõiduõiguse omandanud ning minu pagas mahub bussidesse kleebitud sildil mainitud gabariitide sisse, siis miks ma peaks kulutama raha taksosõidule? Rääkimata sellest, et ei noortel ega vanadel tihti lihtsalt ei ole seda raha, mida taksosõidule raisata. Vabandan, kui viimane üldistus kõlab meelevaldselt.

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2012 22:28 Kaspar.)
27.01.2012 22:24
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #308
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Kurb aga tõsi wist ,et Balti jaam hakkab kaotama oma tähtsust.Wähhemalt niikauaks kui senine suhtumine kehtib.Bussifirmad seewastu oma lobi ajanud ja suht edukalt.Bussijaam toimiw kuigi Tallinn wääriks paremat.See praegune 1959 aastal rehtud koht ja hooned seal wist 1964 aastast..Waid kesta muutus.Ma aru saaks kui sääne bussijaam ekssteeriks Waeste -Patuste alewis(loodan,et see wist enamustel lugematta) aga EW pealinnale see koht küll ei sobi.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2012 22:45 PETSS.)
27.01.2012 22:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #309
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(27.01.2012 22:24)Kaspar Kirjutas:  Jah, saab ümber istuda. Jah, tramm sõidab bussijaama u. iga 4-5 minuti järel. Aga sellegipoolest eelistan ma suure reisikoti ja magamiskotiga minna pigem madalapõhjalise bussi kui kõrgepõhjalise trammi peale. Samuti on bussipeatus otse bussijaamas, trammipeatus aga 200 meetri kaugusel. Minul noore inimesena on jah praegu nahaalne selliseid argumente tuua, aga ka vanematel inimestel on bussijaama asja.

Ja see, et suure reisikotiga inimene peaks taksot kasutama, ei ole argument, sest kui ma olen juba ühistranspordi sõiduõiguse omandanud ning minu pagas mahub bussidesse kleebitud sildil mainitud gabariitide sisse, siis miks ma peaks kulutama raha taksosõidule? Rääkimata sellest, et ei noortel ega vanadel tihti lihtsalt ei ole seda raha, mida taksosõidule raisata. Vabandan, kui viimane üldistus kõlab meelevaldselt.
Olen kõigega nõus, teise osaga eriti. Taksosõitu ei armasta ja igal võimalikul juhul püüan vältida. See on kallis ja ka mitte alati meeldiv, kui taksojuht on jutukas. Aga 22. buss ei ole ainus mõeldav alternatiiv taksosõidule. Esiteks näeb seal madalapõhjalisi busse alles tänavu jaanuarist, neidki 1-2. Ja 17. liinil pole nad ka enamuses. Ammugi mitte 54-l. Samas võib madalapõhjalisi sõidukeid 4. trammiliinil kohata. Teiseks ei hõlma 22. liin kogu Õismäed ja 17. liin ammugi mitte kogu Mustamäed. Nii et ümber istuda tuleb enamasti ikka.
27.01.2012 23:52
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #310
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Madalapõhjalised trammid on näiteks minu invaliidist esivanema jaoks mõttetud asjad, sest tema jaoks on madalasse osasse ronimine füüsiliselt võimatu. Kuna meil ei ole enamasti platvorme, siis tuleb sinna ronida teetasandilt. Kui kõrgepõhjalisel on tal käsipuu mida mööda end üles sikutada, siis madalas ei ole tal midagi teha. Ja nii ongi. Keskturul käiakse nüüd trammi asemel 39 bussiga.
28.01.2012 00:04
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #311
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
See nüüd omaette teema,Peatustes ju kirjas kõik ,maddalapõhhalisesd muu.Kurb nüüd nüüd tõdeda aga klient on ju kunn.Need Ahtod ei jaga ei ämbrit ega müts.Peaasi et edeuksest sisse saada siis karjuda ,et nüüd peatu hetkel ja kohe ,sest tal waja just tolles kohas maha minna.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 28.01.2012 09:18 PETSS.)
28.01.2012 01:26
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #312
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Nojah, kuningas Ahto VII kirjutab kurja kirja Vabaduse väljakule, et tema tahab 47-ga Humala peatusse sõita. Ahto VIII kaebab 14. liinil sõitva 2394 peale. Ja ongi Ahto kuningas, kelle sõna peab kuulama. Samal ajal on targad aparaadid soetamisel, mis kõik Ahtod ükshaaval aitab kokku lugeda. Tore on.
28.01.2012 11:35
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #313
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Mõtlesin siis sellist mõtet:

Buss number 15 terminalist maa peale tuua, algpeatuseks 2. liini Laikmaa peatus. Sõidavad nad ju kuni Ülemiste keskuseni sama teed mööda, siis rahval võimalus valida see buss, mis enne tuleb.

Terminali 1. peatusesse Nõmme liinide hulka viia buss 20/20a. 20a liini bussid võiksid lõpetada Laikmaa peatuses ja siis platsile sõita, üks buss ilmselt ikka mahub juurde sinna. Väljuksid siis terminalist.
20. liin võiks sadamasse minna samast Laikmaa peatusest kust läheb 2. liin, aga siis tuleks sellest liinist esimene liin, mis saaks rahvaga terminali sõita.
Probleem on aga selles, et sadamast tulles võivad olla tohutud ummikud ja kui see jõuab näiteks bussiga nr 18 koos terminali siis on jama.

Teine variant on nii 20 kui 20a panna lõpetama Laikmaas, sadamasse ja sealt ära 20. liiniga tegelikult eriti palju sõitjaid ei ole. Pigem sõidetakse 2. liiniga, mis käib palju tihedamini.

Ehk oskab keegi seda mõtet edasi arendada või hoopis maha laita.
(selle postituse viimane muutmine: 16.03.2012 10:52 Heini.)
16.03.2012 10:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #314
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
2 on niigi jalus terminali minevatel bussidel. 15 saaks peatuda seal kus 3. Ja ka 2 sinna sõidaksnagu 15 Estonia eest läbi. Kuigi Estonia peatus juba niigi bussiderohke kas 2 mahuks snna.

Alates 30 novembrist 2009 issi
16.03.2012 14:14
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
1004poiss Ära
Noorliige

Postitusi: 17
Liitunud: Sep.2011
Postitus: #315
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(16.03.2012 14:14)raulito Kirjutas:  2 on niigi jalus terminali minevatel bussidel. 15 saaks peatuda seal kus 3. Ja ka 2 sinna sõidaksnagu 15 Estonia eest läbi. Kuigi Estonia peatus juba niigi bussiderohke kas 2 mahuks snna.

ega ei usu, kui Estonia peatusesse tuleb korraga 3-4 bussi siis mõni peab veel ootama, seal läheb väga kiireks.

1004-18.liinile 4z järjekorda sõitma!!!plz
16.03.2012 17:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #316
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
A: Laikmaa 2. liini peatus on logistiliselt kõige idiootsem asi terves Tallinna ühistranspordisüsteemis. Ja sina tahad sinna veel midagi juurde viia?
B: Hobujaama plats on umbes ja sa tahad sinna veel midagi juurde viia?
C: Terminal on ka maksimumini täis topitud ja sina tahad sinna lisaks lisaliinidele viia veel bussi koos reisijatega? Millega kaasnevad paratamatult ka mahaminevad reisijad.
Ühesõnaga minu jutu mõte on see, et kas sa üldse saad aru mida sellest teemast milles sa kaasa üritad rääkida? Rõhk sõnal "üldse".
16.03.2012 18:15
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #317
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(16.03.2012 18:15)Oxygen Kirjutas:  A: Laikmaa 2. liini peatus on logistiliselt kõige idiootsem asi terves Tallinna ühistranspordisüsteemis. Ja sina tahad sinna veel midagi juurde viia?
B: Hobujaama plats on umbes ja sa tahad sinna veel midagi juurde viia?
C: Terminal on ka maksimumini täis topitud ja sina tahad sinna lisaks lisaliinidele viia veel bussi koos reisijatega? Millega kaasnevad paratamatult ka mahaminevad reisijad.
Ühesõnaga minu jutu mõte on see, et kas sa üldse saad aru mida sellest teemast milles sa kaasa üritad rääkida? Rõhk sõnal "üldse".
Teoorias võib ju asi ilus olla! Praktikas ei pruugi üldse asja saada.

"Welcome to Ida-Virumaa"
16.03.2012 18:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #318
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Idiootsuse tipp oleks weel 23 sealt terminaalist läbi sõita lasta.Aga too 2 liini peatus tõesti idiootsus+ weel see foor seal.Tagant järgi tarkus.Miks ei tehtud tee kohe laiem,er see 2 liini buss jalus poleks,miks saadi walmis kohutaw monstrum(minu arwamus) aga Laikmaasse ei saadud ehitada tunnelit wõi estakaadi?Ja weel esialgu oli ju plaan Laikmaa see osa ,mis Narwa mnt ja Kaubamaja wahhel ainult busidele jätta?.Omaette probleem ka Hobujaama uulits.Seisuplatsist niipalju,et see ainuke osa linna maast kõik ümberkaudsed eramaad.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
16.03.2012 21:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #319
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
Miks see 2 üldse sinna toodi. Enne Tartu maantee remonti peatus ju Kunstiakadeemias ja kui Tartu maantee remonti läks siis toodi vist sinna? Aga miks teda hiljem tagasi ei toodud.

Alates 30 novembrist 2009 issi
16.03.2012 22:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #320
RE: Uusi ühistranspordiliine Tallinnas
(16.03.2012 14:14)raulito Kirjutas:  2 on niigi jalus terminali minevatel bussidel. 15 saaks peatuda seal kus 3. Ja ka 2 sinna sõidaksnagu 15 Estonia eest läbi. Kuigi Estonia peatus juba niigi bussiderohke kas 2 mahuks snna.
Teemaarendus.Too pole waid ainult minu arwamus.Õismäel wiimase kuu aja jooksul täheldatud toda,et kõik wäljumised pea üheaegselt.,lisada juurde saabuw 36 ja läbisõitwad 27 ja 61.Ma ei tea miks nii aga kõik nad korraga seal algpeatuses,toinekord rivi kuni taksopeatuseni.Ok! Ma enamus aega 26 peal ,saab kiiresti rongist wabaks.Uuesti tekkib probleem Löwenruhs kui ette juhtuwad jääma 1,5 troll 16 ja 33.Kukkur õnnekks graafiku nii teinud,et surt hilinemist pea polegi.Aga ma ei saa arumiks kogu porukas peab koraga olema peatuses?Suurt osa mängib ka edimese bussi(trolli) juht.Kui teadja ja teisega arwestaja sõidab peatuse lõpuni,et toised ka ära mahuks.Teemat wõiks edesi arendada aga paljukest too keskit huwitakas ja palju kasu oleks ,too iseküsimus?

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 16.03.2012 22:58 PETSS.)
16.03.2012 22:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog