Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 6Hääli - 3.83 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varia
Autor Sõnum
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #241
RE: Varia
Mida perglit. Videos on selgelt näha kuidas buss ristmiku ületab ja päris kindlasti ei ole selline ristmiku ületamine legaalne,siin pole midagi üldse vaielta.Polegi vaja näha kogu olukorda,et aru saada kuivõrd valesti bussijuht käitus antud olukorras,ükskõik mis olukord seal ka polnud.Kui te ei usu,et bussijuht valesti käitus siis küsige liiklusjuristilt mida tema antud situatsioonist arvab.Ma ei tuleks ilmaski sellepeale,et ristmiku niiviisi ületada ja seda ka siis kui on takistusi tee peal ees.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
23.09.2012 18:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #242
RE: Varia
(23.09.2012 18:21)Georg Kirjutas:  Minu arust on elementaarne see, et situatsioone, mida oma silmaga ei ole näinud, tuleks jätta kommenteerimata. Antud videole tasuks mitte viidata, kuna see ei näita tervet olukorda, vaid osa sellest. Pealegi kehtib siin riigis süütuse presumptsioon, seega pole bussijuhi süüdistamine ei selle foorumi liikmete, tädi maali või kellegi muu vastavate õigusteta isiku pädevuses.
Olgu pealegi, see video ei näita muidugi kõike seda, mis toimus enne või pärast filmijupi lindistust, aga mind häirib natuke see, et kui selles videos oleks kohad vahetunud - bussi asemel olnud mõni bemm või mersu, siis oleks sõiduautojuht saanud kümnest torust tuld ja tõrva vaatamata igasugusele süütuse presumptsioonile ja kõik oleks olnud rahul......
23.09.2012 18:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #243
RE: Varia
(23.09.2012 18:34)Volli Kirjutas:  Olgu pealegi, see video ei näita muidugi kõike seda, mis toimus enne või pärast filmijupi lindistust, aga mind häirib natuke see, et kui selles videos oleks kohad vahetunud - bussi asemel olnud mõni bemm või mersu, siis oleks sõiduautojuht saanud kümnest torust tuld ja tõrva vaatamata igasugusele süütuse presumptsioonile ja kõik oleks olnud rahul......
Minu eesmärk ei olnud õigustada bussijuhi käitumist ja ausalt öeldes seda ka ei teinud. Lihtsalt mind häirib see, kuidas nii siin foorumis kui ka mujal kommentaariumites koguneb mingi hulk "eksperte", kes hakkavad situatsiooni nägemata kohe järeldusi tegema. Süüdistamine olgu ikka vastavate organite teema.
23.09.2012 18:41
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #244
RE: Varia
(23.09.2012 18:41)Georg Kirjutas:  
(23.09.2012 18:34)Volli Kirjutas:  Olgu pealegi, see video ei näita muidugi kõike seda, mis toimus enne või pärast filmijupi lindistust, aga mind häirib natuke see, et kui selles videos oleks kohad vahetunud - bussi asemel olnud mõni bemm või mersu, siis oleks sõiduautojuht saanud kümnest torust tuld ja tõrva vaatamata igasugusele süütuse presumptsioonile ja kõik oleks olnud rahul......
Minu eesmärk ei olnud õigustada bussijuhi käitumist ja ausalt öeldes seda ka ei teinud. Lihtsalt mind häirib see, kuidas nii siin foorumis kui ka mujal kommentaariumites koguneb mingi hulk "eksperte", kes hakkavad situatsiooni nägemata kohe järeldusi tegema. Süüdistamine olgu ikka vastavate organite teema.
Eksperdiks olema ma ei pretendeeri, aga selles, mis videos näha, on konfliktikoht liikluses täiesti olemas!
23.09.2012 18:47
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #245
RE: Varia
Ok,Georg.Ei hakka kedagi süüdistama,lihtsalt näen olukorda sellisena ja selline olukord ei ole aktsepteeritav mitte kellegi poolt ükskõik mis olukord seal ka ei olnud. Kui seal mingi takistus oli ristmikul,siis oleks võinud ka teised sõidukijuhid niiviisi ristmiku ületada aga nemad seda ei teinud seega polnud ka bussijuhil vajadust niiviisi ristmiku ületada.Praegu lihtsalt jääb mulje,et bussijuht trügis nahaalselt vahele.Igatahes ei lahendanud bussijuht olukorda pärast murule sattumist õigesti.Selle olukorra kuidas bussijuht oleks pidanud käituma kirjutasin juba üleeelmises postituses.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23.09.2012 18:50 lauri3885.)
23.09.2012 18:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #246
RE: Varia
Volli ja Lauri, mis õigusemõistjateks Teie ennast õige peate,tembeldades mingi mõtetu filmijupi peale kohe bussijuhti süüdlaseks ? On Teil mõni loogiline,adekvaatne ja normaalne seletus ka asjale MIKS see buss üldse seal oli ??? Terve teine rida oli vaba seepärast julgen arvata,et kiiremini möödapääsemiseks ta seda aukliku teepeenart ei kasutanud. Peatage oma söömiseks mõeldud mulkudest verbaalpasa väljutamine ning arutage süüdlaste üle siis kui kedagi on süüdi mõistetud või vähemalt teada on KÕIK asjaolud.
23.09.2012 19:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #247
RE: Varia
(23.09.2012 18:41)Georg Kirjutas:  Minu eesmärk ei olnud õigustada bussijuhi käitumist ja ausalt öeldes seda ka ei teinud. Lihtsalt mind häirib see, kuidas nii siin foorumis kui ka mujal kommentaariumites koguneb mingi hulk "eksperte", kes hakkavad situatsiooni nägemata kohe järeldusi tegema. Süüdistamine olgu ikka vastavate organite teema.
Seegi avaldus pretendeerib nn ekspertarvamuseks olema, seda küll rohkem õiguslikust aspektist. Aga ehk paneks siis igasugu foorumid ja kommentaariumid üldse kinni ja kehtestaks vaikiva ajastu!
23.09.2012 19:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #248
RE: Varia
Moosic,ma soovitan veelkord lugeda minu ja Volli eelmisi postitusi.
Nagu mainisin,et teised sõidukijuhid said ilusti ristmiku ületatud miks siis bussijuht sellega hakkama ei saanud?
Ja kui olekski murule sõitmine tingitud otsasõidu vältimiseks siis sai kirjutatud eelnevalt mida bussijuht oleks pidanud tegema.
Antud juhul ei saa bussijuhi käitumist kuidagi pidada õiguspäraseks.Ja seda sõltumata sellest kas ma kedagi süüdistan või mitte.
Kujuta nüüd endale ette,et sa ise oleksid valgusfoori taga olnud ja oodanud parempõõret.Ja põõret sooritama hakates oleks buss sulle niiviisi ette keeranud,kas sa siis poleks bussijuhi peale vihaseks saanud?
Bussijuht oleks siis võinud vähemalt oodata kuni esireas olijad on ristmiku ületanud ja siis ise ristmiku ületanud aga ei,temal oli vaja kohe nõelama hakata ja seada ohtu parempõõrde sooritajad.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23.09.2012 19:42 lauri3885.)
23.09.2012 19:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #249
RE: Varia
Ma saan aru sinu probleemist,et sa oled nagu tavaline pealinna silmaklappidega jalakäija - kui on ülekäigurada siis on mul ju eesõigus ja ma võin tormata sinna vaatamata kas autod said pidama või mitte,sest mul on ju eesõigus. Ütle mulle nüüd ausalt,et kas sa oled loll või sa mängid lolli aga kui SINA oleksid olnud seal esimeses autos ja oodanud parempööret siis mis sa kurat sõidad silmad kinni või,et sa suurt bussi ei märka ??? Liikluses on palju asju mida ei või ja mida ei tohi ja on ka nii,et sa oled väga korralik liikleja aga ikka keegi sõidab sulle sisse ja siis pole sellest korralikkusest kasu. Pean selle asjaga silmas,et vaata enda ümber toimuvat kah mitte ära aja pingsalt joont eeskirjades ise bussile ette sõites. Ja vaid seetõttu,et BUSS EI TOHTINUD SEAL OLLA.

Kui sa aru ei saanud siis ma võin sulle ka lihtsamate lausetega seda oma mõtet seletada.
23.09.2012 19:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #250
RE: Varia
(23.09.2012 19:54)moosic Kirjutas:  Ma saan aru sinu probleemist,et sa oled nagu tavaline pealinna silmaklappidega jalakäija - kui on ülekäigurada siis on mul ju eesõigus ja ma võin tormata sinna vaatamata kas autod said pidama või mitte,sest mul on ju eesõigus. Ütle mulle nüüd ausalt,et kas sa oled loll või sa mängid lolli aga kui SINA oleksid olnud seal esimeses autos ja oodanud parempööret siis mis sa kurat sõidad silmad kinni või,et sa suurt bussi ei märka ??? Liikluses on palju asju mida ei või ja mida ei tohi ja on ka nii,et sa oled väga korralik liikleja aga ikka keegi sõidab sulle sisse ja siis pole sellest korralikkusest kasu. Pean selle asjaga silmas,et vaata enda ümber toimuvat kah mitte ära aja pingsalt joont eeskirjades ise bussile ette sõites. Ja vaid seetõttu,et BUSS EI TOHTINUD SEAL OLLA.

Kui sa aru ei saanud siis ma võin sulle ka lihtsamate lausetega seda oma mõtet seletada.
Vaata,Moosic.Ei ma ei ole silmaklappidega jalakäija vaid 17 aastat bussirooli keeraja.
Parempõõrde sooritajal oli antud juhul eesõigus ristmikku ületada ja mõtle nüüd ise oma peaga tagajärgedele.
Olgugi,et ma tean bussi olemasolust seal kohal,aga kui ma hakkan eesõigusega parempõõret sooritama ja buss mulle peale keerab kas ma olen siis silmaklappidega??? Pigem oli seda bussijuht.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23.09.2012 20:01 lauri3885.)
23.09.2012 20:00
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #251
RE: Varia
Vot sinusuguseid lolle ongi linn täis. Kui see buss seal on siis pole see minu asi kuidas ta sinna sai või mis ta seal teeb. Fakt on see,et ta seal on. Minu asi on liikluses mõni käik ette näha ja vajadusel eesõigusest loobuda - las see buss siis läheb oma teed. Aga sinusuguseid eesõiguse tagaajajaid ongi liiga palju - sõidaksid siis ilmselt bussile ette,seisaksite seal koos keset teed ning karjud ja vehid kätega.


Kas sa sõidad siiani bussiga ? Kui jah siis ütle millisega ja mis on su masina reg.nr. Siis tean sind vältida kui juhtun nägema,lihtsalt on tegemist väga jäiga suhtumisega juhiga.
23.09.2012 20:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #252
RE: Varia
Jalakäijal on ALATI ÕIGUS!!!
Niikaua, kui ta elus on...
23.09.2012 20:20
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #253
RE: Varia
Sorry,Moosic ma ei viitsi sinuga vaielta.Kui tahad selle bussijuhi moodi kaskadõõri mängida siis lase käia.
Ma ei ole jäiga suhtumisega ja oleks samuti bussi läbi lasknud aga ometi ei saa ma mõõda vaadata bussijuhi samurai käitumisest.Seepärast ongi Eestis pidevalt laibad taga,et on vaja samuraid mängida.
Millegipärast Lääne-Euroopas niiviisi ei käituta samas aga Eestis ja võibolla ka Venemaal ja mujal Ida-Euroopas on selline käitumine mõnedele normiks,et suuremal sõidukil eesõigus.Ja seda ei aktsepteeri ma kunagi sõltumata olukorrast.Ja sellega panen mina oma postitustega sellele juhtumile punkti.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 23.09.2012 20:28 lauri3885.)
23.09.2012 20:21
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #254
RE: Varia
Debiilne oled või ? Kas ma olen kusagil kirjutanud,et jumala õige,et sealt sõitis ? Ja kus kohast sa võtad,et mina tahan sedasi sõita ?


Kuna ebanormaalseid juhte on palju siis need kel mõistust peas,peavadki oma silmad lahti hoidma. Jäigalt oma õiguste taga ajamine ei too mingit kasu.
(23.09.2012 20:20)coldrexX Kirjutas:  Jalakäijal on ALATI ÕIGUS!!!
Niikaua, kui ta elus on...

Kahjuks on nii,et nad ei taha sellest ise aru saada.
(selle postituse viimane muutmine: 23.09.2012 20:31 moosic.)
23.09.2012 20:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #255
RE: Varia
(23.09.2012 20:07)moosic Kirjutas:  Kui see buss seal on siis pole see minu asi kuidas ta sinna sai või mis ta seal teeb. Fakt on see,et ta seal on. Minu asi on liikluses mõni käik ette näha ja vajadusel eesõigusest loobuda - las see buss siis läheb oma teed. Aga sinusuguseid eesõiguse tagaajajaid ongi liiga palju - sõidaksid siis ilmselt bussile ette,seisaksite seal koos keset teed ning karjud ja vehid kätega.
Ja nii ongi! Kõige olulisem reegel on liikluses see, et alati tuleb olla valmis teiste liiklejate eksimusteks. Ja kui selline asi juhtub, siis ongi iga korraliku liikleja kohuseks loobuda oma eesõigusest. Kordan veelkord, et antud situatsioonis oli moment kus viimne kui sõiduk seisis paigal. See tähendab seda, et igal juhil oli aega kohaneda enda ümber toimuvaga ja vastavalt reageerida. Seega reaalne oht kui selline puudus. Loomulikult ei olnud bussijuhi käitumine legaalne, aga see ei tähenda, et teda on vaja veel rohkem koinima hakata. Samal põhjusel mina alati maanteel pidurdan kui ma näen, et keegi hakkab tegema uljast möödasõitu või olen valmis koheselt reageerima kui näen teeääres suvalises kohas seisvat jalakäijat või jalgratturit. Ma ei ole huvitatud laupkokkupõrkele tunnistajaks olemisest või kellesti üle sõitmisest, olenemata sellest kas ma jääksin hiljem seaduse silmis puhtaks või mitte. Ja mis puudutab parempöörde (kirjutatakse Ö tähega muuseas, nagu ööbik) sooritajatesse ja nende "ohtu seadmisesse", siis need peavad olema valmis andma teed igasugustele pudulojustele kes ületavad teed millele nad pööravad. Seega isegi kui nad seda bussi mingil põhjusel enne ei märganud, oleks nad pidanud seda märkama siis kui nad valmistusid jalakäijatele ja jalgratturitele teed andma. Ja antud juhul just nii asi toimuski. Bussijuht eksis reeglite vastu, mis iganes selle põhjuseks võis olla. Ülejäänud liiklejad märkasid seda, reageerisid sellele vastavalt ja õnnetust ei toimunud. Sellega on teema ammendatud. Ainus asi mis seda rikkumist eristab muudest lugematutest rikkumistest mida iga jumala päev liikluses korda saadetakse on see, et see jäädvustati videole. Kogu lugu. Rohkem ei ole siin midagi vaielda (kirjutatakse nõrga D-ga). Ja üleüldse kui siin on kõik nagu oma jutu järgi suured ühistranspordihuvilised, siis miks on vaja nõuda siin kellegi avalikku hukkamist? Rõhutada igasugused terminalis eksimisi ja muid juhtumisi millel puudusid üleüldse mingisugused tagajärjed? Kõik me oleme eksinud ja eksime ka edaspidi.
23.09.2012 21:00
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #256
RE: Varia
(23.09.2012 20:21)lauri3885 Kirjutas:  Millegipärast Lääne-Euroopas niiviisi ei käituta samas aga Eestis ja võibolla ka Venemaal ja mujal Ida-Euroopas on selline käitumine mõnedele normiks,et suuremal sõidukil eesõigus.Ja seda ei aktsepteeri ma kunagi sõltumata olukorrast.Ja sellega panen mina oma postitustega sellele juhtumile punkti.

Ja just sellepärast tulebki siinmail ise eriti ettevaatlik olla, mitte iga hinna eest oma rida ajama. Kui kiidad, et Lääne-Euroopas on inimesed viisakad, siis miks Sa siinsetele eeskuju ei anna, vaid nö kätega vastu rinda taguma hakkad? See ei tee Sind sellest rikkujast sugugi korrektsemaks. Kui Läänes mõni analoogne olukord aset leiaks, siis lastaks see suurem sõiduk ilmselt oma teed minna ja las ta siis läheb. Eesõigus võib Sul olla küll, aga põhimõtte pärast ei maksa ka ju ette keerata. Sellise suure bussi mitte märkamine on võimatu, kui ise samal ajal parempööret teed. Siis sa ei vaata ju otse või vasakule, vaid sinna, kuhu sa keerama hakkad. Jalakäijaid pead sa nagunii jälgima, kes seal teed ületavad. Neid sa ju näed. Ometigi palju väiksemad, kui buss.

Edit: üks oluline lauseviga parandatud.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 24.09.2012 11:17 Hannes.)
24.09.2012 09:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #257
RE: Varia
Meenub antud videoga toredaid olukordi "vanal" Järvevana teel, kus MRP "ässad" kasutasid bussirajana jalgrattateed, mis kohati bussilaiune ei olnud. Mis aga TAKi juhi manöövrisse puutub, siis mis oli ajavõit? 30 sekundit? Lauslollus.
25.09.2012 00:06
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #258
RE: Varia
(23.09.2012 20:21)lauri3885 Kirjutas:  Seepärast ongi Eestis pidevalt laibad taga,et on vaja samuraid mängida.
Mitte ainult Eestis, vaid igalpool kus liiklus eksisteerib.
See on loomulik kulunäitaja igapäeva liikluses, naiivne oleks arvata, et kõik kes hommikul kodust välja lähevad, õhtul elusalt sinna tagasi jõuavad...

"Welcome to Ida-Virumaa"
25.09.2012 07:44
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollionu Ära
Liige

Postitusi: 163
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #259
RE: Varia
(23.09.2012 20:20)coldrexX Kirjutas:  Jalakäijal on ALATI ÕIGUS!!!
Niikaua, kui ta elus on...

Ten points! Jalgrattur veel hullem, arvab, et nüüd võib süüdimatult igal pool kimada ja kõik teised peavad tema elu ja tervise eest hoolt kandma.
28.09.2012 13:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #260
RE: Varia
Jalgrattur luges uuest LE-st välja,et jalgrattaga võib ülekäigurajal sõita. Muud sinna juurde kuuluvat nad ei lugenud. Nüüd ongi nii,et jalgrattur tuleb lausa hooga teepeale,sest tema arvates on tal eesõigus.
28.09.2012 14:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog