Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metroo Tallinnasse?
Autor Sõnum
albeva Ära
Noorliige

Postitusi: 17
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Metroo Tallinnasse?
Mis te arvate, kas Tallinnas olaks kohta metroole? On maailmas ka väiksemaid linnu kui meie pealinn, kus metroo täiesti edukalt toimib. Ise arvan, et kuluks ära küll ühendus lennujaam-bussijaam-kesklinn-sadam-baltijaam vahel. vôibolla môni veel...

Mis te arvate?
14.05.2009 14:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #2
RE: Metroo Tallinnasse?
Nojah miks ka mitte.
14.05.2009 14:50
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Metroo Tallinnasse?
Kohta ehk isegi oleks, aga minu arvates mõtet ei ole. Ma arvan, et metroo vahemaad võiksid siiski pikemad olla ning et Tallinnasse mahuks kenasti üks kiirtrammi- või light rail-süsteem ära.

[Pilt: signa5.png]
14.05.2009 16:19
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: Metroo Tallinnasse?
Mina arvan et Tallinnas pole kohta metroole.
14.05.2009 18:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Metroo Tallinnasse?
Aastakümneid on vaieldud ja uuritud, mis liiki kiirtransport Tallinnale sobib. Kaks asja on selgeks vaieldud:
- praegusest trammiteest erinevat rööpmelaiust ei ole mõtet arendama hakata (aga metrood 1067 või mm rööbasteel ma ei teagi kusagil maailmas);
- tunneli rajamine Tallinna geoloogilistes tingimustes on ääretult keeruline ja palju kulukam kui näiteks Peterburis.

Lennujaam - sadama trammiliini trass kinnitati linnavolikogus 29.11.2007. Seda liini pidid Systra projektis sõitma 2-3 trammi. Oleks väga naljakas, kui sellel trassil avataks metroo 2 või 3 rongiga - küllap see oleks siis maailma väikseim.
14.05.2009 19:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Metroo Tallinnasse?
Vanasti räägiti nii, et metrood ehitatakse miljonilinnadesse. Meil siin saab napilt pool kokku.
14.05.2009 20:16
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Metroo Tallinnasse?
Siin ei saada maapealse liiklusega kuidagi hakkamagi.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
14.05.2009 20:28
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
eedu
Unregistered

 
Postitus: #8
RE: Metroo Tallinnasse?
Mis te siin räägite - metroo juba ammu olemas, praegu ehitatakse vabaduse väljakule uut peajaama, vana oli linnavalitsuse all, aga see jäi väikseks.
Samuti telliti Moskvast uued (kasutatud) vagunid, mis hakkavad teenidama liine Võiduväljak - Lasnamäe ja Võiduväljak - Hundisilma. Kasutan seda igapäevaselt ning olen ülirahul, ei mingeid ummikuid, paari minutiga kodust linna. Sissepääsud on tavaliselt Lasnamäe 9-kordsete majade keldrites, sisse saab halli passi või Linnavalitsuse töötõendi näitamisel, pileti eest maksma ei pea - kõik on idapoolt kinni makstud. Ehitatud on see muidugi laenurahade eest, aga õnneks katab maamaksu tõus kõik meie kulud.
15.05.2009 12:37
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Klaviaator
Unregistered

 
Postitus: #9
RE: Metroo Tallinnasse?
Ma kunagi lugesin mingit uudist, et meie hakkaja linnavalitsus uuristab metroo Tallinna, kus sõidavad bussid. Mulle isiklikult meeldiks nagu rongid rohkem.

Link ka uudisele: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=273501
Kas keegi oskab öelda, et kas Haabersti liin läbib ainult õismäed või sõidab Tiskresse ka?
18.05.2009 22:02
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: Metroo Tallinnasse?
See kuupäev millal see uudis ilmunud on sisendab kõvasti kindlustunnet.
18.05.2009 22:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Max Ära
Friik

Postitusi: 901
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: Metroo Tallinnasse?
Jah, ma mäletan seda naljauudist. See oli 1 aprill.Smile
18.05.2009 22:28
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Metroo Tallinnasse?
Bastioni käikudesse ju tahetakse väike rong sõitma pana.See olekski Tallinna metroo.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
19.05.2009 20:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Metroo Tallinnasse?
Weits küll mitte otseselt teemasse aga siiski.Missugune on metroo rööpmelaius? Ja kas erinewused(kui neid on) riigiti?Tänud wastuse eest ette.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
19.06.2009 22:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Metroo Tallinnasse?
(19.06.2009 22:02)PETSS Kirjutas:  Weits küll mitte otseselt teemasse aga siiski.Missugune on metroo rööpmelaius? Ja kas erinewused(kui neid on) riigiti?Tänud wastuse eest ette.
Üldjuhul metroo asukohamaa raudteega sama lai Exclamation
19.06.2009 22:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #15
RE: Metroo Tallinnasse?
(19.06.2009 22:19)Volli Kirjutas:  
(19.06.2009 22:02)PETSS Kirjutas:  Weits küll mitte otseselt teemasse aga siiski.Missugune on metroo rööpmelaius? Ja kas erinewused(kui neid on) riigiti?Tänud wastuse eest ette.
Üldjuhul metroo asukohamaa raudteega sama lai Exclamation

Vähemalt Venemaal peaksid metrood olema ühenduses "suure" raudteega. Parovozi galeriis olen nagu näinud pilti,kus TEP70 on metroo rööpmetel (mitte tunnelis vaid avatud kohas). Kui nii,siis on rööpmevahe 1520mm.
20.06.2009 13:32
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Metroo Tallinnasse?
(20.06.2009 13:32)Edelareisija Kirjutas:  Vähemalt Venemaal peaksid metrood olema ühenduses "suure" raudteega. Parovozi galeriis olen nagu näinud pilti,kus TEP70 on metroo rööpmetel (mitte tunnelis vaid avatud kohas). Kui nii,siis on rööpmevahe 1520mm.
Mitte et "peaksid", vaid ka on Venemaal nii trammid, raudteed kui ka metroo ühe rööpavahega.
Sest mis on metroo....all-maa raudtee!
Ja mis on tramm.....tänavaraudtee Smile
Kui hästi otsid, siis leiad Paravozi galeriis ka pilte, kus trammivagunit veetakse raudteel Cool
Vahemalt Peterburi (tõenäoliselt ka mujal) trammiteedel on ka rongi liikumas pildistatud (kui õigesti mäletan, oli pilt Suure Isamaasõja aegne)!
20.06.2009 13:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #17
RE: Metroo Tallinnasse?
Lasnamäe kanalisse pidi tulema ju kiir tramm. Aga mida pole seda pole..................
Mida me maa alla viime????
Tallina linna pinnase kõrguste vahe on kolosaalselt suur eskallatorite rada muutbub juba teiseks metrooks Smile
Pigem on selline tunne et vabariik lõhub ühistransporti kaudsete käskudega sest otseslt ei julge.

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
20.06.2009 21:26
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: Metroo Tallinnasse?
Ja seda trammi ei tulegi sinna iial Ehitus läheb niiwõrd kalliks.Ehk asi tuleb siis kui Eesti riik jõuab Rootsi Kuningriigi tänasele tasemele.Seda paraku ehk näewad mu lapse lapsed.tollest kiirtrammist juttu juba siis kui olin 5.- aastane.Nüüd 40 aastat möödan ,ainult jutt(just enne walimisi).Muutunud vaid see,et olemas nn Lasnamäe kanal ja Looomaed uues kohas.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 20.06.2009 22:00 PETSS.)
20.06.2009 21:59
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Metroo Tallinnasse?
See jutt on selle jaoks, et kui igal aastal pimedal sügisööl Ülemiste vanake linnavahilt küsima tuleb, et kas Tallinn on valmis, siis saab talle vastata, et Laagna tee tramm on ehitamata.
20.06.2009 22:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Metroo Tallinnasse?
Aga vastupidi Teie arvamustele olen ma mingil imelikul põhjusel kindel, et me kõik saame veel selle trammiga ükskord sõita. Ma ei tea, miks ma nii arvan, aga millegipärast olen ma endas kindel Smile.

[Pilt: signa5.png]
20.06.2009 22:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog