Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laevadest üldisemalt
Autor Sõnum
cargirl Ära
Lihtsalt mina

Postitusi: 173
Liitunud: Apr.2009
Postitus: #21
RE: Laevadest üldisemalt
http://www.youtube.com/watch?v=C0Gs2BXo1..._embedded# peaks mainima et selle video peal on Finnjetist vaid mälestused, nüüdseks see ribadeks aga eks kunagi Finnjet taas merel kuid moonutatult Smile
12.04.2010 18:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mindeioleolemas Ära
Õppiv mulk

Postitusi: 12
Liitunud: Oct.2009
Postitus: #22
RE: Laevadest üldisemalt
GTS Finnjetist üks viimaseid fotosid.
http://marebalticum.onepagefree.com/file...arauas.jpg
12.04.2010 22:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cargirl Ära
Lihtsalt mina

Postitusi: 173
Liitunud: Apr.2009
Postitus: #23
RE: Laevadest üldisemalt
Kurb vaade Sad
13.04.2010 13:22
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
MrJL Ära
Vaikne huviline

Postitusi: 211
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #24
RE: Laevadest üldisemalt
http://www.hot.ee/estoniakatastroof/ettekanne3.html : Estonia fännidele lugemist küllalt.

Idea
28.04.2010 16:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Laevadest üldisemalt
Ma kaldun arwama ,et tegelik Estonia põhjamineku põhjus selgub alles aastakümnete pärast.Mu lapsed saawad ehk selle tegeliku tõe teada.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
28.04.2010 19:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: Laevadest üldisemalt
Jättes kõrvale need igasugused ekstravagantsed veosed ja muu säärane millest välja on lekkinud arvatavasti vaid jäämäe veepealne osa. Mul on pea kõik need teemale pühendatud raamatud läbi loetud ja ise veel juurde uurinud Word Wide Web-ist. Ja juba see kronoloogia ja kõik need tunnistajate väited jätavad tegelikult niivõrd palju lahtisi otsi ja küsimusi, et sellega veniks jutt ikka vääga pikale.
28.04.2010 21:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Dife Ära
Vanem liige

Postitusi: 463
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #27
RE: Laevadest üldisemalt
Lugesin ise selle pika moraali sealt läbi. Oma ilusat 1,5 tunnikest kulus, kuid sain ise palju targemaks.

Mingisugust plahvatust seal EI olnud, see on siililegi selge. Põhjustajaks oli raju torm, mis meie Läänemerel oli. Ja vaadates seda ka, kui Piht pani suvist teed mööda sügisel.

Aga jah, kurb lugu ikkagi, 14 aastane laev, pani põhja. Isegi SLK parvlaevad mis isegi 70'ndatest veel töötavad.

Conectode #1 vihkaja.
29.04.2010 15:36
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tiibur Ära
Liige

Postitusi: 166
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Laevadest üldisemalt
Estoniale anti piiranguteta meresõidutunnistus, kuid oma ehituse tõttu oleks ta tohtinud sõita vaid kuni 20 meremiili kaugusel rannikust. Ja samuti oli uppumises tugevasti süüdi visiiri konstruktsioon, mis avanes koos rampiga. Samuti puudus veekindel vahesein.

Estonia uppumise simulatsioon:
http://www.youtube.com/watch?v=EY-McuZopTI

[Pilt: blogger20x20.gif]
http://tiibur.blogspot.com/
(selle postituse viimane muutmine: 29.04.2010 17:17 tiibur.)
29.04.2010 17:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
MrJL Ära
Vaikne huviline

Postitusi: 211
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #29
RE: Laevadest üldisemalt
http://www.youtube.com/watch?v=HlK_FFW8OeE - Siin ka raadiolindistus Estonia "mayday" kutsest ning päästvate laevade omavahelisest suhtlusest.

Idea
29.04.2010 18:28
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
TallinkTitanic Ära
Vana kala

Postitusi: 99
Liitunud: Nov.2009
Postitus: #30
RE: Laevadest üldisemalt
http://www.hot.ee/estoniakatastroof/bjorkman2.html Lugege selle härra arvamust ka ja kes inglise keelt oskab leiab ka sealt alt tema ära jäänud ettekande inglise keelse versiooni lingi. Vandenõuteoreetikutele kindlasti midagi huvitavat.
Ja kindlasti on see võibolla isegi veel huvitavam jutt vandenõuteoreetikutele http://heiwaco.tripod.com/estnews.htm Mina leian pärast selle teksti lugemist päris palju lahtiseid otsi.
(selle postituse viimane muutmine: 29.04.2010 19:10 TallinkTitanic.)
29.04.2010 19:05
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: Laevadest üldisemalt
Küsimus pole vandenõus. Küsimus on näiteks ajavahedes. Eespool toodud saidil kirjas, et 0:35 kuulis Linde vööris metall-metallis lööki, aga ei näinud midagi. 1:10 purunesid kinnitused ja 55-tonnine (!) visiir hakkas hingedel vabalt kõlkuma ja vastu rampi peksma. Viiskümmend viis tonni metalli peksab vastu metalli, aga mitte keegi ei kuule ega näe mitte midagi. Alles kaks minutit hiljem tajuti mootoriruumis tugevaid lööke vastu laevakere. Sellise asja juures on kaks minutit võrreldav kahe aastaga. Miski selle asja juures ei klapi.

Difele küsimus, et mida see Piht reisijana pani? 28. septembri öösel oli laeva kapten Arvo Andresson. Piht sõitis lihtsalt Rootsi lootsieksamit andma. Muust faktoloogiast ei hakka rääkimagi.

See visiiri peale uppumist lõhkamine ei klapi ka, sest tunnistajate jutt väidab vastupidist. Laev uppus ahter ees ja tunnistajad on väitnud, et nina laeval ees ei olnud.

Igaks juhuks mainin ära, et kuna ma olen tõesti väga palju igasuguseid raamatuid lugenud, kus muuhulgas juttu ka Herald Of Free Enterprise-ist, siis uppumise otsese põhjuse osas olen ametliku versiooniga nõus.
(selle postituse viimane muutmine: 29.04.2010 23:28 Oxygen.)
29.04.2010 23:20
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: Laevadest üldisemalt
Toda teemat wõib arutada wist lõputult.Saladuseloor asjale külge jääb nagu ka JFKennedi mõrwale 1963.Täit tõde ei teata ka tollest,weel warajasematest sündmustest kõnelemata.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
29.04.2010 23:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
TallinkTitanic Ära
Vana kala

Postitusi: 99
Liitunud: Nov.2009
Postitus: #33
RE: Laevadest üldisemalt
Aga kui lihtsalt oletada, et visiir oli uppumise ajal laeva küljes ja see lõhati hiljem, peale laeva uppumist. Kui oletada, et see on tõde, siis leida tunnistajad, kes kinnitaksid seda, mis on ametlikuks lõppraportis, et visiir kukkus laeva küljest ära ja põhjustas uppumise, oleks üsna lihtne. Tunnistajaid tuleb näiteks hirmutada kuidagi või nad ära osta vms. Ja kui mõelda kadunud isikute peale, siis oleks võinud nemad (eesotas kapten A. Pihtiga) võibolla teada tõde sellest, mis tegelikult juhtus. Aga see on lihtsalt oletus, kui juhtus nii, et visiir õhati laeva küljest hiljem. Tunnistajate leidmine, kes väidaksid vastupidist ei oleks ma arvan eriline asi sellekõrval, kuidas kõike seda varjama peaks. Kuid siiski, selline on lihtsalt teooria. Mina ei oska siin seiukohta võtta.
30.04.2010 12:36
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
MrJL Ära
Vaikne huviline

Postitusi: 211
Liitunud: Jul.2009
Postitus: #34
RE: Laevadest üldisemalt
Mis otstarve nendel "labadel" on?


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   

Idea
13.05.2010 20:14
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #35
RE: Laevadest üldisemalt
(13.05.2010 20:14)MrJL Kirjutas:  Mis otstarve nendel "labadel" on?
Kas need mitte ei tõsta seda tiiburit vee peale suure kiirusega sõidu ajal? See minu arusaam, tahaks kinnitust või ümberlükkamist, ega muidu ei pakuks...

[Pilt: signa5.png]
13.05.2010 20:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: Laevadest üldisemalt
Selle pärast seda asja tiiburiks kutsutaksegi, et tal on vee all tiivad mis kiiruse kasvades ta vee kohale tõstavad.
13.05.2010 20:56
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
klamber Ära
Noorliige

Postitusi: 17
Liitunud: May.2010
Postitus: #37
RE: Laevadest üldisemalt
TallinkTitanic Kirjutas:http://www.hot.ee/estoniakatastroof/bjorkman2.html Lugege selle härra arvamust ka ja kes inglise keelt oskab leiab ka sealt alt tema ära jäänud ettekande inglise keelse versiooni lingi. Vandenõuteoreetikutele kindlasti midagi huvitavat.
Ja kindlasti on see võibolla isegi veel huvitavam jutt vandenõuteoreetikutele http://heiwaco.tripod.com/estnews.htm Mina leian pärast selle teksti lugemist päris palju lahtiseid otsi.

Esiteks nende Björkmanide ja Rabede juttu ei maksa väga tõsiselt võtta. Oletuste faktide pähe esitamist ei peaks uskuma, kuid iga inimene teab ise, mida ta usub ja mida mitte.

Oxygen Kirjutas:Küsimus pole vandenõus. Küsimus on näiteks ajavahedes. Eespool toodud saidil kirjas, et 0:35 kuulis Linde vööris metall-metallis lööki, aga ei näinud midagi. 1:10 purunesid kinnitused ja 55-tonnine (!) visiir hakkas hingedel vabalt kõlkuma ja vastu rampi peksma. Viiskümmend viis tonni metalli peksab vastu metalli, aga mitte keegi ei kuule ega näe mitte midagi. Alles kaks minutit hiljem tajuti mootoriruumis tugevaid lööke vastu laevakere. Sellise asja juures on kaks minutit võrreldav kahe aastaga. Miski selle asja juures ei klapi.

Siinkohal pean ütlema, et sündmuste täpset kronoloogiat on võimatu peale sellist õnnetust kirja panna. Tasuks ette kujutada olukorda laeval: laev hakkab uppuma, inimesed proovivad oma elusid päästa, paanika jne. Tagantjärgi on jah lihtne, aga kriisiolukorras aset leidnud kellaaegade meenutamine, määramine on suhteliselt võimatu - eksimine on inimlik. Keegi ei näinud oma silmaga, millal visiir eest tuli, seega võib vaid oletada.

TallinkTitanic Kirjutas:Aga kui lihtsalt oletada, et visiir oli uppumise ajal laeva küljes ja see lõhati hiljem, peale laeva uppumist.

See ei ole lihtsalt võimalik. Sellest on juttu ka mu videos, mis eespool juba välja on toodud.
1) Visiiri ei saadud eest lõhata, sest iga plahvatus jätab oma jälje. Estonia visiiri pildid on netis kõigile kättesaadavad. Minu silm ei erista küll ühtegi jälge, mis võinuks tekkida plahvatuse tagajärjel.
2) Kui vesi oleks tunginud laeva autodeki alt (allpool veeliini), siis laeva püstuvus oleks suurenenud ja ta ei oleks põhja üles keeranud (alumine osa oleks muutunud raskemaks).
Kui vesi tungib autodekile (asub pealpool veeliini), siis laeva püstuvus väheneb ja laev keerab mingil hetkel põhja üles nii, nagu juhtus Estoniaga (alumise osa asemel muutub raskemaks ülemine osa. Raskem osa vajub allapoole). Seega visiir PIDI eest tulema, sest vastasel juhul poleks laev nii kiiresti kaadunud.
3) Allpool veeliini olid veekindlad vaheseinad. Kui kuskil oleks olnud mõni auk, siis oleks täitunud 1-2 veekindlat sektsiooni. Laev ei oleks kaadunud ja veekogused, mis laeva tungisid oleks olnud ka märgatavalt väiksemad. Augu korral allpool veeliini oleks tekkinud mõningane kreen ja diferenti suurenemine vööri poole, aga kindlasti mitte sellist uppumist, nagu tol ööl.
14.05.2010 21:45
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: Laevadest üldisemalt
Vot hea, et keegi kes "biiti mõistab" ka sõna sai.
14.05.2010 21:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
TallinkTitanic Ära
Vana kala

Postitusi: 99
Liitunud: Nov.2009
Postitus: #39
RE: Laevadest üldisemalt
Olgugi, mis on. Mina ei oska siin seisukohta võtta. Liiga palju lahtiseid otsi ja asju, mis tegelikult oleks võinud juhtuda. Allpool veeliini tekkiv avavus võib aga siiski laeva külili keerata juhul, kui vesi ei pääse laeva teise pardani ehk siis oletades, et vesi tungib laeva paremast küljest, aga ei jõua miskipärast laeva vasaku pardani ujutades üle vaid parema parda. Sel juhul keeraks laev siiski külili ja näiteks, kui Estonia väljus sadamast oli ta juba 5 kraadilises kreenis sõidukite paigutuse tõttu autotekil. Aga need eelnevad lingid, mis ma saatsin, need ei ole minu arvamus, vaid lihtsalt äkki kedagi huvitavad need. Samuti ei usu ma seda teooriat, mida ma just kirjeldasin, aga sellisel juhul laev lihtsalt keeraks külili.

Ja siis veel see, mis Klamber kirjutas:

3) Allpool veeliini olid veekindlad vaheseinad. Kui kuskil oleks olnud mõni auk, siis oleks täitunud 1-2 veekindlat sektsiooni. Laev ei oleks kaadunud ja veekogused, mis laeva tungisid oleks olnud ka märgatavalt väiksemad. Augu korral allpool veeliini oleks tekkinud mõningane kreen ja diferenti suurenemine vööri poole, aga kindlasti mitte sellist uppumist, nagu tol ööl.

Estonia veekindlad vaheseinad olid täitsa olemas, aga uksed nende vahel olid avatud. Seda on tõestatud, see ei ole minu mingisugune väljamõeldis. Ja see sinu video ei tõesta mulle mittemidagi.
(selle postituse viimane muutmine: 15.05.2010 10:03 TallinkTitanic.)
15.05.2010 09:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #40
RE: Laevadest üldisemalt
Tea kas sai nüüd õige koht aga sai korraks svenskade juurde eksitud ja merel silma hakkanud laevukesed                                        


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
(selle postituse viimane muutmine: 18.05.2010 20:38 keskjaam.)
18.05.2010 20:37
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog