Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 2.8 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Autor Sõnum
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #101
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 10:44)Oxygen Kirjutas:  TAK-is on töövorm. Igati soliidsed triiksärk, lips ja kampsun. Vormi kandmine on kohustuslik. Aga see mis juhi jalas on on juhi enda asi.
Nojah, palju juht sealt rooli tagant välja hüppab aga minu jutt jalanõude osas puudutas eelkõige kaugliinibusse, kus on iga pisiasi mängib tähtsat rolli.

Kuid siiski botased ja viigipüksid ei lähe kokku Wink
05.06.2010 10:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #102
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Kusjuures mina kui tavareisija pole mitte kunagi taibanud tähelepanu pöörata sellele, mis on kaugliinibussi juhil jalas, kui ta bussirooli tagant välja ronib. Mul ükskõik, juhil võib seljas olla kas või T-särk (miks mitte firma logoga), kui see pole mingi lotendav hilp, ja korraliku lõikega teksapüksid. Triiksärk on selline riideese, mis piirab arvestatavalt keha ning ülajäsemete liikumisvabadust. On aeg roosad prillid ninalt amputeerida.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
05.06.2010 10:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #103
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 10:59)Hannes Kirjutas:  Kusjuures mina kui tavareisija pole mitte kunagi taibanud tähelepanu pöörata sellele, mis on kaugliinibussi juhil jalas, kui ta bussirooli tagant välja ronib. Mul ükskõik, juhil võib seljas olla kas või T-särk (miks mitte firma logoga), kui see pole mingi lotendav hilp, ja korraliku lõikega teksapüksid. Triiksärk on selline riideese, mis piirab arvestatavalt keha ning ülajäsemete liikumisvabadust. On aeg roosad prillid ninalt amputeerida.
Pole olnud roosasid prille ega hakka olema ka Big Grin

Päris lamedaks ka ei saa minna, et kaugliinil on t-särgi ja teksapükstega juhte. Natukene peab süüvima ajalukku ja saama aru, et bussijuht pole suvaline traktorist aga ma tean kindlalt kahte firmat, kus pole maika ja lühikeste pükstega juhtumine välistatud, aga mis me ikka räägime, eliitfirmad Cool

Kui juht siirdub sellise töö peale, siis peab ta arvestama, et ette on nähtud vormiriietus ja kõik muu, seega, kui kellegile ei sobi see, siis järelikult pole vähemalt temal bussirooli juhina asja.

Vaata üldist pilti näiteks kasvõi SEBEl, asi on korrektne ning paigas. Mina pean tähtsaks kvaliteetset ja korrektset teenindust koos esindusliku väljanägemisega.
Osulale tuleb au anda, kuna kõrge teeninduskvaliteet on saavutatud, seda nii Võru linnaliinil, kui ka Ida-Virumaal sõitvatel maakonnaliinidel, rääkimata kommertsliinidest.

Hugo Osula on ise öelnud järgmist:
Soovin, et bussijuhiamet omandaks ühiskonnas sama tähtsuse, mis sellel oli 50-60-ndatel.
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 11:16 Siim.)
05.06.2010 11:11
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #104
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
On ju roosad prillid kui sa arvad, et rihmikud rikuvad inimese mainet või et puhtalt triiksärgi ja viigipüksiga saab mainet luua.
05.06.2010 11:29
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #105
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 11:29)Oxygen Kirjutas:  On ju roosad prillid kui sa arvad, et rihmikud rikuvad inimese mainet või et puhtalt triiksärgi ja viigipüksiga saab mainet luua.
Nii humoorikat ja mööda teksti pole ma ammu lugenud.

Kui tõesti ollakse uhke bussi roolis ja tuleb välja maikas jorss siis see on pigem mainet kahjustav nagu MK Autobussil ikka vahest juhtub.

Rihmikud, kui sellised on sobivad viigipükste juurde ainult siis, kui nad ühtivad värvilt ja korralikud, mitte mingid suvalised lahmakad.

Sa võid Andreas rahulikult Tallinnas maika ja lühikeste pükstega (ma ei väida, et teed, vaid lihtsalt ütlen, et võid) tulevikus bussiroolis olla kui soovid, sest seal ei muutu vist mitte kuis miskit Cool aga mujal saadetakse Sind kergelt pikalt, kui sellist soovi avaldaksid Tongue

Parim näide oli Joonaselt.
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 11:47 Siim.)
05.06.2010 11:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #106
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Pergale....
Ennem kui firma ei anna juhile jalavarje ja pükse... sinna maani ei saa me nõuda midagi.
Kus juures jalanõud on individuaalsed, kõigile ei sobigi ühed ja samad jalavarjud sest inimese jala kuju on ERINEV..

Lõpetage see kinga FETIŠ
Nuusutage JUUSTU JA UNISTAGE UMPSETEST LAMPIS JALAVARJUDEST

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
05.06.2010 11:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #107
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 11:43)Siim Kirjutas:  
(05.06.2010 11:29)Oxygen Kirjutas:  On ju roosad prillid kui sa arvad, et rihmikud rikuvad inimese mainet või et puhtalt triiksärgi ja viigipüksiga saab mainet luua.
Nii humoorikat ja mööda teksti pole ma ammu lugenud.

Kui tõesti ollakse uhke bussi roolis ja tuleb välja maikas jorss siis see on pigem mainet kahjustav nagu MK Autobussil ikka vahest juhtub.

Rihmikud, kui sellised on sobivad viigipükste juurde ainult siis, kui nad ühtivad värvilt ja korralikud, mitte mingid suvalised lahmakad.

Sa võid Andreas rahulikult Tallinnas maika ja lühikeste pükstega (ma ei väida, et teed, vaid lihtsalt ütlen, et võid) tulevikus bussiroolis olla kui soovid, sest seal ei muutu vist mitte kuis miskit Cool aga mujal saadetakse Sind kergelt pikalt, kui sellist soovi avaldaksid Tongue

Parim näide oli Joonaselt.

Mina kui naissoo esindaja tahaks teada mis on naistele siis normaalne kanda?
05.06.2010 12:03
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #108
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 11:11)Siim Kirjutas:  Päris lamedaks ka ei saa minna, et kaugliinil on t-särgi ja teksapükstega juhte. Natukene peab süüvima ajalukku ja saama aru, et bussijuht pole suvaline traktorist...
Aeg on omajagu edasi läinud ning ühiskond muutunud palju liberaalsemaks. Miks langeda äärmustesse ja arvata, et kui keegi ei poolda rangelt triiksärki vormiriietusena, siis on kohe tegu maikavennaga? Korralik kulumata teksapüks ning puhas õige suurusega T-särk tundub vähemalt minu silmale küllalt viisakas ja on tõenäoliselt ka juhile mugavam mitteelastsest ning kohmakast triiksärgist. See pole kontoritöö, et liikumatult klõbistad arvutiklahve ning lased end ventilaatoril oma umbses ülikonnas jahutada.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 12:11 Hannes.)
05.06.2010 12:09
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #109
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Mis jutt??.TAKis suwel mitte just eriti nõutud wormiriietuse kandmine.Peasi ,et juht korralik wälja näeks
Maika ,dress muidugi äärmus see tõesti nüüd äärmusnäide.RTV ja TV3 päewililt wõiks ka näite tuua
,Uudisteludeja lühikestes püksted
pealtpoolt aga walge särgi,lipsu ja pintsakuga.Mis aga sõber Andresesse puutub,usun ja tean ,et temast saab wäga hea bussijuht.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 13:54 PETSS.)
05.06.2010 13:31
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #110
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Ei saa sellest aru kust see maika jutt üldse tuleb. Mitte kordagi pole sõnagi "maikavendade" kaitseks öelnud, veel vähems seda või dressi kandmist pooldanud. Mina olen rääkinud konkreetselt jalanõudest. Kus ma olen rääkinud midagi "suvalistest lahmakatest" või plätudest? Samuti see viigipükste teema. Ei oska näha mitte midagi ebamoraalset selles kui linna-, kaug- või mistahes muul liinil sõidab viisakas härrasmees kes on riietatud sellesse vormisärki, musta värvi teksadesse või on jalas mingid õhemast kangast püksid ja jalas on viisakas sandaal. Ma rõhutan veelkord. Maine kujundab inimene ise mitte tema riietus. Loomulikult peab riie inimese selga ka istuma, mitte olema paar numbrit suurem või veel hullem - väiksem. Aga hakata nüüd teksaste ja T-särgi kandjaid kohe halvustama on pehmelt öeldes lollus. Peab ikka väga piiratud mõtlemisega olema, et sellist jura ajada.
(05.06.2010 10:59)Hannes Kirjutas:  Kusjuures mina kui tavareisija pole mitte kunagi taibanud tähelepanu pöörata sellele, mis on kaugliinibussi juhil jalas, kui ta bussirooli tagant välja ronib. Mul ükskõik, juhil võib seljas olla kas või T-särk (miks mitte firma logoga), kui see pole mingi lotendav hilp, ja korraliku lõikega teksapüksid.
Täpselt nii. Ja selle peale võin mürki võtta, et 9-l reisijal 10-st jääb märkamata see mis on juhil jalas. Reisijale on oluline, et bussijuht on abivalmis, tuleb ja avitab kodinad pakiruumi paigutada, räägib viisakalt, on pestud ja kammitud ning sõidab korralikult ja toimetab reisijad ohutult sihtkohta. Ja see ongi kõik see mis kujundab konkreetse bussijuhi maine. Võrdleks seda söögiga. Kõik võib ju olla ilusti garneeritud ja serveeritud, aga kui ikka maitse on s*tt, siis on ka üldmulje s*tt.
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 15:12 Oxygen.)
05.06.2010 15:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #111
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(05.06.2010 15:05)Oxygen Kirjutas:  Ei saa sellest aru kust see maika jutt üldse tuleb. Mitte kordagi pole sõnagi "maikavendade" kaitseks öelnud, veel vähems seda või dressi kandmist pooldanud. Mina olen rääkinud konkreetselt jalanõudest. Kus ma olen rääkinud midagi "suvalistest lahmakatest" või plätudest? Samuti see viigipükste teema. Ei oska näha mitte midagi ebamoraalset selles kui linna-, kaug- või mistahes muul liinil sõidab viisakas härrasmees kes on riietatud sellesse vormisärki, musta värvi teksadesse või on jalas mingid õhemast kangast püksid ja jalas on viisakas sandaal. Ma rõhutan veelkord. Maine kujundab inimene ise mitte tema riietus. Loomulikult peab riie inimese selga ka istuma, mitte olema paar numbrit suurem või veel hullem - väiksem. Aga hakata nüüd teksaste ja T-särgi kandjaid kohe halvustama on pehmelt öeldes lollus. Peab ikka väga piiratud mõtlemisega olema, et sellist jura ajada.
Ma ei halvusta absoluutselt neid, vaid ma räägin sobivusest bussirooli selles kontekstis. Mul on endal ka terve hunnik teksapükse ning ma kannan neid rõõmuga Cool Isegi kui teksapüksid on, siis peaks olema see väga piirpealne ning soliidne välja nägema ning ainult MUSTA värvi.

Vot aga sandaalil ja sandaalil on vahe. Osad bussifirmad peaks looma soovituslikud standardid või palkama moepolitsei, sest paratamatult on seltsimehi, kelle ütleme arusaamised on ajast ja arust või sootuks mööda.

Joonas tõi väga hea näite, soovitan lugeda veelkord seda.

Kui Hannes tahab liberaalsust, siis soovitaks tal minna idapoole, sest seal saab seda kuhjaga ja peale kauba. Miks siis terves Euroopas ometigi kasutatakse ahistavat ja nii jubedat triiksärki koos kõige sellega kaasnevat Big Grin

Ma arvan, et me poleks sellises seisus tänasel hetkel, kui kõik oleks nii jube ja raske riietuselt (eks pidureid leiab alati kõikjalt, kuid samas neil tuleb mingi hetk aru pähe või nad loobuvad edasi punnitamast nagu väikesed Napoleonid) ning kõikidel oleks suur maailma häda...ma siiski soovitaks Sul minna bussijaama mingi päev ja natukene vaadata kuidas asjad käivad SEBEs ja siis näed, et miski pole võimatu ja nii raske, kui Sina seda väidad.

Aga on ikka vahe küll, kui roolis on http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?pos=-650 selline juht, kelle buss juba peegeldab suhtumist asjasse või see http://fotoalbum.ee/photos/MulgiReisid/59386205 .
(selle postituse viimane muutmine: 05.06.2010 15:29 Siim.)
05.06.2010 15:27
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #112
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Ma wist ikka ei saa matsule pihta? Sõber Siimu arwates peaks bussijuht napilt frakis ja lakkkingades olemaMa senini suwel sõitniud ka ytra logiga Tsärgis.Senini pretensione pole.Asi rohkem toles kuidas kaäitud sõitjatega.Ja andeks , ehk liiga enesekeskne.Ma tahan end tunda mugawalr.Mingil hetkel hakkawad need triiksärgid ja lips häirima,

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
05.06.2010 20:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #113
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(01.06.2010 16:57)Marten. Kirjutas:  http://www.postimees.ee/?id=270623 kohe mitte selline

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/11...d=31495003 Asi hakkab lahenemaTongue
05.06.2010 21:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Helin Ära
Om Mani Padme Hum

Postitusi: 122
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #114
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Noh, minul on väga hea sõber bussijuht Sebes, kes mind pea 7-8 aastat Mustvee viind. Temal küll ei ole koguaeg kingad jalas, vaid sellised tavalised sandaali ja plätu moodi asjad. Viigipüksid jalas. Ja näeb väga hea välja, reisijad armastavad teda ja keegi ei ole mingit probleemi tekitanud. Imelik oleks ka kui oleks kingad ja kaks korda on kumm katki läinud. Suht keeruline seda vahetada seal nii uhkelt riides olles. Kingi ka tookord ei olnud vaid olid need samad sandaali moodi asjad noh plätad või mis need on. Kui nn ajas tagasi jutt käis. Siis ei tea midagi kas see bussijuhi töö nii hull tipp värk ikka oli. 50-60ndaid tagasi igatsedes. Võiksid kuulata jutte kuidas bussijuht oli jumala lakku täis ja terve seltskonda koju veeti. Iga kell võis käia Kabeli mats ja õnnistuseks oli see kui politsei juhi maha võttis. Kuidas ei sattunud ühtegi korda juhti kes oleks kaine olnud. Jutt käib Haapsalu kaluri varieteest. Kuidas ned esinema veeti. Nn eritellimus peaks olema eriti kõrgklass ju.
06.06.2010 00:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #115
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Täna nägin , kuidas üks proua peatusesse tõttas, buss kannul - kuid bussijuht oli väga viisakas ning jäi kümmekond meetrit enne peatust seisma ja lasi proua ilusti sisse.
Ei saa ju nõuda, et igakord seda tehaks - aga on ka olemas toredaid juhe Wink

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
09.06.2010 18:16
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #116
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Jah! See ilus küll aga .Sa kunagi ei tea ,kes Sul bussis ja suur wõimalus ,et saad hoopiski kabuse.Umbes niiwiisi ,et ühe wõtsid peale eile aga mind ei wõtnud.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
09.06.2010 20:42
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #117
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(09.06.2010 20:42)PETSS Kirjutas:  Jah! See ilus küll aga .Sa kunagi ei tea ,kes Sul bussis ja suur wõimalus ,et saad hoopiski kabuse.Umbes niiwiisi ,et ühe wõtsid peale eile aga mind ei wõtnud.

Sellepärast ma igaksjuhuks bussi ja liini ei maininudki, sest muidupeatused on vist keelatud.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
09.06.2010 20:46
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #118
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Sama kena on ju ka wastu tulles mõne reisija soowile ta koduwärawas ju wälja lasta.Aga kus garantii ,et seda siis kõik nõudma ei hakka?Ja hoidku jummal tolle eest kui keegi tolle peatuse pärast kuhugi hiljaks jääb.Paraku kehtib wana tõde"tee teisele head saad ise sitta wastu pead"!

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
09.06.2010 20:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #119
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(09.06.2010 20:46)Marten. Kirjutas:  
(09.06.2010 20:42)PETSS Kirjutas:  Jah! See ilus küll aga .Sa kunagi ei tea ,kes Sul bussis ja suur wõimalus ,et saad hoopiski kabuse.Umbes niiwiisi ,et ühe wõtsid peale eile aga mind ei wõtnud.
Sellepärast ma igaksjuhuks bussi ja liini ei maininudki, sest muidupeatused on vist keelatud.
Vanasti olid küll nõudepeatused lubatud. Võru Autobaasi ajal kasseeriti selle eest 2 ühikut lisaraha, aga see oli 13-15 aastat tagasi.
Ning lisapeatuse osas saab vähemalt kõige künklikumas Eestimaa osas juhiga kokku leppida. Ning ka kaasreisijad kipuvad selles osas mõistlikud olema.
(selle postituse viimane muutmine: 09.06.2010 21:29 Georg.)
09.06.2010 21:26
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #120
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Ma pidasin linnaliine silmas.Maaliinidel see senini tawapärane ,et reisijatele wastu tullakse.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
09.06.2010 21:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog