Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mulgi Reisid
Autor Sõnum
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #381
RE: Mulgi Reisid
Loota kompuutrilt infot mehaaniliste detailide, mida klapisääretihendid on, asendi või seisukorra kohta on küll lootusetu tegevus. Arvuti saab infot auto juhtajult. See omakorda saab infot oma anduritelt. Klapisäärte puhul sai arvuti heal juhul öelda seda, et lamba annab võõrast signaali. Muus osas on kõik ilmselgelt null, sest kõik võllid ja jutud käivad ringi nagu ikka. Jutt on muidugi kummaline, sest miks oleks pidanud klient minema kuskile mujale garaaži kui iga töökoda, eriti kui jutt käib esindusest, annab oma tööle garantii. Ja kui mingeid vigu tööga seoses juurde tekkis, siis need peab ettevõte kõrvaldama oma kulu ja kirjadega. Ma tean seda, sest ma olen ise seda tööd teinud ja ka ise omast taskust ühe detaili kinni maksnud. See oli küll vaid üks veljekapsel, aga detail sellegipoolest.
Ma ei ole öelnud, et ilma elektroonikata ei saa tööd teha. Kui inimene tunneb, et tema elu on täiuslik kui ta vahetab ainult piduriklotse ja rattalaagreid, siis jumala eest. Aga kui inimene tahab kuskile areneda ja ehk kunagi ka rohkem raha teenida, siis seda kuskil nurga taguses garaažis ei tee. Ma ütlen saladuskatte all, et lihtsamaid asju nagu igasuguste andurite probleemid saab kindlaks teha ka selliste käepäraste vahenditega nagu multimeeter ja ostsilloskoop. Kes vähegi elektrit jagab see teab mis need on. Torka juhtmed andurile taha ja kui signaali ei tule, siis ilmselt on andur läbi. Vanemad autod saab kõik niimoodi korda. Aga selleks, et vähe uuemal autol armatuurist tuluke ära kustutada peab olema juba midagi ägedamat. Mida muidugi saab raha eest osta, aga seda peab ka olema. Fakt on see, et ma võin täna oma garaažis väikse töökoja avada ja olla seal umbe kõva mees ja teha väga head tööd. Aga milline on minu tulevik? Minuni ei liigu info. Ühel hetkel saavad need põlve otsas parandatavad autod otsa. Mõne aasta pärast on garantii läbi neil autodel mis praegu on uued. Nende omanikud ei raatsi nendega esindustes käia, sest need on kallid kohad ja tulevad nendega minu juurde. Ja mina ei oska nendega teha mitte midagi. Ma olen näinud autot millel ei ole võimalik vahetada piduriklotse ilma, et arvuti kaudu ajule öeldaks, et ma nüüd panen uued klotsid. Probleem on piduriklotsi anduris mis jälgib klotsi kulumist. Aju teab kus asendis klots on ja kui nüüd panna uus, paksem klots, siis püüab auto paaniliselt klotsi samasse asendisse, ehk pidurdusvalmis lükata. Mis sisuliselt tähendab seda, et autol on pidurid peal nagu keevitatud. Gaasipedaal ei ole juba ammu enam muud kui potensiomeeter. Juba käivad jutud sellest, et tuleb aeg mil ka rool ei ole enam füüsiliselt esiratastega seotud. Selliseid autosid on juba ka ehitatud, aga ma ei ole kursis kas neid seeriatootmises on. Mida see kodugaraaži lukksepp selle autoga peale hakkab?
13.01.2012 18:45
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #382
RE: Mulgi Reisid
Ma ei taha eelkõnelejega riidu kiskuda.Erinewad wated ja seisukohad teatud küsimustes.mul siin aastat 4 tagase WV Passat oli.Kuskilt sai kone lisaõhku ,asi ei toiminud
.sai siis kah nn esindusi mööda käidud ja õlle raha kõik sinna jäetud.Tulemus oli 0.Siis aga leidsin tõeliselt õli wena ,hullari juures tal garaz oli.,10 minutiga asi toimis. Tasuks waid pudel Stolitsnajat.See ehk waid juhus
.Ja oma rekkaga teeninduses käimisest ma parem ei hakka siin üles tähendama.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
13.01.2012 22:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
m2giorav Ära
Liige

Postitusi: 55
Liitunud: Mar.2011
Postitus: #383
RE: Mulgi Reisid
Kui nüüd Mulgi Reiside juurde tagasi tulla, siis nägin täna lähemalt 413 BDT ja peab tõdema, et tegu ikka väga ilusa ja korraliku bussiga. Täna oli tal liiniks 371, ehk Viljandi - Pärnu - Viljandi (peale lõunat nägin).
13.01.2012 22:16
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #384
RE: Mulgi Reisid
Ma ei saa aru kus see sulg on mistõttu tundub nagu keegi ei saaks aru millest ma räägin. Nüüd jääb mulje nagu ma oleks öelnud, et Vasja oma garaažiboksis ei oska tööd teha. Nurgatgustes garaažides tehaksegi paremat REMONTI kui esindustes. Esindused keskenduvad peamiselt garantiiautode hooldusele ja see nii ka jääb. Ma räägin sellest, et praegusel ajal ei ole olemas sellist varianti, et noor luku hakkab kõpitsema kuskil kodugaraažis käepäraste vahenditega mingisugusest müstilisest entusiasmist ja teeb endale nime. Nii võib teha haltuurat, aga kui noor inimene tahab elus kuhugi jõuda, siis tuleb pugeda mõne suurettevõtte tiiva alla. Sellisel asjal lihtsalt ei ole autode niivõrd kiire arengu juures perspektiivi.
13.01.2012 22:41
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #385
RE: Mulgi Reisid
OK ! Miks siis nii ,et kodumaal lähen Scanni .Ja mind lihtsalt pikalt ( see weel häste öeldud,k kuigi foorumit risustada ei tohi).Sams unustamattu mälestus Austriast ,kus mind kohe ette wõeti.Nali naljaks k...si kaljaks ei osand mina tollel hetkel saksat ja nemad inglist aga asi tehti tunniga korda ,waatamatta tollele,et mul hoopis SISU oli.Ei usu,et siinmail sääne asi wõimalik oleks olnud.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 14.01.2012 11:33 PETSS.)
13.01.2012 23:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #386
RE: Mulgi Reisid
(13.01.2012 22:41)Oxygen Kirjutas:  Ma ei saa aru kus see sulg on mistõttu tundub nagu keegi ei saaks aru millest ma räägin. Nüüd jääb mulje nagu ma oleks öelnud, et Vasja oma garaažiboksis ei oska tööd teha. Nurgatgustes garaažides tehaksegi paremat REMONTI kui esindustes. Esindused keskenduvad peamiselt garantiiautode hooldusele ja see nii ka jääb. Ma räägin sellest, et praegusel ajal ei ole olemas sellist varianti, et noor luku hakkab kõpitsema kuskil kodugaraažis käepäraste vahenditega mingisugusest müstilisest entusiasmist ja teeb endale nime. Nii võib teha haltuurat, aga kui noor inimene tahab elus kuhugi jõuda, siis tuleb pugeda mõne suurettevõtte tiiva alla. Sellisel asjal lihtsalt ei ole autode niivõrd kiire arengu juures perspektiivi.
Ei tee töökoht mehest meest waid ikka mees ise.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 14.01.2012 14:20 PETSS.)
14.01.2012 14:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #387
RE: Mulgi Reisid
Mida see mees oma meheks olemisega peale hakkab kui taskud tühjad on?
14.01.2012 14:26
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #388
RE: Mulgi Reisid
See igaühe enda probleem,oled tegija raha tuleb.Oled minusugune jobukakk siis pahasti.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
14.01.2012 14:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Romet12 Ära
Liige

Postitusi: 84
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #389
RE: Mulgi Reisid
Nagu ma aru sain, siis 611 BCF Harjumaalt Viljandisse liigutatud?(oli täna Mõisaküla-Tartu peal)
17.01.2012 21:26
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #390
RE: Mulgi Reisid
(13.01.2012 18:45)Oxygen Kirjutas:  Ma ütlen saladuskatte all, et lihtsamaid asju nagu igasuguste andurite probleemid saab kindlaks teha ka selliste käepäraste vahenditega nagu multimeeter ja ostsilloskoop. Kes vähegi elektrit jagab see teab mis need on. Torka juhtmed andurile taha ja kui signaali ei tule, siis ilmselt on andur läbi. Vanemad autod saab kõik niimoodi korda. Aga selleks, et vähe uuemal autol armatuurist tuluke ära kustutada peab olema juba midagi ägedamat.
See jutt on küll õige ja ise praktiseeritud, kui üks tuli ei tahtnud armatuuril ära kustuda, anduril juhtmed maha ja punane tuli oligi surnud. Kuna tegemist oli vägagi stateegilise piduri märguandetulega, siis niisama pole mõtet oma lõbuks sellist asja teha. Aga kuna esimesel proovisõidul suutsin piduripedaali kergel puudutusel peaaegu esihambad rooliga kontakti viia, siis või öelda et vajadusel on see auto "nagu kännu taga".(Kes sellist väljendit ei tea siis üks näide: ajateenistuses oli vaja selline veok maskeerimiseks metsa alla ajada. Kuna tee oli kitsas ja autosid palju mida peita, siis tuli valida sobiv koht, aga kuna seal oli just üks känd, üle mille tuli tagurdada, siis suutis juht auto nii korralikult kännu taha kinni saada, et isegi neliveo ja aeglustiga see sealt ära ei tulnud. Abiks plokk-süsteemiga vints millega lähedal olevalt puult koor hetkega kadus ja auto ka lõksust pääses. Nii palju siis sellest.)
Küttusepaagi märgutuli põleb endiselt, peale 20 liitri bensiini paaki valamist, aga ehk parandab selle vea järgmised 20 liitrit...

"Welcome to Ida-Virumaa"
18.01.2012 18:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #391
RE: Mulgi Reisid

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
19.01.2012 16:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #392
RE: Mulgi Reisid
GAleriis käib ammu üks suur arutu arutelu kahe vändra tegelinksi vahel (Tanel ja Jürgen).
Põhjus näitlikult misk need helesinised on Pärnumail on.............
[Pilt: 377086_344719845540593_100000077422540_1...5228_n.jpg]
Pilidl olevad helsinised toodi nende sammuste KOLLASTE ASEMEL. Samas sai Vanusepärast otsa aeg 3 masinal mis ei tohi jätkata teenindamist Samas on Talllinas lõppemas leping.......................
Meeskond võiks ülevaadata galerii kommentaarid

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
19.01.2012 19:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #393
RE: Mulgi Reisid
Soprasin galeriis ja avastasin et meie fotograafidel on jäänud jäädvustamata mitme isendid
213 ja 214mnl 813mlu mis Pärnumail sõidava juba üle aasta ja veel huvitavaid ...........

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
19.01.2012 20:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #394
RE: Mulgi Reisid
(19.01.2012 20:08)keskjaam Kirjutas:  Soprasin galeriis ja avastasin et meie fotograafidel on jäänud jäädvustamata mitme isendid
213 ja 214mnl 813mlu mis Pärnumail sõidava juba üle aasta ja veel huvitavaid ...........
213 või 214 pilti on mitu korda pakutud, paraku mobiiliga tehtud udukogu.
19.01.2012 20:30
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
JÜR63N Ära
Onu Heino

Postitusi: 63
Liitunud: Dec.2011
Postitus: #395
RE: Mulgi Reisid
(19.01.2012 19:11)keskjaam Kirjutas:  GAleriis käib ammu üks suur arutu arutelu kahe vändra tegelinksi vahel (Tanel ja Jürgen).
Põhjus näitlikult misk need helesinised on Pärnumail on.............
[Pilt: 377086_344719845540593_100000077422540_1...5228_n.jpg]
Pilidl olevad helsinised toodi nende sammuste KOLLASTE ASEMEL. Samas sai Vanusepärast otsa aeg 3 masinal mis ei tohi jätkata teenindamist Samas on Talllinas lõppemas leping.......................
Meeskond võiks ülevaadata galerii kommentaarid
njah tänan tähelepanu eest
ja kui ma ei eksi siis need volvod vist niipea siit kandist ei kao

Busphotos
Elu on ikka seiklus.
01.02.2012 23:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #396
RE: Mulgi Reisid
(01.02.2012 23:33)JÜR63N Kirjutas:  njah tänan tähelepanu eest
ja kui ma ei eksi siis need volvod vist niipea siit kandist ei kao

Ja mis arvasid et tuuakse tehase pillid asemele. Unista edasi.....

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
01.02.2012 23:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
JÜR63N Ära
Onu Heino

Postitusi: 63
Liitunud: Dec.2011
Postitus: #397
RE: Mulgi Reisid
(01.02.2012 23:43)keskjaam Kirjutas:  
(01.02.2012 23:33)JÜR63N Kirjutas:  njah tänan tähelepanu eest
ja kui ma ei eksi siis need volvod vist niipea siit kandist ei kao

Ja mis arvasid et tuuakse tehase pillid asemele. Unista edasi.....
ei no kus ma seda siis olen öelnud ega ma ei arvakski seda

Busphotos
Elu on ikka seiklus.
01.02.2012 23:49
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #398
RE: Mulgi Reisid
15.02.2012 18:42
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kenn12 Ära
Vanem liige

Postitusi: 323
Liitunud: Jan.2009
Postitus: #399
RE: Mulgi Reisid
284 MLS on viimased kaks nädalat sõitnud Harjumaal .
16.02.2012 04:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #400
RE: Mulgi Reisid
(16.02.2012 04:17)kenn12 Kirjutas:  284 MLS on viimased kaks nädalat sõitnud Harjumaal .

Kauem, juba detsembris oli vist.
16.02.2012 07:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog