Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 1.8 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bussikalender 2010!
Autor Sõnum
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Bussikalender 2010!
Minu ideed selle koha pealt, teha kalender 2010.

Aega praegu on s*taks, pea 340 päeva.

Kas teha:

1) Kvaliteetpiltidega kalender, kus 13 pilti, 12 kuud ja kaanepilt

2) Nädalakalender, kus 54 pilti, iga nädal ja kaanepilt

3) Märkmik, kus on igal lehel uus foto

4) Kalender, kus saab keerata uue päeva ette ja seal uus foto

Ideid küll ja veel, alates 13 pildist kuni 369 pildini. Tuleks siiski leida mingi kontseptsioon, kuidas asi teha. Mitte täna ega ka homme, ega ka mitte 7 päeva pärast, aga motiiv peaks olema, kasvõi jagada seda omavahel. Samas, bussihuvilised, nagu me oleme, tuleks leida ka mingi lahendus, kuidas me nö "müüks" ka ennast. Mitte, et nüüd kohe portreepiltidega turule läheks, vaid just need, kes midagi on just ära teinud bussinduse huvides. Kas jäädvustanud masinaid, on lähedasemalt nendega seotud ehk remontinud või omatakse mõnda, on teadlik mõne saatusest või mis iganes.

Minu arust oleks näiteks hea grupipilt taustaga NSVL masin, humanitaarabi masin Soomest ja tutikas SEBE Bova Magiq või Taisto Temsa. Aga kalendrisse peaks jälg jääma kõigist bussihuvilistest, vähemalt grupipildiski!


Korra kaon teemast välja, et oli Tallinna trollidega teema, et taheti ümbernummerdust. Saime oma "kaks minutit kuulsust" ajakirjanduses. Samas tuleks jällegi uurida hoopis vastupidist, mida väiksemad arvavad, kuidas plaanis jnejnejne

Ühesõnaga nii arvab k2ssar
28.01.2009 00:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: Bussikalender 2010!
Hea oleks omada kasvõi ligikaudset ettekujutust ürituse eelarvest. Ilmselt ei ole erilist tulu kusagilt tulemas, nii et kalendritegijatel tuleb kulud omavahel sõbralikult ära jaotada. Sel juhul oleks üks mõeldav variant, et leiaksime 12-13 tegijat, kes on nõus neid kulusid jagama. Igaühele jääks siis sisustada üks kuu oma pildiga. Kui kõik on oma esimese valikuga välja tulnud, võiks kõik koos selle komplekti ühiselt üle vaadata - kui keegi on pakkunud midagi tehniliselt sobimatut või muidu jama (või midagi on korduvat), saab veel asja arutada.

Muidugi oleksin ise selle poolt, et üks kalender ei hõlmaks kogu Eesti bussindust ajas ja ruumis. Kui ikka Tallinna linnaliinidelt satuks kalendrisse üksainus pilt, siis vaevalt et ise asjast huvitatud üldse oleksin. Aga kuna igaühel on oma kitsamad huvid ja eelistused, siis on karta, et vähegi teemat piirates jääks osa tegijaid kõrvale. Kui see 2010 üritus teemat piiramata peaks korda minema, eks tulevikus võib siis edasi mõelda.
28.01.2009 00:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #23
RE: Bussikalender 2010!
(28.01.2009 00:07)k2ssar Kirjutas:  Korra kaon teemast välja, et oli Tallinna trollidega teema, et taheti ümbernummerdust. Saime oma "kaks minutit kuulsust" ajakirjanduses.
See küll soovitud kuulsus ei olnud ja kui üks puupea oleks osanud oma suu õigel ajal kinni hoida, siis arvatavasti oleks see ka olemata jäänud.

Mis aga seda kalendrit puudutab, siis kalendri emamõiste peaks endast ikkagi kujutama seda asja mida poes hunnikuteviisi müüakse. Ehk siis see 12 kuud ja 13 pilti variant. Neid teisi asju mida sa siin üles lugesid ma oma silmaga põle näinudki. Pealegi ei annaks sellised pisipiltidega vidinad ju mitte mingisugust efekti. Kui ma tahan endale bussikalendrit, siis seda selleks, et sellest saaks minu eluaset kaunistav ornament, mitte selleks, et seda taskus või lauasahtlis hoida lihtsalt selleks, et "mul on".
Mis seda enesemüügi teemat puudutab, siis ma hästi ei saa aru mida sellega nüüd mõeldakse. Miks, kellele ja mida me müüma hakkame?

Üldiselt tundus see eelmine postitus suht humalaveelõhnaline olema. Kalendrisse peaks jääma jälg kõigist bussihuvilistest? Mistarvis?
28.01.2009 00:25
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
41Degree Ära
Noorliige

Postitusi: 31
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: Bussikalender 2010!
Ma küll vist kõrgema kategooria bussihuviliseks ei kvalifitseeru, ma olen selles plaanis nagu selline muidumees ja kõrvaltvahtija, aga ma arvan ka siia vahele. Sest ehk leidub minulgi seina peal mõni ruutdetsimeeter vaba ruumi kalendri tarvis Smile

Kässar juhtis tähelepanu õigele asjale, et tuleks välja mõelda kalendri formaat. Mina pooldaks klassikalist seinakalendrit, millel siis kuu- ja nädalapäevad alumisel osal ning kaunis foto ülemisel.
Siis fotodest, mis sinna passiks. Eks muidugi arvamusi on erinevaid ja ilu on vaataja silmis jne, aga mina ausalt öeldes ei tahaks küll kuu aega Isuzu türkiisi või sorinat vahtida, olgu kvaliteedilt ja kompositsioonilt kui ilus foto tahes. Bova või mõni puhas Neoplan veel läheks ehk kuidagi. Elik buss võiks natukenegi fotogeeniline olla, aga see on ju väga subjektiivne... Igasugused vanemad bussid on aga minugi silmale meeldivamad vaadata (Tallinna bussidest näituseks DABid, Wiimad, Ikarustest rääkimata).
Nii, siis fotode teostusest ja kvaliteedist, mis minu nägemuses esineda võiks. Loomulikult on minu meelest sobivad igasugused kõrge kvaliteediga-teravad-muidu head fotod, kusjuures suvisele ajale võiksid passida kirkad värvid, kuid miks mitte ka talvel. Samas, kui kellelgi leidub, siis võiks täitsa kaaluda ka mingeid olustikufotosid (näiteks tädi ronib suure kotiga uksest sisse, töömees parandab kuskil peatuses otsa saanud bussi vms, loomulikult oleks eelduseks hea mõte ja perfektne teostus). Vanu pilte kasutada oleks küll tore, kuid vanemate piltide kasutamisega, võib just see häda välja tulla, et kui kalender teha natukenegi suurem, siis ei kannata kvaliteet ära seda trükki.

Muuseas, kas mõttes on teha ainult bussikalender või tuleb tramvai-trolleibus ka sisse? Ma pakuks, et võiks teha ainult bussid ning võimalikult üle-Eestilise valimiga Smile

6631 variant on muidugi huvitav, et iga kuu saaks oma "toimetaja", kes võtaks omale moraalse kohustuse muretseda selle konkreetse kuu tarvis üks korralik foto. Kusjuures, mina ei ole sugugi vastu sellele Smile

Igasugused eriarvamused on oodatud Smile
29.01.2009 18:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Bussikalender 2010!
Tegelikult "enesemüümise" jutt seisneb selles, et kui oleme leidnud formaadis lahenduse, miks mitte saata laiali ringkiri Eesti bussifirmadesse, ka ettevõtetesse, mida on ametlikult külastatud (Riia, Vilnius, Kaunas, Daugavpils või veel mõni), ehk on soovi seda näiteks soetada ka ettevõtjate poolt. Sest kui meil on foorumis 93 kasutajat registreeritud, ehk pooled ostavad selle kalendri välja, 40 inimese jaoks tootmine läheb ostjaile kulukaks. Samas kui on ehk ütraettevõtjaid, kes oleks huvitatud sellise kalendri omamisest mõnes oma ruumis, bussis või töökoja seinal, oleks kulu per kalender väiksem, ostuhind soodsam.

Jälg kõigist, miks mitte, kui leiduks selline lahendus. Vähemalt ei tunne keegi ennast puudutatuna.

Esimest kolme versiooni olen oma käes hoidnud, küll 2 ja 3 ei omanud taustapilti, aga peaks olema teostamise küsimus. 4. kohta ei tea, viimast olen näinud toodetuna veel nõukaaja lõpust.

41Degree, 6631-ga nõus, sest versioone ja maitseid erinevaid, aga jama selles, et 23 eri sisuga kalendreid disanida ja trükkida on kallis. Veidi üle 335 päeva on aega uue aastani, on aega arutada seda.

_______________________________________________
Oxygen Kirjutas:Üldiselt tundus see eelmine postitus suht humalaveelõhnaline olema.
Üldiselt sinu tunne ei olnud petlik.
29.01.2009 22:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: Bussikalender 2010!
Niipalju kui inimesi ,niipalju ka erinewaid arwamusi.Mulle näiteks meeldiks(too waid minu meeldimine ja tollega ei pea nõustuma) kalender Tallinnas sõitnud ja sõitwatest bussidest.Ehk leiame siiski kuldse kesktee ,mis enam vähemb kõiki osapooli rahuldab.Pole ju mõtet sarnaselt Eesti poliitmaastikutle omast käitumist viljeleda.Pärast pea igalühel oma maitse järgi kalender .

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
30.01.2009 22:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #27
RE: Bussikalender 2010!
Loodetavasti saame me nüüd kohe kokku leppida selles osas, et kalender saab olema A4 formaadis nagu kalender ikka. Ehk siis kui lahti teha siis üks A4 on pilti ja teine siis kogu ülejäänud mölluga. Või on selles osas ka kõikvõimalikke muid ja paremaid ideid?
30.01.2009 22:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Bussikalender 2010!
Õige kalender nii nagu olema peab ehk siis A4 (tähendab vorm ei pea konkreetselt olema A4, vaid võib olla ka sprinaalköites A3 ja A4 vahepealselt j.n.e - ausalt öeldes oleks välimusele ilusam see viimane, aga eks näha...) aga põhimõttelt jah klassikaline kalender.
30.01.2009 23:16
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #29
RE: Bussikalender 2010!
Siitpoolne pakkumine 4 pilti TAKi bussidest,4 trollidest ,4 trammidest.Ja pildid läbi aegade.Ootaks weel wariante,

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
04.04.2009 22:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #30
RE: Bussikalender 2010!
Kõik 12 pilti trollidest Big Grin Olgu, tegelt saaks mitu erinevat kalendrit teha, aga kes ikka viitsiks raha raisata nende tegemisele? Mitte keegi.
01.06.2009 21:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: Bussikalender 2010!
Mõtlesin just teema ülesse kaevata, aga Heini oli minust kiirem. Lugedes teema pealkirja siis on minu mõte ikkagi BUSSIkalender, mis põimib endasse 12 erinevat bussipilti Eestis transpordiettevõtetel olnud/olevatest bussidest. Mõte oli, et jagaks ära kolme gruppi, igast grupist neli pilti. Grupid oleksid:
*linnaliinibussid
*maakonnaliinibussid
*kaugliinibussid

Tähtis pole niivõrd KELLELE see buss kuulub, kui see, et pilt läheks kokku näiteks sobiva aastaajaga või siis vähemalt aimatava aastajaga, sest kui juunis või juulis paistab päikene samamoodi siis nagu erilist vahest pole, samas, kui oktoobris juba lehed langevad, see on teine teema...
Korralduslik pool veel vaja läbi mõelda, et kas hääletamine või arvamuste saatmine, aga see on vaid minu arvamus, sest kindlasti on igal ühel oma nägemust asjast, aga mina mõtlesin, et kui bussikalender, siis ikka põimitult erinevatest bussitüüpidest (linn, maakond, kaugliin). Eks igaüks võib ju teha endale meeldivad kalendri aga kui ma mõtlesin, et teha ühise Bussikalendri Smile
Ajaloolisus piltidest bussikalendris võiks olla ca. 10-15 aasta ringis, sest asi peaks ikka omama mingit uudsust.
01.06.2009 21:20
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #32
RE: Bussikalender 2010!
(27.01.2009 21:54)Oxygen Kirjutas:  1036 on jama. Kas sellest võrgus vähe pilte on? Mingi ajalooline foto ikka. Minu poolest võib isegi must-valge olla.

Minu poolest võiks 6631 ja Albu kahekesi oma fotodest kalendri kokku panna ja mina oleks tagajalgadel Big Grin

Mis aga seda margiteemat puudutab, siis kas näiteks Ikarus 250 ja 280 või PAZ 672 ja 3205 on üks ja sama mark või on need erinevad margid?

Võiks üldse teha 100% vanade busside kalendri, kus siis oleks enamus must-valgeid pilte, kui neid muidugi kellegil leidub, aga saab ju ka mõne vanema foto töötlusega vanaaegseks muuta Wink
Aga see on ainult minu idee,
01.06.2009 21:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lall Ära
Noorliige

Postitusi: 30
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #33
RE: Bussikalender 2010!
(01.06.2009 21:56)Neons Kirjutas:  
(27.01.2009 21:54)Oxygen Kirjutas:  1036 on jama. Kas sellest võrgus vähe pilte on? Mingi ajalooline foto ikka. Minu poolest võib isegi must-valge olla.

Minu poolest võiks 6631 ja Albu kahekesi oma fotodest kalendri kokku panna ja mina oleks tagajalgadel Big Grin

Mis aga seda margiteemat puudutab, siis kas näiteks Ikarus 250 ja 280 või PAZ 672 ja 3205 on üks ja sama mark või on need erinevad margid?

Võiks üldse teha 100% vanade busside kalendri, kus siis oleks enamus must-valgeid pilte, kui neid muidugi kellegil leidub, aga saab ju ka mõne vanema foto töötlusega vanaaegseks muuta Wink
Aga see on ainult minu idee,
Vanemate piltidega on see häda et..
(29.01.2009 18:54)41Degree Kirjutas:  Vanu pilte kasutada oleks küll tore, kuid vanemate piltide kasutamisega, võib just see häda välja tulla, et kui kalender teha natukenegi suurem, siis ei kannata kvaliteet ära seda trükki.
01.06.2009 22:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #34
RE: Bussikalender 2010!
(01.06.2009 21:15)Heini Kirjutas:  Kõik 12 pilti trollidest Big Grin Olgu, tegelt saaks mitu erinevat kalendrit teha, aga kes ikka viitsiks raha raisata nende tegemisele? Mitte keegi.

Mis sa jamad,hoopis punased Ikarus-250,255 ja 256-d peavad olemaBig Grin
Tegelt ausalt,iseendale teeks sellise kalendri küll....
02.06.2009 00:46
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #35
RE: Bussikalender 2010!
Võiks siis näiteks teha et kuu algustäht läheks busitootja algus täega kokku
Nt. Jaanuarile paneme jonckheere pildi, veebruarile van hooli, märtsile MAN-i, aprillile ajokki jne, Big Grin
Sorri kui nõmedate ideedega närvidele käin Big Grin ma lihtsalt püüan natukenegi osaldea sii nnendes asjades mitte lihtsalt pealt vaadata Big Grin
02.06.2009 17:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: Bussikalender 2010!
J tähega algavaid kuid on meil 3, aga suuremaid bussitootjaid, mille nimi algab J tähega, on vaid 2 - Jonckheere ja Jelcz. Viimane aga ei sobiks minu arust kalendrisse, sest Jelcze pole mitte ühelgi Eesti bussifirmal olnud (vähemalt minu teada).
02.06.2009 17:42
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #37
RE: Bussikalender 2010!
FAIL Big Grin
02.06.2009 18:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: Bussikalender 2010!
Mina tahan Ikarusega kuud, aga I tähega algavat kuud ei tea kalendris olema. Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida.

Tahtsin selle ajaloopildi väljatrüki kohta öelda, et ma usun meie kalendri ikka klassikalises A4 formaadis tulema. Ehk siis lahti voldituna A4 formaadis pilt ja selle all A4 leht kalendrimaterjaliga. Ja nii hea on nende piltide kvaliteet küll, et A4 väljatrükke teha. Mul endal siin üks "Albert" seina peal. Minu tagasihoidlik palve oleks siiski kasutada kalendris võimalikult palju ajalugu. Kui kalender koosneb ainult Omnidest, Bovadest ja Citarodest, siis mina selles projektis ei osale. Eelmainit busse saan ma minna tänavale elusuuruses vaatama kui tahtmine peaks tulema. Samas ei tahaks ka liiga palju mingit haruldast värki mida ehk Eestis ainult üks-kaks eksemplari kuskil olnud on. Mina olen ainult piisk meres muidugi.
(selle postituse viimane muutmine: 02.06.2009 18:22 Oxygen.)
02.06.2009 18:21
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #39
RE: Bussikalender 2010!
Võiks siis teha nii, et iga kuu kohta on kaks pilti. Üks ajaloolisem, teine kaasajast. Jaanuaris mõni talvine Ikarus või LAZ ning sellega kõrvuti näiteks mõni Omni.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
02.06.2009 19:10
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: Bussikalender 2010!
Pigem siiski bussipildid wanadest aegadest 1990 ja warem.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
02.06.2009 19:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog