Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 1.8 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bussikalender 2010!
Autor Sõnum
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #81
RE: Bussikalender 2010!
Tahaks nüüd kiiresti aru pidada. Georgi mõte, et esimene kalender teha Tallinna bussiliiklusest, hakkas peaaegu juba teostuma - pildid välja otsitud, 2/3 jutust kirja pandud, lehekülje kujundus Publisheris valmis joonistatud, Kuma kirjastuselt pakkumine olemas. Eile sai Sirje Rohule asjast räägitud ja maketti näidatud. Sirje oli igati nõus asja toetama, kuni sinnamaani välja, et teeksime koos TAKiga ühise kalendri. AGA - mitte 2010. Sest ajaloost on alates 2007 päris palju kirjutatud ja räägitud. Kui kainelt mõelda, siis eks ta nii ole. TAKi raamat 2007, Elsa Pihelga elulugu samuti, siis minu raamat 2008, siis TAKi kalender 2007 (ja vist ka 2006 või 2008). Sirje arvas, et ootame bussiliikluse 90. juubeli ära ja teeme selle kalendri koos 2012. aastaks.

Niipalju ma Sirjet tean, et selle toetusega kahe aasta pärast võib üsna kindlalt arvestada. Nii et minu meelest pole mõtet praegu seda oma kulu ja kirjadega ära teha. Mõtlesime eile Georgiga siis uutele variantidele ja tekkis idee pealkirjaga "Linnaliinibussid Eestis". Et valiks välja 12 linna ja igaühele pühendaks ühe kuu. Järgmine mõte oli, et igast linnast võiks lisada ka värske liiniskeemi. Edasi mõeldes tekkis kahtlus, et skeem ja pildid koos ühe kuu alla ära ei mahu. Et võtaks 6 suuremat linna ja igaühele pühendaks kaks kuud - ühel siis suur pilt ja teisel suur skeem. Täna Kaspariga asja edasi arutades jõudsime ikka 12 linna juurde tagasi. Paraku vist ikka ei mahu A3 formaadile ära üks suurem ja paar väiksemat pilti, loetav liiniskeem (kaardile joonistatud) ja peale selle veel kuu kalender. Praegu mõtlen, et üks võimalus oleks jätta kalendrilehekülgedele ainult pildid, skeemid aga koondada kalendri tagaossa eraldi 3-4 või 5 leheküljele - umbes nagu linnaplaanid Eesti maanteede atlastes. Kas selline variant sobiks (12 kuud pluss eraldi kaardiosa)? Kaartide joonistamise suhtes on mul selle ala meistriga põhimõtteliselt kokku lepitud...
16.09.2009 22:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #82
RE: Bussikalender 2010!
Sellisest kalendrist kus osade kuude kohal mingi kuiv skeem on mina huvitatud ei ole. Kuidas on lood üldise pildimaterjaliga ja mida sealt teistest linnadest üldse vaadata on mina muidugi ei tea, aga aeg hakkab otsa saama.
16.09.2009 23:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #83
RE: Bussikalender 2010!
Siitpoolt kokkusaamise ja arutelu wastu miskit pole.28 .pean alles tööl olema.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.09.2009 22:13
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #84
RE: Bussikalender 2010!
Jääks siiski selle juurde, et skeemid ei tule kuude kohale, vaid pärast detsembrit eraldi lehekülgedele. Kas skeemid on kuivad või mitte, on absoluutselt individuaalne. Ma ise ei suuda ilusast kaardist ükskõikselt mööda minna. Ja kui kuskil oleks trükitud kujul ühes väljaandes saadaval 12 Eesti linna liiniskeemid, jätkuks vaimustust kauaks. Ja kuidagi peab ju (näiteks) Võru linna bussiliiklust tutvustama: ajalugu meil kuskilt võtta ei ole, liiniskeem oleks parim. Muidugi võiks ka vedajaettevõtete nimed tänase seisuga kirja panna ja ehk on ka busside arv teada?

Linnade nimekirjas 11 peaksid olema selged, peale 5 suurema siis Viljandi, Rakvere, Võru, Kuressaare, Haapsalu ja Valga. Viimane võiks minu arust olla Põlva?

Pildimaterjaliga suurt muret ei tohiks olla, iga kuu suur pilt oleks midagi enam-vähem tänapäevast (aga soovitavalt mitte ka päris igapäevast) ja paar väiksemat siis vanemast ajast. Eks enamiku linnade puhul on ju spetsialistid meil ka olemas.

Aega on täpselt niipalju, et jõuab pildid kokku otsida ja skeemid, mida veel pole, valmis joonistada. Kui Kuma kujundaja on faili trükivalmis saanud, siis kulub trükkimiseks 10 päeva.

Kuidas oleks asjahuviliste kokkusaamisega esmaspäeva 21. sept. õhtupoole?
(selle postituse viimane muutmine: 17.09.2009 22:40 6631.)
17.09.2009 22:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #85
RE: Bussikalender 2010!
Siitpoolt dobroo

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.09.2009 22:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #86
RE: Bussikalender 2010!
Sobib
17.09.2009 23:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #87
RE: Bussikalender 2010!
Kalender mind huvitab, aga kokkusaamisele tulla kahjuks ei ole antud ajal võimalik.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
17.09.2009 23:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #88
RE: Bussikalender 2010!
Samuti huvitab see kalendrivärk, aga mis me seal kokkusaamisel teeme? Pilte valime?
18.09.2009 14:03
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #89
RE: Bussikalender 2010!
Oleks ka huvitatud aga ma ei tea kas saaksin tulla...
18.09.2009 14:20
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #90
RE: Bussikalender 2010!
Kalender pakub huvi küll aga mis on kokkusaamise eesmärk
18.09.2009 14:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #91
RE: Bussikalender 2010!
Vaevalt see kokkusaamine nüüd niivõrd suurele ringile mõeldud oli nagu nüüd paistab.
18.09.2009 14:57
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #92
RE: Bussikalender 2010!
Kokku saamise päev mulle sobib. Aga väga suureks ei maksa seda arutelu ajada. Minu arvates peaks asjaga tegelema samad inimesed, kes olid seni selle taga, lisaks võiks tulla veel Albu ja mustninja.
18.09.2009 15:35
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #93
RE: Bussikalender 2010!
Täpselt minu mõte. Asjad on ju põhimõtteliselt paigas. Vaja ainult natuke ümber kalibreerida.
18.09.2009 16:46
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #94
RE: Bussikalender 2010!
Kokkusaamise eesmärke on mitu:
- heaks kiita või ringi teha kalendri makett (s.t. ülesehitus ja paigutus),
- üle vaadata pildid, mis võiksid kalendrisse minna,
- teha kindlaks, kus on veel tühjad kohad, ja leppida kokku, kuidas need täidetud saab,
- läbi arutada, mis info iga linna juures võiks olla,
- leppida kokku kalendri trükiarv ning asja eest tasumine.

Kui kellelgi on pilte, mida ta juba praegu, enne tühjade kohtade selgumist, tahaks kalendris näha, võiks katsuda need kas tavalises printeris välja trükkida või pulgal kaasa võtta või lingi panna, kust neid internetis näha saaks. Arvuti koos internetiga võtan kaasa.

Üldine mõte on, et iga kuu suur pilt oleks midagi 2000ndatest. Ja kolm väikest siis eelistatult vanemast ajast, aga väiksemate linnade puhul ilmselt tuleb ka väikseid pilte 2000ndatest. Ja esikaanele tuleb 2704.

Kutsuks koosolekule siiski kõiki, kellel midagi asjalikku öelda või näidata on. Eks see ole ju meie kõigi ühine asi.

Aeg: alates kell 17.
Koht: igatahes mitte Rebasemäe (jook maksab 35, valik on olematu, happy hour samuti). Ettepanek: Kamikaze (Marja ja Välja peatuste vahel).
18.09.2009 16:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #95
RE: Bussikalender 2010!
Mina olen kindlasti kohal ja loodan ,et ka sõber OX jõuab oma õpinutelt kohale

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
18.09.2009 18:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #96
RE: Bussikalender 2010!
Mul leiab esmaspäeval õppetöö lõpu veidi enne kella kolme. Lubatud pildimaterjali võtan ka mingisugusel andmekandjal kaasa.
18.09.2009 18:53
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #97
RE: Bussikalender 2010!
(18.09.2009 16:56)6631 Kirjutas:  Kokkusaamise eesmärke on mitu:
- heaks kiita või ringi teha kalendri makett (s.t. ülesehitus ja paigutus),
- üle vaadata pildid, mis võiksid kalendrisse minna,
- teha kindlaks, kus on veel tühjad kohad, ja leppida kokku, kuidas need täidetud saab,
- läbi arutada, mis info iga linna juures võiks olla,
- leppida kokku kalendri trükiarv ning asja eest tasumine.

Kui kellelgi on pilte, mida ta juba praegu, enne tühjade kohtade selgumist, tahaks kalendris näha, võiks katsuda need kas tavalises printeris välja trükkida või pulgal kaasa võtta või lingi panna, kust neid internetis näha saaks. Arvuti koos internetiga võtan kaasa.

Üldine mõte on, et iga kuu suur pilt oleks midagi 2000ndatest. Ja kolm väikest siis eelistatult vanemast ajast, aga väiksemate linnade puhul ilmselt tuleb ka väikseid pilte 2000ndatest. Ja esikaanele tuleb 2704.

Kutsuks koosolekule siiski kõiki, kellel midagi asjalikku öelda või näidata on. Eks see ole ju meie kõigi ühine asi.

Aeg: alates kell 17.
Koht: igatahes mitte Rebasemäe (jook maksab 35, valik on olematu, happy hour samuti). Ettepanek: Kamikaze (Marja ja Välja peatuste vahel).

KAS siit ei saaks linki mis tulemas om?
Puht füüsiliselt kohaletulek võimatu.
Eelvaadet paluks................

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
18.09.2009 20:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #98
RE: Bussikalender 2010!
Minule ei sobi aeg (tööpäev mis lõpeb kl. 18 ja lisaks veel sõit tipptunnil risti läbi linna).
18.09.2009 23:06
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Albu Ära
Tõsine bussihuviline

Postitusi: 559
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #99
RE: Bussikalender 2010!
Nii, juurdlesin ka selle kalendriteema üle ja minu mõtted on järgmised. Olen igati päri sellega, et teemaks linnabusside ehk kohalike busside kalender. Kujundus oleks selline, nagu Aare nädalapäevad tagasi näitas, suur pilt ühel poolel ja teisel all kolm väikest, kalender ise ka ja siis paremveerus mingi üldinfo selle linna bussiliikluse kohta, võiks panna teenindaja, liinide arvu, pileti hinna viimase seisu(?) jm sellist vast. Need kolm väikepilti võiks võimalusel olla a) 80ndatest, b) 90ndate esipool, c) 90ndate teine pool, arvestusega, et suur pilt on ~2006-07 aastast. Samas on aasta 2009 ja 2000ndatest tuleks siiski ka fotosid rohkem sisse. Aarel on väga kiiduväärt fotokogu ka Eesti teiste linnade mõningatest bussidest 80ndate lõpust ja sellest ajast (Kohtla-Järve, Narva, Valga, Võru), need võiks ka kaasata, kui võimalik. Minu nägemuse järgi võiks linnad kuudeks jaotada üldjoontes suuruse (rahvaarv) järgi, osalt kattub ka liinide arvu jaotusega, osalt mitte, mis oleks teine järjestusmõte, kuid see on liiga varieeruv. Linnad ja mõned soovituslikud pildid oleks järgmised:
*Jaanuar - Tallinn - jätan teiste otsustada
*Veebruar - Tartu - suur: GoBus'ilt lõõts-Berkhof?; a) Ikarus, b) Liikori Sisu Wiima, c) Connexi Duple
*Märts - Narva - suur: Scania CR112; a) Ikarus, b) LIAZ-5256, c) töölis-Säffle
*Aprill - Kohtla-Järve* - suur: kas tavaline Wiima K202 või midagi EALilt? (lõõts MAN nt); a) Ikarus, b) LIAZ-677M, c) vanimat tüüpi Volvo Säffle
*Mai - Pärnu - suur: pärnakate otsustada; a) Ikarus, b) Säffle-lõõts, c) Scania CN112
*Juuni - Viljandi - suur: Siimu arvates?; a) Ikarus, b) ANTTILA reklaamiga MB, c) kollane DAB
*Juuli - Rakvere - suur: punane Volvo Aabenraa (väga põline tänaseks kadunud kuid aasta tagasi veel sõitnud bussitüüp Rakveres); a) vana pilti?, b) , c) ??? vähe erinevaid bussimarke ja vähe pilte vanast ajast...
*August - Võru - suur: Georgi arvates?; a) Ikarus, b) ?, c) Wiima K202
*September - Kuressaare - suur: ATKO MB vario?; a) Ikarus, b) MRP Scania?, c) Neomobile
*Oktoober - Valga - suur: ATKO Isuzu või juba kollane Probus?; a) Ikarus, b) Taisto teenindamisajast pilti pole?, c) ATKO Wiima K202?
*November - Haapsalu - suur: HABi mingi midibuss (vanhool või N4007 nt); a) Ikarus?, b) Scania CR112, c) MB vario vm
*Detsember - ühe (kahe) liiniga Sillamäe, Paide, Keila, Kiviõli, Põlva, Rapla. Siit küsimus suurele ringile: mis siinkohal õigem oleks teha? Esimesed 11 kuud oleks ajalooliselt mitmete linnaliinidega linnad, ja detsembrisse võiks mu pakkumise järgi valida 4 ühe linna(lähi)liiniga linna - Sillamäe äkki suurelt (Motor-V Scania CR112 või Aleksandri Wiima K202?, ma pooldan esimest) ja väiksena Paide (DAB või Steyr), Põlva (Hess), Rapla (kollane Aabenraa). Keila linnaliin(id) avati millal? Kuiväga tähtsustada? Kiviõli 18. liin kaldub sõitma suurelt ka linnast välja, ei valiks seda sisse võtma. Kui tahta ühte linna detsembrisse, on valik keeruline ja kust saada 4 fotot eri ajast... Kõige rohkem ajalugu oleks Paidel aga Assotransist linnaliinil 10 pilti vist pole.
Tagalehed - kaardid mis linnade skeemidega? Äge oleks kõik esimesed 11 aga see läheb samas paljuks ja kas kõigi kohta on piisav info olemas, et saab kaardi koostada, mõtlen just peatuste asukohti, kui niisama jooned taustakaardile tõmmata, saaks kindlasti hakkama, aga see on Kaspari otsustada.
Välja jäetud linnad: Jõhvi linn on kaetud KJ linnaliinidega; Maardu liinid on nagu pigem Tallinna linnalähiliinid vast
*- KJ rahvaarv peaks tänase seisuga olema küll väiksem kui Pärnul aga kaks Ida linna järjest sobivad paremini.
Piltide autorid: vanu fotosid Aare kogust, igast linnast on häid (digi!)pilte mustninjal, need oleks kaks põhiallikat, ma pakuks omalt poolt just Narva ja Kohtla-Järve jaoks pilte, ka Haapsalu ja veel mõni.
Sellised mõtted minu poolt.
19.09.2009 18:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #100
RE: Bussikalender 2010!
Selliseid pilte ei taha kus terve kaadri täidab ainult buss. Eelmisesse versiooni sai valitud nimelt selliseid pilte kus näha ka omaaegsed olustikku. Seda malli võiks ka edaspidi järgida.
19.09.2009 18:53
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog