Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 8Hääli - 3.25 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teeninduskultuur
Autor Sõnum
Helin Ära
Om Mani Padme Hum

Postitusi: 122
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #121
RE: Teeninduskultuur
Noh ma arvan mul on vist vedanud et mul neid halbu kordi nii väga olnud ei ole ja bussijuhtidele võin küll otsa vaadata, aga jah ainuke selline kord mis mulle meenub kus ma tundsin ennast ebamugavalt oli see kui bussijuht arvas et mu kohvris on pomm, tegelt oli muidugi saksofon, aga juht oli ikka eriti hirmul Tongue. Kui näitama tahtsin hakata siis oli ikka etem et ma bussis maha läheksin. Big Grin
09.02.2010 09:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #122
RE: Teeninduskultuur
Peatuse ette tuli buss. Puupüsti täis. Inimesed ronivad peale, viimasena tuleb väike tüdruk, mis tassib SUURE-SUURE kohvri. Inimesed hakkavad sebima, ennast kokku pressima, et tüdruk peale mahuks.
Mingi mees hüppab bussist välja ja aitab SUURE-SUURE koffri sisse lükata.
Bussijuhil läheb kiireks, paneb uksed kinni, hakkab liikuma.
Mees hüüppab bussi sisse sõiduajal juba ja karjub:
- Tüdruk, tüdruk, jookse kiiresti, jõuad veel...
Tüdruk seisab paigas, tõstab paremad kätt ülesse ja sosistab:
- Allah akbar, la illaha il Allah, Allah akbar!
09.02.2010 12:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #123
RE: Teeninduskultuur
Vahelduseks midagi mulle meeldivat. Nooremapoolne härra 2385 pealt 16. liinil oli altis avama kohe esiukse, millele järgnes viisakas tervitus bussi sisenemisel (juhil oli ilusti triiksärk koos firma kamspuniga) ning sujuv sõidustiil, üle pika aja viis pluss bussisõidule Tallinnas!
20.02.2010 01:00
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Albu Ära
Tõsine bussihuviline

Postitusi: 559
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #124
RE: Teeninduskultuur
Üks õpetuslik lugu nii bussijuhile kui sõitjale tänasest Lasnamäelt linna suunduvast rahvast täis bussist. Nimelt Lasnamäe peatuses avas juht küll esiukse, kuid teine ja kolmas millegipärast ei avanenud (kuigi 'psst' käis). Üks mees ja naine siis vaatasid ja arutasid omavahel imestunult, et miks uks ei avane. Buss hakkas liikuma mäest alla, mees rääkis, et ega ta ometi katuseluugist pea väljuma, siis hakati peatusenuppu vajutama ja valjemalt õiendama. Oru peatuses siis buss peatus ja mees teisest uksest välja saanuna tormas veel esimese juurde, et juhiga õiendada. Selline lugu, mis tundub nagu tähtsusetu, aga siiski. Õpetus bussijuhile: kui buss rahvas täis, on parem suuremates peatustes ikka peatuda ja kõik uksed avada, selles veendudes. Õpetus sõitjale: kui tahad väljuda, vajuta nuppu aegsasti, ja kui uksed millegipärast ei avane, anna kohe märku, mitte alles poolel teel järgmisse peatusse.
Samas tahan kiita operatiivseid bussijuhte, kes igas peatuses asjata ei peatu, või siis taskusse sõidavad, kuid kohe ka mahaminejate puududes väljuvad. Seda teevad võimalusel õnneks enamik juhte ja selline sujuvus on väga kiiduväärt.
16.08.2010 18:04
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #125
RE: Teeninduskultuur
Inimlikust seisukohast olen igati järgnevaga päri, ent juriidiliselt poleks see lubatud.
On maakonnaliin, mille sõidu kestvus 2:30 t. Juht teeb pärast pooltteist tundi hingetõmbepausi 10kond minutit. Seetõttu hilineb ta järgnevasse sihtkohta sama palju minuteid. Siiski sõidab ta end graafikusse järgneva 15 minuti jooksul. Seejuures oli juht viisakas ja mainis seda ka teistele reisijatele.
Inimlik lahendus puudub, samas ei nurise keegi, kuna buss käib. Muutmine oleks mahukam ettevõtmine, reaalsem ehk liini poolitamine. Elamus oli see aga omaette, kuna ühegi liinibussiga kruusateel pole veel kolmekohalisi kiirusepügalaid näinud.
(selle postituse viimane muutmine: 16.08.2010 19:11 Regardman.)
16.08.2010 19:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
moosic Ära
Q-d polegi

Postitusi: 541
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #126
RE: Teeninduskultuur
Kui asi toimib siis pole ju probleemi. Aga kui sa ise ütled,et juriidiliselt pole see lubatud siis kas oleks mõtet sellist asja kohe suure kella külge panna,et sellised "lakkkingadega kala hakkab mädanema viljandist" mehed käiksid seda kusagil ette kandmas ning kuna juriidiliselt ei ole enam asja võimalik teostada,tuleks see liin üldse sulgeda. Ehk siis nii nagu meil ikka käinud siin asjad on.
(selle postituse viimane muutmine: 16.08.2010 20:16 moosic.)
16.08.2010 20:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #127
RE: Teeninduskultuur
Tallinnas on selliste asjade realiseerimine väga raske, sest inimesi on nii ropult palju ja kõikidele on väga keeruline seda tera noka vahele panna. Ühed on rahul sellega, et buss igas peatuses ei peatu ja juht käitub nagu Albu kirjeldas. Samas meenub mulle seik 18. liini bussist kus juht viimaselt hetkel püsti tõusmist harrastava tädi käest korralikult sõimata sai. Tema ei saanud maha, sest juht ei peatunud tema peatuses. See tähendab, et ei teinud uksi lahti tema peatuses - taskus käis ära. Tsiteerin: "Kui on peatus, siis tuleb peatuda." Ja nii see elu käibki. Lakk-kingamees küsib kohe, et kuidas Kiviking saab? Paraku ei saa eelmainit kodanik aru, et ekspress ja tavaliin on sama võrdlus kui näpp ja...

Muuseas. Põua ajal sõitis Kiviking lühkari ja sandaalidega. Petss võib kinnitada.
(selle postituse viimane muutmine: 16.08.2010 21:17 Oxygen.)
16.08.2010 21:16
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #128
RE: Teeninduskultuur
(16.08.2010 20:15)moosic Kirjutas:  Kui asi toimib siis pole ju probleemi. Aga kui sa ise ütled,et juriidiliselt pole see lubatud siis kas oleks mõtet sellist asja kohe suure kella külge panna,et sellised "lakkkingadega kala hakkab mädanema viljandist" mehed käiksid seda kusagil ette kandmas ning kuna juriidiliselt ei ole enam asja võimalik teostada,tuleks see liin üldse sulgeda. Ehk siis nii nagu meil ikka käinud siin asjad on.
Lakkking saab vaid unistuste orbiidili mõistatada, kus see aset leidis.
17.08.2010 00:13
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mister X Ära
Mobilis in mobili

Postitusi: 445
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #129
RE: Teeninduskultuur
Ehkki ma pole pideva kritiseerimise poolt, peaks mõnel juhul probleemidele siiski viitama - kui asi puudutab meie ühistranspordi olukorda, bussifirmade poolt klientuurile pakutava teenuse kvaliteeti.

Jutt käib GoBus Pärnu regiooni Scania Mistralist numbriga 296 MGR, mis teenindas täna Pärnu-Tartu ekspressliini (kl 13:00-15:25). Tegemist on küll võrdlemisi uue (1997. aasta) masinaga, ent selle seisukord on lubamatult räämas. Loomulik kulumine oleks teatud mõttes normaalne, siin aga tuleb rääkida firma hoolimatusest. Ei nuriseks isegi silmnähtavalt luitunud värviga ja juba roostetava kere üle, vaid pööraks peamise tähelepanu salongile. Katkised istmed (kallutatud asendist pole nende ülestõstmine võimalik), salongiõnaruste vahele poetatud prügi koos pühkimata põrandaga näitavad kujukalt antud ettevõtte suhtumist klienti. Väsinud häälega mootor unistab samuti mehaaniku abistavast käest.

Loodaks väga, et sedakorda ei kinnita erand reeglit. Vähemalt GoBus Pärnu kaugliinide osas.


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   
(selle postituse viimane muutmine: 17.08.2010 16:44 Mister X.)
17.08.2010 16:42
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #130
RE: Teeninduskultuur
Buss näeb seest wälja täpselt sääne nagu reisijad tolle teewad.Mul teinekord siiber.Peale igat ringi buss täis sihwkakoori ,kommipaberid ja ei tea weel mida.Prügikastid ju olemas ,wähhemalt TAKi bussides aga ikse topitakse see saast istme wahhele
wõi wisatakse lihtsalt maha.Peatuste teema hoopis omaette ooper.Igalpool ju kirjas ,et liikuge enne peatust ukse juurde wõi wajutage nuppu.Jah,mõnel liinil see toimib aga osadel ei toimi.Istutakse tuima näoga omal kohal ja wiimasel hetkel siis tõustakse.Toine wariant sääne ,et seistakse ukse manu tuima näoga.Peatun edimeses,teises,kolmandas.Tüüp ei tee midagi.Neljandast sõidan siis mööda ja siis hakkab kisa ,miks kinni ei peetud.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 18.08.2010 12:58 PETSS.)
18.08.2010 12:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #131
RE: Teeninduskultuur
(18.08.2010 12:51)PETSS Kirjutas:  Toine wariant sääne ,et seistakse ukse manu tuima näoga.Peatun edimeses,teises,kolmandas.Tüüp ei tee midagi.Neljandast sõidan siis mööda ja siis hakkab kisa ,miks kinni ei peetud.
Võib-olla tahtis too just siis kolme peatuse vältel kogutud klimbi peatusesse lennutada?
18.08.2010 21:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
XTA Ära
1029

Postitusi: 285
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #132
RE: Teeninduskultuur
http://sakala.ajaleht.ee/?id=399198
See tädi teeb isegi Siimule silmad ette Big Grin Kuigi tualeti osas tuleb temaga nõustuda - vaevalt mõni bussijuht oma puhkepausi kemmergu küürimisega sisustada tahab. Meil ju leidub piisavalt palju kodanikke, kes ühises kemmergus ei suuda või ei taha tegutseda endast jälgi maha jätmata. Parem seda siis juba mitte avada.

YV31MA61...
10.03.2011 23:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #133
RE: Teeninduskultuur
Ma arvan, et Viljandis on mingi seniavastamata radiatsiooniväli vms.
11.03.2011 00:03
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #134
RE: Teeninduskultuur
No see on juba tõesti liig.
11.03.2011 07:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #135
RE: Teeninduskultuur
Sa wõid seal bussiroolis olla ükskõik määne .Koogutad ja aitad ,naeratad ja tänad kõiki.
Alati leidub kodanikke ,kellele see teguwiis grammi jagu ei meeldi ja ,kes kohe walmis kaebama .Lihtsalt elatakse oma sitt tuju juhi peale wälja.Ehk see minu wiga aga just säänsed reisijad ,wähhemalt siin Tallinnas tooni annawad.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
11.03.2011 23:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #136
RE: Teeninduskultuur
Ma es tiagi nüüd?Ehk mõistate kõnelda kas tegin õgeste?Täna mul bussi üks nn jumalakuulutaja saabus.Alul waikselt omi asju tedwustas ,lõpuks lausa röökima hakkas.Hakkas segama juba,peale minu sõitjaid ka.lIhtsalt siis palusin tal bussist lahkuda.Loodan nüüd wägga ,et jummala wiha alla pole sattunud.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 25.03.2011 22:49 PETSS.)
25.03.2011 22:48
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #137
RE: Teeninduskultuur
(25.03.2011 22:48)PETSS Kirjutas:  Ma es tiagi nüüd?Ehk mõistate kõnelda kas tegin õgeste?Täna mul bussi üks nn jumalakuulutaja saabus.Alul waikselt omi asju tedwustas ,lõpuks lausa röökima hakkas.Hakkas segama juba,peale minu sõitjaid ka.lIhtsalt siis palusin tal bussist lahkuda.Loodan nüüd wägga ,et jummala wiha alla pole sattunud.

Reisija silme läbi tegid õieti, aga kirikusse minnes ole ettevaatlik Big Grin Saadetakse kah välja äkki, kui valesse kirikusse satud.
26.03.2011 00:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #138
RE: Teeninduskultuur
Ma pole suur kirikuskäija.Patte niipalju ,et enne maailmalõpp kui ma õndsaks sa
aks.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
26.03.2011 00:30
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #139
RE: Teeninduskultuur
(26.03.2011 00:30)PETSS Kirjutas:  Ma pole suur kirikuskäija.Patte niipalju ,et enne maailmalõpp kui ma õndsaks saaks.
No mis siis sellest, et kukk torni otsast alla kukub ja altar tuleb peale sinu käimist uuesti sisse õnnistada? Bussijuhid saavad paradiisi igal juhul (reisijad ju palvetavad kogu aeg, kui oma igapäevast tööd teed. Kirikuisadega olla vähe kahtlasem, publik kipub ikka magama jääma.).
26.03.2011 18:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #140
RE: Teeninduskultuur
Jah ja palvetavad isegi uskmatud.
27.03.2011 02:11
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog