Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 8Hääli - 3.25 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teeninduskultuur
Autor Sõnum
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Teeninduskultuur
Kuidas Teie jääte rahule teeninduskultuuriga ühistranspordis?
Mina peaksin teeninduse alla ka puhast ja sooja salongi näiteks külmemal ajal...

Ise nagu eriline mineviku mäletaja pole, kuid ka lähiminevikust meenuvad üldiselt positiivsemad seigad Smile

Samas trammi- ja trollijuhid otseselt reisijatega kontaktis on ainult pileti ostmiselt või muudes eriolukordades.
08.01.2009 10:00
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Teeninduskultuur
Üldmulje teeninduskultuurist pikemalt arutlemata 3+
Aga jah...äärmuseid nii positiivsest , kui kahjuks ka negatiivsest küljest leidub küll ja küll!
08.01.2009 10:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Teeninduskultuur
Ei noh mis puudutab seda puhast salongi, siis siin pealinnas hoolitsevad reisijad selle eest, et kõik nende ümber oleks võimalikult räpane. Mis sooja puudutab, siis üldiselt võib nagu rahule jääda, aga eks ka siin on omad plussid ja miinused. Näiteks tuleb sageli hommikul kell 5 esimese 44-ga, milleks on üldiselt 3826, siis sinna sisse astuda on praegusel aastaajal üsna ebameeldiv. Soe on ta küll, aga tõenäoliselt keroga kütmise tõttu pole salongis mitte midagi hingata. Tavareisijate seas levib selline stamparusaam, et uued on alati head ja soojad. Tühjagi. Bussidega nii suuri kääre pole kohanud, aga trollidest olen viibinud küll nii Škoda saunas kui Solarise jääkambris.

Teeninduskultuuri kohta ühistranspordis ei oska nagu midagi öelda. Seni pole nagu tegemata midagi jäänud ja osade müüjate kõrval on bussijuhid ju suisa inglikesed. Küll aga võiks osad bussijuhid ükskord aru saada, et nad ei sõida jalgrattaga kus mõlemat pedaali kordamööda täie jõuga pressima peab. Ja trollipargis on asi tõesti kahjuks nii, et vähemalt pooled juhid ei ole elu sees kuulnud mitte midagi sellisest asjast nagu LE ja sellest poolest kolmveerand kas ei tunneta masina mõõtmeid, on lihtsalt tainapead või on neil mõtted kuskil hoopis mujal kui liikluskeskkonnas. Näiteks sattusin ühel päeval sõitma kodanikuga kel arvatavasti piloodipaberid taskus. Nimelt asetas tema seda katkendjoont samamoodi oma masina kõhu alt läbi jooksma nagu seda lennukite maandumisrajal tehakse. Ma olengi juhtidele juba teatud liigituse ka leiutanud, aga seda ma siia ei kirjuta, sest vastasel korral saab seda õhtul Postimehe kommentaariumist lugeda. Ühesõnaga arenguruumi nagu veel oleks.
08.01.2009 10:47
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: Teeninduskultuur
Salongi puhtus sõltub enamus jah, sõitjatest.Mõnel liini sõites salong õhtuks peaaegu selline nagu hommikulgi (suht puhas) samas teisal peab iga ringi lõpul harjaga üle käima( piletid,kommi,nätsu,krõpsupaberid ja sihvka koored põrandal ja kõikvõimalikes kohtades ,lisaks suitsukonid ja peaaegu tühi joogitaara).Paraku pole TAKis wõimalik igõhtuselt salongi pesta ja koristada. Sõitjate teeninduse kohta pole mina ütleja.Eks muidugi püüad kenasti käituda aga tolle asjaga on nagu on.Lisaks weel:hea tuju teevad reisijad ,kes peale tulles tere ütlevad ja lahkudes parimat soovivad.Sai siin wana aasta lõpus ka reisijatele head aastalõppu soowida (toimis 14 liinil ideaalselt) .2 jaanuari hommikul 26 liinil head uut aastat soowides kaedi mind nagu ilmaimet .Ja igaüks nohises omaette edasi.
(selle postituse viimane muutmine: 08.01.2009 22:31 PETSS.)
08.01.2009 22:12
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
JalgLammasPea
Unregistered

 
Postitus: #5
RE: Teeninduskultuur
(08.01.2009 22:12)PETSS Kirjutas:  .2 jaanuari hommikul 26 liinil head uut aastat soowides kaedi mind nagu ilmaimet .Ja igaüks nohises omaette edasi.

Vähemalt sa tõid natuke valgust siia Kopli kanti.
12.01.2009 23:11
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Teeninduskultuur
Tuleb wälja ,et olen "prakljatõi fazist ja estonskaja svinja".Säänse austava nimetuse pani mulle Niidi peatuses üks korpulentne, mitte riigikeelt kõnelew 60 aastates naisterahwas.Ühe peatusewahhe ta vaid sõitis.Sitsist peale ja järgmises maha.Bussis raadio mängis ,suht waikselt aga kabiini taha oli wist siis kuulda.Jaamaks UNO ja lugu ,mis siis talle nähtawasti es meeldinud Wennaskonna töötlus "Lily Marleenist. Nii ,et nüüd teate ,kes ma olen.Laulust tean waid niipalju ,et ainus lugu mida lauldi mõlemal poolel(saksa ja liitlaswägede) senini kui Doktor Göbbels oma poolelt asja ära keelas(liiga sentimentaalne).Wabbandust nüüd ,et weits teemast mööda.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 16.01.2009 22:29 PETSS.)
16.01.2009 22:14
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Toivo Ära
Automoto Toivo

Postitusi: 42
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Teeninduskultuur
Viimastel päevadel olen bussis juhuslikult pealt sattunud kuulma samasuguste "korpulentsete vanaprouade" jutuajamisi teemal kui halvad on eestlased ja mis moodi neid venelasi siin diskrimineeritakse.
Ei tea kas selle põhjuseks on hiljutised sündmused Lätis ja Leedus (ning siit kaudselt kaks aastat tagasi aset leidnud aprilli sündmused kodumaal), sest varem pole millelegi sellisele peale sattunud, kuid nüüd viimastel päevadel juba kaks korda.

Olen viisakalt oma arvamuse enda teada jätnud, sest ega vanemate inimestega vaidlemine ei viiks mitte kuhugi, ei tee neile ka parima tahtmise juures midagi selgeks, kuid kui keegi otseselt mulle fašist ja eesti siga tuleks ütlema, siis bussijuhina ma keelduksin neid teenindamast.
Ei ole mul midagi venelaste vastu, kuid sellest ma ka aru ei saa, et kui siin nii halb on olla ja miski ei sobi, miks nad siis minema ei tõmba siit sinna kaugele kus nii hea olla on?
17.01.2009 13:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mustninja Ära
enemigo del mundo

Postitusi: 501
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #8
RE: Teeninduskultuur
Ei erine need tegelased märgatavalt eestlastest. Meil endilgi siin rohkearvuline seltskond kodanikke, kes ainult vinguvad ja hädaldavad, kui sitasti kõik on ja kuidas kõik teised on selles süüdi.
17.01.2009 13:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
41Degree Ära
Noorliige

Postitusi: 31
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: Teeninduskultuur
(17.01.2009 13:27)Toivo Kirjutas:  Viimastel päevadel olen bussis juhuslikult pealt sattunud kuulma samasuguste "korpulentsete vanaprouade" jutuajamisi teemal kui halvad on eestlased ja mis moodi neid venelasi siin diskrimineeritakse.
Ei tea kas selle põhjuseks on hiljutised sündmused Lätis ja Leedus (ning siit kaudselt kaks aastat tagasi aset leidnud aprilli sündmused kodumaal), sest varem pole millelegi sellisele peale sattunud, kuid nüüd viimastel päevadel juba kaks korda.
OT jätkub: Leedus see väike tõmblemine, mis äsja oli, oli ikka 101% teistsugune ja teise mõttega kui meie pronksöö. Peamiseks põhjuseks ikka lõunamaaveri (ega niisama ei öelda, et leedulased on Baltimaade itaallased) ja mõne poliitiku valevõitu sõnavõtud. Seal ei olnud keegi riigikorra vastu ja ei nutetud taga "lahkunut". Näitena kas või see, et Vilniuses skandeeriti eile "Lietuva! Lietuva!", siin lõuati aga "RASSSIIIIIJAAAAA!". See siis lihtsalt taustinfoks meie naabervabariigi tegemiste kohta.

Ja nüüd teeninduskultuuri juurde tagasi. PETSS, Sa (nagu Sa ise öelda armastad: "... oma rahuliku ja väljapeetud iseloomuga...") ikka ütlesid tädile, mis Sa asjast arvad?
17.01.2009 19:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: Teeninduskultuur
(17.01.2009 19:51)41Degree Kirjutas:  Ja nüüd teeninduskultuuri juurde tagasi. PETSS, Sa (nagu Sa ise öelda armastad: "... oma rahuliku ja väljapeetud iseloomuga...") ikka ütlesid tädile, mis Sa asjast arvad?
Ei tohi ju.
17.01.2009 21:12
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: Teeninduskultuur
Olingi wait nagu palestiinlane Tel Avivis.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.01.2009 22:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Teeninduskultuur
MRP 163 juhile suured kiiduavaldused. Nägime naisega eemalt 65. liini bussi (Pinnast 18:34) tulemas ja andsime jalgadele valu. Jõudsime täpselt sel hetkel mil uksed peaaegu kinni (ei hakanud käsi ka kuskile toppima kuigi Vinni ütles, et neil kõik bussid peale ühe väga moodsad on). Aga juht tegi uksed lahti ja võttis meid siiski peale. Väga viis! Ei ole ikka kõik sellised kretiinid nagu Delfi Debiilik väidab.
20.01.2009 21:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Teeninduskultuur
Waat nende viimasel hetkel pealewõtmistega ka omaette wärk.OK!Kui ma ikse näen ,et kodanik jookseb ,ootan ära.Jõuabki bussini ja siis jääb wahtima(ise kurja näoga mulle otsa kaedes).Käib ukse juures nagu kass ümber pekituki.Ja ma ei tea kas uksed kinni panna wõi mitte.Tawaliselt nii ,et uksed kinni ja see kodanik otsustab ikkagi peale tulla.Jälle minu süü.Konkreetne näide LILLE peatusest ,jooksis ,ootasin ära siis tükk aega põrnitsesime teineteist(polnud tema eriti waatamist väärt,minust kõnelematta).Lõpuks ikka otsustas peale tulla.Sõitis waid ühe peatusewahhe.Ja siis sõimas mind täis,et miks Hipodroomil ei peatunud(teatawasti 26 liini Hipodroomi peatus erineb nats õigest kohast).Sai siis talle öeldud ,et proua waadake peatusesilti.Igatahhes ta wabandas ja läks oma teed.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
20.01.2009 21:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Teeninduskultuur
(20.01.2009 21:53)PETSS Kirjutas:  Waat nende viimasel hetkel pealewõtmistega ka omaette wärk.OK!Kui ma ikse näen ,et kodanik jookseb ,ootan ära.
Noorel ilusal naisterahval on õhtupoolikul äraootamise tõenäosus päris suur, samas hommikupoolsel turumammil nullilähedane.
21.01.2009 00:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
JalgLammasPea
Unregistered

 
Postitus: #15
RE: Teeninduskultuur
(21.01.2009 00:13)Potsataja103 Kirjutas:  
(20.01.2009 21:53)PETSS Kirjutas:  Waat nende viimasel hetkel pealewõtmistega ka omaette wärk.OK!Kui ma ikse näen ,et kodanik jookseb ,ootan ära.
Noorel ilusal naisterahval on õhtupoolikul äraootamise tõenäosus päris suur, samas hommikupoolsel turumammil nullilähedane.

Aga suure matkaseljakotiga noormehel?
(sõltumata kellaajast)
21.01.2009 23:20
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Teeninduskultuur
(21.01.2009 23:20)JalgLammasPea Kirjutas:  
(21.01.2009 00:13)Potsataja103 Kirjutas:  
(20.01.2009 21:53)PETSS Kirjutas:  Waat nende viimasel hetkel pealewõtmistega ka omaette wärk.OK!Kui ma ikse näen ,et kodanik jookseb ,ootan ära.
Noorel ilusal naisterahval on õhtupoolikul äraootamise tõenäosus päris suur, samas hommikupoolsel turumammil nullilähedane.
Aga suure matkaseljakotiga noormehel?
(sõltumata kellaajast)
Üldjuhul rõve ja ropp sõim kabiinist. Ise olen vastanud, nagu tuleks sõimule vastata "Aitäh!" ning järgmine kord "Vabandage, ma ei saa teist aru". Rohkem pole vastuseid tulnud. Ühe korra olen ise osaliselt süüdi olnud sõimus, kuna üks elatanud kodanik astus ette, pidin oma suure matkakotiga, millele magamisalus oli 180 cm maapinnast, tegema järsu pöörde vasakule. Kogemata jäi ette bussi peegel, mis paigast ära läks, vabandasin juhi ees viisakalt ja selgitasin olukorda talle. Põhjust kurjustada oli, aga natuke abi sai talle pakutud, paluti nahui astuda bussi juurest.

Teine teema on selles, et kuidas on võimalik bussile joosta matkakotiga. On, katsetatud. Kui kaugelt näha (~100-150 meetrit), et buss jõudis just peatusse, olen oma tarbeks kasutusse võtnud ühissõidukiraja, seal trügimist pole(teises suunas jooksjad kasutavad kah, et kiirem oleks olen ka rohkem tee keskele hoidnud). Ja kui selle raske kolaga oled oma jooksukiiruse üles saanud 15 meetriga, siis 15 meetrit läheb ka pidurdamiseks. LE-d rikkudes toimub sulguvate ustega bussi puhul peatumine alles tuuleklaasi kõrval. Õnneks pole veel (ptui-ptui-ptui) keegi juhtidest alla ajanud, aga joptvojude saatel oleva üldjuhul ka bussi saanud.

Olles kahjuks-õnneks patriootliku noorsootööd juhtiva Siderühma pealik, tuleb vastutada ka raadiojaamade eest(lällari mõõtmega jaam+ pool autoakut voolu jaoks), mida tavaliselt on 2, mis kanderihmaga üle õla ripuvad, on jooksmine lausa lust!!!
22.01.2009 00:13
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Green2008 Ära
Liige

Postitusi: 106
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Teeninduskultuur
(16.01.2009 22:14)PETSS Kirjutas:  Tuleb wälja ,et olen "prakljatõi fazist ja estonskaja svinja".Säänse austava nimetuse pani mulle Niidi peatuses üks korpulentne, mitte riigikeelt kõnelew 60 aastates naisterahwas.Ühe peatusewahhe ta vaid sõitis.Sitsist peale ja järgmises maha.Bussis raadio mängis ,suht waikselt aga kabiini taha oli wist siis kuulda.Jaamaks UNO ja lugu ,mis siis talle nähtawasti es meeldinud Wennaskonna töötlus "Lily Marleenist. Nii ,et nüüd teate ,kes ma olen.Laulust tean waid niipalju ,et ainus lugu mida lauldi mõlemal poolel(saksa ja liitlaswägede) senini kui Doktor Göbbels oma poolelt asja ära keelas(liiga sentimentaalne).Wabbandust nüüd ,et weits teemast mööda.
Mind tööl kutsuti kord "russkii ubljudok" ja pakkuti "koju" kolima.See ei tähenda ju midagi. Mina alati annan ennast parima. Kuidas mina võin nõuda inimestelt midagi, kui ise ei täita oma kohustusi. Minu eelis on selles, et olen ise päris suur inimene ja suurem osa inimestest kardab minuga sellest rääkida.
Ja ausalt öeldes, mulle ei meeldi, et viimasel ajal meil foorumis, nii palju selliseid kommentaare, mis on seotud sellise teemaga.

Ühesõnaga PEACE!!
22.01.2009 22:41
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: Teeninduskultuur
Natuke positiivsemat kah siia teemasse. Nimelt tahaks kiita tänast 1025 juhti, kes sõitis sujuvalt ning Autobussijaamas soovis viisakalt meeldivat päeva jätku. Lisaks oli see buss üllatavalt puhas, näiteks põrandad oleks justkui äsja pestud.
28.01.2009 12:35
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
sasstak Ära
Mõnusamalt kohale

Postitusi: 2,672
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Teeninduskultuur
(28.01.2009 12:35)Georg Kirjutas:  Natuke positiivsemat kah siia teemasse. Nimelt tahaks kiita tänast 1025 juhti, kes sõitis sujuvalt ning Autobussijaamas soovis viisakalt meeldivat päeva jätku. Lisaks oli see buss üllatavalt puhas, näiteks põrandad oleks justkui äsja pestud.

See oli 1073 juht...

Mõnusamalt kohale
28.01.2009 14:58
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Teeninduskultuur
1073 soovis ka eelmine nädal üks õhtu Laikmaas kõigile head õhtut. Viisakas juht siis
28.01.2009 15:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog