Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mupo Vastased
Autor Sõnum
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 13:02)k2ssar Kirjutas:  Piletimüügi koha pealt on bussijuht samal tasemel Maxima kassiiriga, peab vastu võtma 500-kroonised. Ja kui tagasi pole anda, siis kas reisija ostab endal 500-kroonise pileti või selle võrra odavama, kui palju juhil on tagasi anda (pole just palju) või sõidab piletita. Sellist asja ei ole, et juhil ei olnud tagasi anda, oled piletiga või mitte. Iseasi kui kolmepoolsetel läbirääkimistel juhi, reisija ja Munpo esindaja vahel jõutakse produktini, mis reisijale võrdub trahvist pääsemisega.
Aga vaatame, mis juhtub siis Maxima poekassas, kui (oletame, et mitu inimest maksis järjest 500-stega) kassiiril pole ootamatult enam piisavalt sularaha tagasimaksmiseks: klient palutakse koos oma kaubaga kassa kõrvale ootele senikauaks, kuni kassapidaja jõuab piisaval arvul järgmisi ostjaid teenindada ja sularaha varuda. Esimene klient kaupa seni kätte ei saa, vargaks teda aga samuti ei tembeldata, seisa ja oota....või lahku kaubata. Samamoodi siis ju peaks käituma ka bussijuht, paluma 500-sega lehvitajal niikaua kabiini juures oodata, kuni (ehk) laekub piisavalt sularaha tagasimaksmiseks. Ja kui sulle ei meeldi seal kabiini kõrval kügeleda, astu minema (maha) ja käi jala!
Või mida teeb tark inimene....tuleb teine kord juba väiksemate rahatähtedega Smile
06.01.2009 13:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 12:23)Oxygen Kirjutas:  
(06.01.2009 11:51)Toivo Kirjutas:  
(06.01.2009 11:23)mairo222 Kirjutas:  Kas keegi oskab vastata , kas bussijuhtid saavad veel tasuta sõita Tallinnas või mupo teeb trahvi ära.
Kui bussijuht istub rooli taga, siis loomulikult ei pea ta piletit ostma, sest ta ei ole bussis ju reisija.

Samas kui bussijuht viibib bussis reisijana (tööst vabal ajal), siis peab ta loomulikult pileti ostma. Sama hästi võiks küsida, et kas poemüüja saab poest kaupa tasuta või peavad turvamehed ta kinni, kui ta kauba eest maksmata poest lahkuda üritab?
Tegelikult TAK-i või TTTK töötõend siiski kehtib Tallinna linnas kui sõiduõigust tõendav dokument.
Ehk siis annab õiguse tasuta sõita. Samuti on tasuta sõitmise õigus vedurimeestel.
06.01.2009 15:59
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Ära
Vanem liige

Postitusi: 344
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #23
RE: Mupo Vastased
Ma ei saa üldse aru milles probleem on ?? Minu arusaam, täna on õues -10 kraadi, minu Opel või mis iganes ei lähe käima, tööle kiire, haaran rahakotti ja panen bussipeatuse poole jooksu, kuna ma pole igapäevane bussi kasutaja, siis ostan pileti, buss ootab, bussijuht loeb mulle 488 (või palju see pilet maksab, ei mina mäleta) tagasi, käsin tal oodata, sest ta ei tohi sõita piletimüügi ajal, okei, vedas , juht leidis selle suure pataka raha mulle, millest suur osa 10; 5 ja 2 kroonistes, siis ma saan kurjaks, et kurat annab mulle nii väikestes rahades tagasi, ei mahu rahakotti ära, selle ajaga on 2 inimest vihased, buss 5 minutit graafikust maas. Sõit jätkub, näeme munitsipaali, 10 inimest läheb kaklema, et lüüa pilet esimesena läbi, 5 jõuab lüüa, Saame veel 5 vihast inimest ! Samal ajal tormas 2 inimest piletit ostma, Juht sõidu ajal piletit ei müü, saame kokku 9 vihast inimest, siis tulevad peale onud-tädid Edgari värvides, küsivad pileteid, leiame umbes 7 piletita reisijat, kes lähevad veel õigustama, miks neil piletit pole (Samal ajal magab bussi taga istmel keegi) saame Mupo töötajad ka veel pika päeva lõpus vihaseks, 20 ägestunud inimest selle ühe peatuse vahega ja lisaks veel ülejäänud bussis olijad, kes ei ole rõõmsad, et buss 8 minutit graafikust maas on ja näevad, kuidas sama liini buss mööda sõidab seisvast bussist ... See kahe lauseline jutt võis küll natuke mööda olla, aga mulle tundub küll nagu oleks siin tegu rohkem selle suhtumisega, et " Olgu kuidas on, mina olen ikka kuri ! " Nooo, kurat, mina oman küll kuukaarti, selles suhtes pole probleemi, aga mu pereliikmed, kes kasutavad talongiraamatuid või jagavad üksteise vahel piletit, teavad alati, et bussi sisenedes neil on pilet olemas ja selle nad koheselt ka komposteerivad ... Miks ei tee kõik nii ? Volliga ühel nõul, et piletita sõit ja saia või õlle vargus poest on mõlemad rikkumised seaduse vastu ehk lühidalt vargused.
06.01.2009 16:20
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: Mupo Vastased
Ei hakka siin pikalt enda juttu venitama, aga parem osta kuukaart kuu alguses ja sõita ilma mingisuguseta mureta.
06.01.2009 16:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mairo222 Ära
roolis

Postitusi: 101
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 15:59)Regardman Kirjutas:  
(06.01.2009 12:23)Oxygen Kirjutas:  
(06.01.2009 11:51)Toivo Kirjutas:  
(06.01.2009 11:23)mairo222 Kirjutas:  Kas keegi oskab vastata , kas bussijuhtid saavad veel tasuta sõita Tallinnas või mupo teeb trahvi ära.
Kui bussijuht istub rooli taga, siis loomulikult ei pea ta piletit ostma, sest ta ei ole bussis ju reisija.

Samas kui bussijuht viibib bussis reisijana (tööst vabal ajal), siis peab ta loomulikult pileti ostma. Sama hästi võiks küsida, et kas poemüüja saab poest kaupa tasuta või peavad turvamehed ta kinni, kui ta kauba eest maksmata poest lahkuda üritab?
Tegelikult TAK-i või TTTK töötõend siiski kehtib Tallinna linnas kui sõiduõigust tõendav dokument.
Ehk siis annab õiguse tasuta sõita. Samuti on tasuta sõitmise õigus vedurimeestel.

Ma küsisin selleks ,kui alustasin bussijuhtina, siis räägiti et saab tasuta ,nüüd olen kuulnud et Mupo teeb trahve Tallinnas kui piletit pole
06.01.2009 17:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 12:59)Oxygen Kirjutas:  Vastukaaluks aga sellele Mupokiusajate liikumisele tuleks aga hakata tõsiselt mõtlema sellele, et investeerida sellisesse piletikompostrisüsteemi, mille saaks kontrolöri punase saua tõustes välja lülitada.
Siis võiks muuta kohustuslikuks sisenemise ainult esiuksest ning kompostrid võiks kah paikneda vaid juhi juures.
06.01.2009 17:23
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Ära
Vanem liige

Postitusi: 344
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #27
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 17:23)Georg Kirjutas:  
(06.01.2009 12:59)Oxygen Kirjutas:  Vastukaaluks aga sellele Mupokiusajate liikumisele tuleks aga hakata tõsiselt mõtlema sellele, et investeerida sellisesse piletikompostrisüsteemi, mille saaks kontrolöri punase saua tõustes välja lülitada.
Siis võiks muuta kohustuslikuks sisenemise ainult esiuksest ning kompostrid võiks kah paikneda vaid juhi juures.

Keegi trügib ikka tagant peale , ja kui maha minek ka eest uksest, siis ajdöö graafikus püsimine ja tere tulemast rusikad ja vaen ...
06.01.2009 17:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 00:20)Mr.Bobo Kirjutas:  Vaata, sul on väljas ilm miinus 7, kas sa hakkad lugema raha külma käes peatuses...
Üsna jama jutt, ka 15 külmakraadiga on kindad käest võetud ning piletiraha otsitud. Ma otsin seda raha oma tengelpungast ainult loetud sekundite jooksul, selle ajaga ei külmu su käed veel lillaks ja liikumatuks. Selle asemel, et viriseda, võiks käituda nii, nagu palutakse. Ei võta tükki küljest.
(06.01.2009 12:13)Mr.Bobo Kirjutas:  kuid on olnud hetki (ca paar korda aastas) kus juhtub etteplaneerimatuid ühistranspordi sõite. Kas ma tõesti hakkan kõik need päeva aastas, iga hommik raha lugema, vahetama, et vajadusel on täpne pileti raha olemas...
Nii ootamatud sõidud lausa, et pead bussi peale jooksma, et ei jõua raha välja otsida? Ka mina ei planeeri terveks päevaks bussisõite ette, kuid kui on ootamatult vaja sõita, siis niikuinii ju pole silmapilkselt bussi kuskilt võtta, nii et otsin raha välja ja maksan oma sõidu eest.

Lisaks:
Kes iganes hakkab hädaldama, et "kas tõesti peab igal hommikul raha lugema selleks, et äkki on vaja bussiga sõita..." jnejne, siis tuleb olla arukas ja see raha igaks juhuks hoida rahakotis kas või eraldi laekas, et mujale seda ei kuluta. Esimesel korral jäi sõit sõitmata, sest sularaha polnud, teinekord tuleb targem olla.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 06.01.2009 17:34 Hannes.)
06.01.2009 17:29
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #29
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 17:27)Ott Kirjutas:  Keegi trügib ikka tagant peale , ja kui maha minek ka eest uksest, siis ajdöö graafikus püsimine ja tere tulemast rusikad ja vaen ...
No selleks on mitu lahendust, mis on praegugi bussides olemas. Tagumisest uksest sissetrügimise vältimiseks võiks Rootsi päritolu bussides olevad infrapuna kiirega töötavad ukseavamissüsteemid tööle panna. Samuti võiks propageerida STOP nupu vajutamise enne peatusesse jõudmist. Tagumist ust võiks avada ainult ratastooliga ja lapsevankriga sõitjale.
Arusaamatuks jääb see, miks võeti Volvo B12MA-dest ära tõkked, mis ei lase inimestel esiuksest väljuda...
06.01.2009 18:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Ära
Vanem liige

Postitusi: 344
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #30
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 18:01)Georg Kirjutas:  Arusaamatuks jääb see, miks võeti Volvo B12MA-dest ära tõkked, mis ei lase inimestel esiuksest väljuda...

Kui ma väga valesti ei mäleta, siis need takistasid tagant poolt tulijatel piletite ostmist ...
06.01.2009 18:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Albu Ära
Tõsine bussihuviline

Postitusi: 559
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: Mupo Vastased
Mina olen Tartus kuupileti kasutaja ja Tallinnas soodusüksikpileti kasutaja. Mupot olen paar korda kohanud, Tartus kontrolle ka paar korda, töö käib kiiresti, kui ei ole vaidlusse laskuvaid sõitjaid ja tehnika töötab. Iseenesest mõistetavalt on pilet taskus valmis kui sisenen bussi, et see kohe märgistada, ja kui juhtub et ei ole, siis tuleb seda hetkega teha. Arusaajad inimesed bussijuhilt piletit suure rahatähega ostma ei läheks, Tartus kord aastaid tagasi küsis juht mikrofonist, kellel on raha lahti vahetada... Sellised arvamused neis osis.
Mis puudutab ühistranspordisõiduvaraste, ja just ikka varaste nagu siin juba on ära seletatud, arvu vähendamist, siis mu pakkumine kattub eeltooduga. Tuleks käiku anda sellised elektroonsed kellaaega ja bussi-grnumbrit märkivad märgistajad, mis lukustuvad juhi nupulevajutusega kui ta juba kaugelt näeb ära kontrollide kinnipidamismärguande. See likvideerib suure viimase-sekundi-klõpsijate osa sõiduvarastest. Kui sõiduvarga maneeriga inimesed saab ausaks teha, saab seda teha vaid karmilt. Sellele aitaks kaasa justnimelt tihe kontroll, nt Tallinnas peaks olema umbes 260 bussi peale umbes 40 patrullkombit 3-4 töötajaga ja lisatöötajatega, et need töötajad ei peaks siis "jäneste" püüdmise järel neile pooltundi trahve kirjutama kui teised "jänesed" järgmiste bussidega irvitades mööda sõidavad, ka need tuleb kinni püüda. Lisaks oleks vaja erariietes turvamehi-kontrolle bussidesse, just õhtutundidel, teatud liinidel. Siis jääksid bussid puhtamaks ning originaalsemaks ja ei peaks Scania seljatoe asemele Wiima oma panema. Nii et tihe kontroll võimalikult paljude inimestega. Kui linnaviletsus ei taha raha kulutada ei kompostritele ega töötajate arvu suurendamisele, mis garanteeriks tõhusa kontrolli ja piletit kasutatavate inimeste arvu tõusu, siis jätkub igavene mõttetu võitlus sõiduvarastega... Aga see tuleks kord ka lõpetada, nii et kes bussi siseneb, sel on ka pilet!
06.01.2009 18:36
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: Mupo Vastased
(06.01.2009 17:23)Georg Kirjutas:  
(06.01.2009 12:59)Oxygen Kirjutas:  Vastukaaluks aga sellele Mupokiusajate liikumisele tuleks aga hakata tõsiselt mõtlema sellele, et investeerida sellisesse piletikompostrisüsteemi, mille saaks kontrolöri punase saua tõustes välja lülitada.
Siis võiks muuta kohustuslikuks sisenemise ainult esiuksest ning kompostrid võiks kah paikneda vaid juhi juures.
See esiuksest sisenemise süsteem ei tööta tingimustes, kus osa rahvast sõidab ID-piletiga, osa talongidega. Miks kohustad sa Id-pileti omanikku kitsast esiuksest peale trügima, seda eriti meie liinidel, kus liigub palju rahvast.
Ja kui koondadagi kompostrid kõik vaid esiuse juurde, siis blokeerivad need pileti peoshoidjad ja "ausad sõitjad", kes piletikontrolöride silmapiirile ilmides just-just oma pileti leidsid, teiste reisijate liikumise bussis! Pealegi teed sa esiuksest sisenemise siis üsna raskeks invaliididel, vanuritel ja sülelastega reisijatel, kes siis ilmselt igasugu härgade poolt puhta kõrvale tõrjutakse...
Esikusest sisenemise nõuet saaks rakendada alles siis, kui meie busside täituvus oleks umbes poole väiksem, s.t. siis et kas reisijaid oleks poole vähem või et buss käiks 2x tihedamini praegusest.
06.01.2009 18:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: Mupo Vastased
Piletiostmiseks peaks sisenema ikse edeuksest ,mitte kõige tagumisest.Raha võiks olla siiski täpne,tagastusraha otsimine wõtab siiski omajagu aega ja kui reisijaid rohkem (pileteid peab aga müüma pea igas peatuses) ongi graafikust kinnipidamine nagu on.Ja siis saadakse siin kirjutada jälle ,et see ja see oli graafikust maas.Ma täna wahepeal 8 minti maas(küll mitte piletimüügi tõttu ja tollest tuleb jama 100%)Iseasi on Mupo käitumine tipptundidel.Aga see minu probleem.
(selle postituse viimane muutmine: 06.01.2009 22:13 PETSS.)
06.01.2009 21:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
ziepniekkalns Ära
Vanem liige

Postitusi: 598
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #34
RE: Mupo Vastased
Võiks olla nii nagu Stockholmis, et ilma piletita bussi ei pääsegi. Sisenemine käib ainult esiukse kaudu ja bussijuhile tuleb esitada pilet või kuukaart. Peatustes on piletiautomaadid, kust 1h/2h jne pileteid osta saaks. Stockholmis tundus see igatahes väga hästi töötavat, ühtegi asotsiaali polnud ja bussid olid seest ka väga korras.
06.01.2009 22:59
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Edelareisija
Unregistered

 
Postitus: #35
RE: Mupo Vastased
Endal Tallinnas mitmeid kordi nähtud situatsioon: Klient ootab peatuses,buss sõidab ette ja sisenetakse kas tagant või keskmisest uksest ning roomatakse läbi inimeste ette piletit ostma. On see normaalne või? Küsiks siis,miks esimesest uksest kohe ei või peale tulla kui pileti ost ette planeeritud on? Ma ei saa sellest aru,kas rahvas häbeneb esimest ust või???
Omast kogemusest tean,et võib tulla ka juhus,kus juhi käest piletit ostes ka 25EEK-se rahatähega pole midagi teha. Juhid laiutavad vaid käsi,tagasi pole anda. 100EEK kopüüriga pole mõtet isegi üritadagi.
90-te aastate lõpus näiteks 55. liini bussi lasti vaid esimesest uksest ning ilma sõiduõigust tõendava dokumendita peale ei saanudki. Kindlasti oli neid liine veelgi.
Ja see,et sa juhi käest enne kontrollideni jõudes piletit osta ei jõua,on sõitja (ütleme siis reisija) ise süüdi.
1. Raha enne ühistransporti sisenemiseks valmis panna. Võimalikult täpne(hea kui viiestes ja kahestes kopüürides) summa. Talvel mina näiteks panin juba kodus vajaliku summa kinda sisse valmis. Kui oli vaja kahe transpordiga liikuda siis kumbagi kinda sisse sobiv summa.
2. Esimesest uksest peale ja enne bussi liikuma hakkamist raha kassaluugist sisse.
Mina kasutasin ühistransporti 30 aastat,sinna sekka jäid ka ilma piletita sõidud. Vaatamatta sellele pole mina enda elu jooksul piletita sõidu eest mitte ühtegi trahvi saanud ning ei taha ka saada. Viimased 7-8 aastat olen korralik olnud kas ostan pileti või käin jala aga ilma piletita ei sõida sest sehkeldusi mina ei taha.
Minul isiklikult ei ole olnud ühtegi sehkeldust ega arusaamatus piletikontrollijatega. Ma ei saa aru,miks mõnel neid ridamisi on? Järelikult peavad hädaldajad iseennast peeglist vaatama ja oma käitumistes korrektiive tegema.
07.01.2009 00:09
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mr.Bobo
Unregistered

 
Postitus: #36
RE: Mupo Vastased
Oxygen, kas sa oled kiiksuga? Ühes kommentaaris eirad seadusi, kus inimene ostab sinu eest pileti ja lööb selle kohe läbi peale sisenemist jne jne ja teisel hetkel tood välja seadused, et juhil on keelatud sõiduajal tegeleda piletimüügiga? paraku 99% trammijuhtidest seda teeb, kui juht seisuajal paneb raha pilust sisse, uksed kinni liikuma ja siis loetakse raha ning otsitakse sobiv pilet. See selleks, ma ei saa aru milleks vaja oxygen Sulle teemast kõrvale kalduda? Ja Sa ei saa aru ootamatu sõit, ma elan kesklinnas, trammipeatus lähedal, kui ma hommikul ärkan üles ja näen et lumekoristusmasin on autole jälle sellise hange peale lükand, (aknast ei paista) mille kühveldamine võtab oma pool tundi vähemalt, lähen ma kohe trammipeale ja ostan pilet. Tööl olles, liigun palju ka linnas ringi, kliendikõne peale koheseks kohtumiseks (mis asub paari peatuse kaugusel) ei torma kontorisse paari peatuse vahe jaoks auto järele, vaid hüppan ikka transpordile. Seda muidugi ei juhtu pidevalt ja väga tihti, neid näiteid võin veel ja veel tuua, planeerimatutest sõitudest. Volli, küsimus, kui sa lähed poodi, ostad terve korvi täis kaupa, enne kassasse jõudmist hakkad korvist kaupa välja laduma ja lugema palju tuleb täpne summa ostetud kauba eest, laod korvi tagasi, otsid taskust raha välja, kui täpset summat ei tule, jättes korvi seniks sinna paikka, vahetades raha täpsemaks kaubanduskeskuses olevad pangas ning kassase jõudes sendi pealt täpse raha annad, enne kauba letile laotamist täpne summa olemas????? Teiseks, pimedas lasnamäel, mina küll ei julgeks peatuses hakata raha lugema, kui seal kahtlased päti välimusega inimesed veel seisavad, ma ikka teeks seda turvaliselt ja valgustatud bussis seljaga rahva poole juhi ukse juures, et keegi ei näeks palju sul rahakotis raha on.....samas, milleks vaja ka silm kinni pigistada seaduste ees, kõik on lubatud ja seadusstega on tõesti JOKK aga seadus on seadus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taylorile niipalju, et kui mul mõni üksik sõit kuus, kui sedagi, kas on tõesti vaja selleks siis kuupilet osta?
ziepniekkalns, PETSS, inimesed, kes hakkab aru samma, kuhu me jõudma peaks, mitte ei haugu hulkuva koera peal et nii ja nii peaks, seadused üks asi aga eetilisus teine (Mupo käitumine JOKK).....me ei ela ENSVL enam ammu, peaks laiemalt mõtlema, tsiviliseeritud riigis nagu ma räägin, on alati võimalus ka kontrolörilt pilet osta või sisenemine ainult esiuksest ja ei olegi probleemi, mitte nagu kordan meie banaani riigis...
07.01.2009 09:18
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #37
RE: Mupo Vastased
(07.01.2009 09:18)Mr.Bobo Kirjutas:  .........me ei ela ENSVL enam ammu, peaks laiemalt mõtlema, tsiviliseeritud riigis nagu ma räägin, on alati võimalus ka kontrolörilt pilet osta või sisenemine ainult esiuksest ja ei olegi probleemi, mitte nagu kordan meie banaani riigis...
Mr. Bobik
Sinusugust küürakat parandab vist küll vaid haud, aga ma ka kordan....jäta Eesti Vabariigi solvamine siit foorumist küll välja. Kui EV-s ongi üht-teist mäda ja valesti, siis on selle põhjuseks ongi just sinusugused, kes ise väidavad, "me ei ela ENSVL enam ammu", aga kelle suhtumine ühistranspordi kasutamise eest tasumisse on just tollest ajast pärit!
Nii et kõigepealt vaata peeglisse ja tee iseendast uus tsiviliseeritud inimene, ning ära sõima EV-d banaanivabariigiks, kui endal lõust viltu nagu banaanil....
(selle postituse viimane muutmine: 07.01.2009 13:27 Volli.)
07.01.2009 12:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: Mupo Vastased
(07.01.2009 09:18)Mr.Bobo Kirjutas:  tsiviliseeritud riigis nagu ma räägin, on alati võimalus ka kontrolörilt pilet osta või sisenemine ainult esiuksest ja ei olegi probleemi, mitte nagu kordan meie banaani riigis...
Sa korrutad juba kolmandat korda, et mujal saab kontrolörilt pileti osta. Sa ajad midagi kapitaalselt sassi. Venemaal jah saad pileti osta, aga seal ei ole trammides ja bussides mitte kontrolörid, vaid konduktorid. Kusagil "tsiviliseeritud" Euroopas selliseid kontrolöre ei ole, kes sulle pileteid müüksid. Rongides on küll, täpselt samamoodi nagu meie elektri- ja diiselrongides.
Olen viimastel aastatel Lääne-Euroopas kaks korda kontrolli kohanud. Schwerini trammis vaatas pileteid lahke tädike, kellel küll piletiaparaati kaela polnud riputatud. Ja San Remo trollis käisid ringi kaks sünget onu, kes usinalt jäneseid trahvisid.
Nii et ära aja jama siin.
07.01.2009 13:18
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #39
RE: Mupo Vastased
(07.01.2009 13:18)6631 Kirjutas:  
(07.01.2009 09:18)Mr.Bobo Kirjutas:  tsiviliseeritud riigis nagu ma räägin, on alati võimalus ka kontrolörilt pilet osta või sisenemine ainult esiuksest ja ei olegi probleemi, mitte nagu kordan meie banaani riigis...
Sa korrutad juba kolmandat korda, et mujal saab kontrolörilt pileti osta. Sa ajad midagi kapitaalselt sassi. Venemaal jah saad pileti osta, aga seal ei ole trammides ja bussides mitte kontrolörid, vaid konduktorid. Kusagil "tsiviliseeritud" Euroopas selliseid kontrolöre ei ole, kes sulle pileteid müüksid. Rongides on küll, täpselt samamoodi nagu meie elektri- ja diiselrongides.
Olen viimastel aastatel Lääne-Euroopas kaks korda kontrolli kohanud. Schwerini trammis vaatas pileteid lahke tädike, kellel küll piletiaparaati kaela polnud riputatud. Ja San Remo trollis käisid ringi kaks sünget onu, kes usinalt jäneseid trahvisid.
Nii et ära aja jama siin.
Aastaid tagasi Helsingi trammis nähtud piletikontrolörid ei müünud samuti mingeid pileteid vaid tegelesid sellega, mida nende ametinimigi ütleb: kontrollisid pileteid! Muid jäneseid nad minu nähes ei tabanud, kui vaid mingi grupp somaallasi (või olid nad mingid muud murjanid), kelledega koos ka järgmises peatuses (murjanite suure kisa ja protestikära saatel) väljuti. Mis jänestest edasi sai ja kas neid trahviti või mitte, ma kahjuks ei tea, sest ise sõitsin edasi.
Muideks...ka Helsingi trammi võib siseneda kõigist ustest, nii nagu ka meie "banaani"vabariigis......ja kui reisijal pole piletit, ei ole selles süüdi mitte Soome Vabariik, vaid ikka konkreetne reisija!
(selle postituse viimane muutmine: 07.01.2009 15:39 Volli.)
07.01.2009 15:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: Mupo Vastased
Kas rahvas häbeneb esimest ust või??? Ütles Edelareisija

Natuke, sest kunagi ei tea kas saab sealt sisse või mitte, seepärast üritan vältida esimesest uksest sisenemis.( Välja arvatud suuremates peatustes)
Ise olen ka MuPo vastane, aga mitte et mul sõidu õigust tõendavad dokumenti poleks, vaid lihtsalt - üks kord seisis 11. liini buss kontrolöride küüsis üle viie minuti - ajakulu.
07.01.2009 15:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog