Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mupo Vastased
Autor Sõnum
41Degree Ära
Noorliige

Postitusi: 31
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #101
RE: Mupo Vastased
Muide, värskeid elamusi tänavusest Vilniusest piletikontrolli teemadel. Vaadates nende süsteemi piletite kontrollimiseks, on meie mupokad tegelikult täiesti asjalikud.
Meil käib piletite kontroll siis umbes nii, et buss peetakse kinni, kontrollitakse kõikide/suurema osa piletid ning "jänesed" tõstetakse välja. Kusjuures tavaliselt on meil brigaadis ka meesterahvaid, nii igaks juhuks. Vilniuses aga seevastu on "brigaadis" kas üks või kaks inimest, kes siis ühel hetkel omal kuuerevääri tagurpidi keeravad (mille alt tuleb välja töötõend) ning hakkavad pileteid nõudma. Kõige huvitavam selle asja juures on aga see, et "jäneste" trahvimiseks põhimõtteliselt võimalus puudub. Minu silme all oli olukord selline, kus kaks sõbraliku suurnaabri esindajat lihtsalt irvitasid kontrolöridele näkku ning ütlesid, et piletit pole (majanduslamatis) ja dokumenti ka pole (kodus) ning sõitsid trolliga rahulikult edasi. Kohalikud teadsid rääkida, et "umbestäpselt nii see käibki" ning trahvi pidi saama ainult puruloll. Tõsi, vilniuslaste kiituseks tuleb öelda, et valdav enamus sõidab ikkagi ausalt piletiga ning süsteemi viletsust kasutavad ära vähesed.
30.07.2009 09:59
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #102
RE: Mupo Vastased
Pole kordagi täheldanud sellist juhtumit, et komposter ei töötaks. Probleeme kipub tekitama asjaolu, et inimesed ei saa aru, et see on esmajoones mõeldud tunnipileti jaoks mis on terve selle pilu laiune. Tavaline talong on kitsam ja sestap tuleb see panna sinna pilusse alati võimalikult vasakusse serva. Kui inimene suudab selle pisiasja enesele meelde jätta, siis ei tohiks edaspidi küll mingeid probleeme ette tulla. Nende massinate külge kleebiti selgitavad kleepekad ka, aga paraku on närvihaiged nende peal oma näppude sügelust ravida püüdnud. Ise ma pooldan ka seda Pärnakate süsteemi, sest kes ikka teenust pruugib see peab selle eest ka tasuma.
Siit samast aga kohe küsimus, et miks on Tallinnasse välja mõeldud niivõrd keeruline piletisüsteem? Täpset arvu ma ei oska öelda, aga meil on kindlasti oma kümmekond erinevat piletiliiki. Sealjuures on need veel erineva suurusega. Ise kui turist ostaks endale kindlasti päeva- või tunnipileteid. Kust kurat peab võõras nüüd teadma, et selle kehtestamiseks tuleb otsida kuskilt bussi keskelt mingit elektrividinat ja tavalise rohelise asjandusega pole miskit pääle hakata? Eriti saab veel siis nalja kui seda üldse ei olegi. Siinkohal ei räägi ma üldse välismaisest turistist vaid näiteks nädalavahetuseks Assamallast linna külla tulnud tädi Maalist.
30.07.2009 10:00
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #103
RE: Mupo Vastased
Mulle käib ikkagi hinge peale.Pärnu suudab säänset sisteemi rakendada,kõikwõimas Tallinnaga mitte.Seejuures meenub alati tore maikuune reis super seltskonnaga.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
30.07.2009 10:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #104
RE: Mupo Vastased
Mina ei hakkagi aru saama nendest, kes ei saa hakkama elektroonilise kompostriga. Mis seal vahet on? Kui suudetakse pilet toppida vana nõelkompostri pilusse, siis miks ei peaks inimene suutma seda pista elektroonilisse? Pilu on Pilu. Pärnus on minu arvates ainult see häda, et pilet on Tallinna omadega võrreldes jube pehmest paberist, mille pilusse ajamine tõesti ehk natuke keerulisem on.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
(selle postituse viimane muutmine: 30.07.2009 10:24 Hannes.)
30.07.2009 10:24
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #105
RE: Mupo Vastased
Teil seal Pärnus on süsteem selles suhtes lollikindel, et pilu on sama lai kui pilet. Paberi probleemi kannataks parandada kui ainult tahtmist oleks. Tallinnas ei ole süsteem lollikindel ja nagu elu on näidanud, siis lolle on palju. Ise pealinna inimesed kes tahavad "maakatele" ülalt alla vaadata, aga ei suuda paberitükki õiges asendis õigesse kohta pista.
30.07.2009 10:30
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #106
RE: Mupo Vastased
(30.07.2009 09:58)PETSS Kirjutas:  Sõida mõnes Kopli suuna bussil.Pole wahhet kas buss(tsiteerides surematut klassikut: ülekoormatud buss) või tühi kõik istuwad augustamata pilet peos.Salongi peeglist suurt ei näegi ,kõigil pead õieli nagu kanadel õrrel.Wahivad ette ,kas rohelist bussi näha pole ja kui näewad algab sääne kompostri klõpsimine ,et anna olla.Wahel lausa riid ,kes edimesena pileti saaks läbi lüüa.OK! Aga kuidagimoodi peab ju rahwale selgeks tegema ,et sõidu eest peab maksma.
Kulla PETSS, nende nahaalide vastu, kes kogu sõidu kontrollihirmus kompostri kõrval veedavad ja rohelist bussi märgates klõbistama hakkavad, nende vastu aitab ilmselt praegu vaid erariides kontroll, kes mõned peatused enne teeäärset kontrollbrigaadi ühissõidukis kaasa sõidab. Mina mõtlesin oma eelnevas jutus lipsustatud mitme suure kohvriga soliidset vanahärrat näiteks, kellel mingitki jäneseksolemise soovi pole, aga kes oma kompsudega just nendest kompostrikallistajatest ennast läbi murdma peab ja siis avastab, et see tema erutusest värisevate sõrmede vahel ikka ei tööta....
Aga paar sõna siis nendest kompostrikallistajatest veel, kui juba ütlemiseks läks Smile Minu tähelepanekutel on need 99,9% just nendest valijatest, kes KOV-valimistel kindlalt KE seljataga seisavad, seega äkki polegi praegusel LV-l kuigi tõsist huvi selliste sõiduvarastega tegeleda, sest formaalselt on ju kõik justkui JOKK - kontrolli sisenedes on sellisel tüübil ju komposteeritud pilet näpus. Lipsustatud vanahärraga (kes tõenäoliselt pole aga KE valija) on aga juriidiliselt õige kõige karmimad meetmed rakendada....talle trahvi väänates Smile
(30.07.2009 10:19)PETSS Kirjutas:  Mulle käib ikkagi hinge peale.Pärnu suudab säänset sisteemi rakendada,kõikwõimas Tallinnaga mitte.
Järelikult on aeg ennast harjutada selle mõttega, et pole see Tallinn (eesotsas teadagi kellega) nii kõikvõimas midagi Tongue
(selle postituse viimane muutmine: 30.07.2009 10:37 Volli.)
30.07.2009 10:30
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #107
RE: Mupo Vastased
Ma ka näinud juhuseid kui Mupo wälja tõstnud mehe, kes komposteeris pileti nende nähes,.Ja trahwi saanud kodanik wäljudes rohelisest bussist tõmbas kollase trahwikwiitungi demostratiiwselt puruks ning istudes uuesti bussi peale.Ma pole küll mingi Natsi-Saksa ideoloogia pooldaja aga seal käituti säänsetega lihtsalt.Nimelt lasti nad lihtsalt kohapeal maha.Ja paraku on see hirm karistuse ees see,mis paneb kodanikud mööda nööri käima.Edesi mõelgu igaüks ise.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
30.07.2009 10:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #108
RE: Mupo Vastased
Kas keegi on kunagi näinud MUPOt kinni pidamas 3. liini trammi?
Sest kui nüüd mõelda, siis selle liini teel polegi ühtegi sellist kohta, kus saaks või kus oleks mõtet pileteid kontrollida.
Mõtlesin, et äkki see on üks põhjustest, miks see liin nii hõredaks tehti.
Loodan, et keegi ei pahanda mu mõttekäigu üle.
06.08.2010 11:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #109
RE: Mupo Vastased
(06.08.2010 11:22)Heini Kirjutas:  Kas keegi on kunagi näinud MUPOt kinni pidamas 3. liini trammi?
Sest kui nüüd mõelda, siis selle liini teel polegi ühtegi sellist kohta, kus saaks või kus oleks mõtet pileteid kontrollida.
Mõtlesin, et äkki see on üks põhjustest, miks see liin nii hõredaks tehti.
Loodan, et keegi ei pahanda mu mõttekäigu üle.
Need kaks asja nüüd küll kuidagiviisi omavahel seoses ei ole Smile
06.08.2010 11:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #110
RE: Mupo Vastased
Ma olen näinud MUPO bussi trammi kinni pidamas Weizenbergi tänaval peale Koidula peatust mis liinil sõitis ei näinud. Seega võimalus kontrollimiseks on.

Alates 30 novembrist 2009 issi
06.08.2010 19:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #111
RE: Mupo Vastased
Edgari ihumiilits näitab võimu: http://www.epl.ee/artikkel/585694
21.10.2010 10:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #112
RE: Mupo Vastased
Kas ma saan õigesti aru, et MuPožnik tegi TTTK personalijuhile selgeks, et viimase väljastatud töötõend ei kehti ja seda saab osta mustalt turult? Psühhiaatrite tööpõld on lai.
21.10.2010 12:42
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #113
RE: Mupo Vastased
Paljud TAKi juhid ka trahwi saanud.Edgari Wolkssturmile wist ei loe ka TAKi töötõendid midagist.Linnakassa täitmine esmaülesanne wist.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
21.10.2010 20:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kukkurkurat Ära
tegelinski

Postitusi: 581
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #114
RE: Mupo Vastased
(21.10.2010 20:15)PETSS Kirjutas:  Paljud TAKi juhid ka trahwi saanud.Edgari Wolkssturmile wist ei loe ka TAKi töötõendid midagist.Linnakassa täitmine esmaülesanne wist.

Ei loegi. Ja see musta turu jutt pole ka läbinisti väljamõeldis. ID-kaardi ettenäitamisel ei teki probleeme.
21.10.2010 21:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #115
RE: Mupo Vastased
Molli wõiks ju meelde jätta,napilt igapäiw käiwad bussis.Ja kui ID alati kaasas pole? Ikka ise süüdi ju?

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
21.10.2010 21:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #116
RE: Mupo Vastased
Wolkssturm tegutses täna terminalis.Niipea kui uksed kinni sain hakati piletteid kontrollima,eriti nende käest kellel palusin oodata Wiru peatuseni.Ma pole küll warem saäänset aja näunu .Ja niisugust üleolewat ja ülbet käitumist reisijayte suhtes ammugi mitte.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
13.01.2011 21:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #117
RE: Mupo Vastased
(21.10.2010 21:45)PETSS Kirjutas:  ...Ja kui ID alati kaasas pole? Ikka ise süüdi ju?


Minul jäi ükskord ID pilet maale ja ise olin tallinnas.Sõitsin, nägin et mupo tuleb ja mõtlesin et nüüd tuleb küll minu elu esimene trahv.Jõutigi siis minuni ja miski pärast ei julgenud ma õelda et pilet kodus ja nii mind rohelisse bussi viidigi.Bussis küsiti igast aadresse, nimesid, kõike mis minuga seotud.Istun ja vaatan kuidas aeg muudkui läheb kui äkki ütleb üks töötajatest kes oma aparaadi taga aga sul on ju olemas! Ma mingi jaa... unustasin koju.Siis õeldi et alati kui koju jääb tuleb seda õelda ja midagi ei juhtu.

***

Sõitsime trollis, nägime et piletikontroll tuleb, jooksin ruttu kompostri juurde kuna unustasin pileti augustada aga kahjuks oli hilja ja ei jõudnud.Kontrollija tuleb peale võtab mult pileti ära, seisab seal mõni aeg aga miski pärast läks ta korraks välja ja siis juht pani miskipärast uksed kinni sõitis minema, piletikontrollija teiselpool klaasi minu pilet näppus. Big Grin
13.01.2011 22:06
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #118
RE: Mupo Vastased
Eks paljust sõltub ka nende ahtode tujust ja tollest kuidas linnakassa täituwus.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
13.01.2011 22:13
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #119
RE: Mupo Vastased
Huvitav ma pole seda gestaapot ammu kontrollreidil näinud? Viimati vist juulikuus

Alates 30 novembrist 2009 issi
13.01.2011 22:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #120
RE: Mupo Vastased
Sa liigud ilmselt valedel aegadel ja valedes kohtades. Lasnamäe vahel siiberdavad kogu aeg. Mul ei ole nendega isiklikult mitte mingeid negatiivseid ega positiivseid kogemusi olnud. Tehku oma asja, peaasi, et tehku kiiresti. Rohkem käivad närvidele need debiilikud kes hakkavad bussis vaidlema ja aega viitma. Küll aga sai kunagi paaril korral nalja Ühisteenustega. Vat need olid küll omaette fruktid.
13.01.2011 22:26
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog