Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
Autor Sõnum
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
(04.11.2012 01:10)lauri3885 Kirjutas:  
(23.02.2010 17:34)Volli Kirjutas:  1-st mainitud pööretest kasutati igapäevaselt seni, kuni töötas veel ka trollidepoo Mustamäe teel, hiljem ühtegi juhust ei tea
Pööret 2 olen juhtunud nägema vaid kord aastate eest ja toona olid Lille peatuse kandis minu mäletamist mööda liinid maas
Pööret 3 ja 4 kasutatakse praegugi, alles paar nädalat tagasi nägin 256-te Lillest Koplisse suundumas
(23.02.2010 15:48)Oxygen Kirjutas:  Ajaloost on teada fakt, et selle pöördega on ka Albert maha saanud. Käis Koplis ära ja tuli tervena tagasi kuigi räägiti, et Albertiga ei saa Koplisse sõita.
Albertiga Koplis käimist peeti minu teada liiklusohtlikuks, aga mitte võimatuks
Andeks,et vana asja juurde tulen.Siin Vollil õigus ses mõttes,et sõita sai küll Koplis aga just ohtlik ja seda just Maleva peatusest väljumisel ja seejärel tehes vasakpööret Kopli suunal ehk siis Sõle tn-lt Kopli tn-le.Seal oleks Albertiga põõramine ikka päris paras kunst olnud.See koht ju niivõrd kitsas.See Maleva ümbrus ongi igasugustele haagistele problemaatiline.
Problemaatiline oled Sa praegu oma tänavatega. Toona ei olnud seal mingisuguseid saarekesi takistamas.
04.11.2012 19:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #2
RE: Jooksev vestlus
Andeks,aga tead,sõida kuu peale.Seal on kogu aeg saareke olnud.Ja seda kõik see aeg mil 9 trolliliin eksisteerinud on.Ma olen Malevas liikunud vähemalt 1970-lõpust - 1980-algusest saati mil mu vanaema seal elama hakkas.Mina isiklikult ei mäletagi seda aega mil seal saarekest poleks olnud.Kui sa ei tea asjadest midagi siis pole vaja oma sõna sel teemal võtta!!!Angry
Sai oma ema ja vanaema käest järgi küsitud ja nemad kinnitasivad sedasama,et seal on see saareke olnud iidamast-aadamast ajast.
Nii,et kui sa noorhärra ei tea midagi siis ole parem vakka! Teed ainult iseennast lolliks.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 04.11.2012 20:26 lauri3885.)
04.11.2012 20:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Jooksev vestlus
Loomulikult on see "saar meres", kus putka on(oli?), sellest ajast. TOONA ei olnud aga seal KOPLI tänaval miskeid märkidega ja saarekestega oletisi-peletisi, mis kiirust alla tõmbaksid. Ometi sõidavad siiani seal täishaaked, poolhaaked ja saavad hakkama. Seega, milles on probleem?
04.11.2012 21:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #4
RE: Jooksev vestlus
Kõigepealt,putkat enam ei ole.Sellele keegi vastu ei vaidlegi,et ei saa seal hakkama vaid lihtsalt tunnistatud liiklusohtlikuks kohaks haagistega sõidukitele.
Võtame sellise olukorra kus Kopli tänavat pidi linna suunal sõitev auto jääb kopli-sõle ristmikule seisma ja laseb näiteks sellesama albertil vasakpõõret sooritada siis reaalne oht on,et albert võib oma tagumise vaguniga selle auto nina ära rihtida.Seda ma pidasingi silmas,et see vasakpõõrde sooritamine haagistega sõidukitel seal problemaatiline,et peab ülimalt ettevaatlik olema.
Veoauto juhil pole probleemi see vahest harva sealt läbi minna aga albert oleks pidanud tegema seda päeva jooksul mitmeid kordi ja vaevalt trollijuhid sellest vaimustuses oleksid olnud.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
04.11.2012 21:21
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Jooksev vestlus
(04.11.2012 21:10)Regardman Kirjutas:  Loomulikult on see "saar meres", kus putka on(oli?), sellest ajast. TOONA ei olnud aga seal KOPLI tänaval miskeid märkidega ja saarekestega oletisi-peletisi, mis kiirust alla tõmbaksid. Ometi sõidavad siiani seal täishaaked, poolhaaked ja saavad hakkama. Seega, milles on probleem?
Kui trolliliiklus 1987.a Koplisse avati, oli Kopli tänav Karl Marksi puiestee suhtes peatänav. Seega trollid pidid üldises järjekorras ootama vasakpööret Kopli lõpp-peatuse suunas. Ja et see pööre seal üsna järsk, siis oligi ilmselt probleem selles, et kaksiktroll sulges ajaliselt liiga pikalt ristmiku ja pealegi tagumine troll kaldus pöördel liialt vasakule, ohustades Kopli poolt ristmikule lähenejaid. Millal ristmikul peatee suund vahetati, ei mäletagi. Aga see võis juhtuda juba peale enamiku Albertite mahakandmist.
04.11.2012 21:26
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Jooksev vestlus
Oled Sa kunagi seal ise täishaake või bussirongiga sõitnud? Või näinud situatsiooni, kus neist mõni seal hätta jääb? Seni on kõik veatult läbi pääsenud. Tõsi, eeldab see väga õigel ajal keeramist. Alberteid seal enam ei sõida ja tehniline abi Koplisse trollibusse ka vanarauda enam ei vea, seega peaks selle koha pealt Su süda rahul olema. Aga kui Sa ikka nii väga Sinna sõita tahad, siis targemad teavad ja lähenevad Sitsi kaudu. Aga Sina vist poleks tark ja tuleks Sõlest ja sõidaks selle ristmiku kinni...
(selle postituse viimane muutmine: 04.11.2012 21:29 Regardman.)
04.11.2012 21:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #7
RE: Jooksev vestlus
Kulla,Jorv. Minu seisukoht oli võetud kinnituseks Albertite kohalt,et lihtsalt tunnistatud liiklusohtlikuks,muud mitte midagi.Loomulikult ei roni mina ka haagisega sinna aga ega see Sitsi kaudu minek ka parim ole.Isiklikult läheksin hoopis Sõle-Kolde-Ristiku-Kopli tn. kaudu.Ja pean tunnistama,et olen näinud küll kus haagised vasakpõõrdega päris hädas aga need juhid ilmselt pole kohalikud.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
04.11.2012 21:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #8
RE: Jooksev vestlus
(04.11.2012 21:40)lauri3885 Kirjutas:  Loomulikult ei roni mina ka haagisega sinna aga ega see Sitsi kaudu minek ka parim ole.Isiklikult läheksin hoopis Sõle-Kolde-Ristiku-Kopli tn. kaudu.

Sa räägid endale ilmselgelt nüüd vastu. Seega lähed Sa lõppkokkuvõttes ikka Sitsi kaudu. Samas edu pöördel Sõle tänavalt Kolde puiesteele, seegi on üks "parajaid maiuspalu". Ja kas seal mitte keelav märkgi pole?

OT.
(selle postituse viimane muutmine: 04.11.2012 21:46 Regardman.)
04.11.2012 21:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #9
RE: Jooksev vestlus
Mis puudutab Sitsit siis ma tulen Angerja poolt otse Sitsist läbi aga kui Sitsi tänava kaudu minna siis pean kõigepealt haagisega üle trammitee minema Tõõstuse tn.-le ja siis kõrvalt uuesti üle trammitee Kopli tn-le ja see ring palju hullem kui Kolde kaudu minek.Sitsi tn.-lt otse kopli tn.-le vasakpõõret teha ei saa.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
04.11.2012 21:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: Jooksev vestlus
Paganama kaugele olete oma vaidlustega jõudnud Albertitest ja 9-liinist.
Tegelikult pakun siin veel ühe võimaliku variandi, miks Alberteid Koplisse ei saadetud: toonane ENSV Autoinspektsioon kas keelas selle ära või pidas seda ebasoovitavaks, nii nagu peeti ebasoovitavaks ka alates 1984-st uute Albertite koostamise (trolle selleks oleks jätkunud ju küll). Ja põhjuseks ikka see, et nad olid ohtlikud liikluses! Juba koostatud Albertitel lubati mahakandmiseni edasi sõita, aga uusi juurde teha ei lubatud. No ja kui siis 1987.a taotleti uuele avatavale liinile liiniluba, siis ilmselt topiti sinna sisse ka klausel, et Albertid uuele liinile ei lähe!
04.11.2012 22:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #11
RE: Jooksev vestlus
Ok. Mind hakkas huvitama,et kas praegu ka need albertid ohtlikud oleksid kui nüüd võrrelda haagisbusse?
Või on need haagisbussid oluliselt ohutumad? Minu arust mängib ju ohtliku olukorra rolli just see tagumise vaguni põõrde moment.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 04.11.2012 22:15 lauri3885.)
04.11.2012 22:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Jooksev vestlus
Kahtlemata oleks. Eriti veel sellistes kitsikuses, milliseks meie tänavad on nüüd muudetud.
Haagisbussil keeravad vähemalt mõlemad rattad ning samuti on kompott lühem, kui tiisel + kaks 9TRi.
04.11.2012 22:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
Jaotasin trollivestlusest välja huvitava alateema.
06.11.2012 01:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
extroll Ära
lihtsalt bussijuht

Postitusi: 29
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
ei mäleta täpselt-aga kas ei olnud probleem pigem "kino rahu"peatusse sisenemisel ja väljumisel suunaga mustamäele(ehk siis albertit ei olnud võimalik paralleelselt peatusega sirgeks saada ja siis parempööre marxi tuli teha üle vastassuuna.

juhuveduBig Grin
06.11.2012 12:42
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lauri3885 Ära
Tallinna ühistranspordi huviline

Postitusi: 1,678
Liitunud: Jan.2012
Postitus: #15
RE: Jooksev vestlus
(04.11.2012 21:46)Regardman Kirjutas:  
(04.11.2012 21:40)lauri3885 Kirjutas:  Loomulikult ei roni mina ka haagisega sinna aga ega see Sitsi kaudu minek ka parim ole.Isiklikult läheksin hoopis Sõle-Kolde-Ristiku-Kopli tn. kaudu.

Sa räägid endale ilmselgelt nüüd vastu. Seega lähed Sa lõppkokkuvõttes ikka Sitsi kaudu. Samas edu pöördel Sõle tänavalt Kolde puiesteele, seegi on üks "parajaid maiuspalu". Ja kas seal mitte keelav märkgi pole?

OT.
Peab ütlema,et jah see Kolde "maiuspala" pole ka just ideaalne ja see viis omakorda mõttele,et parim lahendus oleks võibolla hoopis Sõle-Kaera-Ristiku(olematu jupp praktiliselt)-Kopli tn.
Kaera tn. viib praktiliselt otse Kopli tn.-le välja ja seal kunagise "Standardi" kõrval väga hea teha vasakpõõre ja seejärel rahulikult otse muudkui mõõda Kopli tn.-t lõppu sõita.Ainuke n.õ. lauge kurv on Sirbi peatuse juures.Siin aga jällegi see,et kas Kaera tänaval raskeveokid haagisega üldse sõita tohivad? Pigem ma arvan,et Kolde tänav on see kus raskeveokid sõita tohivad.Aga ega ma ausalt õelda pole uurinud ka nii täpselt,et kas Kaerast või Koldest on üldse läbisõit raskeveokitele lubatud,kuna omal pole sellist vajadust tekkinud.

Rohkem uusi trolle,tramme ja busse!Rolleyes
Samas oskust hinnata retro sõidukeid!Smile
(selle postituse viimane muutmine: 06.11.2012 17:48 lauri3885.)
06.11.2012 17:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
(06.11.2012 12:42)extroll Kirjutas:  ei mäleta täpselt-aga kas ei olnud probleem pigem "kino rahu"peatusse sisenemisel ja väljumisel suunaga mustamäele(ehk siis albertit ei olnud võimalik paralleelselt peatusega sirgeks saada ja siis parempööre marxi tuli teha üle vastassuuna.

Mäletan toonase Alberti-mehe sõnu, et ka taga lõpus enne vasakpööret ülikoolihoone ette oli see oht, et eesmine vagun keerab küll, ent tagumine tuleb üle äärekivi. Suurema kaarega ei saanud aga võtta, sest kontaktliin ja "rist" ei olnuks ulatanud.

Samas oled Sa sõitnud seal aastaid ning oskad eripärasid rohkem esile tuua. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 06.11.2012 21:09 Regardman.)
06.11.2012 21:07
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Kuidas sõita (Koplis) Albertiga/haagisega/bussirongiga?
Seoses elukorralduse muutumisega üles leitud 1982 aasta autokooli asjad.Ja seal kirjas ,et pööramine Marxi (Sõle tn)pst Kopli tänawale peatee.Ehk wahepeal enne kasutaja Volli kirjapandut muudeti.Teadaolewalt oli ka TAKist wäljakeeramine peatee seisuses kuni Kadaka ringtee ümberehitamisni .

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
09.11.2012 23:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog