Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 7Hääli - 3.29 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varia
Autor Sõnum
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #701
RE: Varia
Äri peab ju käima.Mis mõte tehase toodangul kui see 30 aastat wastu peab?Tehakse praegu tsuh täuhh walmis,7 aasta pärast uusi juba waja läheb kui mitte kiiremini.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
31.01.2012 21:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #702
RE: Varia
Täpselt nii ongi. Tahtsite kapitalismi? Olge lahked!
31.01.2012 21:14
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #703
RE: Varia
Mis see kapitalism siia puutub, kui vanemad, aga kaua vastupidav veerem samuti selles majandusformatsioonis toodetud?
Õitsva sotsialismi tingimustes valmistatud bussid ei pidanud teadupärast enamasti 10-tki aastat vastu, aga seda kapitalismikirujatele lihtsalt meenutuseks.....
31.01.2012 21:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #704
RE: Varia
Mul siin köögi seinal napilt minuwanune külmkapp huugab .Tootjaks RVR ehk siis Riia wagunitehas.Samas wiimase 20 aasta jooksul wahetatud moodne külmkapp Hussgwarna wälja juba 2 korral.Nüüd teemast mitte just päris.Näete Pobedad sõidawad senini ehk küll wähe neid aga 100% kindel,et 15 aasta pärast ime kui mõnda Sierrat näeb,Pobisid aga kindlaste.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 31.01.2012 21:32 PETSS.)
31.01.2012 21:30
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #705
RE: Varia
Ma ei tea mis asjad need on mis 10-t aastat vastu ei pidanud, aga kui visata pilk siia samasse, siis Škoda trollid sõidavad, hambad ristis, aga sõidavad. Ikarus bussidega oli sama lugu. Vanad vene autod teenivad oma omanikke praeguseni edasi sõltumata sellest, odomeetrid lasevad kolmandat-neljandat ringi. Mul siin kodus on eksplutis vahvliküpsetaja, kaks elektriradiaatorit, raadio VEF ja üks seinakell mis pärit nõukogude ajast. Järva-Jaani sai viidud üks radikas ja veekeedukann. Kõik need asjad töötavad ilma probleemideta. Samal ajal on otsad andnud siin igasugused veekeetjad, soojapuhurid ja kellraadiod mida poodides massiliselt müüakse. Ma ei tea mida sina silmas pidasid, aga igatahes minu kogemusel peavad vanemad asjad igatahes paremini kui uued. Või sa tahad mõistete kallal norida?

Edit: Sierrasid võid sa näha küll. Need on ka veel pommikindlad autod. Aga mingisugustest Toyota Avensistest ja PeugeotRenaultCitroen-idest ei maksa küll paljut loota.
(selle postituse viimane muutmine: 31.01.2012 21:39 Oxygen.)
31.01.2012 21:38
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #706
RE: Varia
Kui nüüd aus olla ega see JJ wiidud radikas eriti nüüd sooja küll ei andnud kuigi napilt kaisus oli mul.Weekedukann annab matsu wälja küll aga seni kui asi toimima hakkab jõuab wähhemalt kaks korda AO poes õlle järgi kaija.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
31.01.2012 22:05
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #707
RE: Varia
Aga nad töötavad Big Grin Radikas on saast tõesti, aga kann on vägev.
31.01.2012 22:19
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #708
RE: Varia
(31.01.2012 22:19)Oxygen Kirjutas:  Aga nad töötavad Big Grin Radikas on saast tõesti, aga kann on vägev.
Ei noh...demagoogia meisterklass, tõestamaks vanade asjade headust libiseda sujuvalt bussidelt teekannudele.
Kui minu eelnevast jutust aru ei saanud, siis räägin veel kord ja hästi aeglaselt:
praegused lagunevad bussid ja vanad head töökindlad bussid on valimistatud tänu või vaatamata kapitalismile, mille saabumise puhul teisi parastasid.
Ja kui eraldi küsida vene autode kohta, milliseid ka kangesti kiitsid, siis miks endale sellist igapäevaseks kasutamiseks veel muretsenud pole? Need ju saadaval enamasti vanaraua hinnaga Smile
P.S. ka linnapildis ei kohta millegipärast neid vanu häid vene sõiduautosid just kuigi tihti, vanadest headest LAZ-dest, PAZ-dest, RAF-dest või tont teab mis markidest rääkimata
31.01.2012 22:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #709
RE: Varia
Sõitsin just eile bussiga 1062 ja just mõtlesin, et ta on 9 aastat vana ja näeb välja nagu uus. Ja meelde tulid meie ZIU-5 trollid. Neist ükski ei jõudnud oma 8. sünnipäevani.
31.01.2012 23:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #710
RE: Varia
(31.01.2012 22:51)Volli Kirjutas:  Ja kui eraldi küsida vene autode kohta, milliseid ka kangesti kiitsid, siis miks endale sellist igapäevaseks kasutamiseks veel muretsenud pole? Need ju saadaval enamasti vanaraua hinnaga
Sest seni on puudunud stabiilne sissetulek ja koht kus hoida. Tänase päeva seisuga on likvideeritud mõlemad puudused. Jää ootele.
Aga miks on liikluses rohkem Renault Lagunasid kui Lada-sid, on esiteks kuna üks liik sureb loomulikku surma. Miks oli nõukogude aja lõpul rohkem 2140-d kui 401-sid? Ja Laguna on mugavam ja paremate näitajatega kui 07. Nagu on märgatavalt mugavam kasutada seda odavat kiirkeedukannu kui seda jurakat mis ma Jaani viisin. Aga miks ma toon näiteks just Laguna? Sest ühel minu võitluskaaslasel noodipulti tagant jooksis just hiljuti selle auto mootor vähem kui 200000 peal laiali. Samas kui Žiguli mootor peab vastu kordades rohkem kui see juust.
Või no hea küll kui ikka terminite kallal norimine vajalik on. Jätame siis selle kapitalismi/sotsialismi kõrvale ja vaatame Saksamaale. Mercedes-Benz E-klass. W123, ehk siis vana tuttav diiselmersu. Miljoni peal oli vaja mootoril plokikaanetihend ära vahetada ja keret veidi kõpitseda. Kuriuulus kurvasilme W210 aga roostetas enne kätte ära kui asi sinna lähedalegi jõudis.
Aga tulgem siiski tagasi kapitalismi mõiste juurde. Kui ma õigesti mäletan, siis tähendab see ühiskonda kus kõige olulisem on vaba turumajandus ja konkurents ja riik torgib nii vähe kui võimalik. Kas oli siis seda sõna tõesti nii vale kasutada konktekstis kus tootjad on võtnud kõik kasutusele strateegia kus kvaliteedi/kvantiteedi kiige kaldub ilmselgelt kvantideedi poole, sest sellisel juhul on kasum võimalikult suur? Kui sellises situatsioonis ei ole süüdi valitsev majandussüsteem, siis mis see on? Ja ma ei kritiseeri seda. "Iga mees on ise oma õnne sepp" tüüpi majandus sobib mulle väga hästi.
31.01.2012 23:46
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #711
RE: Varia
(31.01.2012 21:10)PETSS Kirjutas:  Äri peab ju käima.Mis mõte tehase toodangul kui see 30 aastat wastu peab?Tehakse praegu tsuh täuhh walmis,7 aasta pärast uusi juba waja läheb kui mitte kiiremini.
Loomulikult peab äri käima, aga see on kasulik eelkõige ärimehele. Samamoodi oleks võinud TAK osta 2000 aastal kogu bussipargi, mis koosnb Hessidest, 10 aasta pärast ju hea prügikasti visata. Aga kas sinul oleks siis motivatsiooni juhtida "elementaarbussi", mille ainuke mugavus on selles et päris jala käima ei pea? Ja 10 aasta pärast teada et kõik kestab samamoodi edasi, sest asemele ostetakse samasugused "elementaarid". Mõelge milline kesmine ühissõiduki vanus statistikas!

"Welcome to Ida-Virumaa"
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2012 08:42 Martti.)
01.02.2012 08:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #712
RE: Varia
SSSR käis töötegemine suht üle jala.Wähhemalt lõpupoole.Alul oli hirm,et praagi pärst maha lastakse.Siis see kadus ja asemele tuli waid plaanitäitmine.Töö kwalitedile rõhku ei pööratud.Oli ainult nõudlus ja wastu wõeti kõik saast ,mis toodeti.Sest miskit muud polnud wõtta.Ma wõin ETV ajast mustmiljon näidet tuua kui sabusid stuudiomakid ja kaamerad ,mis ei töötanud wõi töötasid ainult osaliselt.Aga wastu wõeti kõik(ise neid korda tehes,sest muiduoleks üldse asjadest ilma).Ikaruste kwalittet langes ju ka suurelt osalt seetõttu,et siia maale wõis kõike saasta saata.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
01.02.2012 10:06
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #713
RE: Varia
(01.02.2012 10:06)PETSS Kirjutas:  SSSR käis töötegemine suht üle jala.Wähhemalt lõpupoole.Alul oli hirm,et praagi pärst maha lastakse.Siis see kadus ja asemele tuli waid plaanitäitmine.Töö kwalitedile rõhku ei pööratud.Oli ainult nõudlus ja wastu wõeti kõik saast ,mis toodeti.Sest miskit muud polnud wõtta.....
Kui veel sellest oxy paljukiidetud autotoodangust rääkida, siis nii Ladasid, Moskvitše kui sapakaid toodeti ju nii palju kui vaid jõuti.
SSSR-i turg oli põhjatu, anna vaid kätte. Kõik - ka rämps - osteti ära. Kvaliteedile ei rõhunud muidugi keegi, kvantiteet oli oluline, selle pealt saadi preemiaid ja aukirju ning täideti viisaastakuplaane!
Huvitav ongi lugeda eriti selliste noorte tehnikute avaldusi, kes seda SSSR-i aega ise kuidagi mäletada ei saa, aga teavad ning arvavad Smile
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2012 10:34 Volli.)
01.02.2012 10:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martti Ära
Vanem liige

Postitusi: 710
Liitunud: Aug.2009
Postitus: #714
RE: Varia
(01.02.2012 10:32)Volli Kirjutas:  Kui veel sellest oxy paljukiidetud autotoodangust rääkida, siis nii Ladasid, Moskvitše kui sapakaid toodeti ju nii palju kui vaid jõuti.
SSSR-i turg oli põhjatu, anna vaid kätte. Kõik - ka rämps - osteti ära. Kvaliteedile ei rõhunud muidugi keegi, kvantiteet oli oluline, selle pealt saadi preemiaid ja aukirju ning täideti viisaastakuplaane!
Huvitav ongi lugeda eriti selliste noorte tehnikute avaldusi, kes seda SSSR-i aega ise kuidagi mäletada ei saa, aga teavad ning arvavad Smile
Aga näed, mõned nutavad siiani seda aega taga, kui kaup oli odav ja raha palju käes. Räägivad kuidas riik inimestest hoolis jne. Ainuke asi mida polnud oli kaup ja kvaliteet. Pigem need igatsejad ongi need, kes ise pole eriti mõtlemisvõimelised ja neile meeldis kuidas riik kõik ära mõtles nende eest.
Need preemiad olid ka niivõrd-kuivõrd, rääkis üks inimene kuidas nõukaajal plaani täitsmise eest preemiat sai. Tavaliselt oli plaan üsna lihtsalt täidetav, aga kui kuu sai läbi ja tööline oli plaani täitnud, siis järgmisel kuul tõsteti plaani, et veel rohkem tootmist saada. Sellise pideva tõstmisega saavutatakse ainult see, et lõpuks pole enam tervist, et sellised mahus plaani täita. Nii lihtne see oligi, aga töölisklass rügas ja kiitis...

"Welcome to Ida-Virumaa"
01.02.2012 11:23
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #715
RE: Varia
Tänapäeva noored ei tea ju ka seda, mida tähendab sõna defitsiit.
SSSR-i ajal oli aga väga vähe selliseid kaupu, mis polnud vähemal või rohkemal määral defitsiit.
Kasvõi autode varuosad. Mul oli 20-25 aastat tagasi töökaaslane, kel oli õnnestunud osta Soomest tagasitoodud (soomlaste ärapõlatud) vähe pruugitud Moskvitš. Küll see mees siis nühkis ja lakkus seda, hoidis nagu silmatera, sest teadis, et uue auto ostuluba tema oma elus niikuinii ei saa. Ja oma maja keldris oli tal riiulitel juppidest peaaegu et teine samasugune Moskvitš varuks, sest varuosi polnud saada ja nii kui kusagilt midagi õnnestuski saada, nii ta jupi ära ostis ning tallele pani...küll kunagi vaja läheb. Ja nii ta siis ise sõitis ja ise parandas, kellelegi teisele oma autot loomulikult sõita ka ei andnud. Ja mõni ime siis, et selline lakutud ja lihvitud masin oma odomeetril mitu ringi enne tegi, kui lõpuks vanarauda läks. Ja vanarauda läks ta ka vaid seepärast, et mees ise suri ära ning edasi seda masinat keegi samamoodi nagu silmatera ei hooldanud....
01.02.2012 11:41
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #716
RE: Varia
Mulle teeb nalja see kuivõrd piiratud maailmavaatega ikka ollakse. Tunnen isegi kaasa mingis mõttes. Et kui öelda sõna kapitalism, siis läheb jutt kohe SSSR-ile ja kõigele mis sellega seotud, a'la mossed ja ladad. Omast arust just tõin näite MB W123 näol. Samasuguseid näiteid võib tuua ka teiste autotootjate loomingust milledel pole samuti Nõukogude liiduga midagi pistmist. Eestlane on ikka tõesti orjarahvas. Miks vana autoga seostuvad esmajoones just need samad vene imed on seetõttu, et need on minu mälestustes. Näiteks Inglismaal vaadatakse sama pilguga MG-sid ja Austin'eid. Aga kui keegi on suuteline finantseerima, siis minu unistuste auto on Mercedes-Benz 300SL Gullwing. Kui saaks, sõidaks iga päev.
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2012 19:05 Oxygen.)
01.02.2012 19:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #717
RE: Varia
(01.02.2012 19:02)Oxygen Kirjutas:  Mulle teeb nalja see kuivõrd piiratud maailmavaatega ikka ollakse. Tunnen isegi kaasa mingis mõttes. Et kui öelda sõna kapitalism, siis läheb jutt kohe SSSR-ile ja kõigele mis sellega seotud, a'la mossed ja ladad. Omast arust just tõin näite MB W123 näol. Samasuguseid näiteid võib tuua ka teiste autotootjate loomingust milledel pole samuti Nõukogude liiduga midagi pistmist. Eestlane on ikka tõesti orjarahvas. Miks vana autoga seostuvad esmajoones just need samad vene imed on seetõttu, et need on minu mälestustes. Näiteks Inglismaal vaadatakse sama pilguga MG-sid ja Austin'eid. Aga kui keegi on suuteline finantseerima, siis minu unistuste auto on Mercedes-Benz 300SL Gullwing. Kui saaks, sõidaks iga päev.

Lada / Žiguli teglikult ju itaalaste Fiat....
Moskvits sakslaste OPEL
kamoon. Orja rahvas on ikka orjakas...... rohi rohelisem.....
[Pilt: files.php?pid=133748&aid=23139]

Loeme vaatame ja mõtleme: ................. http://ned.ronet.ru/0/Autosalon06.htm

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2012 21:51 keskjaam.)
01.02.2012 21:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mister X Ära
Mobilis in mobili

Postitusi: 445
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #718
RE: Varia
Jah, kõik mis oli Nõukogude Liidus, on halb ja saastane. Aga näed, Mister X sõidab endiselt oma 80. aasta 06ga ja peab seda "maailma parimaks" autoks. Ja Volgade, mitte Mersude ega Cadillacide nägemine tekitab minus Pavlovi koera refleksi.

Olen vist ehtne tagurlane 21. sajandil.


Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   
01.02.2012 22:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #719
RE: Varia
Meid õpetati ,et kõik ,mis oli enne aastat 1940 halb ja olemattu.Praegust põlwkonda aga ,kõik ,mis oli enne aastat 1991 hab ja mõttetu.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
01.02.2012 22:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zil130 Ära
Liige

Postitusi: 88
Liitunud: Mar.2011
Postitus: #720
RE: Varia
No 05-te nüüd 5-seeria bemmiga on küll kohatu võrrelda. Bemm bemmiks aga VAZ-2105 aastal 1980 küll valuvelgedega tehasest ei tulnud. Selles viimases rivis paluks küll korrektiive teha.
Kohati väga haigelt häirib selline "venelaste" täiega mahategemine. Ega tolleaegsed (räägime siis 1970-80-test aastatest) "läänekad" "venkudest" ka alati paremad polnud. Päris paljud "lääne" mudelid roostetasid, lagunesid ja paistsid silma suure küttekuluga.

Samaväärselt Mister X-ga sõidan ka mina endises NSV Liidus toodetud autoga.
(selle postituse viimane muutmine: 01.02.2012 23:04 zil130.)
01.02.2012 23:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog