Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lasnamäe tramm
Autor Sõnum
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #101
RE: Lasnamäe tramm
Seda Võrno kompotti (omaenda ideedest, pettumistest ja internetist) peaks leiduma igas suuremas raamatupoes.
14.09.2011 08:30
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #102
RE: Lasnamäe tramm
Ostsin ka suvel selle, et puhkuse aeg lugeda. Aga ega päris lõpuni läbi lugeda saanudki, sest vähemalt Tallinna kiirtrammi puudutav jutt hakkas korduma ja lõpuks ka häirima, sest see on vaid ühe väga kibestunud mehe nägemus sellest projtktist.
14.09.2011 09:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #103
RE: Lasnamäe tramm
Mõtisklesin täna natuke selle üle, et miks on suur hüpoteetiline prioriteet trammi vedamine just Lasnamäele. Olen nüüd paar päeva jälle üle pika aja kasutanud ühistransporti sihtotstarbeliselt ja võibolla see on ainult minu vaatepunkt, aga mulle tundub trammi vajadus Mustamäe poolel palju suurem olevat. Suurtes kavandites on ju ka see ots sees. Laagna teel sõidavad bussid täiesti normaalselt. Organiseeriks vähe tihedama graafiku ja probleem saaks lahendet. Samal ajal on Sõpruse puiesteel asi masendav. Jäin täna Kunstiakadeemia juures 11-st maha. 31 jäi hiljaks, ikka juhtub. Järgmise 11-ni aega 13 minutit, mõtlesin lähen vaatan äkki läheb troll enne, aga see põrutas ka nina alt minema, järgmiseni aega 6 minutit mis põhimõtteliselt tähendas seda, et järgmise 11 ootamine oli oluliselt arukam tegu. Lisaks jäi Kaubamaja juurde maha seltskond inimesi kes vist trolli peale ei mahtunud ja jäid järgmist ootama. Ootasin ära ja sõitsin Mustamäele nagu valge inimene. Ja mis põhiline - lisaks sellele, et Vabaduse väljakul küttis 11 mööda 3 minutit varem väljunud trollist, jõudis see buss Siili peatusesse varem kui see troll millest ma enne maha jäin. Tekib põhimõtteline küsimus, et miks peaks ma üldse teadvustama endale 3. liini trolli kui sellise olemasolu. Trammi sinna poole vedada oleks ka mõnevõrra lihtsam. Elekter on seal olemas, ruumi on ka ja ilmselgelt on kiiret transporti vaja, sest reisijaid jätkub nii trollidele kui bussidele. Seal elab palju inimesi, seal on palju erinevaid ettevõtteid, Eesti vägevuselt teine kutsekool, TTÜ, jne jne jne. Lisaks puudub sealse elurajoonide ülesehituse tõttu vajadus igasuguste jaotusveo busside järele nagu Lasnamäel. Neid ei ole seal praegu ja ei ole vaja ka tulevikus. Ühesõnaga kui mina peaks panema kuskile uue trammiliini, siis oleks see Sõpruse puiesteel. Trollile jalaga, sest see ei seisa ilmselgelt oma ülesannete kõrgusel. Lasnamäe värk vist tõesti on ainult selle pärast päevakorras, et ütleme Savisaar, mõtleme Lasnamäe ja vastupidi.
29.09.2011 19:28
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #104
RE: Lasnamäe tramm
Ekspressbussi mõte ongi tavaliinidest kiiremini kohale jõuda. Mina sõidangi tipptundide ajal vaid 11. liini bussiga, sest saab istuma ja kiiremini kohale ka. On hulk peatusi vahepeal kus 11 ei peatu, seal on troll vajalik.

3. trolliliin ja 11. liin on tihedama sõiduplaaniga kui bussid 9 ja 46 ning trollid 1 ja 6, aga ikkagi sõidab nendega kõige rohkem rahvast.
29.09.2011 20:55
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #105
RE: Lasnamäe tramm
(29.09.2011 20:55)Heini Kirjutas:  Ekspressbussi mõte ongi tavaliinidest kiiremini kohale jõuda. Mina sõidangi tipptundide ajal vaid 11. liini bussiga, sest saab istuma ja kiiremini kohale ka. On hulk peatusi vahepeal kus 11 ei peatu, seal on troll vajalik.

3. trolliliin ja 11. liin on tihedama sõiduplaaniga, kui bussid 9 ja 46 ning trollid 1 ja 6, aga ikkagi sõidab nendega kõige rohkem rahvast.
Esimese lõiguga näitad, et sa kas ei lugenud minu teksti hoolikalt läbi või siis sa ei saanud sellest aru. Teisega paned minu jutule kinnitava pitseri. Müstiline vend oled. Milleks see troll täpsemalt vajalik on kui inimesed selle peale ei mahu, sõidab ta aeglasemalt kui tõbine tigu ja ükskõik milline buss sõidaks temast kiiremini, rääkimata trammist? Samal ajal mahuks trammi peale inimesi rohkem kui mistahes trolli/bussi peale ja sõidab ta ka kiiremini kui infra... see tähendab taristu korralikult välja ehitada. Liin on vajalik, mitte troll. Minu stsenaariumi järgi muutuvad tarbetuks nii 3. liini troll kui 11. liini buss.
EDIT: õigekiri
(selle postituse viimane muutmine: 29.09.2011 22:47 k2ssar.)
29.09.2011 21:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #106
RE: Lasnamäe tramm
Minu arwamus aga Tallinna trammid jääwad sõitma täpselt nii nagu nad senini sõidawad(1962 aastast wist).Enne kui mingi majandusime ei juhtu ei ehita siia nüüd küll ühtegi uut teed ega liini.Ja trollidest,tollest enne ka siin räägitud,et wõiks jääda 3 põhiliini 1 3 ja 6. Ülejäänud asendatakse suuremalt jaolt bussidega.Praegu aga tundub ,et Õismäe trollidele wist tõesti kriips peale tõmmatakse.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
29.09.2011 21:24
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #107
RE: Lasnamäe tramm
See on selge, et midagi siin tegema ei hakata. Aga ega see ei tähenda, et asjade üle arutleda ei tohiks. See on vähemalt teemakohane. Vastasel korral ongi see foorum ainult selleks et saaks rääkida kus liinil midagi sõidab, kuidas papist trolle ehitatakse ja muud ühistranspordi arengut soodustavad asjad. Mina arvan, et minu poolt pakutud variant on igati asine.
29.09.2011 22:04
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #108
RE: Lasnamäe tramm
Minu arust küll suurepärane mõte, tõsiselt. Tõesti huvitav, et seda mitte kunagi, alates 1972. aastast, pole tõsiselt arutatud. Kui Lasnamäe liin esmakordselt generaalplaani kaardile joonistati (1969), oli seal veel ka Mustamäe tramm võrdväärsena olemas. Ehk siis on siin tegu lihtsalt 40 aastat kestnud šabloonse mõtlemisega, mitte mingi viimaste aastate kanapimedusega.
Ja kui Sõpruse pst. liini valmis saaks, võiks sealt edasi mõelda: mööda Endlat Õismäele ja Tiskresse (ning kuskilt võiks ka Tondile ühenduse teha).
29.09.2011 22:20
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #109
RE: Lasnamäe tramm
Tiskre asemel võiks rohkem Lennujaama - Reisisadama suunale mõelda. Rocca al Maresse saaks teha terminali läänesuuna maakondlikele + Tiskre ja Kakumäe liinidele. See eeldaks muidugi ühtset piletisüsteemi, kus saaks Harjumaalt tulnud reisija sama piletiga sõita trammiga linna või siis muul suunal edasi.

Täituvuse järgi otsustades võiks 13. liini lahendada trammina, aga sellesse utoopiasse ei tasu langeda.

[Pilt: signa5.png]
29.09.2011 22:50
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #110
RE: Lasnamäe tramm
Mustamäele trammi tegemine nõuab mingil määral siiski jaotusliine. Troll kolme marsruuti minnes jääb eemale Szolnoki kant ja Mustamäe tee. Põhimõtteline jaotusliin peaks liikuma ligikaudu vahepeal eksisteerinud 42.liini marsruuti mööda pikendusega kuni Lilleni näiteks(korralik tagasipöördevõimalus) või Väljani(Eks Kaubamaja plats tagahoovis). See, et nüüd antud piirkond jääks vaid 5.trolliliini ja 16.bussiliini teenindada, nõuaks samuti lisakulutusi, et mass ära vedada. Kui Oxy idee järgi jääks 1.liin käima, võib selle kirjutise pea tühiseks lugeda.
29.09.2011 22:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #111
RE: Lasnamäe tramm
42. liin võiks sõita siis juba Endlat mööda Kristiine keskuseni välja sõita, duplikeeriks küll 16-t, ent samas vähendaks koormust ning liin võimaldaks mõlemal suunal trammile sõitmist. Vilde tee katmiseks saaks ehk sõiduplaani tihendamisel kasutada liine 20 ja 28?

[Pilt: signa5.png]
29.09.2011 23:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #112
RE: Lasnamäe tramm
Ei no selge on see, et kui arendamisele kuuluv elektritranspordiliik on tramm, nagu see loogiliselt peakski olema, siis troll kuulub asendamisele. Kuna ilmselgelt liigub kangem mass mööda Sõprust, siis mis toimub igal pool mujal, sh Mustamäe teel, peab jääma erinevate busside majandada. Milline see võrk välja näeks jäägu juba kellegi targema välja mõelda.
Selle all, et jaotusliine pole vaja mõtlesin ma just võrdlusena Lasnamäega. Praegu on ju nii, et Lasnamäelt linna suundutakse põhimõtteliselt kolme marsruuti pidi. Laagna tee (67 & 68) ja sellest kahele poole jäävad otsad (35, 44, 60, 51 jne). Need saavad küll lõpuks kokku Narva maanteel, aga see selleks. Kuna Laagna tee trammi ehitamisel püütakse ilmselt saavutada võimalikult suurt trammi efekti, siis ilmselgelt ei saa need kaldaliinid oma senisel kujul eksisteerima jääda, mis sisuliselt tähendabki seda, et sinna tuleb ehitada korralik trammi peale viivate bussiliinide võrk. Sõpruse puiesteel see nii keeruline ei ole, sest linna vahet liigutaksegi kahte trassi mööda: Sõpruse pst ja Mustamäe tee. Seal vahel ei ole mitte mingisuguseid suuri karprajoone nagu Lasnamäel mis vajaksid suuri veoskeeme. Ühesõnaga probleemi on seal märgatavalt lihtsam lahendada.
29.09.2011 23:34
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #113
RE: Lasnamäe tramm
Kahju, et Tallinn pole rohkem nagu Vilnius (mitte mingeid tramme ja palju rohkem trolliliine). Minu mõtetes oleks esimesed bussiliinid, mis trolliliinideks muutuksid 16 ja 26(A). Lisaks võiksid kõik MRP liinid olla TAKi teenindada. Aga need minu utoopiasse kalduvad mõtted. Kui Tallinnas toimus sügisjooks, siis milline ühistranspordiliik täielikult kinni pandi - tramm. Milline ühistranspordiliik üldse ümbersõitudele ei läinud - troll. Trollid saavad avariikohtadest veel kuidagigi mööda sõita, eriti kui meil oleks rohkem superkondensaatoritega masinaid, aga trammide peale lootmine on kõige lollim asi, mida praegu Tallinnas teha saab. Päris tihti saab trammi oodatud nii, et seda ei tulegi, sest mõni Volodja on oma BMWga trammiteel avariisse sattunud.
Kui kõvasti odavamaid trolle ei suuda Tallinn osta, siis kust nad selle üüratult maksva trammisüsteemi jaoks raha saavad. Trollisüsteem töötab väga hästi, vaja oleks vaid palju tihedamaid graafikuid. Tallinna linnal on mingi loll arusaam, et sõiduplaanid tehakse nii, et ühissõidukid täituvus oleks pea 100%. Kuigi võiks teha sellised sõiduplaanid, et masina täituvus ei oleks üle 50%. Praegu on halb vaadata tühja ühissõidukid mõnel liinil, kogu aeg on kartus, et nüüd kohe hõrendavad selle liini sõiduplaani.

Ma loodan, et ma väga teemast mööda ei ole, Lasnamäe tramm ikkagi teemaks. Saaks ka ilma selleta hakkama, 67 ja 68 võiksid olla vaid bussirongide liinide ehk uusi bussironge võiks küll juurde osta päris mitu tükki kohe.
30.09.2011 09:20
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #114
RE: Lasnamäe tramm
(30.09.2011 09:20)Heini Kirjutas:  Kahju, et Tallinn pole rohkem nagu Vilnius (mitte mingeid tramme ja palju rohkem trolliliine). Minu mõtetes oleks esimesed bussiliinid, mis trolliliinideks muutuksid 16 ja 26(A). Lisaks võiksid kõik MRP liinid olla TAKi teenindada. Aga need minu utoopiasse kalduvad mõtted. Kui Tallinnas toimus sügisjooks, siis milline ühistranspordiliik täielikult kinni pandi - tramm. Milline ühistranspordiliik üldse ümbersõitudele ei läinud - troll. Trollid saavad avariikohtadest veel kuidagigi mööda sõita, eriti kui meil oleks rohkem superkondensaatoritega masinaid, aga trammide peale lootmine on kõige lollim asi, mida praegu Tallinnas teha saab. Päris tihti saab trammi oodatud nii, et seda ei tulegi, sest mõni Volodja on oma BMWga trammiteel avariisse sattunud.
Kui kõvasti odavamaid trolle ei suuda Tallinn osta, siis kust nad selle üüratult maksva trammisüsteemi jaoks raha saavad. Trollisüsteem töötab väga hästi, vaja oleks vaid palju tihedamaid graafikuid. Tallinna linnal on mingi loll arusaam, et sõiduplaanid tehakse nii, et ühissõidukid täituvus oleks pea 100%. Kuigi võiks teha sellised sõiduplaanid, et masina täituvus ei oleks üle 50%. Praegu on halb vaadata tühja ühissõidukid mõnel liinil, kogu aeg on kartus, et nüüd kohe hõrendavad selle liini sõiduplaani.

Ma loodan, et ma väga teemast mööda ei ole, Lasnamäe tramm ikkagi teemaks. Saaks ka ilma selleta hakkama, 67 ja 68 võiksid olla vaid bussirongide liinide ehk uusi bussironge võiks küll juurde osta päris mitu tükki kohe.
Nii rumalat kirjutist annab siit foorumist otsida...
Kui sa vaataksid Sügisjooksu rajakaarti, siis saaksid aru, miks trammiliinid tolleks korraks suleti. Kui jooks oleks toiminud näiteks sõpakal ja Mustamäe teel, oleks kogu Mustamäe ilma trolliliikluseta ja põhimõtteliselt ilma kesklinnaga ühenduseta.
Igasugused avariid võivad ka trolliliiklust halvata. Neid kordi, kui näiteks Sõpruse puiestee on sisuliselt ilma ühistranspordiühenduseta, on olnud rohkem kui üks. Kui "trolli-Kristjan" Liivaku juures masti maha sõitis, siis poleks ka kondensaatoriga trollidest mingit tolku olnud...

Minu arust võiks arendada korraga kõiki Tallinna elektritranspordi liike. Siiski võiks esimeses järjekorras korda teha Tallinna piletisüsteemi. Näiteks suvalises R-Kioskis ostetud kuukaardiga peaks olema võimalik sõita ka elektrirongides ning maakonnaliinibussides linna piires.
(selle postituse viimane muutmine: 30.09.2011 10:15 Georg.)
30.09.2011 10:13
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
ziepniekkalns Ära
Vanem liige

Postitusi: 598
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #115
RE: Lasnamäe tramm
Niimoodi ei saa ju väita, et trollid saavad avariikohtadest kuidagi mööda. Ilmselgelt oleks parimaks avariist möödasõidu vahendiks buss, sest tal pole kinnihoidvaid sarvi/rööpaid. Eelmisel neljapäeval ja selle nädala teisipäeval toimunud liinide purunemised peaksid hästi märku andma, et pole see troll nii avariikindel midagi.
30.09.2011 16:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #116
RE: Lasnamäe tramm
Troll ja tramm on asjad mis ei ole omavahel võrreldavad. Liikluse saab neil mõlemal seisma panna. Trollil isegi lihtsamini kui trammil. Millal näiteks viimati seisis trammiliiklus kuna trammi pantograaf jäi kuskile kinni? Bussiliine asendaks Tallinnas trolliliinidega ainult lapsemeelne. Mis see on mis trollil parem on kui bussil? Kas ta on kiirem? Kas ta mahutab rohkem rahvast? Kas ta on odavam? Tramm on esimese pauguga kallis, aga tema mahutavus on suurem ja ta on tunduvalt kiirem kui ükskõik milline teine transpordiliik. Ja tuua näiteid sellest kuidas olemasolev trammivõrk lonkab on küll ääretult tobe. See mida me näeme on muuseum.
30.09.2011 17:31
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #117
RE: Lasnamäe tramm
Sa Andreas ju lugesid mu juures 1978 aasta raamatut"Tallinna arengu probleeme"Juba siis oli jutt trolliliikluse kaotamisest järk järgult.Tol ajal kui see asi ilmus ei saanud ma aru miks nii.Olin just tulnud isaga Wilnost kus tol ajal wist 17 trolliliini ja minu meelest sõitsid nad kõikjal uulitsatel.Ma aru ei saanud ja senini aru ei saa kuidas seal saadi neid liine teha meil ei saanud.Linnad ju napilt ühesuurused.Jh seal polnud trammi aga see wist eriti määraw pol(nud)e.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
30.09.2011 21:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #118
RE: Lasnamäe tramm
Vilniuses troll õigustab end paremini kui Tallinnas, sest seal on järsemaid tõuse kus elektrimootor saab end näidata. Meil siin on ainult Tõnismägi ja see ei ole ka eriline raskus.
30.09.2011 21:38
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #119
RE: Lasnamäe tramm
Olen ammu mõelnud üht mõtet, mis muudaks ühistranspordi oluliselt mugavamaks, ühtlustaks liinide koormust, lihtsustaks piletisüsteemi ja praeguses olukorras aitaks ka trolliliikluse hädast välja. Tuleks kaotada ekspressliinide ekstrapiletihinnad, las nad maksavad samapalju kui tavalised bussid ja trollid. 53, 56 ja 48 saaks siis ehk korraliku koormuse ning 67, 68 ja 40 peal muutuks sõitmine lahedamaks. Kuna 53 ja 56 on sõiduplaani järgi vaid 1 minut kiiremad kui 67 ja 68, siis võiks nad ehk hoopis kinni panna ning 67 ja 68 tihendada.
Suurim efekt oleks Õismäe suunal, 46 on tervelt 8 minutit kiirem kui 6. troll ja võidaks kiiresti populaarsust. Intervall tuleks viia 15 minutilt 10-le (kaks bussi juurde liinile), hiljem ehk isegi 7,5 minutile (veel kaks juurde). Samavõrra saaks trolle vähemaks võtta, las 6. troll käib päev otsa 9 minuti tagant. Mõnevõrra võiks ka 9, 11 ja 14 muidugi tihendada ning samapalju trolle-busse 1., 3. ja 18. liinilt ära võtta.
Huvitav, mis takistaks seda tegemast? Ilmselt ainult mõttelaiskus - inimestel on pähe kulunud, et ekspress on midagi eriti mugavat ja peab seetõttu kallim olema.
30.09.2011 21:38
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tak scania buss Ära
Jurist

Postitusi: 446
Liitunud: Feb.2010
Postitus: #120
RE: Lasnamäe tramm
(30.09.2011 21:38)6631 Kirjutas:  Kuna 53 ja 56 on sõiduplaani järgi vaid 1 minut kiiremad kui 67 ja 68, siis võiks nad ehk hoopis kinni panna ning 67 ja 68 tihendada.

Kohta sellest ei ole nõus!

Toyota & Lexus 4ever!
30.09.2011 21:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog