Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 1.8 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bussikalender 2010!
Autor Sõnum
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Bussikalender 2010!
Niisiis, nagu PETSS kunagi kurtis, et tema bussist oleks puudu bussipiltidega kalender, oleks meil aeg alustada vaikselt selle "loomist".

Ideeliselt võiks kalender olla 2010 aasta kohta ning selle loomise protsessi võiksime juba vaikselt alustada. Öelda välja omad mõtted ja arvamused kuidas tuleks selle aasta lõpuks välja väga kena kalender.

Kalendris võiks olla seos piltide ja kuudega
*detsembrist-märtsini oleksid näiteks sellised lumisemad pildid talvisest perioodist j.n.e (vast ei teki kellegi probleeme arusaamisega, et mai-august võiksid olla suvise tähe all ja sügisel juba koos lehtede langemisega sügisesed pildid)

Seega läheks kalendrisse vaja 12 pilti erinevatest aastaaegadest taustaga, kus põhirõhk on siiski bussil. N-ö lisaboonusena võiks olla 13. pilt mis kaunistaks kalendri esikaant (Bussikalender 2010).

Kahjuks ma ei oska öelda kaua nende valmistamisega aega läheb, kuid ütleme oktoobriks võiks siiski asjad valmis olla, november näiteks läheks tegemise vaevaks (vaevalt see tervet kuud võtab, aga mingi ajalise varuga siiski), et detsembriks saaksite pakkida selle jõuluvana kingikotti ja miks mitte ka oma lähedastele-tuttavatele see kinkida!

Kuid tekib küsimus, mis pildid läheksid kalendrisse?
Osaliselt saigi see teema selle küsimuse nimel loodud, et kas mingi eest-seisus kes vaatab oma pilguga üle pildid kalendrisse või siis mõni muu kaalutav variant?!

Head mõttetööd Smile
27.01.2009 20:58
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Bussikalender 2010!
Vanu busse palun kalendisse. Mulle nii õudsalt meeldiks kui keeran ette näiteks märtsikuu ja sealt vaatab vastu näiteks Ikarus 280 Smile
Sest suhtes, et uusi massinaid saab ju tänaval ka kaeda.
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2009 21:05 Oxygen.)
27.01.2009 21:04
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Bussikalender 2010!
Edu inimesele (inimestele) kes need pildid välja peab valima Big Grin (mingi ... tuhandete piltide seast tõenäoliselt)
27.01.2009 21:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #4
RE: Bussikalender 2010!
No kui sina ja teine mainekujundaja sinna tervet oma pildipanka ei saada, siis ei tohiks probleemi tekkida.
27.01.2009 21:06
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Bussikalender 2010!
Ega ma ei kavatsegi sinna väga pretendeerida (kui ainult siis kui tõesti mingi väga hea pilt mingi ime läbi välja tuleks) aga ma arvan, et inimesi kes enda pilti sinna tahaks ikka on. Smile
27.01.2009 21:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Bussikalender 2010!
Kui Oxy soovis vanu busse, siis kaanele võiks panna näiteks Luxi pildi Tongue . Kindlasti võiks olla mingid eksootilisemat laadi busside pildid, näiteks EALi Beulase või Noge pilt. Suvistest piltidest võiks olla esindatud näiteks ilusa kerega PAZ või LAZ kuskil roheluse taustal ning suvel eesolev laulupidu annab selleks head võimalused Smile
27.01.2009 21:12
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #7
RE: Bussikalender 2010!
Ok aga asjast siis ka. Mulle läheks küll peale kui selle asja vaataks üle miski pädev ja mittekorrumpeerunud eestseisus Tongue Kui luua kuskile auku selline mingisugune hääletuse moodi asi, siis kaotaks minu silmis asi oma väärtuse. Ja kas siin on piisavalt palju inimesi, et tekiks selge vahe, ma ei oska öelda- Välja vaja valida ju lõppeks 12 pilti ja eks häid pilte ole ju tegelikult palju. Selline on minu arvamus. Kuidas ja kellest see eestseisus kokku panna, jäägu vanemate ja targemate otsustada. Mina olen lihtne inimene kes pigem täidab käsku Smile
27.01.2009 21:17
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #8
RE: Bussikalender 2010!
Seda küll, aga selleks eest-seisus oleski, et valida nende meelest kõige sobivamad pildid. Eestseisuses peaks olema paaritu arv liikmeid, et ei tekiks viigiseisu Big Grin!

Galerii võiks olla Eesti bussidest Smile
27.01.2009 21:33
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #9
RE: Bussikalender 2010!
Võiks TAK'i paar vanimat bussi ka panna. Näiteks kas 3579, 1037 või 1041. Siis ka 1036 ja mõni DAB Tongue
27.01.2009 21:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #10
RE: Bussikalender 2010!
Hmm, ma olen siiski arvamusel, et tuleks mõelda ikkagi reaalselt ja ühest konkreetsest margist oleks maksimaalselt üks pilt, samuti leian ma seda, et igast firmast võiks olla maksimaalselt üks buss esindatud, siiski on meil ainult 12 lehte...

P.S muidugi on veel kaua aega, aga selleks teema ongi, et leida ühine keel (vähemalt enamikudega),
27.01.2009 21:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #11
RE: Bussikalender 2010!
1036 on jama. Kas sellest võrgus vähe pilte on? Mingi ajalooline foto ikka. Minu poolest võib isegi must-valge olla.

Minu poolest võiks 6631 ja Albu kahekesi oma fotodest kalendri kokku panna ja mina oleks tagajalgadel Big Grin

Mis aga seda margiteemat puudutab, siis kas näiteks Ikarus 250 ja 280 või PAZ 672 ja 3205 on üks ja sama mark või on need erinevad margid?
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2009 22:00 Oxygen.)
27.01.2009 21:54
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Bussikalender 2010!
Samas mina leian, et põhirõhku ei peaks ajaloole niivõrd panema, kui praegusele veeremile või siis pooleks jagada Smile
27.01.2009 21:56
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Bussikalender 2010!
Väga hea. Jaanuar - Säffle 2000, veebruar - LAZ 695, märts - MaxCi, aprill - Ikarus 260 jne Big Grin
Mulle sobib pooleks. Aga mis siin minust. Las teised ütlevad ka omad arvamused välja.
(selle postituse viimane muutmine: 27.01.2009 22:06 Oxygen.)
27.01.2009 22:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Bussikalender 2010!
Kas mitte ei peaks kalender warem tegemisse minema.Aastalõpus kõigil jube kiire.Wähembalt juulis võiks asi walmis olla.Kasutajad Volli ja 6631 saaksid aidata wanade piltidega kindlasti.Talwepiltidel pole ju wahhet millas tehtud (jaanuaris või detsembris),sügispilte saab ka 2008 aastast.Lux pilt võiks kaanepildiks küll olla.Ja mina tahaks hirmsaste näha seal Ikarus wähhemalt ühte neist (66 ,620,556 või siis 180 ).Ja palju oleks kalendri trükiarv?Hea oleks ka sõbrale(sõbrannale) kinida.Ja palju too kõik maksma läheb.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
27.01.2009 22:05
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: Bussikalender 2010!
Tavaliselt on nii, et mida rohkem tellid seda vähem maksad. Kui palju me huvitav tiraažiks kokku saaks?
27.01.2009 22:07
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Bussikalender 2010!
Juuli on minu arvates liialt vara (pole tolmu mõtet koguma panna seda riiulile, lisaks piltnikutel on veel terve suvi ja sügisest perioodi, kui pildistada), november sai välja pakutud eelkõige mõeldud just värskust ja uudsust, et näed saad detsembris kalendri ja ongi jaanuar varsti käes, ehk siis põhimõtteliselt nagu tavaline kalender, mis tuleb enne aastalõppu välja Smile

Samas, novembris pole veel kellegil kiire aga ma arvan, et midagi ületamatut pole siin midagi ka rahas, sest plaanis on mingi tagavara ka tellida, mida siis hilisematele huvilistele müüa.
27.01.2009 22:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Bussikalender 2010!
Tawaliselt trükitakse säänsed asjad juba juuliks walmis.Olen ise vedanud suwel järgmise aasta kalendreid ja jõulukaarte.Aga seda saab ju kõike järgi uurida.Kõigepealt peaks trükiarw kindlaks tegema ja laskma trükikodadel hinnapakkumine teha.Ja pildikomisjoni wõiks kuuluda Georg ,Ox ja 6631.Eeltoodu waid minu arwamus.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
27.01.2009 22:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #18
RE: Bussikalender 2010!
No meil kiiret pole, seega ma arvan, et sügise peale jätmine on OK Smile
27.01.2009 22:39
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Bussikalender 2010!
Kui ajalugu ei huvita, võib teha ka kompromissi, kuigi mulle meeldiks pigem vanemate ja/või haruldasemate busside kalender (haruldase all pean silmas mitte ainult haruldast Eesti mõistes, vaid üleüldse haruldast bussitüüpi, näiteks Taival, Stautrup, Helmark jms). Ja juuli on paras aeg, et hakata näiteks talviseid pilte läbi vaatama ning sealt midagi valida.

(14.12.2008 18:47)Albu Kirjutas:  Üldmõte oleks Eesti bussihuviliste poolt koostada igale Eesti suuremale bussifirmale jõuluks 2010-aasta kalender selle firma busside piltidega, mis igal kuul on vastava ilmaoluga tehtud, sh saavad oma koha iga tõsiseltvõetava piltniku parim(ad) foto(d).
Siinkohal tuletaks meelde Albu postitust teemas "Bussihuviliste tegevusest", mis pole minu arust sugugi halb mõte.
27.01.2009 22:41
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Bussikalender 2010!
Noh minu konkreetne nägemuse "Bussikalender 2010" on eelkõige Eestis ringi sõitvatest bussidest (ka ajalugu miks mitte). Miks mitte SEBE Bova kuskil Tallinn-Tartu maanteel suvise ilusa ilmaga, Taisto Neoplan Rakvere lähistel Haljala ristis pildis jne, et ma ei laskuks milleski konkreetsesse Smile
27.01.2009 22:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog