Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Autor Sõnum
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #101
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
Hm....erastamiskolli võtsin ma jutuks vaid näitena, kuidas argumenteeritakse Edgarita tuleviku võimatust, erastamist ennast pole ma aga kuskil nõudnud!!!
Aga ajupesu tulemus ju see ongi, et osatakse näha vaid kahte tulevikuvarianti: kas erastamine või Edgar, mingit muud alternatiivi ei eksisteeri....seda siis ajupesust!
Ja kui pähe mahuvad samuti vaid kaks nime - Edgar ja Taavi, siis polegi siin midagi edasi arutada Sad
(selle postituse viimane muutmine: 28.05.2010 14:40 Volli.)
28.05.2010 13:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #102
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(28.05.2010 13:12)Georg Kirjutas:  
(28.05.2010 13:05)6631 Kirjutas:  Sõidupilet on kallim kui Tallinnas, kui ma ei eksi.
Sõidupilet on odavam kui Tallinnas. Seda nii kioskist kui ka ühissõidukist ostes.
Kaua lubatud õpilase sooduspiletit ei paista aga siiani kusagilt...
28.05.2010 14:48
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #103
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(28.05.2010 14:48)Regardman Kirjutas:  
(28.05.2010 13:12)Georg Kirjutas:  
(28.05.2010 13:05)6631 Kirjutas:  Sõidupilet on kallim kui Tallinnas, kui ma ei eksi.
Sõidupilet on odavam kui Tallinnas. Seda nii kioskist kui ka ühissõidukist ostes.
Kaua lubatud õpilase sooduspiletit ei paista aga siiani kusagilt...

On olemas ju, 8 krooni Wink

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
28.05.2010 17:05
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #104
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(28.05.2010 17:05)Marten. Kirjutas:  
(28.05.2010 14:48)Regardman Kirjutas:  
(28.05.2010 13:12)Georg Kirjutas:  
(28.05.2010 13:05)6631 Kirjutas:  Sõidupilet on kallim kui Tallinnas, kui ma ei eksi.
Sõidupilet on odavam kui Tallinnas. Seda nii kioskist kui ka ühissõidukist ostes.
Kaua lubatud õpilase sooduspiletit ei paista aga siiani kusagilt...

On olemas ju, 8 krooni Wink
Jutt käis sellest odavamast piletist.
28.05.2010 17:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #105
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(28.05.2010 13:34)Volli Kirjutas:  Hm....erastamiskolli võtsin ma jutuks vaid näitena, kuidas argumenteeritakse Edgarita tuleviku võimatust, erastamist ennast pole ma aga kuskil nõudnud!!!
Aga ajupesu tulemus ju see ongi, et osatakse näha vaid kahte tulevikuvarianti: kas erastamine või Edgar, mingit muud alternatiivi ei eksisteeri....seda siis ajupesust!
Ja kui pähe mahuvad samuti vaid kaks nime - Edgar ja Taavi, siis polegi siin midagi edasi arutada Sad
Või siis kaks Taavit, vahet pole. Rohkem ei saagi ju kedagi pähe mahtuda, sest teised pole antud teemal suud lahti teinud ja mul pole mingit alust hakata spekuleerima, et kas Laar või Parts tooksid siia uued trammid ja trollid või näiteks hakkaksid Paldiski mnt. 48A krundile elumaju kavandama. Ma oskan mõlemat varianti üsna elavalt ette kujutada, aga mis mõte sellel oleks? Reaalselt on olemas Tallinna variant ja Tartu variant. Ehk Taavi Aas ja Taavi Rõivas.
28.05.2010 18:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #106
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
Ei teagi nüüd mida kosta wõi kuhu pista? Tallinnas oleks ikka praegune wariant parem kui miskit muu.Siin Tartu wariandi korral juba kõik uppis.Aga ,mis wariant oleks siis weel?Erastamise poolt paremerakonnad (õnneks pole weel nii läinud),praegune wariant (ei ela ega sure ) siiski ehk parem?Säänset warianti ,et hundid söönud ,lambad terwed ma küll ei näe.Ja ma pole Edgari ajupesust läbi loputatud nagu siin mõnigad arwavad.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
28.05.2010 20:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #107
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
Ma tõesti ei mõista kas näiteks Tartu ja Pärnu näited ei ole piisavalt kõvad argumendid selgitamaks erastamise negatiivsust. On ju ka Tallinnas nähtud neid erastamise plaane. Ja pole mina Edgari poolt elu sees olnud. Pole vaja ühest lausest tervet epistlit välja mõelda.
29.05.2010 11:56
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #108
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(29.05.2010 11:56)Oxygen Kirjutas:  Ma tõesti ei mõista kas näiteks Tartu ja Pärnu näited ei ole piisavalt kõvad argumendid selgitamaks erastamise negatiivsust. On ju ka Tallinnas nähtud neid erastamise plaane.
Ring läks uuesti kinni, sest sel teemal on nüüd sõna võtnud enamik aktiivsemaid kaasfoorumlasi: suudetakse näha vaid kahte tulevikuvisiooni, Edgar versus erastamine....ja see ongi keskerakondliku ajupesu tulemus, et kui te ei vali meid, siis tuleb erastamine!
Aga kui rääkida plaanidest, mida kõike Tallinnas nähtud on, siis vanemad kaasfoorumlased mäletavad ka näiteks Edgari plaane terve Tallinn külma talve eest siit hoopistükis evakueerida! No kui tõsiseltvõetavad sellised ideed on või olid, see juba iseküsimus Tongue
29.05.2010 12:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #109
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
OK! Aga määne oleks siis see 3 wersioon?Jah,mina mäletan neid ewakuatsiooni plaane,nn rohelisi tapeedirulle ja wõi ladude awamist Ääsmäel.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
29.05.2010 13:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #110
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(29.05.2010 12:25)Volli Kirjutas:  
(29.05.2010 11:56)Oxygen Kirjutas:  Ma tõesti ei mõista kas näiteks Tartu ja Pärnu näited ei ole piisavalt kõvad argumendid selgitamaks erastamise negatiivsust. On ju ka Tallinnas nähtud neid erastamise plaane.
Ring läks uuesti kinni, sest sel teemal on nüüd sõna võtnud enamik aktiivsemaid kaasfoorumlasi: suudetakse näha vaid kahte tulevikuvisiooni, Edgar versus erastamine....ja see ongi keskerakondliku ajupesu tulemus, et kui te ei vali meid, siis tuleb erastamine!
Aga kui rääkida plaanidest, mida kõike Tallinnas nähtud on, siis vanemad kaasfoorumlased mäletavad ka näiteks Edgari plaane terve Tallinn külma talve eest siit hoopistükis evakueerida! No kui tõsiseltvõetavad sellised ideed on või olid, see juba iseküsimus Tongue
Üks hea laul on käinud Erisaatest läbi Tallinnast, kui paradiisist: http://www.youtube.com/watch?v=oo8w_YmwpdM Cool
29.05.2010 21:22
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #111
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(29.05.2010 13:32)PETSS Kirjutas:  OK! Aga määne oleks siis see 3 wersioon?
See oli ju peaaegu et aus ülestunnistus, et mõte, kus võimalik on vaid kas Edgari juhitud linnavalitsus või erastamine on sinugi peas kindlalt kinni.
Ok, Edgari tsunfti targemad pead võivad ju isegi 3 variandi puhul kampa jääda, aga mulle kohe mitte ei meeldi selline linnavalitsemine, mis toimub paksu läbipaistmatu eesriide taga, kust liigagara tegutsemise tagajärjel vilksatab vaid mõne Mutli, Parbuse või Elmar Sepa karvane käsi või kust pasunakooride saatel käiakse avalikult väljas vaid kas mõnd järjekordset linti lõikamas või siis vastaseid poriga pildumas! Ja äkki siis ei teeks selliseid rahakulutamise otsuseid, kus ostetakse ülikallis liuväli vanalinna, selle asemel et näiteks osta 10 uhiuut trammi (toon näited meelega siinsesse foorumisse sobivalt, kuigi mõistlikke rahakulutamise viise oleks muidki), või siis kus propagandamiljonite eest parandataks kasvõi teid või kus õuekunstnike ateljeede ostmise asemel läheks raha vana veeremi remonti.....Näiteid leiaks veel palju.
Eelpool nägi keegi siin ühtlast arengut praeguse linnavalitsuse ajal. No kui ühtlast taandarengut pidada ka arenguks, siis on tal õigus! Arengunäited: kui 90-ndate keskpaigast osteti iga aasta mingi portsion uusi busse, siis aastaks 2010 on see number kukkunud nulli. Sama seis on kasvõi trammiteede remondiga: aastatel 1995-2008 remonditi kapitaalselt iga aasta vähemalt kilomeeter teed, enamasti koguni mitu kilomeetrit, aastal 2010 on seegi number 0!
Uusi trolle tuli kuni viimase ajani ostulepingu järgi, mis vormistati minu mälu järgi aastal 2006. Kui seda poleks toona tehtud (kesikud on toonast lepingut kindlasti kahetsenud), ei oleks ka trolle 444 või 447, selle aasta 7-st lühikesest rääkimata, nii et Õismäele sõidaks ikka 407 või 424, kui just juba jala ei käidaks.
Ja ühtlast miinusmärgiga arengut võib ju näha kasvõi pidevas sõidugraafikute ümbertegemises, mida varasematel aastatel ju samuti ei tehtud. Ja ühtlase "arengu" märk on ju seegi, et nii segast tulevikku ühissõidukite liikluses, kui praegu, kus silmapiiril pole mitte kui ühte uut sõidukit (trollidest 345 või 346 pole siin mõtet rääkida), selliseid aastaid mäletatakse vaid kas vahetult peale suurt sõda või siis 90-ndate algusest (kus muide EV peaministriks oli puhtjuhuslikult keegi Savisaare nimeline) !
(selle postituse viimane muutmine: 29.05.2010 22:53 Volli.)
29.05.2010 21:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #112
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
Jah! Sul paljuski õigus.Aga ikkagi.Jään oma arwamuse juurde.Tallinna olukord oleks weel tükimaad hullem kuin walitseja oleks teine.Ma pole kunagi hääletanud Keski poolt ja waewalt ka seda tegema hakkan.Mõnesmõttes nende mõttewiis siiski parem kui äärmus parempolne.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
29.05.2010 21:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #113
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(29.05.2010 21:57)PETSS Kirjutas:  Jah! Sul paljuski õigus.Aga ikkagi.Jään oma arwamuse juurde.Tallinna olukord oleks weel tükimaad hullem kuin walitseja oleks teine.Ma pole kunagi hääletanud Keski poolt ja waewalt ka seda tegema hakkan.Mõnesmõttes nende mõttewiis siiski parem kui äärmus parempolne.
Ma millegipärast kipun arvama, et Lasnamäel vedelevad "konserveeritud" lõõtsad oleks teise linnavõimuga ilusti käigus ning graafikudki mõnevõrra tihedamad. Kui seni on Tartu näidet negatiivselt välja toodud, siis positiivse poolena võib öelda seda, et erinevalt Tallinnast, kus graafikuid on vaat et iga kuu hõrendatud, on Tartus intervallid jäänud samale tasemele ning hindki pole viimaste aastatega tõusnud.
29.05.2010 22:59
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #114
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Kui umbes järgmise viie aasta jooksul pole Tallinna linn ostnud umbes 40 uut lühikest ja 20 uut lõõtstrolli, siis on trollinduse seis nigel.
Võib-olla oskab keegi trammidega kursis olev inimene öelda, et mis aasta paiku meie trammid otsa lõppevad. Trammid on aga palju kallimad...
29.05.2010 23:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #115
RE: Sõiduplaanide/marsruutide muutused
(29.05.2010 22:59)Georg Kirjutas:  
(29.05.2010 21:57)PETSS Kirjutas:  Jah! Sul paljuski õigus.Aga ikkagi.Jään oma arwamuse juurde.Tallinna olukord oleks weel tükimaad hullem kuin walitseja oleks teine.Ma pole kunagi hääletanud Keski poolt ja waewalt ka seda tegema hakkan.Mõnesmõttes nende mõttewiis siiski parem kui äärmus parempolne.
Ma millegipärast kipun arvama, et Lasnamäel vedelevad "konserveeritud" lõõtsad oleks teise linnavõimuga ilusti käigus ning graafikudki mõnevõrra tihedamad. Kui seni on Tartu näidet negatiivselt välja toodud, siis positiivse poolena võib öelda seda, et erinevalt Tallinnast, kus graafikuid on vaat et iga kuu hõrendatud, on Tartus intervallid jäänud samale tasemele ning hindki pole viimaste aastatega tõusnud.
Tallinnas pole MRP ka kegi puutunud.Erafirma asi.See küll waid minu arwa´mus aga TAK oleks erastamisel jagatud wähhemalt 3
ks.Igaüks oleks tükikese saanud.Aga ,mis oleks lõpptulemus ,ei tea?

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
29.05.2010 23:40
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #116
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Sellist uute busside parki nagu praegu meil päris kindlasti ette näidata ei oleks. Seda kas tramm ja troll üldse oleks oleks ka kaheldav.
29.05.2010 23:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #117
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Tramm wist ika oleks.Troll wist kadunud,kahjuks

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
30.05.2010 00:00
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #118
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
(30.05.2010 00:00)PETSS Kirjutas:  Tramm wist ika oleks.Troll wist kadunud,kahjuks
Aga miks Sa nii arvad?
30.05.2010 00:41
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #119
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Aru ma siiski ei saa nendest tegelastest, kes raiuvad nagu rauda, et kesikute ajupesu neid ei ole mõjutanud, samas aga usuvad ja levitavad neidsamu kesikute valimiseelseid valesid, justkui teistsuguse linnavõimu juures likvideeritaks troll, trollipark ehitataks täis elamuid ja üldse jääks ühistransport linnas üsna marginaalseks. Muide.... oraakel Edgar teadis aasta tagasi täpselt ette ka kuupäeva, millal devalveeritakse Eesti kroon ja mis kuust vähendab riik pensione. Need tähtajad on ammu möödas, kas usute ikka veel ka neid pahatahtlikke luulusid? Ok, neid ei usu, aga muud luulud lähevad kaubaks küll?
Edgari karvane käsi õnneks reisirongiliiklust või üleriigilist bussiliiklust kujundama praegu ei ulatu, aga pole nagu kuulda, et graafikud vajaks seal igakuist ülevaatust, pikkade rongide asendamine oleks paratamatu lühikestega, elektrirongid kui igand vajaks asendamist diiselrongidega j.n.e. Ja üks väga oluline nüanss erinevalt Tallinnast: inimesi ei eristata nende elukohajärgse sissekirjutuse või mingite muude tunnuste alusel, kõik on võrdsed!
Äkki ehitaks Pääsküla depoo asemel ka elamud või mis oleks veelgi magusam koht....Kopli trammidepoo....miljonivaade merele, milleks trammidele seda vaja.
(selle postituse viimane muutmine: 30.05.2010 11:04 Volli.)
30.05.2010 11:00
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #120
RE: Tallinna ühistranspordi areng [sõiduplaanid ja veerem]
Küsimus pole absoluutselt mitte kesikute ajupesus kuivõrd hoopis selle teise poole ajupesus. Sai siin loetud Õhtulehest üht humoorikat artiklit Tallinna ühistranspordi kohta. Jälle käis läbi lause kus väideti, et mõned vedajad on pandud teistest kuidagi võrdsemasse seisu. Nendeks on siis TAK, TTTK ja NBV. Mis neid ühendab? Kui sajandi alguses Tallinna bussiliine siin välja jagada üritati, siis oleks siia tulnud ka mitu eravedajat. Praegu vaatan neid välja jagatud ja erakätes olevaid vedajaid. Tartu masinapark näeb välja nagu viimane sitamaja. Pärnus ei tea kohalikud üldse mis homme saab. Viljandi töökoja nägemine võttis mul tuju nii alla, et isegi õlle isu läks ära. Maakonnaliinide eravedajad sõidavad kõik uute bussidega. SOR-id, mis koostekvaliteedilt ja sõidumugavuselt ei kannata mingit kriitikat. Sinna lisada veel Eesti maakonnateed ja võib ette kujutada kui kaua need siin pidada võiks. Okei Tallinnas ka tõesti ei ole kõik nii ilus nagu näiteks meeli ülendanud Riias. Park ise on üsna räämas, aga vähemalt ei ole bussid lihtsalt plekiga paigatud ja mõlke ja mõrasid ei kaeta reklaamkleepsuga. Eesriide taga toimuv võiks olla parem, aga vähemalt välisilme on kordades parem kui eelmainit linnades kokku. Ühesõnaga Savisaar ei pea minu ajusid masseerima, et mind veenda selles, et Tallinna praegune korraldus peab sellisel kujul säilima. Päris kindlasti ma ei taha, et Tallinna hakkaks vallutama GO kus kõik bussid on peldikud ja keegi ei tea kas äkki homme on see buss hoopis Tartus või Mulgi Reisid ja MKX oma SOR-idega. Sellele võiks garantii anda, et kui homme peaks Tallinna bussinduses võim vahetuma, siis hakkavad meie uued bussid peagi mööda riiki hajusalt jaotuma. Mis aga puutub elektritransporti, siis kui asi erakätesse läheb, siis miks peaks mingi erategija oma aega ja ressurssi raiskama mingisuguse juhtme vedamisega kui siililegi on selge, et bussiga on lihtsam majandada? Ühesõnaga erastatud piirkonnad teevad oma tööd ka piisavalt hästi. Edgarit pole vaja.
30.05.2010 11:22
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog