Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 2.8 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Autor Sõnum
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(16.05.2010 19:44)Dife Kirjutas:  25 kroonine oli sel päeval mul väiksem rahatäht. Sotisega oleks veel rohkem jama olnud siis... Buss seisis Kalevi peatuses, kui ma arveldasin, seega avariid poleks mingil juhul olnud siin. Teine asi kui ma oleks MuPole vahele jäänud. Siis oleks mitte 7 EEK vaid 600 EEK rahakotist läinud. Seega mingigi väike respekt peaks ikka olema bussijuhil klientide vastu.
See väike respekt peaks olema elementaarne reisija vastu, siinkohal aga tuleb välja, et konkreetsel juhul on ikka tegemist tõsiselt teeninduskultuuri puudumisega.

Lisaks, mis puudutab vahetusraha, siis, kui ei suudeta isegi 25-kroonist tagasi anda, siis peaks küll kuskil midagi muutma seal süsteemis, mis reguleerib juhtide vahetusraha v.m.s, sest ma saaks aru, kui 500 kroonisega (okei võib-olla isegi 100 kroonine rahatäht) piletiostjale ei leita piisavalt tagasi anda raha.
17.05.2010 10:43
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #22
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 10:43)Siim Kirjutas:  
(16.05.2010 19:44)Dife Kirjutas:  25 kroonine oli sel päeval mul väiksem rahatäht. Sotisega oleks veel rohkem jama olnud siis... Buss seisis Kalevi peatuses, kui ma arveldasin, seega avariid poleks mingil juhul olnud siin. Teine asi kui ma oleks MuPole vahele jäänud. Siis oleks mitte 7 EEK vaid 600 EEK rahakotist läinud. Seega mingigi väike respekt peaks ikka olema bussijuhil klientide vastu.
See väike respekt peaks olema elementaarne reisija vastu, siinkohal aga tuleb välja, et konkreetsel juhul on ikka tegemist tõsiselt teeninduskultuuri puudumisega.

Lisaks, mis puudutab vahetusraha, siis, kui ei suudeta isegi 25-kroonist tagasi anda, siis peaks küll kuskil midagi muutma seal süsteemis, mis reguleerib juhtide vahetusraha v.m.s, sest ma saaks aru, kui 500 kroonisega (okei võib-olla isegi 100 kroonine rahatäht) piletiostjale ei leita piisavalt tagasi anda raha.
On olnud juhuseid kus on see vahetusraha on mingi ajaga otsasaanud
ja järgi jäänud rahakotivahele ainult 25 ja suuremad kupüürid.
On hetki/päevasi/kuutsükleid kus muud raha ei toodagi kui ainult 25 ja sinna kogu peenike läheb .....

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
17.05.2010 17:27
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Dife Ära
Vanem liige

Postitusi: 463
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #23
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 17:27)keskjaam Kirjutas:  
(17.05.2010 10:43)Siim Kirjutas:  
(16.05.2010 19:44)Dife Kirjutas:  ...
...
On olnud juhuseid kus on see vahetusraha on mingi ajaga otsasaanud
ja järgi jäänud rahakotivahele ainult 25 ja suuremad kupüürid.
On hetki/päevasi/kuutsükleid kus muud raha ei toodagi kui ainult 25 ja sinna kogu peenike läheb .....


Just! Aga sellel päeval mul väiksemat kupüüri rahakotist ei olnud paista.

Conectode #1 vihkaja.
17.05.2010 18:25
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Bussijuht ei tohi reisijate peale haukuda. See on selge. Aga samas mis see bussijuhi asi on kui Sinul ei ole väiksemat raha? Sina pead seisma selle eest hea, et sul oleks olemas pilet või täpne raha selle lunastamiseks. Bussijuhi põhitöö on bussi juhtida mitte pileteid müüa. Eriti linnaliinidel.
17.05.2010 18:56
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Samahästi mis see minu asi on kui Bussijuhil pole vahetusraha. Eestis on käibel kuni 500kr'ni ning seda peab ka aksepteerima.
See kas bussijuhil on vahetusraha, peab hoolitsema firma - ja kui firma raha ei anna, siis ei tohi oma pahameelt reisijate peale välja elada.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
17.05.2010 19:09
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 19:09)Marten. Kirjutas:  Samahästi mis see minu asi on kui Bussijuhil pole vahetusraha. Eestis on käibel kuni 500kr'ni ning seda peab ka aksepteerima.
See kas bussijuhil on vahetusraha, peab hoolitsema firma - ja kui firma raha ei anna, siis ei tohi oma pahameelt reisijate peale välja elada.
Noormees vastas täpselt ning juhtis tähelepanu õigele probleemile, et see on siiski firma kohustus esiteks pakkuda juhtidele vahetusraha sobivas suuruses (kaudne ülevaade müüdavate piletite hulgast ju on siiski olemas, need numbrid pole siiski äärmusest-äärmusesse, kuigi kunagi never say never.
Bussijuht pole enam lihtlabane paranaka keeraja vaid klienditeenindaja, kes lisaks kvaliteetsele sõidustiilile müüb soovijatele pileteid, samamoodi ka infot liini kulgemise kohta, kui peaks küsimusi tekkima.

Kui linnaliinidel on raske pileteid müüa, siis peaks üldse äkki selle võimaluse ära kaotama, sest vaevalt tahaks piletit osta sooviv reisija negatiivse kogemuse osaliseks saada.
17.05.2010 19:25
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #27
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Ja vot, minu teada võetaksegi tänapäeval bussijuhte tööle ametinimetusega: bussijuht-klienditeenindaja , vähemalt GoBus Tartus on see küll nii Wink

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
17.05.2010 19:35
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Wahhetusrahaks ette nähtud 100 EEKi.TAKis wähemalt.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.05.2010 20:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #29
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Kuna ilmselgelt valgesärgimehed ei taipa asja olemusest mitte tuhkagi, siis püüan teha asja puust ja punaseks. Eesti Vabariigis on käibel selline õigusakt nagu Liikluseeskiri. Selle õigusakti §65 ütleb, et juhil on keelatud juhtimise ajal tegelda toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liikluskeskkonna tajumist. See tähendab seda, et seaduse raamides tohib pileteid müüa vaid peatuses seistes. Siin tuleb mängu graafik, mistõttu ei ole seda seaduse punkti võimalik täita. Sellega seab reisija ise ohtu nii enda kui ka kaasreisijad. Kui reisija nüüd juhile täpse raha annab, siis on oht väiksem kuna juht ei pea lisaks pileti otsimisele tegelema ka raha lugemisega. Muidugi keskmine reisija ei oska enda ninast kaugemale vaadata ja sellest saab veel kuidagi aru. Aga "bussihuvilistelt" ootaks nagu rohkem.
17.05.2010 20:04
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #30
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 20:04)Oxygen Kirjutas:  Kuna ilmselgelt valgesärgimehed ei taipa asja olemusest mitte tuhkagi, siis püüan teha asja puust ja punaseks. Eesti Vabariigis on käibel selline õigusakt nagu Liikluseeskiri. Selle õigusakti §65 ütleb, et juhil on keelatud juhtimise ajal tegelda toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liikluskeskkonna tajumist. See tähendab seda, et seaduse raamides tohib pileteid müüa vaid peatuses seistes. Siin tuleb mängu graafik, mistõttu ei ole seda seaduse punkti võimalik täita. Sellega seab reisija ise ohtu nii enda kui ka kaasreisijad. Kui reisija nüüd juhile täpse raha annab, siis on oht väiksem kuna juht ei pea lisaks pileti otsimisele tegelema ka raha lugemisega. Muidugi keskmine reisija ei oska enda ninast kaugemale vaadata ja sellest saab veel kuidagi aru. Aga "bussihuvilistelt" ootaks nagu rohkem.
Ma ei tea küll siit ühtegi valgesärgimeest, aga kes on rääkinud, et pileteid peaks müüma sõidu ajal?! Pileteid ostetakse ju peatuses seismise ajal. Siin jällegi mängib rolli juhi suvatsemine, et kas üldse tehakse uks esimesest osast lahti või pead sõltuvalt olukorrast trügima bussi keskelt juhi juurde ning selleks ajaks juba ollakse sõitmist alustataud.
Kui graafikud on liiga kiired siis tuleb teha ettekirjutus Transpordiametile. Seega kõik on lahendatav, ainuke küsimus on tahtmises.
(selle postituse viimane muutmine: 17.05.2010 20:12 Siim.)
17.05.2010 20:10
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Peallewgi juhikabiini seinal kiri kus palutakse wõimalikult täpset raha.Inimene wõiks siski arwestada tolega ,et tuleb bussiga sõita ja waruda selleks ka täse raha,Wäga paljud aga mängiwadki tollele,et wahetusraha pole ja saawadki prii sõidu.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.05.2010 20:18
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Kuidas teha graafik milles on arvestatud piletimüügi ajaga? Mina küll ei oska. Iga päev on iga ring erinev. Ühel päeval ostetakse ühel ringil kümneid pileteid, samas järgmisel päeval samal ringil ei osteta ühtegi. Buss jääb järgmisesse peatusesse hiljaks - juht saab pähe. Buss tuleb varem - juht saab pähe. Buss teeb peatuses aega parajaks - juht saab pähe, sest tädi Maalil on kiire. Ühesõnaga reisija enda huvides on juhile piletimüügiga võimalikult vähe närvidele käia. Ja minu teada on reegline inimsele see juba enne teada, et ta kavatseb bussiga reisida ja tal on selleks vaja pilet osta. Seega peaks olema võimalik ka see eelmüügist osta või kui tõesti on vaja juhilt osta, siis selleks täpne raha varuda. Selles suhtes on 100 kroonisega bussijuhilt piletit küsiv inimene samasugune nahaal kui bussijuht kes ta selle eest perse saadab.
17.05.2010 20:19
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marten. Ära
Vanem liige

Postitusi: 494
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Mis teil Tallinnas viga, Teil seal reisisaatjad - noid saaksite ju rakendada seal, kui mõistust oleks.

tartu.yhistransport.eu - Tartu ühistransport
17.05.2010 20:24
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #34
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 20:19)Oxygen Kirjutas:  Kuidas teha graafik milles on arvestatud piletimüügi ajaga? Mina küll ei oska. Iga päev on iga ring erinev. Ühel päeval ostetakse ühel ringil kümneid pileteid, samas järgmisel päeval samal ringil ei osteta ühtegi. Buss jääb järgmisesse peatusesse hiljaks - juht saab pähe. Buss tuleb varem - juht saab pähe. Buss teeb peatuses aega parajaks - juht saab pähe, sest tädi Maalil on kiire. Ühesõnaga reisija enda huvides on juhile piletimüügiga võimalikult vähe närvidele käia. Ja minu teada on reegline inimsele see juba enne teada, et ta kavatseb bussiga reisida ja tal on selleks vaja pilet osta. Seega peaks olema võimalik ka see eelmüügist osta või kui tõesti on vaja juhilt osta, siis selleks täpne raha varuda. Selles suhtes on 100 kroonisega bussijuhilt piletit küsiv inimene samasugune nahaal kui bussijuht kes ta selle eest perse saadab.
Graafiku muutmise all mõtlesin sõiduaja muutmist aeglasemaks, sest on mitmeid kordi siit foorumist välja loetud seda, et graafikud on liiga kiired.
Kui kõik on nii raske ja lootusetu siis pole ju vaja oma peakest vaevata bussiliiklusega Smile
Tõesti oleks soovitatav ju piltiraha varuda VÕIMALIKULT täpselt, siis tuleb ka see 100-kroonine viisakalt ära vahetada (vahetusraha olemasolul), aga, kui bussijuht saadaks kellegi sinna kohta, siis tuleks tal jätta ka hüvasti roolikeeramisega vähemalt konkreetses ettevõttes, sest, kui kellegile ei anta kodus ning see kibestumus valatakse tööl välja - no see suhtumine jäägu mõne teise riigi roolikeerajate jaoks, aga Eestis võiks ikkagi asi grammi võrra kõrgem ja parem olla.
17.05.2010 20:28
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taylor Ära
Vana Kala

Postitusi: 1,157
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #35
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 20:19)Oxygen Kirjutas:  Kuidas teha graafik milles on arvestatud piletimüügi ajaga? Mina küll ei oska. Iga päev on iga ring erinev. Ühel päeval ostetakse ühel ringil kümneid pileteid, samas järgmisel päeval samal ringil ei osteta ühtegi. Buss jääb järgmisesse peatusesse hiljaks - juht saab pähe. Buss tuleb varem - juht saab pähe. Buss teeb peatuses aega parajaks - juht saab pähe, sest tädi Maalil on kiire. Ühesõnaga reisija enda huvides on juhile piletimüügiga võimalikult vähe närvidele käia. Ja minu teada on reegline inimsele see juba enne teada, et ta kavatseb bussiga reisida ja tal on selleks vaja pilet osta. Seega peaks olema võimalik ka see eelmüügist osta või kui tõesti on vaja juhilt osta, siis selleks täpne raha varuda. Selles suhtes on 100 kroonisega bussijuhilt piletit küsiv inimene samasugune nahaal kui bussijuht kes ta selle eest perse saadab.
Sekundeerin juttu. Bussijuht võib ju raha loendamisega peatuses tegeleda, aga kui pärast jääb vahele, et on graafikust maas, ja kaotab preemia, siis keda süüdistada? Tädi Maalit või, kes ainult korraks läbi käis ja keda ta üldse ei tunne ja pole varem näinud.

Reisisaatjad aga võiksid tõepoolest piletimüügiga tegeleda. Oleks siis bussijuhtidel ka kergem, sest mis on tähtsam - kas mingisuguse tagatisraha loendamine või graafikust kinni pidamine?
17.05.2010 20:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Ega see suurt muudaks.Raha ja piletid saab see reisisaatja ikka juhi käest.Wahhetusraha ikka sama.Ja elu näidanud wähhemalt mulle ,et pileteid tullakse ikse juhi käest ostma.Ja algabki bussis jooksmine juhi ja reisisaatja wahhel.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
17.05.2010 20:46
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #37
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 20:46)PETSS Kirjutas:  Ega see suurt muudaks.Raha ja piletid saab see reisisaatja ikka juhi käest.Wahhetusraha ikka sama.Ja elu näidanud wähhemalt mulle ,et pileteid tullakse ikse juhi käest ostma.Ja algabki bussis jooksmine juhi ja reisisaatja wahhel.
http://foorum.ytra.eu/showthread.php?tid...6#pid14136 - reisisaatjate pileti müümisest.
17.05.2010 20:51
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Dife Ära
Vanem liige

Postitusi: 463
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #38
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
(17.05.2010 20:46)PETSS Kirjutas:  Ega see suurt muudaks.Raha ja piletid saab see reisisaatja ikka juhi käest.Wahhetusraha ikka sama.Ja elu näidanud wähhemalt mulle ,et pileteid tullakse ikse juhi käest ostma.Ja algabki bussis jooksmine juhi ja reisisaatja wahhel.

Aga on olnud ka juhuseid, kus pean jooksma bussijuhi ja reisisaatja vahet. Jällegi, oli mul 15 krooni taskus, tahtsin osta soodussõidutalongi (13 EEK) ja siin hakkas see värk pihta: bussijuht saatis mu reisisaatja juurde, kes omakorda sõimas mu näo täis, et ma talle 13 EEK ei pakkunud, no ja siis jooksin tagasi bussijuhi juurde, kes mulle ikka müüs talongi. Sellest tulebki moraal, et reisisaatja NÕUAB lausa täpset raha, kui näiteks bussijuht suudab lahti vahetaga.

Conectode #1 vihkaja.
18.05.2010 14:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ihanus53 Ära
-

Postitusi: 245
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #39
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Bussijuhid ei saa oodata, et alati on reisijal täpselt 13 krooni taskus. Väga tore, kui varutakse täpne raha, aga kui juhuslikult mõni persoon, kes kaks korda aastas bussiga sõidab näiteks auto rikkimineku tõttu, siis ei ole 25-kroonise pakkumine patt. Graafikust võib väheke seetõttu maha jääda, aga samuti võib ka muid ootamatusi linnaliikluses ette tulla, niiet graafikutes peaks teatav sõiduaja varu igal juhul olema.
18.05.2010 15:09
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: Milline peaks olema ideaalne teenindaja ühistanspordis?
Teoreetikud paistavad täpselt teadvat, milline peab bussijuht olema. Katsuge nüüd ka vastupidi mõelda: milline oleks ideaalne ühistranspordireisija?
18.05.2010 19:53
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog