Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 3Hääli - 3.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoBus Pärnu
Autor Sõnum
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: GoBus Pärnu
(17.12.2008 16:41)Innar Kirjutas:  Täna keskpäeva paiku sõitis Pärnus maastur külje pealt sisse linnabussile, inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.
Liiklusõnnetus toimus kell 11.50 Oja ja Niidu tänavate ristmikul, kus peateel liikunud linnabussile sõitis kõrvalteelt otsa 43aastase naise juhitud Toyota Land Cruiser, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.
Päästetöötajad ühendasid lahti auto aku juhtmed ja puhastasid tee liikluseks.

Buss päris korraliku laksu saanud : http://f.postimees.ee/f/2008/12/17/106684t41h9e05.jpg
http://www.parnupostimees.ee/?id=59637
(selle postituse viimane muutmine: 20.05.2009 23:34 Potsataja103.)
17.12.2008 16:50
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #22
RE: GoBus Pärnu
656AOI tundub ka vist ajalugu olema... Lisaks oli Pärnu bussipargi territooriumil näha kahte BBS seeria numbritega SOR C9.5.
19.12.2008 16:49
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mister X Ära
Mobilis in mobili

Postitusi: 445
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #23
RE: GoBus Pärnu
Endise Pärnu ATP vanade busside hulgast on üks huvitavamaid isendeid Volvo B10M-60 VanHool Alizée numbriga 502 APH, mis pärineb vist aastast 1986. Kuigi enamus tema kaasaegsetest on juba ammugi ajalugu, elab see buss endiselt aktiivset elu. Sõitis vahepeal küll lühemaid otsi (näiteks Pärnu-P.Jaagupi-Koonga), ent ennistati taas kaugliinidele: 10. detsembirl nähtud Tallinna bussijaamas marsuudil Pärnu-P.-Jaagupi-Tallinn ja 21. detsembril sõitmas Tartu poole marsuudil marsuudil Pärnu-Pikasilla-Tartu. Mingil perioodil sõitis erandlikult ka GOBUSi Tartu filiaalis Tartu-Jõgeva liinil. Väliselt paistab too VanHool üsna väsinud moega, vaevalt teda kauaks jätkub.
(selle postituse viimane muutmine: 23.12.2008 22:10 Mister X.)
23.12.2008 13:04
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #24
RE: GoBus Pärnu
Auwärteri mees sõitis alles ükspäev sellega ka Pärnu-Vändra-Viljandi-Tartu liini Smile
23.12.2008 13:17
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mustninja Ära
enemigo del mundo

Postitusi: 501
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: GoBus Pärnu
(23.12.2008 13:04)Mister X Kirjutas:  Mingil perioodil sõitis erandlikult Ka GOBUSi Tartu filiaalis Tartu-Jõgeva liinil. Väliselt paistab too VanHool üsna väsinud moega, vaevalt teda kauaks jätkub.
Too liin (numbriga 304 kui ma ei eksi) oligi Pärnakate teenindada. Seal käis sõitmas Pärnu-Vändra-Jõgeva buss, et mitte asjatult Jõgeval passida.
23.12.2008 19:36
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #26
RE: GoBus Pärnu
http://www.parnupostimees.ee/?id=62394 vot näed, loe ja imesta.
Eks peab ise ka kunagi järgi proovima Big Grin
27.12.2008 14:26
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mister X Ära
Mobilis in mobili

Postitusi: 445
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #27
RE: GoBus Pärnu
Viimasel ajal (näiteks 24. detsembril) on Pärnu-Tartu ekspressliinil sõitnud GOBUS Pärnu regiooni Scania K92 Vest Ambassador http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?...=0&pos=219

Ehkki buss on iseenesest suhteliselt uus (1994), ei sobi see pikkadele otsadele kõige paremini. Võrreldes teiste ettevõttete teeninduskultuuriga, mis puudutab eriti kaugliinide osa, jäävad minu hinnangul GOBUS Pärnu bussipargi masinad kehvemasse kvaliteediklassi - nagu ka TAISTO ja MK AUTOBUSS.
(selle postituse viimane muutmine: 27.12.2008 17:13 Mister X.)
27.12.2008 17:12
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Regardman Ära
Kes see friik on?

Postitusi: 1,389
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: GoBus Pärnu
(27.12.2008 14:26)Siim Kirjutas:  http://www.parnupostimees.ee/?id=62394 vot näed, loe ja imesta.
Eks peab ise ka kunagi järgi proovima Big Grin
Ei imesta ega näe, sest tean, et paremat söögikohta Pärnus polegi. Wink
(selle postituse viimane muutmine: 27.12.2008 20:45 Regardman.)
27.12.2008 20:44
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #29
RE: GoBus Pärnu
(27.12.2008 17:12)Mister X Kirjutas:  Viimasel ajal (näiteks 24. detsembril) on Pärnu-Tartu ekspressliinil sõitnud GOBUS Pärnu regiooni Scania K92 Vest Ambassador http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?...=0&pos=219

Ehkki buss on iseenesest suhteliselt uus (1994), ei sobi see pikkadele otsadele kõige paremini. Võrreldes teiste ettevõttete teeninduskultuuriga, mis puudutab eriti kaugliinide osa, jäävad minu hinnangul GOBUS Pärnu bussipargi masinad kehvemasse kvaliteediklassi - nagu ka TAISTO ja MK AUTOBUSS.
Ja selliseid busse on Pärnus kaks tükki ja nõustun Sinuga täielikult, et täiesti mõttetu ost vähemalt kaugliinidele...
27.12.2008 21:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #30
RE: GoBus Pärnu
(27.12.2008 17:12)Mister X Kirjutas:  Võrreldes teiste ettevõttete teeninduskultuuriga, mis puudutab eriti kaugliinide osa, jäävad minu hinnangul GOBUS Pärnu bussipargi masinad kehvemasse kvaliteediklassi - nagu ka TAISTO ja MK AUTOBUSS.
No ei tea midagi, Ekspress Auto L-le nad siiski vist vastu ei saa. Vähemalt 529MGH ei kannata neil mingit kriitikat - istmed katki, aknad udused pluss veel rullnokast bussijuht. Kohtla-Järvelt Tallinna sõita polnud sellega kõige meeldivam. Lisaks on mõlemad hispaania päritolu sõidukid (865MGO ning 866MGO minu jaoks liiga kitsad (põlveruumi pole neis nii palju, kui MK Autobussi bussides). Võib-olla on teised bussid paremad, kuid ma olen EALi bussidest vaid nendega sõita saanud...

Pärnu bussid tunduvad siiski paremad olema (vähemasti need, mis tulnud alates eelmisest aastast).
27.12.2008 21:35
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
RED Ära
Liige

Postitusi: 71
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #31
RE: GoBus Pärnu
Kui valida on võimalik, tuleb valida teine vedaja kui EAL. Lihtsalt sellist ettevõtet ei saa bussipileti ostmisega toetada.
Solkisin teemat kuid minule see Ekspress Auto Loomaaed (mida muud see L seal tähendab) ei meeldi, niisugused äritavad ja kombed on 90.te aastate jäänuk. Aga mis teha, Ida-Virumaa on omaette nähtus.
28.12.2008 01:26
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: GoBus Pärnu
(27.12.2008 21:08)Siim Kirjutas:  
(27.12.2008 17:12)Mister X Kirjutas:  Viimasel ajal (näiteks 24. detsembril) on Pärnu-Tartu ekspressliinil sõitnud GOBUS Pärnu regiooni Scania K92 Vest Ambassador http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?...=0&pos=219

Ehkki buss on iseenesest suhteliselt uus (1994), ei sobi see pikkadele otsadele kõige paremini. Võrreldes teiste ettevõttete teeninduskultuuriga, mis puudutab eriti kaugliinide osa, jäävad minu hinnangul GOBUS Pärnu bussipargi masinad kehvemasse kvaliteediklassi - nagu ka TAISTO ja MK AUTOBUSS.
Ja selliseid busse on Pärnus kaks tükki ja nõustun Sinuga täielikult, et täiesti mõttetu ost vähemalt kaugliinidele...
Aga miks? Istmevahed on nendes bussides suuremad kui enamikus muudes. Ja peldik (vähemalt teoreetiliselt) on ka olemas. Videot tänu autorikaitsele nagunii näidata ei tohi (avalik esitus ju), kohvi pakkumiseks on vaja toidukäitlemise luba, seega mina küll olulisi puudujääke ei näe.
28.12.2008 02:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: GoBus Pärnu
(28.12.2008 01:26)RED Kirjutas:  Kui valida on võimalik, tuleb valida teine vedaja kui EAL. Lihtsalt sellist ettevõtet ei saa bussipileti ostmisega toetada.
Solkisin teemat kuid minule see Ekspress Auto Loomaaed (mida muud see L seal tähendab) ei meeldi, niisugused äritavad ja kombed on 90.te aastate jäänuk. Aga mis teha, Ida-Virumaa on omaette nähtus.
Omal ajal oli 628-ndal liinil Põlva-Tartu hind 50.- ,Põlva-Jõhvi 150.- . 7 kaitseliitlast tahtsid Põlvast Tartusse. Laisk bussijuht teades, et niikuinii ei kontrollita müüs rõõmuga 2 Jõhvi ja 1 Tartu, kokku hind sama 350.-. Küsisin, et mis piletid need on nüüd, tuli vastus, et "eto tri na odnom bilete, posmotri 350 vmeste, guljai vasja" (see on kolm ühel piletil, vaata, 350 kokku, Mats, astu edasi).
Olles rahakassa tol reisil, sai ka raamatupidamisele mõeldud, mis raha meile tagasi maksis, sai poetatud meelega, et "Kuradi kommar raisk", reisijad pahvatasid naerma, juht seepeale ummisjalu järgi, et "Što ne nravitsa, ae", küsisin, et misasja sa ajad, juht venekeelset sõimu ja kõne veel Orule pileteite anulleerimise kohalt, roppusi kõnes ei hakka tsiteerima nii Orule kui minule. Samamoodi oli arvamus siis kaitseliitlaste kohta, täpsemad kommentaarid igaks juhuks jätan kõrvale, kes teab see teab. Igatahes Tartus leiti, et teeninduskultuur(itus) lubab reisijad teele saata: „Hjaadaiga, nahui bljad“

Pole viimasel ajal EALiga sõitnud, aga teenindus ma arvan samane nagu tookord... Tuleks neilegi, vähemalt teenindust õpetada.
28.12.2008 02:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #34
RE: GoBus Pärnu
(28.12.2008 02:01)Potsataja103 Kirjutas:  
(27.12.2008 21:08)Siim Kirjutas:  
(27.12.2008 17:12)Mister X Kirjutas:  Viimasel ajal (näiteks 24. detsembril) on Pärnu-Tartu ekspressliinil sõitnud GOBUS Pärnu regiooni Scania K92 Vest Ambassador http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?...=0&pos=219

Ehkki buss on iseenesest suhteliselt uus (1994), ei sobi see pikkadele otsadele kõige paremini. Võrreldes teiste ettevõttete teeninduskultuuriga, mis puudutab eriti kaugliinide osa, jäävad minu hinnangul GOBUS Pärnu bussipargi masinad kehvemasse kvaliteediklassi - nagu ka TAISTO ja MK AUTOBUSS.
Ja selliseid busse on Pärnus kaks tükki ja nõustun Sinuga täielikult, et täiesti mõttetu ost vähemalt kaugliinidele...
Aga miks? Istmevahed on nendes bussides suuremad kui enamikus muudes. Ja peldik (vähemalt teoreetiliselt) on ka olemas. Videot tänu autorikaitsele nagunii näidata ei tohi (avalik esitus ju), kohvi pakkumiseks on vaja toidukäitlemise luba, seega mina küll olulisi puudujääke ei näe.
Ma pole ise sees istunud ja ei oska istmete mugavuse kohta öelda , aga see on ka tähtis asi kaugliinidel, sest vaevalt iga bussifirma tahab EAL'i taset pakkuda.
Istmevahest ainult ei piisa, tähtis, et ka istmed oleks reguleeritavad, käetugedega j.n.e Wink
28.12.2008 10:08
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Georg Ära
Vale inimene

Postitusi: 1,167
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #35
RE: GoBus Pärnu
Need Vestid sõitsid ju Norras kaugliine (817BAP peal olid Nor-Way Bussekspressi kirjad peal). Istmed on isegi paljudel skandinaavia päritolu bussidel reguleeritavad, ma ei usu, et nendel käetugedega reguleeritavad istmed puuduks.
Tegelikult sobivad need Vestid Eesti tingimustes kaugliinidele päris hästi, pole ju mõtet sõidutada inimesi kaugliinidel uhke ja kõrge turistbussiga, kui suurt osa sellest luksusest kasutada ei saa. Eriti veel kui arvestada, et vahemaad on väikesed ning peatuseid on kaugliinidel üsna palju.
28.12.2008 10:52
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: GoBus Pärnu
(28.12.2008 10:52)Georg Kirjutas:  Need Vestid sõitsid ju Norras kaugliine (817BAP peal olid Nor-Way Bussekspressi kirjad peal). Istmed on isegi paljudel skandinaavia päritolu bussidel reguleeritavad, ma ei usu, et nendel käetugedega reguleeritavad istmed puuduks.
Tegelikult sobivad need Vestid Eesti tingimustes kaugliinidele päris hästi, pole ju mõtet sõidutada inimesi kaugliinidel uhke ja kõrge turistbussiga, kui suurt osa sellest luksusest kasutada ei saa. Eriti veel kui arvestada, et vahemaad on väikesed ning peatuseid on kaugliinidel üsna palju.
Ainsad luksused mida kasutada ei saa on monitorid ja kohvikeetmisaparaat, see vastu pagasiruumid avarus on väga suur eelis. Siis tuleks selekteerida, et külapeatustega kaugliine sõidaksid need madalad Vestid, kuid kiiretele ja kaugetele liinidel tuleks just kõrged panna.

Aga liinidele paigutamine on juba logistiku töö, loodetavasti nad teevad õieti Big Grin
28.12.2008 10:57
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #37
RE: GoBus Pärnu
Mida rohkem on igasugused X peatusi, seda rohkem peab buss tavaari mahutama. Ma loodan, et ma ei pea lahti seletama miks see nii on.
28.12.2008 11:15
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hannes Ära
Värske kala

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: GoBus Pärnu
Kui juba istmevahede peale jutt läks siis ei saa mainimata jätta: Mitmeid kordi on mul õnnestunud sõita GoBus Saaremaa Scania Irizar'i(de)ga, milles istmevahed tõtt-öelda ei ole paraku eriti suured. Samas, laiast istmevahest ei ole minu jaoks mingit tolku, kui istmel ei saa end pika reisi ajal korralikult välja puhata, ei ole oma pead võimalik kuskile korralikult toetada, sõidu lõpuks on kael kange pea kuklas olemisest. Neil Irizar'idel on istmetel vähemalt korralik peatugi olemas, mis teebki need bussid minu jaoks äärmiselt mugavaks ning kompenseerib suht kitsa istmevahe minu jaoks peaaegu täielikult.
Vabandan OT pärast.

Kuula SIIT!

Powered by Debian GNU/Linux
28.12.2008 11:18
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #39
RE: GoBus Pärnu
(28.12.2008 11:18)catalysis Kirjutas:  ... ei ole oma pead võimalik kuskile korralikult toetada ... Neil Irizar'idel on istmetel vähemalt korralik peatugi olemas, mis teebki need bussid minu jaoks äärmiselt mugavaks ning kompenseerib suht kitsa istmevahe minu jaoks peaaegu täielikult.
Vabandan OT pärast.
Pea peaks, aga kui ma (oma kaalukate gabariitide juures) ikka istme vahele ei mahu, siis ajab hinge täis küll.
28.12.2008 12:22
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: GoBus Pärnu
(28.12.2008 10:57)Siim Kirjutas:  ... seevastu pagasiruumid avarus on väga suur eelis ...
Vest Ambassador on just üks suurema pagasnikuga busse, kuna uks ja peldik asuvad taga. http://photofile.ru/photo/parnubussipark...221081.jpg
Kõrgus on muidugi mõnel teisel suurem.
Lisaks mõned salongi pildid (817BAP):
http://photofile.ru/photo/parnubussipark...509744.jpg
http://photofile.ru/photo/parnubussipark...509747.jpg
http://photofile.ru/photo/parnubussipark...509752.jpg
http://photofile.ru/photo/parnubussipark...509756.jpg
29.12.2008 01:58
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog