Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2Hääli - 1.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tallinna piletimüügi süsteemist
Autor Sõnum
Volli Ära
Friik

Postitusi: 816
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #1
Tallinna piletimüügi süsteemist
Hea et sellest Viru peatuses piletimüügist juttu tegid, sest see on jälle selline kiiksuga küsimus, mida igaüks tahab tõlgendada nii kuis tahab Smile
Minu teada on selle piletimüügiga seal nii, et bussijuht ei pea seal seda tegema, aga võib....ja enamik seda teevad ka, kui aega on! Ja reisijad on sellega harjunud ning kui siis üks juht äkki pileteid ei müü, siis kaebavadki...
Saan aru juhist, kes saabub peatusesse, võtab rahva peale ja kimab kohe sealt minema, sest roheline süttis ja aeg on käes. Sellisel juhul muidugi piletit müüma ei pea ja vaevalt mõni reisija ka kaebab.
Aga pehmelt öeldes kentsakas on situatsioon, kus buss saabub terminali minut-kaks enne õiget väljumist ja siis juht piletimüügist keeldub, et siis järgmises peatuses seda kõigile soovijatele tagantjärele teha (kui see piletisoovija ikka viitsib veel teist korda juhikabiini juurde trügida) samas takistades oma pikema seismisega peatuses ka teisi seda peatust läbivaid busse ning jäädes maha omaenda graafikust.....
03.08.2009 12:36
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #2
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Tuleks hoopis küsida, miks Viru terminalis ei ole suudetud korralikku piletimüüki korraldada. Talvine eksperiment tõestas, et piletiautomaadid terminalis on absoluutselt kasutud. R-Kioskist tahtsin täna hommikul osta 24 tunni piletit - piinlikult vabandades ütles müüja, et neid ei ole, homme tuleb. !??Huh Kioskis puudub igasugune piletiinfo, mõni pilet on näidiseks topitud letil lotopiletite vahele. Milline pilet lubab ümber istuda, millisega võib ekspressis lisapiletita sõita - ole lahke ja mõtle ise välja.

Ja üks kiiksuga küsimus ka: kas 24 tunni piletiga võib ekspressis lisapiletita sõita? 2 tunni piletiga muide võib.
(selle postituse viimane muutmine: 03.08.2009 17:11 6631.)
03.08.2009 17:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #3
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Tallinna piletisüsteem on tõesti konkurentsitult üks keerulisemaid millest kuulnud või mida näinud. Niivõrd palju erineva mõju ja isegi erineva suurusega pileteid, et isegi kohalikel läheb silme ees kirjuks. Mis siis veel võõrastest rääkida.
03.08.2009 18:44
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #4
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 18:44)Oxygen Kirjutas:  Tallinna piletisüsteem on tõesti konkurentsitult üks keerulisemaid millest kuulnud või mida näinud. Niivõrd palju erineva mõju ja isegi erineva suurusega pileteid, et isegi kohalikel läheb silme ees kirjuks. Mis siis veel võõrastest rääkida.

Mis mõttega osta tunnipilet kui see elektrooniline märgistaja taob selle trolli numbri ka sinna peale?
03.08.2009 18:56
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #5
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Ma ei mõista miks Sind see masina number häirib? Loeb kuupäev ja kellaaeg. Alates sellest momendist mis sinna peale sai löödud vastavalt siis tund, 2 tundi jne. Numbritest veel nii palju, et mul vedeleb kuskil selline pilet millele trükkis piletiaparaat sellise numbri mida mina ei tea küll ühelgi Tallinna ühissõidukil olema.
03.08.2009 19:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #6
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.

[Pilt: signa5.png]
03.08.2009 19:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #7
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:02)Kaspar Kirjutas:  Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.


Vot seda ma tahtsingi teada.

Ox: Mind see masina number ei häiri absoluutselt Wink
03.08.2009 19:05
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #8
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:05)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:02)Kaspar Kirjutas:  Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.


Vot seda ma tahtsingi teada.

Ox: Mind see masina number ei häiri absoluutselt Wink

Kuidas see tunnipilet välja näeb ? Sõidad tund aega ühes ja samas bussis ? Tallinnas minu teada pole nii pikka liini ju Big Grin
03.08.2009 19:17
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #9
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:17)Neons Kirjutas:  
(03.08.2009 19:05)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:02)Kaspar Kirjutas:  Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.


Vot seda ma tahtsingi teada.

Ox: Mind see masina number ei häiri absoluutselt Wink

Kuidas see tunnipilet välja näeb ? Sõidad tund aega ühes ja samas bussis ? Tallinnas minu teada pole nii pikka liini ju Big Grin

http://www.pealinn.ee/failid/news/news_4215.jpg See on tunni pilet.Selle märgistad elektroonilises märgistajas ära ning alates märgistus ajast tund aega kehtibki.

Pildi allikas: Pealinn.
03.08.2009 19:18
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #10
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:18)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:17)Neons Kirjutas:  
(03.08.2009 19:05)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:02)Kaspar Kirjutas:  Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.


Vot seda ma tahtsingi teada.

Ox: Mind see masina number ei häiri absoluutselt Wink

Kuidas see tunnipilet välja näeb ? Sõidad tund aega ühes ja samas bussis ? Tallinnas minu teada pole nii pikka liini ju Big Grin

http://www.pealinn.ee/failid/news/news_4215.jpg See on näiteks tunni pilet.Selle märgistad elektroonilises märgistajas ära ning alates märgistus ajast tund aega kehtibki.

No ma saan aru, aga, kas tallinnas on olemas tunni aja pikkune bussiliin ? Sest nagu ma aru sain se aind ühekordseks kasutamiseks ühes busssis Big Grin
03.08.2009 19:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Trollino
Unregistered

 
Postitus: #11
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:22)Neons Kirjutas:  
(03.08.2009 19:18)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:17)Neons Kirjutas:  
(03.08.2009 19:05)Liisu Kirjutas:  
(03.08.2009 19:02)Kaspar Kirjutas:  Talongile lüüakse ühissõiduki number ja kuupäev/kellaaeg selleks, et oleks kindel, et sa sama talongiga ei sõida mõne teise ühissõidukiga või kunagi hiljem; tunnipiletil läheb aga tarvis ainult kuupäeva ja kellaaega - aga et vähendada segadust ja kulusid, kasutatakse mõlema piletitüübi jaoks üht kompostrit, nii et tahes-tahtmata tuleb tunnipiletile ka ühissõiduki number, aga sellest ei tehta välja lihtsalt.


Vot seda ma tahtsingi teada.

Ox: Mind see masina number ei häiri absoluutselt Wink

Kuidas see tunnipilet välja näeb ? Sõidad tund aega ühes ja samas bussis ? Tallinnas minu teada pole nii pikka liini ju Big Grin

http://www.pealinn.ee/failid/news/news_4215.jpg See on näiteks tunni pilet.Selle märgistad elektroonilises märgistajas ära ning alates märgistus ajast tund aega kehtibki.

No ma saan aru, aga, kas tallinnas on olemas tunni aja pikkune bussiliin ? Sest nagu ma aru sain se aind ühekordseks kasutamiseks ühes busssis Big Grin

Peaks küll olema tunniaja pikkust liini olemas.Selle piletiga võid tund aega ükskõik mis bussis, trammis või trollis sõita.
03.08.2009 19:23
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #12
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 19:22)Neons Kirjutas:  No ma saan aru, aga, kas tallinnas on olemas tunni aja pikkune bussiliin ? Sest nagu ma aru sain se aind ühekordseks kasutamiseks ühes busssis Big Grin
Ei ole kasutamiseks ühes bussis -
talong on pilet, millega saab sõita ühes ühissõidukis ühe sõidu;
tunnipilet on pilet, millega saab tunni aja jooksul sõita Tallinna Ühtse Piletisüsteemi ühissõidukites.
Piletiliikidest lähemalt aadressil http://www.yhistransport.eu/index.php/et/piletiliigid.

Ja kisub juba väga OT, aga nt. 13 bussiliin sõidab õhtusel tipptunnil 62 minutit ühte otsa.

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 03.08.2009 19:29 Kaspar.)
03.08.2009 19:24
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
mustninja Ära
enemigo del mundo

Postitusi: 501
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #13
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 17:10)6631 Kirjutas:  Ja üks kiiksuga küsimus ka: kas 24 tunni piletiga võib ekspressis lisapiletita sõita?
Seni sõitnud ühetunnisega ja igaks juhuks lisapileti ka teinud. Aga kusjuures täpselt selle küsimuse esitasin kord pilet.ee lehelt leitud infotelefonile. See sell ei osanud seal vastata ei ühe- ega 24-tunnise kohta.
(selle postituse viimane muutmine: 03.08.2009 20:03 mustninja.)
03.08.2009 20:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #14
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Terminali piletimüügist veel rääkides siis need 2 vägevat aparaati seal klaasputkas võiks olla nii osavad et võiks ka raha tagasi maksta aga ei peab olema täpne raha ja kaardiga neis ju maksta ka ei saa kuigi olen näinud et välismaalased üritavad sinna kuhu id kaart käib toppida pangakaarti Ja pidevalt on ka sihuke jama et kui lükkad id-kaardi automaadi siis kas ta sülitab selle välja või annab veateate.
03.08.2009 21:54
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #15
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.08.2009 21:54)raulito Kirjutas:  Terminali piletimüügist veel rääkides siis need 2 vägevat aparaati seal klaasputkas võiks olla nii osavad et võiks ka raha tagasi maksta aga ei peab olema täpne raha ja kaardiga neis ju maksta ka ei saa kuigi olen näinud et välismaalased üritavad sinna kuhu id kaart käib toppida pangakaarti Ja pidevalt on ka sihuke jama et kui lükkad id-kaardi automaadi siis kas ta sülitab selle välja või annab veateate.
Mulle tundub, et see pole üldse tähtis, et kas need automaadid töötavad või mitte. Tähtis on, et terminalides on automaadid ja linnukese saab jälle kirja.

[Pilt: signa5.png]
(selle postituse viimane muutmine: 03.08.2009 22:15 Kaspar.)
03.08.2009 22:15
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #16
RE: Tallinna piletimüügi süsteemist
Alates esmaspäevast ei pea Tallinna õpilased enam soodustusega ID-piletiga sõitmiseks õpilaspiletit esitama.

[Pilt: signa5.png]
04.10.2009 12:01
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #17
RE: Tallinna piletimüügi süsteemist
Ega seda süsteemi ei saanud ju kuidagi kuu aega varem käima tõmmata. Mõni siin oli seetõttu sunnitud kallima piletiga sõitma ja mõnele võitluskaaslasele jagati ka trahvid juba välja.
04.10.2009 13:39
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
EvertR Ära
Noorliige

Postitusi: 32
Liitunud: Sep.2009
Postitus: #18
RE: Tallinna piletimüügi süsteemist
(04.10.2009 12:01)Kaspar Kirjutas:  Alates esmaspäevast ei pea Tallinna õpilased enam soodustusega ID-piletiga sõitmiseks õpilaspiletit esitama.

Väga hea, ükskord oli sama asi, R-Kioskist tahtsin osta kuupileti, küsiti õpilaspiletit, ütlesin et mul jäi koju ning müüja keeldus mulle piletit müüma. Kas tõesti pole näha, et ma olen õpilane?
04.10.2009 15:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kaspar Ära
Ideegeneraator

Postitusi: 621
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #19
RE: Tallinna piletimüügi süsteemist
No kuigi Eestis on põhikooliharidus kohustuslik, siiski leidub neid, kes sellest kõrvale hoiavad ning kellel ei ole õpilaspiletit üheski koolis. Samuti ei tohiks saada õpilassõidukaarti osta need alaealised, keda vanemad on otsustanud kodus koolitada.

[Pilt: signa5.png]
04.10.2009 17:28
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Siim Ära
Kala hakkab mädanema peast!

Postitusi: 1,044
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #20
RE: Tallinna piletimüügi süsteemist
01.12.2009 15:15
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog