Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 5Hääli - 3.6 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Autor Sõnum
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #301
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Aga pileteid müüakse ikka veel 18%-lise käibemaksuga. Huvitav, kas tõesti niikaua, kuni trükitud varud lõpevad?

Muide, eile sõitsin Põlvasse ja tagasi. Ekspress-Auto L juhi aparaat trükib pileteid 18%-ga, Bussireiside kassad Tallinna ja Tartu bussijaamas aga 20%-ga. Sõidu brutohind muidugi muutunud ei ole.

Ja üks tark küsimus ka omaltpoolt: kas tohin ekspressis 6-kroonise lisapileti asemel komposteerida 10-kroonise Harjumaa soodustalongi (kehtiv 1.-2. tsoonis, s.t. Talinnas ja Viimsi vallas)?
04.07.2009 10:22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #302
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Teoorias võiks aga praktikas tõstab MUPO tõenäoliselt.su maha. See tähendaks ju sama et kui mul on 30 päeva 1 ja 2 tsooni pilet mis maksab 300 krooni mis on samas hinnas 30 päeva ekspreskaardiga et ma võiks ka ekspressis sõita aga ma kardan et ei või.Viimsi teema edasiarendusena küsiks seda mis organisatsioon pileteid Viimsi vallas kontrollib. MUPO-l seal vist ju tegutsemisluba pole ja pole kunagi piletikontrolli näinud ka. Samu lugu teiste Tallinna piiridest väljasõitvate linnaliinibussidega.
04.07.2009 10:34
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ihanus53 Ära
-

Postitusi: 245
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #303
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
"Samuti lähtutakse 18-protsendilisest maksumäärast siis, kui raha kauba või teenuse eest on makstud enne 1. juulit." - seega 18% talongidega võib veel tükk aega sõita.

Enamuses bussidel juba piletid 20% maksemääraga, 1. juulil näiteks Mulgi Reisid juba oli.
04.07.2009 12:45
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #304
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
(04.07.2009 10:34)raulito Kirjutas:  /---/mis organisatsioon pileteid Viimsi vallas kontrollib./---/
Vald koostöös maavalitsusega on ametnikud sinna palganud. Minu teada erafirmat seal ei tegutse.
(selle postituse viimane muutmine: 04.07.2009 13:15 k2ssar.)
04.07.2009 13:15
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #305
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Ma 38 liinile haruharwa juhtunud aga tundub ,et mingi kontroll seal ikse toimub.Muidu ei osta kodanik üks peatus enne linnajõudmist Harjumaapiletit.Wõi on siis asi aususes.Wõrreldes tawapärase 26 liini sõitjatega on ikka 38 liini sõitjad aususe musternäidised.Eeltoodu waid minu arwamus asjast.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
04.07.2009 21:37
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #306
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
(04.07.2009 21:37)PETSS Kirjutas:  Ma 38 liinile haruharwa juhtunud aga tundub ,et mingi kontroll seal ikse toimub.Muidu ei osta kodanik üks peatus enne linnajõudmist Harjumaapiletit.Wõi on siis asi aususes.Wõrreldes tawapärase 26 liini sõitjatega on ikka 38 liini sõitjad aususe musternäidised.Eeltoodu waid minu arwamus asjast.

38 liini kohta ei tea aga 1A peal pole mina 7 kuu jooksul valla territooriumil piletite kontrollimist näinud. Aga seda võib öelda küll et pileteid Merivälja peatuses ikka ostetakse. Ise oman mõlema tsooni 30 päeva kaarti. Kuid olen bussis kuulnud et nooremat generatsiooni kuulnud bussis rääkimas et valla liinid nagu sotsiaalliinid keegi piletit ei kontrolli...
04.07.2009 22:05
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kukkurkurat Ära
tegelinski

Postitusi: 581
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #307
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Aga Tallinnas ei unustanud MuPo ka pidupäeval oma kohustusi. Iru ja Muuga tee vahel võeti 34A liini busse rajalt maha kui nood ümbersõidul olid.
04.07.2009 23:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #308
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Kas neil tüüpidel seal MUPOst ettekujutus ka bussigraafikutest?Wõi peavad busse kinni tuimalt?

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
05.07.2009 00:02
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Max Ära
Friik

Postitusi: 901
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #309
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Näinud juba ammu, aga sel aastal trammis üks lugu.
MUPO olid juba trammis ja hakkasid pileti kontrollima.
Siis trammijuht (vana neiu) hakkas karjuma neile peale, et tal ei ole aega oodata rohkem.
(selle postituse viimane muutmine: 05.07.2009 00:07 Max.)
05.07.2009 00:06
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #310
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Mul juhus talwel kui MuPo ka kinni pidas.Olin siis 48 liinil.Kontrollimine koos klemmide wäljasaamisega wõttis aega umbes 10 minutit.Ma olin niigi graafikust maas.Aga imede ime,minu palwe peale kirjutas MuPo ametnikuhärra sõidulehele kenasti ,et piletite kontroll wõttis aega 10 minutit.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
05.07.2009 00:19
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6631 Ära
bussiinfo

Postitusi: 835
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #311
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
(04.07.2009 12:45)Ihanus53 Kirjutas:  "Samuti lähtutakse 18-protsendilisest maksumäärast siis, kui raha kauba või teenuse eest on makstud enne 1. juulit." - seega 18% talongidega võib veel tükk aega sõita.
Küsimus on, et kui kaua neid müüa võib.
05.07.2009 00:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #312
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
(04.07.2009 22:05)raulito Kirjutas:  
(04.07.2009 21:37)PETSS Kirjutas:  Ma 38 liinile haruharwa juhtunud aga tundub ,et mingi kontroll seal ikse toimub.Muidu ei osta kodanik üks peatus enne linnajõudmist Harjumaapiletit.Wõi on siis asi aususes.Wõrreldes tawapärase 26 liini sõitjatega on ikka 38 liini sõitjad aususe musternäidised.Eeltoodu waid minu arwamus asjast.

38 liini kohta ei tea aga 1A peal pole mina 7 kuu jooksul valla territooriumil piletite kontrollimist näinud. Aga seda võib öelda küll et pileteid Merivälja peatuses ikka ostetakse. Ise oman mõlema tsooni 30 päeva kaarti. Kuid olen bussis kuulnud et nooremat generatsiooni kuulnud bussis rääkimas et valla liinid nagu sotsiaalliinid keegi piletit ei kontrolli...

04.07.2009 kell 19:05 oli MUPO buss Viimsi säästuka juures väljas, see peaks olema Viimsi vald...
06.07.2009 09:32
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #313
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Miks ei pea Tallinna linna ühissõidukijuhid turvavööd kandma? Kas üldse trollides ja bussides ja trammides on sellised asjad olemas??
14.07.2009 17:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #314
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Peavad küll. Vanematel sõidukitel neid ei ole, aga uuematel on.

Kuigi. On olemas selline idiootlik asi nagu LE §69 lõige 4 mis ütleb, et Turvavöö ei pea olema kinnitatud asulasõidul taksojuhil ja takso tagaistmel sõitjal ning ka sõiduõpetajal õppesõidu ajal. Ehk suudab keegi mulle adekvaatselt selgitada miks ei pea eelmainit isikud turvavööd kinnitama? Võibolla sellest punktist tingituna tunnevad ka suurte ühissõidukite juhid, et asula siseselt ei ole nad sunnitud turvavööd kandma. LE§ 69 lõige 3 ei saa neile küll kuidagi ulatuda.
(selle postituse viimane muutmine: 14.07.2009 17:14 Oxygen.)
14.07.2009 17:10
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #315
Information Adekvaatne vastus:
(14.07.2009 17:10)Oxygen Kirjutas:  Peavad küll. Vanematel sõidukitel neid ei ole, aga uuematel on.

Kuigi. On olemas selline idiootlik asi nagu LE §69 lõige 4 mis ütleb, et Turvavöö ei pea olema kinnitatud asulasõidul taksojuhil ja takso tagaistmel sõitjal ning ka sõiduõpetajal õppesõidu ajal. Ehk suudab keegi mulle adekvaatselt selgitada miks ei pea eelmainit isikud turvavööd kinnitama? Võibolla sellest punktist tingituna tunnevad ka suurte ühissõidukite juhid, et asula siseselt ei ole nad sunnitud turvavööd kandma. LE§ 69 lõige 3 ei saa neile küll kuidagi ulatuda.

Sõiduõpetajad ning bussijuhid viimasel momendil võivad roolist ära hüppata (pole vaja itsitada, 10 aastat tagasi Taisto bussil oli kokkupõrge veokiga, juht jäi ellu just tänu sellele). Takso tagaistmel sõitjad käivad sisse- välja koguaeg, ning kujuta ette et oled taksojuht, ja ma panen sulle tagant noa kõri ette... kas see idiootlik turvavöö aitab sind? muide takso puhul see turvavöö värk kehtib ainult linna/asula piires.
14.07.2009 17:58
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
raulito Ära
Friik

Postitusi: 1,560
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #316
RE: Adekvaatne vastus:
(14.07.2009 17:58)coldrexX Kirjutas:  
(14.07.2009 17:10)Oxygen Kirjutas:  Peavad küll. Vanematel sõidukitel neid ei ole, aga uuematel on.

Kuigi. On olemas selline idiootlik asi nagu LE §69 lõige 4 mis ütleb, et Turvavöö ei pea olema kinnitatud asulasõidul taksojuhil ja takso tagaistmel sõitjal ning ka sõiduõpetajal õppesõidu ajal. Ehk suudab keegi mulle adekvaatselt selgitada miks ei pea eelmainit isikud turvavööd kinnitama? Võibolla sellest punktist tingituna tunnevad ka suurte ühissõidukite juhid, et asula siseselt ei ole nad sunnitud turvavööd kandma. LE§ 69 lõige 3 ei saa neile küll kuidagi ulatuda.

Sõiduõpetajad ning bussijuhid viimasel momendil võivad roolist ära hüppata (pole vaja itsitada, 10 aastat tagasi Taisto bussil oli kokkupõrge veokiga, juht jäi ellu just tänu sellele). Takso tagaistmel sõitjad käivad sisse- välja koguaeg, ning kujuta ette et oled taksojuht, ja ma panen sulle tagant noa kõri ette... kas see idiootlik turvavöö aitab sind? muide takso puhul see turvavöö värk kehtib ainult linna/asula piires.

Sõiduõpetaja sõidab turvavööta ikka siis kui ta õpilase kõrval istub ja taksojuhtidel on ka see teema et vahel vaja kliendi pagasit autosse aidata ja turvavööta saab kiiremini.
14.07.2009 19:53
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #317
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
LKW peal sai küll kõikse aeg turwavööga sõidetud.Bussirooli istudes läheb ka wahetewahhel pärem käsi aytomaatselt üle wassaku õla.Siis tuleb meelde ,et tarbetu liigutus.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
14.07.2009 20:11
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
XTA Ära
1029

Postitusi: 285
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #318
RE: Adekvaatne vastus:
(14.07.2009 19:53)raulito Kirjutas:  Sõiduõpetaja sõidab turvavööta ikka siis kui ta õpilase kõrval istub [...]
...ja seda sellepärast, et kiirelt juhtimine üle võtta, kui õpilane rooliga mõne eriti rumala või ohtliku liigutuse teeb.
14.07.2009 21:57
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #319
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
Juhikabiinist minema jooksmine päästis arvatavasti ka tramm 118 juhi elu. Aga see ei ole ikkagi eriline vabandus mu meelest. Aga see nagu siiski rohkem erand. Kaugbussil on juhikohalt katapulteerumine lihtsam, sest juhikabiini ju sisuliselt ei ole. Aga linnabussil käib küll enne pauk ära kui kabiini ukse lahti saab. Mina isiklikult viskaks küll rihma peale. Väikese asjaga kokku põrgates kaitseb rihm ikka mõne muhu eest ja kui ikka täislastis poolhaage näkku lendab, siis ei aita see kabiinist lahkumine ka. XTA poolt antud sõiduõpetaja juttu ma täitsa usun, sest tänapäeval tahavad ka igasugused lube saada.
14.07.2009 22:02
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #320
RE: Tahaks kõike teada ehk küsija suu peale ei lööda
(14.07.2009 22:02)Oxygen Kirjutas:  Juhikabiinist minema jooksmine päästis arvatavasti ka tramm 118 juhi elu. Aga see ei ole ikkagi eriline vabandus mu meelest. Aga see nagu siiski rohkem erand. Kaugbussil on juhikohalt katapulteerumine lihtsam, sest juhikabiini ju sisuliselt ei ole. Aga linnabussil käib küll enne pauk ära kui kabiini ukse lahti saab. Mina isiklikult viskaks küll rihma peale. Väikese asjaga kokku põrgates kaitseb rihm ikka mõne muhu eest ja kui ikka täislastis poolhaage näkku lendab, siis ei aita see kabiinist lahkumine ka. XTA poolt antud sõiduõpetaja juttu ma täitsa usun, sest tänapäeval tahavad ka igasugused lube saada.
Are Nurme vahel sai ..........aastadi tagasi pihta üks Taisto mees Angel Jäi roolitahakinni nii et lõigati......

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
14.07.2009 22:10
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog