Tere külaline! Logi sisse or Registreeru

Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 3Hääli - 3.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Autor Sõnum
k2ssar Ära
Vabaduse Valvur

Postitusi: 358
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #21
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 22:04)Max Kirjutas:  Aga mis teha, kui jalgrattas läks katki? Ma pean linnast jala minema?
Lükkad käekõrval või proovid bussijuhile selgeks teha, et tegemist pole xyz rikke tõttu enam jalgrattaga vaid hoopis katkise käruga.
02.07.2009 23:44
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #22
RE: Üldine TAK arutelu, osa 2
(02.07.2009 23:44)k2ssar Kirjutas:  
(02.07.2009 22:04)Max Kirjutas:  Aga mis teha, kui jalgrattas läks katki? Ma pean linnast jala minema?
Lükkad käekõrval või proovid bussijuhile selgeks teha, et tegemist pole xyz rikke tõttu enam jalgrattaga vaid hoopis katkise käruga.
Küsid bussijuhilt et "Mis tunne teil oleks kui teil kodust mitmekümne kilomeetri kaugusel ratas katki läheks ja teised teid ei aitaks" , mina küll sellise jutu peale aitaks Big Grin tegelt, mul on olnd sõidukaardiga nii Big Grin piletikontroll lasi mu peale teise firma kaardiga kuna kole ilm oli, pärast rääkisid bussijuhiga et ega ise küll seal sellise ilmaga passida ei tahaks.
03.07.2009 00:50
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Oxygen Ära
Kibestunud jobu

Postitusi: 3,370
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #23
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Endiselt. Tallinna linna piires peaks iga noor ja elujõuline inimene olema võimeline jala kõndima. Ei saa ju ometi nii hädine olla.
Mis puudutab igasuguseid katkiseid kumme, siis mina kui aktiivne pikamaasõitja kannan alati kaasas ühte (pikema reisi puhul kahte) tervet lohvi, et vajadusel tee peal välja vahetada. Lisaks loomulikult elementaarsed tööriistad. Ega keegi muidugi ei usu seda, aga noh mis parata. Mul selline ratas ka, et endal hakkaks imelik sellega bussi ronida.
03.07.2009 10:47
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #24
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(02.07.2009 11:45)Max Kirjutas:  Kas bussis võib sõita jalgrattaga või ei??? Ma olen kindel et võib...
Aga tean palju bussijuhti, kellele ei meeldi, kui inimene sõidab bussis jalgrattaga ja nad hakkavad riidlema ja räägivad veel, et võivad kutsuda politsei.
Väga imelikud asjad räägivad bussijuhid...

Ok MAX.
Sain sinu lausest aru et tõstad ratta bussi ja ronid sadulasse ja hakkad väntama.TongueHuhHuh
Ei kujuta ette kuidas see võimalik saab olemaAngel
Järjekordne ämber teema tõstatmisel.

Abiks siis https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13119115
Sõitjate bussiliiniveo, bussijuhuveo, taksoveo ja pagasiveo üldeeskiri


§ 9. Pagasi ja käsipagasi vedu ja hoidmine

(1) Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ümbrises suuski, kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid, kelke, lapsevankreid ja -kärusid, muusikariistu, ümbrises tulirelvi, puurides või kastides väikeloomi ja linde. Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.

[RTL 2006, 6, 91 – jõust. 16.01.2006]

KAUGVEOL
(4) Ühissõiduki pagasiruumis võib vedada pagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises suuski ning kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid.

[RTL 2006, 6, 91 – jõust. 16.01.2006]

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
(selle postituse viimane muutmine: 04.07.2009 20:02 keskjaam.)
03.07.2009 17:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #25
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Eks wäga palju oleneb ka hetkesituatsioonist.Selge see ,et lauswihmas ma võtan tolle ratturi koos oma asjadega peale.Samuti ka kui asi silmnähtawalt katkine.Inimest ikse hätta ei jäta.Saab teinekord ka wäljapool peatust kodanikke pealevõetud ja bussist wälja lastud kui aru saadud ,et asi pole lihtsalt mugawuse pärast.Paraku tollel wastutulekul omsad miinused.Kunagi ei tea ma ju kes mul bussis on.Leidub ka selliseid ,kes kohe walmis varmalt teatama kõigest ,mis reeglitega wastuolus.Ja pärast tolle tõestamine ,et lihtsalt aitasid wäga raske.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
03.07.2009 21:56
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #26
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.07.2009 21:56)PETSS Kirjutas:  Eks wäga palju oleneb ka hetkesituatsioonist.Selge see ,et lauswihmas ma võtan tolle ratturi koos oma asjadega peale.Samuti ka kui asi silmnähtawalt katkine.Inimest ikse hätta ei jäta.Saab teinekord ka wäljapool peatust kodanikke pealevõetud ja bussist wälja lastud kui aru saadud ,et asi pole lihtsalt mugawuse pärast.Paraku tollel wastutulekul omsad miinused.Kunagi ei tea ma ju kes mul bussis on.Leidub ka selliseid ,kes kohe walmis varmalt teatama kõigest ,mis reeglitega wastuolus.Ja pärast tolle tõestamine ,et lihtsalt aitasid wäga raske.
Jah... eranid on olemas ja ka veel inimlikus.
Aga kui mingi ............job ukak nõuab olematut soodust ja ei saa aru et tema ratas (mis iganes) lõhub teiste materjaalset vara. Ning peale tema ratta vedu lendab kraesse kannatu kaebus ja selle tulemusena kaotab inimlik juht oma palgast küllatki suure summa siis kaob see inimlikus kiiresti.
Karistused ja teiste kadedus (kas sinul max on see kahe kõrva vahel arusaamtult tupoi) muudab ka kõige inimliku inimes kalgiks ja südametuks

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
04.07.2009 20:01
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #27
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Häda ongi tolles ,et ühele kodanikule wastu tulles( wäljapool peatust bussist wälja lastes wõi peale võttes) peab seda suurem osa seltskoda kehtiwaks ka enese suhtes.Ja ongi kuri karjas :teda te lasite seal wälja aga mind mitte.Siis jääb waid loota ,et asi ametliku kabuseni es jõua.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
04.07.2009 21:43
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coldrexX Ära
Noor ja roheline

Postitusi: 556
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #28
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Üks lugu reaalsusest.
Vaene tudeng põlvede peal palub bussijuhi teda mitte kokkupantud jalgrattaga sõidutama Tartust-Tallinna, pakkub isegi 25EEK'u piletirahale lisaks. Bussijuht otsustab teda peale võtta. Tallinnas tuleb tudeng ette ning räägib, et anna nüüd minu 25EEK'i tagasi, muidu ma pöördun ajakirjandusse, et sa rikkud kaubaveo reeglid jalgrataid vedamas. Bussijuht saatis tudengi pikalt, see omakorda kaebas firmasse, ning bussijuht selle kaubaveo rikkumise eest kaotas 100% preemiat.

Küsimus: kuidas siia inimlikkus puutub?
06.07.2009 09:49
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
XTA Ära
1029

Postitusi: 285
Liitunud: Dec.2008
Postitus: #29
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(03.07.2009 10:47)Oxygen Kirjutas:  Endiselt. Tallinna linna piires peaks iga noor ja elujõuline inimene olema võimeline jala kõndima. Ei saa ju ometi nii hädine olla.
Nõus, et vähegi sõbralikuma ilma ja piisava ajavaru korral pole ka Pääskülast Meriväljale 20 km jalutamine probleemiks.

Oxygen Kirjutas:Mis puudutab igasuguseid katkiseid kumme, siis mina kui aktiivne pikamaasõitja kannan alati kaasas ühte (pikema reisi puhul kahte) tervet lohvi, et vajadusel tee peal välja vahetada. Lisaks loomulikult elementaarsed tööriistad. Ega keegi muidugi ei usu seda, aga noh mis parata. Mul selline ratas ka, et endal hakkaks imelik sellega bussi ronida.
Mina lühimaasõitjana ei viitsi igast kraami kaasas tassida. Tavaliselt aitab Tallinna piisavalt tihe kompressoritega varustatud tanklate võrk hädast välja.
Aga ükskord juhtus, et Punasel tn.-l mõlemad rehvid ribadeks (ei märganud õigeaegselt meie noorsoo armastatud tegevust klaaspudelitega), ainuke varustus rahakott koos pooliku 10-pileti nn. "raamatuga", samas kõrval peatus, kuhu parajasti 13. liini buss ette veeres, ning sihtpunkt Mustamäe teel. Et ilm oli ka selline tüüpiline talveilm umbes +5 kraadi ja mõningase vihmaga, siis kõigepealt küsisin bussijuhilt, mis tema asjast arvab. Vastati, et kui kedagi-midagi ära ei määri, siis on OK. Nii kvalifitseerusingi 20 minutiks ümber hädiseks-väetikeseks.
Huvitav oleks teada, mida hr. Oxygen oleks säänses olukorras teinud.
08.07.2009 11:52
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Neons Ära
Friik

Postitusi: 1,178
Liitunud: May.2009
Postitus: #30
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Nojah Big Grin Meil sõidavad need pärnust toodud Berkhof 2000NL-id siin Big Grin 1 korra tapalt bussi peale tulles Big Grin tahtis ka 1 lapsevankriga ema bussile tulla. Sai peale, lapsevankri pani sinna taha, kus see "plats" on. Aga bussijuht sõitma hakates pani gaasi niiet see lapsevanker lendas seal täie hooga külili, ma kohe jälgisin et mis nüüd bussijuht teeb, MIDAGI EI TEINUD, ta isagi ei vaadanud peeglist et mis juhtus, sõitis rahus edasi, samal ajal kui pool bussi seda vankrit tõstis, samal ajal kui buss pidurdas ja gaasi pani pidevalt, ja seni kuni mina bussis olin, oli seal 1 neiu vankrit valvamas, võibolla valvas lõpuni..
See nüüd ka ju normaalne ei ole ?
Mul on veel 1 lugu muidu Big Grin aaga seda ma ei kirjuta siia Big Grin te ei taha seda kuulda, eriti liisu Big Grin
08.07.2009 13:28
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #31
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(08.07.2009 13:28)Neons Kirjutas:  Nojah Big Grin Meil sõidavad need pärnust toodud Berkhof 2000NL-id siin Big Grin 1 korra tapalt bussi peale tulles Big Grin tahtis ka 1 lapsevankriga ema bussile tulla. Sai peale, lapsevankri pani sinna taha, kus see "plats" on. Aga bussijuht sõitma hakates pani gaasi niiet see lapsevanker lendas seal täie hooga külili, ma kohe jälgisin et mis nüüd bussijuht teeb, MIDAGI EI TEINUD, ta isagi ei vaadanud peeglist et mis juhtus, sõitis rahus edasi, samal ajal kui pool bussi seda vankrit tõstis, samal ajal kui buss pidurdas ja gaasi pani pidevalt, ja seni kuni mina bussis olin, oli seal 1 neiu vankrit valvamas, võibolla valvas lõpuni..
See nüüd ka ju normaalne ei ole ?
Mul on veel 1 lugu muidu Big Grin aaga seda ma ei kirjuta siia Big Grin te ei taha seda kuulda, eriti liisu Big Grin
Teema oli ratta veost aga kui tite vankrite läks siiiiiiiiiiis
Vankridel on pidurid ja oleneb kuidas neid pargitakse/asetakse bussis.
Muidugi kui täitsa suvalt siis mudiugi juhtub .................
Vanaema parkis alla pagasisse käru - juht küsis kas sell pidureid kah on.
Põlnud sest kurvides oli kosta all mürtsumist kui vatu külje luuke veeres koos mandiga mis kärus oli.
Neons: kas siis juht pidi sed vankrit kinni hoidma sõiduajal. või siduma selle kuskile kinni????
Milleks emmel käed on.????? ei saa aru milles point.......... . kas selles et käru polnud rooli ja pedaalide külge fikseeritud.
Juht on kah inimene mitte fakiir HuhHuhHuh

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
08.07.2009 18:32
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #32
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Kodanikud reisijad ei saa teinekord isegi postist kinni wõtta,seisavad keset salongi mõlemas käes turukotid.Ja siis kõiguwad sõidutaktis nagu männid tormi käes.Juba weits äkilisema pidurduse korral waatab ta bussipõrandat hästi lähedalt ja armatuurlaud on nagu turulett(kõik loodusannid+ kilepiima pakid) .Toda ,et weel lapsewankrit kinni hakatakse panema on juba nende jaoks liig.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 08.07.2009 19:51 PETSS.)
08.07.2009 19:51
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Potsataja103 Ära
VanaPaks

Postitusi: 362
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #33
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(08.07.2009 11:52)XTA Kirjutas:  ... siis kõigepealt küsisin bussijuhilt, mis tema asjast arvab. Vastati, et kui kedagi-midagi ära ei määri, siis on OK ...
Siit kõik algabki: räägi inimesega! Päris palju asju on võimalik, kui eelnevalt viisakalt kokku leppida ja pärast mitte ise kituma minna.

(08.07.2009 19:51)PETSS Kirjutas:  Kodanikud reisijad ei saa teinekord isegi postist kinni wõtta,seisavad keset salongi mõlemas käes turukotid.Ja siis kõiguwad sõidutaktis nagu männid tormi käes.Juba weits äkilisema pidurduse korral waatab ta bussipõrandat hästi lähedalt ja armatuurlaud on nagu turulett(kõik loodusannid+ kilepiima pakid) .Toda ,et weel lapsewankrit kinni hakatakse panema on juba nende jaoks liig.
Ja kui sa teed neile märkuse, et kinni võiks ka hoida, siis nad sisistavad rahvastevahelise suhtlemise keeles sulle vastu, et hoiavad ju (oma turukoti sangast, kusjuures vägagi kõvasti). Mõned nädalad tagasi suutis üks vanapapi Pärnumail oma kõva peaga bussi tuuleklaasi purustada (kusjuures bussijuht ei teinud ühtegi äkilist liigutust), tänagi tundus olevat muttide langemise päev (see sõltub vist tähtede seisust).
08.07.2009 21:22
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
errkaks Ära
Noorliige

Postitusi: 5
Liitunud: May.2009
Postitus: #34
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Linnaliinibussi sisenemiseks jalgrattaga ei näe mingit pointi!
Kui aga rattal esiratas alt ära võtta, siis mahub ta isegi SOR-i pagasiruumi ja sellest lähtuvalt ei näe probleemi ratta transportimisel maakonna- või kaugliinidel.
11.07.2009 20:08
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #35
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(11.07.2009 20:08)errkaks Kirjutas:  Linnaliinibussi sisenemiseks jalgrattaga ei näe mingit pointi!
Kui aga rattal esiratas alt ära võtta, siis mahub ta isegi SOR-i pagasiruumi ja sellest lähtuvalt ei näe probleemi ratta transportimisel maakonna- või kaugliinidel.
Vastavalt minu poolt eelnevalt välja toodud
Sõitjate bussiliiniveo, bussijuhuveo, taksoveo ja pagasiveo üldeeskiri olevate punktidele
Mida võid lugeda riigiteatajast
Pead sina oma ratta sisse pakkima . Kui ei siis EI pea Juht sinu ratast vedama ja sul pole seda kaevata kuskile set EESKIRJAD nõuavad pakkimist.
Kui sa näiteks linnaliinis oma lenksu või porilauaga rebid katki mõne mammi turukoti koos seal oleva piimaga saad sa tunda mida see rumalus sulle.......................................................

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
(selle postituse viimane muutmine: 11.07.2009 21:26 keskjaam.)
11.07.2009 21:14
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #36
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Aga ei weeta ju ainult rattaid.Mul korduwalt peale tulnud kodanikke (peamiselt ehitajad ) oma seina plaatide ,torude ja muuga.Ja olengi problemi ees ,lubada bussi wõi mitte.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
11.07.2009 21:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #37
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(11.07.2009 21:33)PETSS Kirjutas:  Aga ei weeta ju ainult rattaid.Mul korduwalt peale tulnud kodanikke (peamiselt ehitajad ) oma seina plaatide ,torude ja muuga.Ja olengi problemi ees ,lubada bussi wõi mitte.
Pagas asetatakse kuhu??? Mitte salongi .

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
11.07.2009 21:37
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PETSS Ära
Bussijuht

Postitusi: 3,869
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #38
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
Linnabussis ainult üks wariant.

Tänud ,et kasutate Tallinna Linnatranspordi AS teenuseid.Smile
11.07.2009 21:58
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
keskjaam Ära
Oksendamiseni küllastunud

Postitusi: 1,011
Liitunud: Mar.2009
Postitus: #39
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
(3) Sõitja on kohustatud:
1) omama ühissõiduki kasutamiseks sõidupiletit või muud sõiduõigust tõendavat dokumenti;
2) ühissõidukisse sisenemisel esitama ühissõidukijuhi nõudmisel sõidupileti või muu sõiduõigust tõendava dokumendi ning üksikpileti (talongi) kohe pärast sisenemist kompostriga märgistama;
3) sõidupileti puudumisel ostma sõidupileti ühissõidukijuhilt;
4) hoidma sõidupileti alles sõidu lõpuni;
5) tagama enda ja temaga kaasasoleva lapse, samuti lapsevankris või -kärus oleva lapse ohutu sõidu;
6) esitama kontrolli õigusega ametiisikule sõidupileti või muu sõiduõigust tõendava dokumendi kontrollija esimesel nõudmisel;
7) tagama, et temaga kaasasolev käsipagas või ese ei ohustaks ega muul viisil ei häiriks kaassõitjaid.

8) sõidupileti saamisel kohe kontrollima piletil olevate andmete õigsust;
9) hüvitama ühissõidukile või selle salongi sisemusele tekitatud kahju.

[RTL 2006, 6, 91 – jõust. 16.01.2006]

(4) Sõitjal on keelatud:
1) sõita ühissõidukis määrdunud riietes, suitsetada või häirida kaassõitjaid;
2) avada või sulgeda aknaid ja luuke ilma ühissõidukijuhi loata;
3) takistada uste avanemist ja sulgumist, piirata ühissõidukijuhi vaatevälja;
4) häirida ühissõidukijuhti ning takistada kontrolli õigusega ametiisiku tööd;
5) lõhkuda, risustada ja määrida ühissõidukit ja selle sisustust;
6) seada ohtu kaassõitjaid, viibida sõidukis rulluiskudel, rulal vms;
7) eirata teisi käesoleva määrusega kehtestatud nõudeid.

8) sõita ühissõidukis joobeseisundis, kui sellega kaasneb ühissõidukijuhti või kaassõitjaid häiriv käitumine.

[RTL 2006, 6, 91 – jõust. 16.01.2006] https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13119115

Issanda loomaaed on kirju ja ettearvamatu.
Graafik: Neli tööl - kaks täis.
[Pilt: userbar-id.gif]
Meie siin võime olla spetsialistid aga muu Karavan lonkab jalga sest teisiti ei kujuta nad seda ette. Valgus paistab neile teise nurgalt. Auh-auhauh
12.07.2009 20:29
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Heini Ära
Friik

Postitusi: 1,474
Liitunud: Nov.2008
Postitus: #40
RE: Jalgrataste ning muu pagasi vedu ühistranspordis
2) avada või sulgeda aknaid ja luuke ilma ühissõidukijuhi loata;

See asi tuleks maha võtta, sest juht ju ei tule sõidu ajal aknaid avama, kui ühissõidukis on nagu saunas ja kõik aknad on kinni.
12.07.2009 20:33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:




Võta ühendustytra.euTagasi ülesTagasi sisu juurdeLihtsustatud versioonRSS voog