Ühistranspordihuviliste foorum
Üldine trammide arutelu - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Foorum: Trammid (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Teema: Üldine trammide arutelu (/showthread.php?tid=67)



RE: Jooksev vestlus - Roamless - 03.10.2012 17:20

Linnal on ju praegu tähtsamad prioriteedid, valimised varsti ukse ees, vaja valmistuda tasuta ühistranspordiks ja igat sorti kampaaniateks. Seega veeremile pööratakse tähelepanu siis, kui ajakirjandus teemal juba liiga palju sõna hakkab võtma. Ei tahaks ironiseerida, aga praktika on näidanud, et nii asjad käivad. Võta kasvõi lasteaedade teema. Kui kära, et lasteaedadel raha pole, paisus juba liiga suureks, tehti mõned osavad vangerdused ja suunati suht kesine summa lasteaedadele ning taoti ajakirjanduses trummi, et kõik probleemid on lahendatud. Reaalsus oli muidugi midagi muud. Üks pilusilmne abilinnapea tegeleb ju näiteks lasteaedade probleemidele lahenduste leidmise asemel hoopis minu arvates ei tea kustpoolt suunatud (no tegelikult võib igaüks aimata) pseudoprobleemidega, nagu seda on võitlemine Vene koolides eestikeelsele õppele ülemineku vastu ja vahepeal oli ka juttu venekeelse munitsipaalkooli loomisest (hoia jumal selle eest, kust ja kellelt siis selleks raha ära võetakse).


RE: Jooksev vestlus - lauri3885 - 03.10.2012 17:24

(03.10.2012 17:10)Volli Kirjutas:  
(03.10.2012 16:17)lauri3885 Kirjutas:  Tundub,et peale ühinemist on trammipargil vist olud veits kergemaks läinud.Täna siis nähtud 138-t uues kuues,sedakorda siis vist Eesti karjääri jooksul esimest korda klassikalises trammipargi värves ehk siis sini-valge.
Ma olen seda meelt,et iga endast lugupidav firma peaks suutma oma veeremit värvima oma firma värvidesse(v.a reklaamiga veerem),seega ainult tervitan 138 värvimist firma värvidesse.
Trammipargi olukord on super tōesti, käesoleval aastal on 138 juba neljas tramm, mis üle värviti. Kas enne aastalõppu ühega veel maha saadakse, eks paistab.
Sama tempoga jätkates kulub "vaid" 16-18 aastat, kui kõik vagunid uue kuue saavad!
Ja seda kõike vaid omavahendite arvelt, sest linn pole vagunite remonte juba mitu aastat rahastanud.....
Vanasti remonditi kuus samapalju vaguneid, kui praegu aastas Huh
Mul tekkis küsimus,et kuidas trammipark ei suuda tramme üle värvida aga TAK kasutatud busse suudab? Imelik minu arvates,aga noh see asjatundmatu inimese vaatevinklist.


RE: Jooksev vestlus - Georg - 03.10.2012 18:05

(03.10.2012 17:24)lauri3885 Kirjutas:  Mul tekkis küsimus,et kuidas trammipark ei suuda tramme üle värvida aga TAK kasutatud busse suudab? Imelik minu arvates,aga noh see asjatundmatu inimese vaatevinklist.
Kui vaid linn TTTK-le sama heldelt raha jagaks, kui TAK-ile...


RE: Jooksev vestlus - lauri3885 - 03.10.2012 18:18

(03.10.2012 18:05)Georg Kirjutas:  
(03.10.2012 17:24)lauri3885 Kirjutas:  Mul tekkis küsimus,et kuidas trammipark ei suuda tramme üle värvida aga TAK kasutatud busse suudab? Imelik minu arvates,aga noh see asjatundmatu inimese vaatevinklist.
Kui vaid linn TTTK-le sama heldelt raha jagaks, kui TAK-ile...
Noh,nüüd ühinemisega peaks see probleem ehk lõppenud olema,et üks saab raha korralikult teine ehk heal juhul näpuotsaga.


RE: Jooksev vestlus - Martti - 03.10.2012 19:21

Nüüd on küsimus ettevõtte siseses jaotamises, kui juba trollid on kallimaks kuulutatud ja põhirõhk bussidele suunatud, siis võib juhtuda et midagi ei muutu.


RE: Jooksev vestlus - Volli - 03.10.2012 19:26

(03.10.2012 18:18)lauri3885 Kirjutas:  
(03.10.2012 18:05)Georg Kirjutas:  
(03.10.2012 17:24)lauri3885 Kirjutas:  Mul tekkis küsimus,et kuidas trammipark ei suuda tramme üle värvida aga TAK kasutatud busse suudab? Imelik minu arvates,aga noh see asjatundmatu inimese vaatevinklist.
Kui vaid linn TTTK-le sama heldelt raha jagaks, kui TAK-ile...
Noh,nüüd ühinemisega peaks see probleem ehk lõppenud olema,et üks saab raha korralikult teine ehk heal juhul näpuotsaga.
Tuletage meelde laste muinasjutt Suurest-Peetrist ja Väikesest-Peetrist ning see, kuidas nad omavahel need moonakotid tühjaks sõid!
Samamoodi hakkab toimuma rahajaotus uues ühendettevõttes.


RE: Jooksev vestlus - Trollionu - 04.10.2012 07:58

(03.10.2012 19:26)Volli Kirjutas:  
(03.10.2012 18:18)lauri3885 Kirjutas:  
(03.10.2012 18:05)Georg Kirjutas:  
(03.10.2012 17:24)lauri3885 Kirjutas:  Mul tekkis küsimus,et kuidas trammipark ei suuda tramme üle värvida aga TAK kasutatud busse suudab? Imelik minu arvates,aga noh see asjatundmatu inimese vaatevinklist.
Kui vaid linn TTTK-le sama heldelt raha jagaks, kui TAK-ile...
Noh,nüüd ühinemisega peaks see probleem ehk lõppenud olema,et üks saab raha korralikult teine ehk heal juhul näpuotsaga.
Tuletage meelde laste muinasjutt Suurest-Peetrist ja Väikesest-Peetrist ning see, kuidas nad omavahel need moonakotid tühjaks sõid!
Samamoodi hakkab toimuma rahajaotus uues ühendettevõttes.
Volli õigel teel! Esimesed märgid juba tekitatud.


RE: Jooksev vestlus - Heini - 04.10.2012 21:15

Siis tuleb ettevõtte eesotsa määrata keegi endisest TTTKst, mitte mingit tölli mingist TAKist...


RE: Jooksev vestlus - raulito - 04.10.2012 21:20

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse koosseis alates 18.07.2012:
Enno Tamm, juhatuse esimees
Jüri Nõmmsalu, juhatuse liige
Toomas Sepp, juhatuse liige
Leonid Mihhailov, juhatuse liige
Jüri Malken, juhatuse liige

Selline on Juhatuse koosseis. Päris eesotsas on inimene TAKist. Aga kus ülejäänud on pärit?


RE: Jooksev vestlus - lauri3885 - 04.10.2012 21:25

(04.10.2012 21:20)raulito Kirjutas:  Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse koosseis alates 18.07.2012:
Enno Tamm, juhatuse esimees
Jüri Nõmmsalu, juhatuse liige
Toomas Sepp, juhatuse liige
Leonid Mihhailov, juhatuse liige
Jüri Malken, juhatuse liige

Selline on Juhatuse koosseis. Päris eesotsas on inimene TAKist. Aga kus ülejäänud on pärit?
Enno Tamm on kunagine Põhja-Tallinna linnaosa vanem ja sealt läks TAK-i üle.
Kas mitte Toomas Sepp ja Leonid Mihhailov pole mitte endisest TTTK-st?
Jüri Malken vist endisest TAK-st?
Jüri Nõmmsalu on mulle võõras nimi.


RE: Jooksev vestlus - Regardman - 04.10.2012 21:30

Nõmmsalu ja Tamm TAKist, ülejäänud TTTKst.


RE: Jooksev vestlus - lauri3885 - 04.10.2012 21:34

Kui nii võtta,et kolm endisest TTTK-st ja kaks endisest TAK-st siis peaks nagu rahalised otsused ju trammi-trolli kasuks minema.Wink


RE: Jooksev vestlus - Heini - 04.10.2012 21:40

Üldse peaks olema rahade jaotamine vajaduspõhine. Praegu oleks vaja kulutada enamus raha uute trollide ostuks ja olemasolevate trammide remontimisele. Olemasolevaid škoda trolle pole vist mõtet remontida. Ja nii on.


RE: Jooksev vestlus - moosic - 04.10.2012 22:31

Igaüks vaatab oma mätta otsast nagu ma aru saan. Ning avaldus lõppeb Ženja Fokini põhilausega (ei mitte see "võta paljaks" ). Mis järgmisena ? Missivalimised foorumis üheainsa osalejaga ? Ja nii ongi ? Ma olen ka suur kitsarööpmelise raudtee fänn aga ma ei lähe kusagile selgitama,et suur raudtee on paha ja seda pole mõtet teha - taastame ajaloolise kuid praeguseks ajaks ilmselgelt ajale jalgu jäänud kitsarööpmelise. Mõtetu jutt ju. Ja ma usun,et Heini ja L.... käest ei hakka mitte iial keegi nõu küsima kellele ja mille jaoks raha eraldada. Ja nii ongi !!!


Teemasse kah. Prn.mnt. ja Alevi tn. ristmikul oleval ülesõidul oli täna veoauto ja trammi kokkupõrge millega seoses Tondilt tulevatel trammijuhtidel oli pikem suitsupaus. Kogu Alevi tn.-le suunduv autoliiklus Prn.mnt. linnapoole suunuvalt teepoolelt käis üle kahe ülekäiguraja vahele jääva kõnniteejupi. Kusagil ei näinud kedagi manitsemas autojuhte,et ümber sõita võib ka teistkaudu ja mitte üle kõnnitee............................


RE: Jooksev vestlus - Volli - 04.10.2012 22:44

(04.10.2012 21:34)lauri3885 Kirjutas:  Kui nii võtta,et kolm endisest TTTK-st ja kaks endisest TAK-st siis peaks nagu rahalised otsused ju trammi-trolli kasuks minema.Wink
Seda loogikat järgides võiks ju öelda ka hoopis nii, et uues ühendettevõttes on bussijuhte vähemalt 5-6 korda rohkem kui trammi-trollijuhte ja seega on ühendettevõte hoopis endise TAK-i poole kaldu!
Tühja sest juhatusest, rahva hääl loeb Smile
Tegelikelt näen selles 5-liikmelises juhatuses vähemalt kolme ustavat parteisõdurit, kellele on esmatähis peakontorist tulevate käskude täitmine ja iseenda ninaesise kindlustamine, mitte mingi uue ettevõtte heaolu eest seismine! Ja selles valguses ei näe ma küll hetkel midagi, mis seisu trammi-trolli kasuks kallutaks......
Tallinna linnas on praegu vaid üks inimene, kes midagi mingiski suunas kallutada võiks ja sel tegelasel pole ei trammist, trollist ega tegelikult ka bussist sooja ega külma, kui neisse puutuv just otseselt populismi teenistusse rakendatud pole!


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 05.10.2012 00:13

(04.10.2012 21:40)Heini Kirjutas:  Üldse peaks olema rahade jaotamine vajaduspõhine. Praegu oleks vaja kulutada enamus raha uute trollide ostuks ja olemasolevate trammide remontimisele. Olemasolevaid škoda trolle pole vist mõtet remontida. Ja nii on.
Absoluutselt. Sest trolli ja trammiliinid on ju tohutus arvulises ülekaalus võrreldes bussiliinidega. Ühesõnaga enamus raha trolliparki.


RE: Jooksev vestlus - Heini - 06.10.2012 18:47

Kas bussipargil on hommikul probleeme leida juhile buss millega sõita, sest töökorras busse on vähem kui järjekordi? Vaevalt.
Kas bussipargil on 44 bussi aastatest 1986-1990 või kogu veerem aastatest 1978-1990? Ei.

Nii et mina ei saa küll aru kuidas saab praeguses olukorras toetada rohkem seda transpordiliiki, mis seda kõige vähem vajab.


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 06.10.2012 19:10

Kuidas siis nüüd nii, et töökorras trolle ei ole? Elektrimootor pidi ju igavene olema, sest liikuvaid osi on ainult mõni üksik võrreldes sisepõlemismootoriga kus neid on kümneid. Seega peaks ju loogiline olema, et seal eriti raha ei kulu ja samadel põhjusel peavadki ju asjad kauem kestma. See on siis sama võhiklik lähenemine tehnikasse kui Heini lähenemine ühistranspordi rahastamisse. Asju ei saa rahastada nii, et kui kuskilt otsast hakkab asi enam-vähem normaalseks minema, nagu bussipargis praegu, siis jätame selle kust seda ja teist ja paneme nüüd kogu raha magama trollide peale. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus, nagu öeldakse. Esmane ülesanne on tagada ühistransport kui selline. Ja kui ühel hommikul tuleb peatuses rahvale ette sarvedega bussi asemel ilma sarvedeta buss, siis sellest ei muutu kellegi elu halvemaks.


RE: Jooksev vestlus - lauri3885 - 06.10.2012 19:25

Troll trolliks,seal on niikuinii tulevik praegu lahtine,seega raha asjus trollide kohalt ma sõna võtma ei hakka.
Õigus võib olla omamoodi mõlemil,nii Heinil kui ka Oxygenil.
Küll aga jääb arusaamatuks trammi alarahastamine,on ju trammi ka Tallinnas peetud bussi kõrval teiseks tuleviku transpordi liigiks.Seega peaks trammi osakond TLT-s minu arvates saama küll senisest rohkem investeeringuid ja kui vaja siis ka busside arvelt.Mis muidugi ei tähenda,et nüüd võibki bussi unarusse jätta,
lihtsalt hetkeseisuga tundub küll bussi osakond olema paremas seisus.


RE: Jooksev vestlus - Georg - 06.10.2012 19:49

Senimaani on tramm linnavõimul meelde tulnud vaid siis, kui algab valimiskampaania ning ka siis vaid seetõttu, et vaja taaselustada Lasnamäe kiirtrammi idee...