Ühistranspordihuviliste foorum
Üldine MRP Arutelu - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Foorum: MRP Linna Liinid (/forumdisplay.php?fid=47)
+---- Teema: Üldine MRP Arutelu (/showthread.php?tid=5)



RE: Üldine MRP Arutelu - kenn12 - 27.12.2010 19:19

Ebameeldiv kogemus MRP bussijuhilt. Nimelt bussi astudes tundsin bussis ebameeldivat kärsahaisu ja bussis ei saanud hingata. Ja läksin järgmises peatuses bussijuhi juurde ütlema, et te buss on kärsahaisu täis ja te bussis ei saa hingata.
Mille peale kostis bussijuht mulle sõimu vastu.


RE: Üldine MRP Arutelu - Oxygen - 27.12.2010 19:22

Mida ta siis tegema oleks pidanud? Lahtiste ustega edasi sõitma, et asja tuulutada? Mina oleks sõimamise asemel välja visanud selgitusega, et väljas on värskem õhk.


RE: Üldine MRP Arutelu - kenn12 - 27.12.2010 19:33

bussijuht oleks võinud kasvõi katuseluugi(d) lahti teha. Ja ega ma ainuke inimene polnud, kes vaatas krimpsus näoga.
Ja kes oleks siis süüdi olnud, kui oleks tekkinud tulekahju bussis?


RE: Üldine MRP Arutelu - Oxygen - 27.12.2010 19:43

Ja siis oleks tulnud järgmine vanaeit kes oleks vingunud, et tal on külm. Kusjuures kero tekitab ka bussi salongi kärsahaisu. Aga seda on vaja, et teil bussis soojem oleks. Tüüpiline ajudeta reisija kes omast arust tark.


RE: Üldine MRP Arutelu - Taylor - 27.12.2010 19:44

Variante on mitmeid, ei saa olla nii pohhuistliku suhtumisega, et sõidutan reisijaid ja las lämbuvad ära. Ja tuulutada oleks saanud kasvõi peatuses paar minutit lähtudes faktist, et MRPs on hilinemispoliitika tavaline nähtus ega selle eest tehta ka midagi.

Kuid täna täheldatud 201-s selliseid kleepse, mis väljendasid ainult tagumistest ustest väljumist, ning esiukse peal olid lisaks keelumärgid. Loomulikult ei saanud keegi esiuksest välja ega sisse, seisa kasvõi lõpppeatuseni seal. Mis kuradi debiilsust see firma teeb?? Argumendi "bussijuhil hakkab külm" jätame välja, sest mind kui reisijana selline asi küll ei huvita.


RE: Üldine MRP Arutelu - Oxygen - 27.12.2010 19:52

(27.12.2010 19:44)Taylor Kirjutas:  sest mind kui reisijana selline asi küll ei huvita.
Sina lähed bussi, sõidad oma kaks peatust ja lähed maha. Sealjuures on sul jope seljas ja võibolla 100g sees. Bussijuht peab oma kuudis istuma kümme tundi. Õiget palka ei saa ja lisaks saab juhmidelt tegelastelt sõimata, sest küttekeha ajab vingu salongi. Ja siis peab kellegi meelest veel iga 100 meetri tagant sooja ka eest uksest välja laskma.


RE: Üldine MRP Arutelu - kenn12 - 27.12.2010 19:53

(27.12.2010 19:43)Oxygen Kirjutas:  Ja siis oleks tulnud järgmine vanaeit kes oleks vingunud, et tal on külm. Kusjuures kero tekitab ka bussi salongi kärsahaisu. Aga seda on vaja, et teil bussis soojem oleks. Tüüpiline ajudeta reisija kes omast arust tark.
Ja muide see polnud sugugi kerohaisu moodi. Vaid rohkem plastiku/kummi kärsahais.


RE: Üldine MRP Arutelu - Taylor - 27.12.2010 19:57

(27.12.2010 19:52)Oxygen Kirjutas:  
(27.12.2010 19:44)Taylor Kirjutas:  sest mind kui reisijana selline asi küll ei huvita.
Sina lähed bussi, sõidad oma kaks peatust ja lähed maha. Sealjuures on sul jope seljas ja võibolla 100g sees. Bussijuht peab oma kuudis istuma kümme tundi. Õiget palka ei saa ja lisaks saab juhmidelt tegelastelt sõimata, sest küttekeha ajab vingu salongi. Ja siis peab kellegi meelest veel iga 100 meetri tagant sooja ka eest uksest välja laskma.
Tsiteerime Tallinna Autobussikoondise juhatuse esimehe korralduse nr 29:

Tsitaat:viia sisse alates 13. detsembrist 2010 kõikidel päevadel järgmine töökorralduse muudatus:
2. peatustes peatumisel peab olema igal ajal tagatud sõitjatel võimalus siseneda ja väljuda kõikidest ustest.

Miks peaks MRP olema erineva taustaga? Või siis miks peaksid TAKi juhid külmetama, samas kui MRP juhid lasevad mõnusalt soojas kabiinis ringi ning lisaks veel neil on absoluutselt savi, kas buss on suitsuhaisu täis või mitte?


RE: Üldine MRP Arutelu - kenn12 - 27.12.2010 20:10

(27.12.2010 19:52)Oxygen Kirjutas:  Ja siis peab kellegi meelest veel iga 100 meetri tagant sooja ka eest uksest välja laskma.
nt-ks, ma soovin bussijuhilt osta piletit, aga bussijuht ei soostu mulle esiust avama. Ja ma lähen keskmisest uksest peale, ja pean hakkama trügima läbi rahva massi, ette otsa. Ja sõiduajal pileteid ei müüda. Ja järsku tuleb mupo peale, ja küsib mult mu piletit, aga mida mul pole esitada. Ja ma hakkan selgitama mupole. Et ma tulin eelmisest peatusest peale, aga mupo ei usu mind. Ja niimoodi saangi trahvi. Siin on kaa ühissõiduki juhi süü.
U


RE: Üldine MRP Arutelu - PETSS - 27.12.2010 21:10

(27.12.2010 19:44)Taylor Kirjutas:  Argumendi "bussijuhil hakkab külm" jätame välja, sest mind kui reisijana selline asi küll ei huvita.
Ma enne kahtlesin Su mõistuses ,nüüd enam mitte.Seda lihtsalt polegi.
Tule ja ole seal rooli taga ise päew otsa kui wällan külm.Aga ,mis Sulle ikse seletada.Pildista aga edesi ja hästi lollides kohtadses.Edu Sulle!


RE: Üldine MRP Arutelu - Taylor - 27.12.2010 21:18

(27.12.2010 21:10)PETSS Kirjutas:  
(27.12.2010 19:44)Taylor Kirjutas:  Argumendi "bussijuhil hakkab külm" jätame välja, sest mind kui reisijana selline asi küll ei huvita.
Ma enne kahtlesin Su mõistuses ,nüüd enam mitte.Seda lihtsalt polegi.
Tule ja ole seal rooli taga ise päew otsa kui wällan külm.Aga ,mis Sulle ikse seletada.Pildista aga edesi ja hästi lollides kohtadses.Edu Sulle!
Teeme nii, et enne kui teisi maha teeme, vaatame ikka ennast ka. Kuid ega ma ehtse homo soveticuse sõnu tõsiselt ei võta. Aga mitte sellest ma ei tahtnud rääkida. Nimelt mina olen küll võimeline tegema tööd täites oma töökohustusi korrektselt (sh. avaksin esiust ning kabiinis suitsu ei teeks) kõike seda selle jaoks, et klient on ju bussis kuningas. Jällegi, ei saa olla nii pohhuistliku suhtumisega. Miks Sa üldse valisid bussijuhi ameti, kui Sul peas sellised imelikud mõtted?


RE: Üldine MRP Arutelu - Regardman - 27.12.2010 23:22

"Suitsuvaguneid" on varemgi nähtud, ent see pole küll argument konkreetset veeremiühikut maha teha. Üldjuhul on tavaline ka see, et mõni reisija tekitab suitsuhaisu salongi, seda kas väljas viimaseid mahve kimudes ja sees seda väljahingates või siis vahetult enne uste avanemist sigareti süüdates.
MRPd ja TAKi mina Sinu asemel ei võrdleks. Esimene neist on tuntud piisavalt kirju kaadervärgiga veeremitaltsutajate seas. Muuhulgas kipuvad tavaliselt vaid MRP liinibussijuhtide seas olema sellised, kellele ei sõiduplaan ega muu eetika ei loe. Ja katuseluugi avamine pole talvel küll kõige mõistlikum idee - need pigem ei avanegi.
Seega milles probleem? Kõik on ju piisavalt loogiline, et sellest aru saada. Bussijuht on ka inimene.


RE: Üldine MRP Arutelu - Taylor - 28.12.2010 00:03

(27.12.2010 23:22)Regardman Kirjutas:  "Suitsuvaguneid" on varemgi nähtud, ent see pole küll argument konkreetset veeremiühikut maha teha. Üldjuhul on tavaline ka see, et mõni reisija tekitab suitsuhaisu salongi, seda kas väljas viimaseid mahve kimudes ja sees seda väljahingates või siis vahetult enne uste avanemist sigareti süüdates.
MRPd ja TAKi mina Sinu asemel ei võrdleks. Esimene neist on tuntud piisavalt kirju kaadervärgiga veeremitaltsutajate seas. Muuhulgas kipuvad tavaliselt vaid MRP liinibussijuhtide seas olema sellised, kellele ei sõiduplaan ega muu eetika ei loe. Ja katuseluugi avamine pole talvel küll kõige mõistlikum idee - need pigem ei avanegi.
Seega milles probleem? Kõik on ju piisavalt loogiline, et sellest aru saada. Bussijuht on ka inimene.
Tõsi, et bussijuht on ka inimene, ent juhiks tähelepanu sellele, et ilma asjata need esiuksed ka loodud pole. Kui on tõesti soovi, siis firma (antud juhul MRP) peaks esitama eritellimuse tehasele, et neile tehtaks sellised bussid, millel kogunisti esiuksed puuduvad. Aga muidugi on siis linnaviletsuse poolt jama majas, et mida tsirkust. Saabki firma lüüa, tuleb asemele mõni muu vedaja, kes ehk suudab tagada bussijuhi kabiini soojust ning sätestada korralduse kõikide uste avamiseks.
Pealegi, teada on ka see, et MRP bussijuhtidel pole ju kohustust vormi kanda. Ta võib riietuda oma soovil. Iga juht peaks oma bussi tundma, ning arvestades vaba riietust, on vaja riietuda vastavalt soojusele.
Ent nüüd kui kokku võtta, siis kõik ilmselt jõuavad järeldusele, et MRP on üldse olematu oma teeninduskvaliteediga: bussijuht ei ava esiust, bussijuhile ei taga piisavalt soojust kabiinis, ei huvitu oma bussidest(toome kasvõi näite vastsaabunud Arhuse lõõtsadest - vaadake, kui "ilusad" nad välja näevad, isegi Temptrans suutis oma põhimõtteliselt vanarauast soetatud Scaniad üle võõbata!!) ja nii edasi, kritiseerimist jätkuks tundideks. Miks ei mõtle MRP mitte millegi peale, aga linnapildis on selle ettevõtte veeremit ikka veel näha? See jääb arusaamatuks.

Suitsetamisest on siinses foorumis varemgi juttu olnud, ei hakka üle kordama. Aga mainiks ära oma kindeloleku selles, et mitte ükski reisija ei hakka Viru keskuse bussiterminalis suitsu tegema vahetult enne bussi sisenemist. Seega mida annab siinkohal veel järeldada, kui...


RE: Üldine MRP Arutelu - Trollino - 29.12.2010 01:16

(18.12.2010 19:14)Vlad Kirjutas:  http://journalist.delfi.ee/news/news/chitatel-delfi-nekotoryh-voditelej-avtobusov-nado-otpravlyat-k-psihologu.d?id=36825323

2liisu kasuta google tõlkija

Ja mina tõlkisin :

Tahaksin jagada ajalugu, korrates mitmeid kordi nädalas ülipopulaarseks suurlinna buss number 13 (MRP Liinid). Ausalt, see on lihtsalt keema. Juba väsinud sõidu talvel kütmata bussid.

Jah, nad ei ole kõik niimoodi, kuid reisi Õismäe vastasküljel linn - Lasnamäe - ei ole väga palju ja ei ole piisavalt aega, võite külmutada põhjalikult. Sa ilmselt öelda - on vaja kleit soojemaks. Seistes tänaval, ma ei külmu, kuid pärast istub superavtobuse, ma saan aru, et varsti kõike, ma ei olnud hüpata buss, püüdes hoida soe?

Häiris ja ülbus, vedurijuhtide, mis väljendub mitte ainult seoses teistele liiklejatele (enamasti see juhtub kollane bussid, akordionid), samuti seda, mida me kuuleme juhtide teisi reisijaid.

Umbes tänane sõit ütlen seda - juhi buss olin ratsutamine, tuleks saata ümberõppeks ning külastada psühholoogi ja silma. Miks ta läheb, kui see on punane? Ta reisib sellise kiirusega, et suutis enne lõpetada! Kui see oli ainult üks kord, siis okei, aga millal see juhtub 5-6 valgusfoori juba kahtlus juhi vaatevälja.

Asjaolu, et inimesed istuvad bussijuhid, nagu ma aru saan, lihtsalt ei hooli - uks on juba suletud, kui vool sissetulnud inimesed ei ole veel lõppenud. Üks naine bussi täna (vasakul kell 10.00 Mustakivi) "sõitis" juhile ja seda õigustatult, miks ta siis, kui ta tuli uksele ja hakkas siseneda, lõppes see koos muljumise korda reisija kohta. Juht sõna otseses mõttes saatis ta, juhtides tähelepanu, et uksed on juba alustanud sulgeda (reisijad, muide, ainult suutnud välja tulla). Ma ei ole enam räägime kõik need viivitused (mitte ainult talvel, kuid kõikide teiste aastaaegade). Ausalt öeldes - väsinud.

Mind kui reisija Firm MRP Liinid nüüd kadunud, ja ma arvan, et teised ettevõtted liiga - see on aeg muuta oma auto. Ja mida iganes hea võib olla meie treenerid (vähemalt lase supernoovad ja uskumatult kallis), kuid et selliste juhtide louts sõjasaak kogu teenust. Loodan, et keegi neist loeb mu kirja ja mõtle.

Tõlkida või mitte tõlkida, vahet pole.Pealkirja tõlkimine sinu poolt oleks võinud ju ikka olla.


RE: Üldine MRP Arutelu - Dife - 29.12.2010 10:46

Guugel tränsleitor ajab lolli küll, aga enamasti lugedes saab aru ka. Proovi inglise keelde tõlkida, siis tuleb korralikum tekst ka välja Smile


RE: Üldine MRP Arutelu - Trollino - 29.12.2010 13:05

(29.12.2010 10:46)Dife Kirjutas:  Guugel tränsleitor ajab lolli küll, aga enamasti lugedes saab aru ka. Proovi inglise keelde tõlkida, siis tuleb korralikum tekst ka välja Smile

Inglise keel ei päästa mind kuna ei ole eriti hea selles.Aga keegi võiks ju pealkirja ära tõlkida saaks vähemalt midagigi aru Tongue


RE: Üldine MRP Arutelu - Mister X - 29.12.2010 23:07

Tegemist on Delfi lugeja arvamusega selle kohta, et mõned bussijuhid tuleks saata psühholoogi juurde.

Samas meenub mulle kunagi menusaatest Ärapanija lähtunud mõiste - Delfi debiilikud.Kasutan isegi ühistransporti, aga elan siiani.


RE: Üldine MRP Arutelu - Taylor - 30.12.2010 13:19

(22.03.2009 21:40)Oxygen Kirjutas:  827AJF on kadunud?
[Pilt: 12916556242010_11_03_147.JPG]


RE: Üldine MRP Arutelu - tak scania buss - 30.12.2010 13:22

Kahju. Normaalne buss oli.


RE: Üldine MRP Arutelu - k2ssar - 30.12.2010 13:51

(30.12.2010 13:22)tak scania buss Kirjutas:  Kahju. Normaalne buss oli.
Puuduliku hoolduse tõttu lõpuks ei olnud enam seal midagi normaalset, lasti käest ära lihtsalt.