Ühistranspordihuviliste foorum
Üldine trollide arutelu - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Foorum: Trollid (/forumdisplay.php?fid=12)
+---- Teema: Üldine trollide arutelu (/showthread.php?tid=33)



RE: Jooksev vestlus - Trollino - 30.08.2009 17:34

(30.08.2009 17:34)Oxygen Kirjutas:  Vahepeal räägiti juba 9 sulgemisest. 7 sulgemisse ei usu, sest sama otsa sõidab ka 6. Aga kui 9 kinni panna siis saab ka midagi Emexisse tassida.

Ja kuidas mina koju saan? Ma ei viitsi nt kristiinest jalutada sõlesse ja seal veel ~20 min bussi oodata... See et 9 kinni panna on täielik lollus.


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 30.08.2009 17:37

Igasugune sulgemine on lollus. Aga selline jutt käis kuskil aasta või rohkem tagasi juba kuluaaridest läbi.


RE: Jooksev vestlus - Kaspar - 30.08.2009 17:52

(30.08.2009 17:34)Oxygen Kirjutas:  Vahepeal räägiti juba 9 sulgemisest.
No ma usun, et 9-t ei hakka keegi kinni panema, sest räägitakse selgelt Balti jaama teenindavate trolliliinide "reorganiseerimisest".
(30.08.2009 17:34)Oxygen Kirjutas:  7 sulgemisse ei usu, sest sama otsa sõidab ka 6.
Ma ei saa sellest aru - miks ei saa 7. liini sulgeda, sest 6. liin sõidab ka Väike-Õismäele? Just sellepärast minu arvates saakski 7. liini kinni panna, sest, nagu eelnevalt mainitud, saaks 21. bussiga Paldiski maanteele sõites 6. trolli ja ka 22. bussi peale ümber istuda.
(30.08.2009 16:50)Liisu Kirjutas:  
(30.08.2009 16:43)Kaspar Kirjutas:  Ma arvan, et löögi alla võib sattuda 7, kuna Balti jaamast saab 21. bussiga sõita Paldiski maanteele, et sealt 6. trolli peale ümber istuda. Aga see ainult minu arvamus.
Ennetamine ei vii kuhugile.
Ennustamine ei vii kuskile, ennetamiseks on juba liiga hilja. Ja ma ei tahtnud sellega norida keelekasutuse kallal.


RE: Jooksev vestlus - raulito - 30.08.2009 18:42

Kui siis 5 ja 7 sest Sõpruse puisteel pole mingilt alternatiivvarianti Balti jaama sõiduks kui Mustamäe teelt ja Paldiski maanteelt veel mingigi variant on


RE: Jooksev vestlus - Volli - 30.08.2009 19:22

Ma võin ehk eksida ja küllap reisijate loendamisandmete töötlejad teavad kõige täpsemat vastust, aga ma pakun, et sõitjaid on kõige vähem just 5. liinil.
See aga ei tähenda minu toetust selle (või ka mõne muu liini) sulgemisele, sest mis kord kinni on pandud, siis selle taasavamine võib tulevikus aegade parenedes juba ülimalt keerukaks osutuda Sad


RE: Jooksev vestlus - raulito - 30.08.2009 19:38

Sellest artiklist käib ka läbi lause et rongiliiklust on vähendatud? Kust otsast ja millise rongi arvelt? Valga rongi? Lennuliikust on ka ju vähendatud paneme äkki buss nr 2 ka kinni? 23 ka lühendati et aga Bussijaama pääseks halvemini nüüd minnakse Balti jaama trollide kallale. Huvitav kas TTA-l on selle vastu midagi et linnainimesed soovivad vahel linnast ära minna või muu rahvas soovib linna külastada.


RE: Jooksev vestlus - PETSS - 30.08.2009 19:38

Ma waid bussijuht ega tea trolliliiklusest palju.Aga ma ei usu ,et neil asi teistmoodu.Póle küll täheldanud reisijate wähhenemist.Aga see waid minupoolne arwamus.Eesmärk pühendab abinõud.Wanemad foorumlased ehk mäletawad ,et nii käituti ka kitsarööpmelise raudtee sulgemisel ka.Rongid pandi sõitma säänse graafikuga ,et sõitjad kadusid ja oligi põhjus olemas liinid sulgeda.


RE: Jooksev vestlus - Siim - 30.08.2009 19:59

Ei taha jälle kellegile haiget teha ja poliitikat mängu tuua, kuid arvatavasti kainelt mõlevad ja reaalsustajuga täisealised Eesti Vabariigi kodanikud teavad nüüd keda sügisel valida (eelkõige Tallinna valimisringkondade omad).


RE: Jooksev vestlus - Kaspar - 30.08.2009 20:56

(30.08.2009 20:32)PETSS Kirjutas:  Trolliliikluse kokkutõmbamse jutt algas kelle ajal ,trammiliikluse oma kelle ajal?Head näide on see ,mis on toimunud teistes Eesti linnades.Siin jäi erastamine ära just tänu KE le.
Mul säilib siiski arvamus, et kui Tallinnas oleks mingiks erastamiseks läinud, oleks asjast ehk huvi tundnud ka välismaised firmad (tegu siiski ülejäänud Eesti linnadest suurema linnaga) ning asi oleks võinud paremuse poole liikuda. Aga see minu arvamus.


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 30.08.2009 20:57

Poliitika poliitikaks. Aga kui omal ajal oleks Tallinna ühistransport erakätesse läinud, siis trolli ei oleks täna enam kindlasti ja bussindus oleks täpselt sama räbalas seisus nagu ta on seda näiteks Tartus ja Pärnus. Loodetavasti on linnavalitsus ka edaspidi seda meelt, et ühistransporti peab korraldama täies mahus linn ise. Olgu selle linnavalitsuse eesotsas siis kes tahes.

Kus need head välismaalased siis olid kui siin eelmine kõva erastamise propaganda käis?


RE: Jooksev vestlus - Kaspar - 30.08.2009 21:01

Ma ehk väljendasin end halvasti või valesti - mulle meeldiks põhjanaabrite pealinna lahendus: transporti korraldab linnale kuuluv firma, aga veavad mitmed firmad, sh. KA erafirmad, aga mitte ainult (Helsingin Bussiliikenne nt. kuulub linnale). Minu meelest oleks asi siis huvitavam.


RE: Jooksev vestlus - Regardman - 30.08.2009 21:05

Kui jutt käib Balti Jaamast ja sinna vähestest sõitjatehulgast siis see on ikka bullshit. Pühapäeviti on näiteks suured hordid trolle ootamas, mis käivad niigi 15 minuti tagant...


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 30.08.2009 21:05

Minu arvates on oluline see, et asi võimalikult hästi toimiks. Kas asi on huvitav on teisejärguline. Pealegi meil vedajate otsimiseks kasutatav süsteem - vähempakkumine - ei tööta. See on juba pikem jutt ja teemast mööda. Igatahes teiste Eesti linnade kogemus räägib enda eest. Tallinn ja Narva on ainsad linnad kus ühistranspordiettevõte linnale kuulub. Ja neist linnadest kostab ka kõige vähem sellealaseid probleeme.
(30.08.2009 17:52)Kaspar Kirjutas:  Ma ei saa sellest aru - miks ei saa 7. liini sulgeda, sest 6. liin sõidab ka Väike-Õismäele? Just sellepärast minu arvates saakski 7. liini kinni panna, sest, nagu eelnevalt mainitud, saaks 21. bussiga Paldiski maanteele sõites 6. trolli ja ka 22. bussi peale ümber istuda.
Kontaktliin. Selle saab Emexisse tassida. Selle pärast ongi 9 nominaalne.


RE: Jooksev vestlus - Volli - 30.08.2009 21:19

Kogu see targutamine, et mis oleks siis, kui linnavalitsuses oleks olnud üks või teine või kui oleks erastatud seda teist või kolmandat, on täielik jama, mida võite arutada naistega saunas või külameestega poe taga, aga fakt on ju see, et ühisliiklust tõmmatakse koomale täna ja praegu ning linnavalitsus on meil praegu keskerakondlik!!!
Kogu selline vähenenud reisijate arvu ja liinide sulgemiste ümber keerutatav info on eelnev linnarahva harjutamine mõttega, et trolli ja trammi tuleb tulevikus oodata tunduvalt kauem, kui üldse on enam seda liini, mille ühissõidukit oled seni kasutama harjunud. Ja et kui siis see õige päev käes, kus liin tõepoolest suletakse, et siis justkui oleks kõik juba sellega nõus.
Ja et kui praegu kisa tõsta nende liini sulgemiste vastu (ükskõik mis tasemel), siis tuleb paraku kisa tõsta KE, mitte RE, IRL, sotside või veel naljakam...kadunud koonukate vastu Smile
P.S. kas keegi on kuulnud või lugenud infot, et mõni linnalehtedest hakkaks harvemini ilmuma või et mõni koguni kinni pandaks? Või et loodav Tallinna TV projekt (siin on analoogia uute ühissõidukite ostmisega olemas) rahapuudusel seisma pandaks? Mina ei ole.....


RE: Jooksev vestlus - Georg - 30.08.2009 21:28

(30.08.2009 21:05)Oxygen Kirjutas:  Igatahes teiste Eesti linnade kogemus räägib enda eest. Tallinn ja Narva on ainsad linnad kus ühistranspordiettevõte linnale kuulub. Ja neist linnadest kostab ka kõige vähem sellealaseid probleeme.
Teistes linnades olevad probleemid on rohkem tingitud teenuse tellijatest, mitte sellest, kas sealsed ühistranspordiga tegelevad ettevõtted on erastatud või mitte. Osades piirkondades toimib ühistransport isegi paremini, kui oleks toiminud munitsipaalettevõtte korral.
Pärnus kipub asi nii olema, et teenuse pakkujal ei lasta kohaliku omavalitsuse (seal ju võimul sama partei, kes Tallinnaski) kokkuhoiupoliitika tõttu investeeringuid ellu viia.


RE: Jooksev vestlus - Marten. - 30.08.2009 21:30

Samas Tartus tahetakse Tartu Veevärki bussidega seostada. Kahtlen kas see kunagi saab teok Lihtsam ju raha maksta vedajale, kui ise möllata sellega.


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 30.08.2009 21:31

(30.08.2009 21:28)Georg Kirjutas:  teenuse pakkujal ei lasta kohaliku omavalitsuse kokkuhoiupoliitika tõttu investeeringuid ellu viia.
Aga nüüd ütle kas selline asi saaks ÜLDSE võimalik olla kui ettevõte kuuluks KOV-le?


RE: Jooksev vestlus - Georg - 30.08.2009 21:37

(30.08.2009 21:31)Oxygen Kirjutas:  
(30.08.2009 21:28)Georg Kirjutas:  teenuse pakkujal ei lasta kohaliku omavalitsuse kokkuhoiupoliitika tõttu investeeringuid ellu viia.
Aga nüüd ütle kas selline asi saaks ÜLDSE võimalik olla kui ettevõte kuuluks KOV-le?
On võimalik, ideaalne näide Tallinna näol. Vaata näiteks TAKi viimase uute busside riigihanke tulemusi.


RE: Jooksev vestlus - Volli - 30.08.2009 21:38

(30.08.2009 21:28)Georg Kirjutas:  
(30.08.2009 21:05)Oxygen Kirjutas:  Igatahes teiste Eesti linnade kogemus räägib enda eest. Tallinn ja Narva on ainsad linnad kus ühistranspordiettevõte linnale kuulub. Ja neist linnadest kostab ka kõige vähem sellealaseid probleeme.
Teistes linnades olevad probleemid on rohkem tingitud teenuse tellijatest, mitte sellest, kas sealsed ühistranspordiga tegelevad ettevõtted on erastatud või mitte. Osades piirkondades toimib ühistransport isegi paremini, kui oleks toiminud munitsipaalettevõtte korral.
Pärnus kipub asi nii olema, et teenuse pakkujal ei lasta kohaliku omavalitsuse (seal ju võimul sama partei, kes Tallinnaski) kokkuhoiupoliitika tõttu investeeringuid ellu viia.
Kuna meil pole poliitika või majandusfoorum, siis ei hakka ma siin eraldi arutama selle era- või munitsipaaltranspordi üle, kuid üks sümptomaatiline tähelepanek siiski: need erastamiskolli pelgajad on miskipärast koondunud enamjaolt sinna Narva ja Lasnamäe kanti (Tallinmna LV ka ju Lasnamäe nägu!) Big Grin


RE: Jooksev vestlus - Trollino - 30.08.2009 22:56

290 mingisuguse grafitiga üle lastud.. Sad