Ühistranspordihuviliste foorum
Sotsiaalsed töökohad Tallinna ühistranspordis - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Teema: Sotsiaalsed töökohad Tallinna ühistranspordis (/showthread.php?tid=279)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jooksev vestlus - Heini - 03.09.2009 14:41

(03.09.2009 13:56)Trollionu Kirjutas:  
(02.09.2009 22:17)Siim Kirjutas:  http://www.tallinnapostimees.ee/?id=159190 trollisaatjatele oma vest.

Tere Siim!

Tahad ka vesti?
Hea meelega läheks ise trollisaatjaks kui koolis ei käiks Smile
__________________
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=159528


RE: Üldine TAK arutelu, osa 2 - Martti - 03.09.2009 16:22

(01.09.2009 19:41)Oxygen Kirjutas:  
(01.09.2009 12:09)Siim Kirjutas:  http://www.tallinnapostimees.ee/?id=158550 ülehomsest siis reisisaatjad.
Esimesi reisisaatjaid võib kohata liinidel, kus sõidavad madalad bussid. «Alustame nende bussidega, mis on madala sisenemisega, sest sinna kontsentreeruvad lapsevankritega emad, ratastooliga sõitjad, liikumisraskustega inimesed ja vanemad reisijad,» rääkis Roht .

Nii palju kui mina neid lapsevankri- ja ratastooliinimesi näinud olen saavad nad madalatele sõidukitele küll väga edukalt oma jõududega peale. Kõrged bussid on need kus memmed trepile ära kooleda ähvardavad.
Neile juhtidele kes need untsantsakad endale sinna kakerdama saavad soovin mina tugevat närvi.
Tegelikult võiks reisisaatjatel olla ka piletikontrollimisõigus, siis oleks see süsteem vähemalt mingil moel kasulik. Ja töötaja teeniks ka oma palga välja, mitte ei sõidaks niisama kaasa, sest kui palju on olukordi, kus läheb reisisaatja abi reaalselt vaja, ütleks et väga vähe ikka.
Täna nii palju kui sõitsin bussidega, neil küll mingit tegevust ei olnud. Kui pileteid kontrollida, siis poleks ju MUPO-l seda kohustust enam vajagi, ja "piletnäpus" sõitjaid oleks ka hoobilt vähem, või poleks enam üldse. Kokkuvõttes suureneks piletitulu ja võib-olla saaks isegi sõidugraafikuid tihedamaks teha.


RE: Üldine TAK arutelu, osa 2 - Marten. - 03.09.2009 18:14

TV3 näitas uudistes ka mõnda, päris kenad teised. Ei olnudki 50nendates Mariasid, aga eks neid leia ka kuskilt.
Kuidas foorumlastest TAK bussijuhtidele see meeldib?


RE: Jooksev vestlus - Oxygen - 03.09.2009 20:25

Ei taha küll midagi halvasti öelda, aga teeks praegu panused. Kui kaua keegi arvab, et see trolliga/bussiga sõitjate palkamine kestab? Mina ütlen, et peale valimisi on need tühikargajad transpordist kadunud. Funktsiooni ja otsest vajadust neil ei ole. Lisaks saaks töötuid oluliselt kasulikumal moel rakendada. Igasugust saasta on tänavatelt koristada ja seintelt pesta küll ja veel.


RE: Üldine TAK arutelu, osa 2 - Oxygen - 03.09.2009 20:27

Too keda mina Veerennis nägin oli küll oma hambad kuskile maha jätnud "50ndates Maria". Rohkem neid ametimehi lähedalt ei näinud.


RE: Jooksev vestlus - Siim - 03.09.2009 20:30

(03.09.2009 20:25)Oxygen Kirjutas:  Ei taha küll midagi halvasti öelda, aga teeks praegu panused. Kui kaua keegi arvab, et see trolliga/bussiga sõitjate palkamine kestab? Mina ütlen, et peale valimisi on need tühikargajad transpordist kadunud. Funktsiooni ja otsest vajadust neil ei ole. Lisaks saaks töötuid oluliselt kasulikumal moel rakendada. Igasugust saasta on tänavatelt koristada ja seintelt pesta küll ja veel.
Kas mitte aastalõpuni ja siis JOKK? Sellessuhtes ütleme selline ebarentaabel kasutamine on tõesti naeruväärne, veelgi naeruväärsemaks teeb see, et neist oleks ehk kasu just mittemadalapõhjaliste sõidukite peal...Shy

Eks sügisesed valimised on tõesti tulemas ja kuidagi peab endale vajalikud hääled kokku saama

Sorry Trollionu aga päris apoliitilised me pole siin foorumis.


RE: Jooksev vestlus - Volli - 03.09.2009 20:34

(03.09.2009 20:25)Oxygen Kirjutas:  Ei taha küll midagi halvasti öelda, aga teeks praegu panused. Kui kaua keegi arvab, et see trolliga/bussiga sõitjate palkamine kestab? Mina ütlen, et peale valimisi on need tühikargajad transpordist kadunud. Funktsiooni ja otsest vajadust neil ei ole. Lisaks saaks töötuid oluliselt kasulikumal moel rakendada. Igasugust saasta on tänavatelt koristada ja seintelt pesta küll ja veel.
Arvan, et juba kahe-kolme nädala pärast lõpetatakse see tsirkus ära.
Jälgisin täna reisisaatja "tööd" 8-liini 1456 bussis, kus hallipäine daam seisis keskmise ukse kõrval kogu tee Randvere teelt kesklinna.....lihtsalt seisis ja vahtis tuimalt aknast välja. Kaua sa sellist "tööd" ikka teha viitsid...


RE: Üldine TAK arutelu, osa 2 - Siim - 03.09.2009 21:48

(03.09.2009 18:14)Marten. Kirjutas:  TV3 näitas uudistes ka mõnda, päris kenad teised. Ei olnudki 50nendates Mariasid, aga eks neid leia ka kuskilt.
Kuidas foorumlastest TAK bussijuhtidele see meeldib?
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=159863 siitpoolt Kanal 2 video.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - k2ssar - 04.09.2009 01:37

Tänased tähelepanekud: nähtud TAK reisisaatjatest pooled seisid juhi kõrval, tõenäoliselt jutustasid. Ülejäänud kas keskmise ukse juures või bussis ringi liikumas. Kahjuks ühtegi minu liikumistrajektoorile ei jäänud, et näha, kuidas tööd ka tehakse või passitakse niisama.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - Volli - 04.09.2009 08:16

Tänahommikune kogemus resisaatjast trammis 166: vanem eestikeelne konivingust läbiimbunud riietes härra kõõlus paar peatusevahet juhikabiini ukse vahel, siis aga tuli Linnalehtede pakiga salongi ajalehti soovijatele jagama. Paraku oli tal pakkuda aga ainult venekeelset lehte Sad


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - moosic - 04.09.2009 10:00

jajah nüüd siis hakkavad kõik rääkima kuidas reisiteenindaja ei teinud muud kui seisis juhi juures ja jutustas ehk ei teinud reisijate heaks midagi. aga kus ta siis seisma peab? on kindel ristike maha tõmmatud kus ta seisma peab? ning kas reisijaetle oleks hulka mugavam kui ta käiks pidevalt küsimas,et kuidas aidata saaks? siis oleks kohe kiun üleval,et rahus istuda ei saa,sest keegi koguaeg möliseb. seega tublid eestlased,kelle toiduks on alati teine eestlane ning kes mitte iial millegiga rahul pole-edaspidi pole ju mõtet kirjutada,et teenindaja ajas juttu aga mind ei aidanud vms. oli teil siis abi üldse tarvis või tahtsite niisama kritiseerida? ja kas teil bussis pole suud peas,et teda appi kutsuda kui abi tarvis. see käib ka kõigi teiste inimeste kohta kes sõidavad ühistrantspordis aga ei loe seda foorumit. kui invaliid tahab ratastooliga maha sõita aga vajab teenindaja abi siis ennem on ta vait ja uhab pärast kaebama kui küsib abi. see võib küll olla ülekohus nende suhtes aga sel jutul on üle 50% tõenäosus.

ja siis näide minu oma tegemistest eile. see ei olnud küll kummiratastega trantspordivahendi peal aga ühistrantsport siiski. Ülemiste peatuses lasin rahva rongipeale ning kuna aeg oli täis andsin vilet ja sulgesin uksed. aga juba enne jäi mulle silma treppidest üles roniv vanapaks. miks ta mulle silma jäi, ma ei tea. kuna ta ei kiirustanud eriti ning ei andnud ka märku millegiga soovist rongile jõuda siis ma temaga rohkem ei arvestanud. pealeselle sõidab sealt ka lifte ning vb tahtis hoopis selle peale minna. kui ta oli suure vaevaga ennast perroonile veeretanud, vaatasin uuesti ning mida tegi eelnimetatet panapaks-raputas pead ja kirus ning ropendas omaette (mul oli aken lahti ja kõrvad on mul ka peas). aga lahke nagu ma olin küsisin siis,et kas sa tahtsid peale tulla mispeale ta pead noogutas ja midagi arusaamatut pobises. selge,pidur peale ja uksed lahti ning paks oli peal ning päev oli päästetud.
Siinkohal tooks kahe teema ühise moraali välja: enne kui mölisete,et teid ei aidatud vms ,tehke ikka oma suu ka lahti. ei juhid ega teenindajad ei ole hiromandid ,et mõista näoilmest või juuksevärvist reisija soove. aga reisijatel on alailma vaja minna kaebama...


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - sokid - 04.09.2009 10:05

tegelt on ju tore, et paarsada inimest saavad kodust välja ja paartuhat krooni elamiseks rohkem. seda edgari-viha võiks väljendada 18. oktoobril. ma ei näe, et peaks neid inimesi süüdistama või mõnitama tööpakkumise vastuvõtmises antud raskel ajal.
tallinna ühistranspordis on konfliktid kerged tekkima: http://www.reporter.ee/2009/09/02/ulbe-bussijanes-viktor-saadi-bussist-valja-alles-politseiga/ kui juht saab öelda, et tema ei tohi kabiinist liikuda, siis reisisaatja on selliste tegelastega ja probleemidega silmitsi. mina sooviks neile edu raskes töös.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - Volli - 04.09.2009 10:36

Kas ma süüdistasin oma kahes eelnevas sõnavõtus kedagi?
Ma ainult jutustasin sellest, mida oma kahel otsesel kokkupuutel reisisaatjaga nägin ja kogesin, ilma hinnanguid (v.a. koniving või tuim pilk aknast välja) andmata Smile
Aga seda tahaks küll näha, et kuidas mõni reisisaatja räuskava-läbustava-lagastava joobes või narkouimas noortebande bussist välja viskab Tongue Utoopia vist.....


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - moosic - 04.09.2009 11:11

ilmselt pole neil seda ise otstarbekas teha vaid kutsuda politsei. tead ju küll väljendit,et ära sitta puutu läheb haisema. eriti kui selle jaoks on olemas teised instantsid.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - Volli - 04.09.2009 11:18

(04.09.2009 11:11)moosic Kirjutas:  ilmselt pole neil seda ise otstarbekas teha vaid kutsuda politsei. tead ju küll väljendit,et ära sitta puutu läheb haisema. eriti kui selle jaoks on olemas teised instantsid.
Jah aga...sedasama saab/sai ka varem teha ju bussijuht - kutsuda telefonitsi politsei! Mis sellest, et seaduse järgi rooli taga telefoni kasutada ei või. Politsei kutsumiseks pole ju seega eraldi inimest vaja............


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - moosic - 04.09.2009 11:40

ma ei arvanudki,et reisiteenindaja eraldi väljas oleks selle jaoks,et telefoni haarata vaid,et tema tegevuse hulka võib ka see kuuluda ning bussijuht saaks segamatult barankat keerata.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - sokid - 04.09.2009 11:48

kas kunagine leping g4s-iga on lõpetatud ?


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - Martti - 04.09.2009 13:33

Tänane kokkupuude oli trammiga Koplisse sõites, bussijaama juurest trammi minnes oli reisisaatja pardal, käis pidevalt trammi ühest otsast teise ja aitas vanu inimesi trammi peale ja maha. Ühel korral küll ei jõudnud tagumise ukse juurde kui lapsevakriga ema trammi tuli, aga Koplis aitas kenasti maha. Järgmise trammiga Koplist kesklinna sõites oli samuti reisisaatja pardal, kes lõpp-peatuses käis trammi läbi ja siis läks juhitaha esimesele istmele ootama. Mõni hetk hiljem tuli trammi tagumise ukse juurde käimisraamiga vanem vene naisterahvas, kes soovis trammi tulla, kuna reisisaatja istus trammi eesimeses otsas ei märganud ta loomulikult abivajajat. Aitasin inimese trammi ja alles siis märkas, et oleks olnud tegutseda vaja. Liikus siis rahulikult abivaja juurde, istus maha ja hakkasid jutt rääkima. Aga oleks siis võinud küsida, millal reisija soovib maha minna, et aidata. Sel ajal kui reisija hakkas Balti jaamas maha minema, oli reisisaatja jälle trammi esimeses osas ja ei märganud midagi.
Minu arvates võiks reisisaatjad olla trammides tagumises osas, sest just sealt tulevad peale lapsevankritega emad ja käimisraamidega vanurid. Näiteid on äärmusest äärmusesse, ja eks kõik ole ikka suhtumises ja konkreetses saatjas kinni...
Isiklikult näeks reisisaatjaid siiski piltemüüjana ja kontrolörina, oleks rohkem tolku ja rohkem tulu.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - Oxygen - 04.09.2009 13:39

Küsimus on selles, et linn jagab maksumaksja raha laiali mitte midagi tegemise eest. Seda tehakse küll kogu aeg, aga mitte nii avalikult. Üks kümnest ehk võtab asja tõsiselt.

Martti ütles ühe minu mõtte välja. Reisisaatja peaks olema sõiduki tagumises otsas. Oleks asjast parem ülevaade ja ehk mingisugune kasu ka.


RE: Sotsiaalised töökohad Tallinna ühistranspordis - PETSS - 04.09.2009 21:17

koristajad laisaks läinud.Wõi süüdi ilm,et enam ei wiitsitawällan olla.Täna Hobujaamas pea kummargil palumas ,et buss märja lapiga seest üle tõmmataks.ja sinna see asi jäigi.Lihtasam see asi ise ära teha.Koristajad aga oma osmikus lahedalt aega weetmas.