Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 03.02.2010 22:38

Nõelte?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Marten. - 03.02.2010 22:39

Täkslite sees asetsevad nõelad, need löövad mustri piletile


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Siim - 16.02.2010 00:14

Õhtuti peale üheksat esiuksest sisenemisest kümme aastat tagasi: http://www.postimees.ee/leht/99/02/17/tln/esi.htm#teine


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 24.03.2010 11:16

Ma ei tea kas nüüd on muutunud, aga veel hiljuti polnud trollides 280 ja 284 need postid ära märgistatud, mille küljes kompostrid on. Karosas ei olnud ka, kui see see aasta millalgi sõitis.
Samas aga trollis 436 on komposter ka kolmanda ukse juures.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Cooked - 24.03.2010 17:53

Trollis 401 on ka 3. ja 4. ukse juures komposter - märgistatult!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Regardman - 24.03.2010 19:42

(24.03.2010 11:16)Heini Kirjutas:  Ma ei tea kas nüüd on muutunud, aga veel hiljuti polnud trollides 280 ja 284 need postid ära märgistatud, mille küljes kompostrid on. Karosas ei olnud ka, kui see see aasta millalgi sõitis.
Samas aga trollis 436 on komposter ka kolmanda ukse juures.
Tohib küsida, kas see häirib sind? Minuarust on asi igati normaalne, et need alles jäänud on ning mina sellest juttu poleks teinud. Nüüd tegelinskid loevad ja annavad käsu seltsimeestel võtmega ligi minna, et need jumala eest kaoksid.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Hendrik - 04.04.2010 16:50

Tallinn kaotab sõidutalongid sootuks ära.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/miks-nii-tallinn-kavatseb-soidutalongid-uldse-ara-kaotada.d?id=30161957&l=fplead


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Taylor - 04.04.2010 17:10

Väga hea Edgar. Kaota ühistransport ka ära, siis ehk rahu majas.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 04.04.2010 17:26

Selliseid pabertalonge ei ole väga paljudes linnades. Annaks ainult jumal, et see kaardisüsteem ikka lõpuni välja areneks.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Georg - 04.04.2010 17:49

(04.04.2010 17:10)Taylor Kirjutas:  Väga hea Edgar. Kaota ühistransport ka ära, siis ehk rahu majas.
See küll puhtalt minu arvamus, aga nii räägivad vaid priisõitjad, kes MuPo brigaadi nähes üritavad rutemas korras piletit komposteerida. Muud seletust mõne kodaniku vastuseisule paberpiletite kaotmaisele ei leia.

Mis aga kontaktivaba kiipkaarti puudutab, siis minu arust võiks ka praegused M- ja ID-piletid selle peal baseeruda. Pileteid võiks registreerida bussi sisenemisel, millega saaks parema ülevaate bussiliinide kasutamisest. Praegusel ID- ja M-piletil sellist võimalust pole ning tuleb leppida ebatäpsete sõitjateloendamise tulemusega. TTA loendamise tulemusi küll ei avalikusta, kuid kuna vastavad seadmed vaid väga vähestes sõidukites, siis on alust arvata selles, et tulemused võivad olla väga mööda.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 04.04.2010 18:20

Vahva. Aga mina pideva kvartalikaardi kasutajana ei kavatse, ei viitsi, ei taha iga kord kui ma mõne ühissõiduki pardale astun oma rahakotti kuskilt otsima hakata, et enda bussisõitu registreerida. Ühesõnaga mingisugust ülevaatest liinide kasutamise kohta ei saa rääkida kui just ei leiutata igasse bussi süsteemi mis reageerib ID kaardi olemasolule minu taskus.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 04.04.2010 18:48

Järjekordne projekt kuhu matakse hulk raha aga,mis kuhugi ei wii. Segadus waid suureneb.Minu arwamus ainult.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 04.04.2010 18:53

Nagu selliste ajakirjanduse kaudu vahendatud teadete puhul ikka, jäävad põhiasjad segaseks. Kas praegune ID-piletite süsteem jääb täies ulatuses püsima? Kui jah, siis ei pea ju lõviosa sõitjaid ehk ID-pileti kasutajad hakkama oma kaarti igal sõidul kuhugi toppima või sellega piiksu tegema. Ning sel juhul puudutaksid uus kiipkaardisüsteem ja juhtide kassaaparaadid kokku vaid 7% sõitjaid. Väga kahtlen, kas need kaks suurt väljaminekut end õigustavad. Miski justkui ei klapi.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Neons - 04.04.2010 19:29

Mis saab nendest, kes harva tallinnas käivad? Ostavad siis juhilt pileti? või peavad endale selle kaardi muretsema ?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 04.04.2010 19:35

Olen mõnda aega tahtnud endale saada üht vanakooli kompostrit, võib-olla nüüd kuidagi saab... Sest mida nad ikka nendega teevad?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 04.04.2010 19:39

Sama mida Almex tüüpi piletiaparaatidega.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 04.04.2010 20:03

(04.04.2010 19:29)Neons Kirjutas:  Mis saab nendest, kes harva tallinnas käivad? Ostavad siis juhilt pileti? või peavad endale selle kaardi muretsema ?

tallinnapostimees.ee Kirjutas:Viimase hetke piletiostjale jääb siiski võimalus osta bussijuhilt kassaaparaadi kaudu pilet, mida komposteerima enam ei pea.

Mina isiklikult tervitan seda süsteemi, aga ei ootagi enamuse nõustumist selle arvamusega. Alles ükspäev kusjuures mõtlesin, miks ei võiks bussijuht anda talongi asemel aparaadist trükitud paberpiletit. Kunagi selline süsteem ju toimis, ei mäleta, miks see ära kaotati.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Marten. - 04.04.2010 20:05

(04.04.2010 20:03)Kaspar Kirjutas:  
(04.04.2010 19:29)Neons Kirjutas:  Mis saab nendest, kes harva tallinnas käivad? Ostavad siis juhilt pileti? või peavad endale selle kaardi muretsema ?

tallinnapostimees.ee Kirjutas:Viimase hetke piletiostjale jääb siiski võimalus osta bussijuhilt kassaaparaadi kaudu pilet, mida komposteerima enam ei pea.

Ja mõistagi jääb alles ID pilet Wink


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 04.04.2010 20:08

(04.04.2010 20:05)Marten. Kirjutas:  Ja mõistagi jääb alles ID pilet Wink

tallinnapostimees.ee Kirjutas:Kõik tänased e-piletitooted (ID-pilet, M-pilet) jäävad eksisteerima ning tulevikus lisanduvad paberpiletite asemele laetavad kontaktivabad kiipkaardid.

Just, ma ei saa aru, mis siin mõnele selgusetuks jääb - selgesõnaliselt on kirjas, et kõik ID-piletitooted jäävad eksisteerima. Kuigi minul poleks ka midagi selle vastu, et oma bussi sisenemine registreerida, hoolimata sellest, et kasutan kvartalikaarti.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Taylor - 04.04.2010 20:14

(04.04.2010 17:49)Georg Kirjutas:  
(04.04.2010 17:10)Taylor Kirjutas:  Väga hea Edgar. Kaota ühistransport ka ära, siis ehk rahu majas.
See küll puhtalt minu arvamus, aga nii räägivad vaid priisõitjad, kes MuPo brigaadi nähes üritavad rutemas korras piletit komposteerida. Muud seletust mõne kodaniku vastuseisule paberpiletite kaotmaisele ei leia.
Mul 90 päevane ekspresskaart. Milles probleem? Lihtsalt vahepeal tekkis väike kaasatunne kodanikele, kes ilmtingimata peavad piletit sõiduks kasutama, olgu nad siis välismaalased või muust linnast pärit, eelkõige sellepärast, et juba praegu on ühissõidukis ostetavatel piletitel kirvehinnad.