Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - k2ssar - 27.01.2010 06:58

Suve lõpupoole sai omatud isegi tunnipiletite raamatut. Aga esiuksest sisenedes ei kujuta ette, kui kodanikud hakkavad seal oma mobiiltunnipileteid aktiveerima.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 27.01.2010 07:03

(27.01.2010 06:58)k2ssar Kirjutas:  Aga esiuksest sisenedes ei kujuta ette, kui kodanikud hakkavad seal oma mobiiltunnipileteid aktiveerima.
Mobiiltunnipileti aktiveerimine on telefonikõne. Kuidas see esiuksest sisenemist mõjutab?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 27.01.2010 10:05

Kõige käbedamad mobillipileti ostjad on ju jänesed kes kontrolli nähes ostavad telefoniga pileti. Kui rahvast bussis palju võib isegi läbi minna see trikk.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Hannes - 27.01.2010 13:36

Berliinis näiteks toimib bussidesse sisenemine esiuksest edukalt, komposter on (minu mäletamist mööda) ainult esiukse juures ja on põhimõtteliselt samasugune, nagu Tallinnas: Paberilipakas pilusse ja tempel peale. Pileti saab osta piletiautomaadist, mis mõnevõrra meenutab pangaautomaati. Valid, kas ja missugune soodustus, kui pikaks perioodiks jne. Aktsepteerib nii pangakaarti kui ka sularaha (sente vist küll mitte, aga sulas makstes sain masinast mingi sendikuhja tagasi küll). Muidugi, seal ei kulu rahva pealesaamiseks üldse palju aega, sest bussid on seal väiksema täituvusega kui meie pealinnas. Ja teine oluline asi on see, et bussid sõidavad kiiresti, sest tänavad on valdavalt korras ja siledad. Aga see vaevalt kellelegi uudiseks on, Lääs ikkagi.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 27.01.2010 18:17

(26.01.2010 22:44)Helin Kirjutas:  Ja trammide süsteem meeldib mulle eriti, inimesed teevad ise uksi lahti ja panevad ise kinni. Tramm seisab tükk aega ja ühel hetkel läheb minema. Aga jah ennem tuleb inimesi kõvasti harjutada ja kasvatada, et kõikidest süsteemidest aru saada, ja kui aus olla siis ma ei usu et mõni lõpuks ikkagi aru saab.
Ja osades peatustes ei peatugi, kui juhile käeviipega märku ei anna. Aga et Eestis mingi põhimõtteline süsteemi muutus toimuks, no ei kujuta küll ette mis seda põhjustaks? Või selline "Soome süsteem" süsteem käima panna, siis leidub alati tegelasi, kes väidavad: "suur ajakulu" või "mis saab graafikutest?" Jääb selline mulje, et muutusi justkui polekski vaja, mis siis et sellega "jäneste" ja viimasel hetkel klõpsutajate arv väheneks(ja piletitulu suureneks, iseasi muidugi mis sellega teha suudetakse) Graafikud saab alati ringi teha, on vaja tahet ja motivatsiooni. Ajaga on täpselt nii kui kiireks oma elu elad, kui aega pole, tuleb vähendada uneaega, aga mitte kiunuda: kiire,kiire,kiire...
Mulle just "Soome süsteemi" juures meeldibki see, et kellegil pole kuhugi kiiret, kõik on rahulikud ja rõõmsad(on ka erandeid muidugi), mitte nagu mõned Tallinna ühissõiduki juhid, kes fototegemise ajal keskmist sõrme näitavad...
(26.01.2010 23:51)Oxygen Kirjutas:  
(26.01.2010 23:25)6631 Kirjutas:  Ja ma ei tea ega pole näinud ühtegi inimest, kes oleks pileti mobiiliga ostnud.
Mina. Oma kolm korda kindlasti üheks tunniks. Iseenesest väga kasulik asi.
Minu arvates on see ka kasulik, sest alati pole kioski lähedal kui pileti vaja oleks. Ise olen ühe korra kasutanud seda võimalust. Samamoodi olen ühe korra lunastanud kalapüügiloa mobiiliga, sest mis mõte oleks minna paberit välja ajama(austaltöeldes ei teagi kus seda teha ja ega eriti ei huvita ka) ja sellele aega kulutada, kui kõike seda saab kodust teha 3-kroonise teenustasu eest.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Helin - 27.01.2010 20:12

Soojemate busside poole me peaks ju edenema. Omnilinkidel on ju klaas mille saab ette panna ja ma arvan et seal sees on soe ka, kütavad ju ka, omnis pole minul küll veel külm olnud. Ja hetkel ei pääse ju ka kõik bussijuhid esiukse mitte avamisest. Soomes on ju samamoodi külm vahest isegi külmem kui meil aga bussidesse sisenetakse ju ka esiuksest. Ei tea kuidas nemad saavad niimodi aga meie ei saa???


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Potsataja103 - 27.01.2010 21:00

(27.01.2010 20:12)Helin Kirjutas:  ... Soomes on ju samamoodi külm vahest isegi külmem kui meil aga bussidesse sisenetakse ju ka esiuksest. Ei tea kuidas nemad saavad niimodi aga meie ei saa???
Saame ka meie, aga ühesugune n......ne on see nii siin kui seal. Soovijad võivad katsetada: paigutage kontorilaud meetri kaugusele välisuksest (toas kolmandaks töötunniks +15, õues -22 koos tuulega ukseaugust sisse), iga kahe ja poole minuti järel avaneb uks kolmekümneks sekundiks, igal seitsmendal minutil vigiseb kõrva ääres mõne vanamuti hääl (teema ei oma tähtsust, nagunii ei kuula), boonusena saad kolmandal ja viiendal tunnil uksest väljas nurga taga asjal käia, seitsmendal tunnil veedad õues paljakäsi 10 minutit (näiteks sangpommi tõstes). Peale neljandat üheksatunnist tööpäeva ilma lõunavaheajata võime edasi targutada esiukse avamisest ning lipsu ja triiksärgi teemadel.
P.S. oleks unustanud: kogu selle aja jooksul on vaja ka mõtestatud tööd teha.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - mustninja - 27.01.2010 21:03

(26.01.2010 23:25)6631 Kirjutas:  Ja ma ei tea ega pole näinud ühtegi inimest, kes oleks pileti mobiiliga ostnud.

Niipalju, kui ma Tallinna ühistransporti kasutan, siis eranditult mobiili-ID abil. Väga asjalik lahendus. Keerulisuse koha pealt.... kasutan linnatransporti ehk paar-kolm korda kuus, kuid 1312*201 on meelde küll jäänud. Pidevatel sõitjatel peaks see päris kiirelt pähe kuluma. Palju tülikam on minna spetsjom kuskile putkasse paberitükke sebima, mis võivad protsessi käigus kaotsi minna. Mobiililevi on Tallinnas laiemalt saadaval kui internetiühendus ja pealegi maksab tööandja telefoniarved kinni. Siit ka selge eelistus m-pilti kasuks. Kaks korda ajaloo jooksul on mulle mobiilis vastatud, et "vabandame, teenus hetkel ei tööta", kuid see on piisavalt vähe, et eelistusi mitte mõjutada.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 27.01.2010 21:17

Kui endale meelde ei jää, siis telefonid on tänapäeval piisavalt targad, et seda numbrit meeles pidada.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martin256 - 27.01.2010 22:04

Mulle meeldis süsteem, millel tuli lihtsalt bussijuhile anda 5 kopikat ja kogu lugu. Piletit vastu ei küsinud keegi. Nii töötas nr 149 Kiisa-Aespa, kogu transport Dagestanis jt. Kiisal oli eriti tore. Kogu rongirahvas (sadakond inimest) sisenes kolmes uksest, et asda teele Aespa poole. Ja hakati kopikaid ette juhile saatma. Korraga oli liikvel ikka väga palju raha. Palju juhi päevakassa tuli, ei kujutagi ette.
ID on ikka jama küll. EMT Surf ütleb, et teenus on häiritud. Helistamine ütleb, et keelatud jne. Infotelefon ajab segast ega tea vist isegi.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 28.01.2010 18:26

(27.01.2010 21:00)Potsataja103 Kirjutas:  Saame ka meie, aga ühesugune n......ne on see nii siin kui seal. Soovijad võivad katsetada: paigutage kontorilaud meetri kaugusele välisuksest (toas kolmandaks töötunniks +15, õues -22 koos tuulega ukseaugust sisse), iga kahe ja poole minuti järel avaneb uks kolmekümneks sekundiks, Peale neljandat üheksatunnist tööpäeva ilma lõunavaheajata võime edasi targutada esiukse avamisest ning lipsu ja triiksärgi teemadel.
P.S. oleks unustanud: kogu selle aja jooksul on vaja ka mõtestatud tööd teha.
Soojemalt riidesse, oma tervise eest peab siiski hoolt kandma töötataja ise, mitte firmajuht(või kes iganes). Minu arvates on teema mõte siiski see, et oleks vähem piletita sõitjaid, mistõttu kompostrid tagumise ukse juurest kaotatakse, aga sisenemist veel(vist?) ei keelata. Ma küll ei tea kas potensiaalsed jänesed just tagumise kompostri juures vegeteerivad, aga loogiline on ka see, et kõik nad niikuinii ei jõua joosta bussi etteotsa paarikümne sekundiga ja siis edukalt pilet augustada. Kokkuvõttes ostetakse rohkem pileteid, millega kaasneb suurem tulu(aga nagu ma varem juba olen öelnud, pole kindel kas see ühistranspordi arendamisele kulub, näiteks kasvõi "piletihinna tõus ja hõredamad graafikud", mõtlemisainet peaks olema).


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 29.01.2010 00:22

(28.01.2010 18:26)Martti Kirjutas:  Kokkuvõttes ostetakse rohkem pileteid, millega kaasneb suurem tulu(aga nagu ma varem juba olen öelnud, pole kindel kas see ühistranspordi arendamisele kulub, näiteks kasvõi "piletihinna tõus ja hõredamad graafikud", mõtlemisainet peaks olema).
Siinkohal pole midagi mõelda, kui kõrvuti panna linna eelarve ühistranspordi rida 2009 ja 2010. Piletihinna tõusust laekuv tulu ei kata iial eelarve vähenemist ära.
Iseasi on kõik need kohukesedetailid, mis selle tõsiasja vastikuks muudavad.
(27.01.2010 20:12)Helin Kirjutas:  Soojemate busside poole me peaks ju edenema. Omnilinkidel on ju klaas mille saab ette panna ja ma arvan et seal sees on soe ka, kütavad ju ka, omnis pole minul küll veel külm olnud. Ja hetkel ei pääse ju ka kõik bussijuhid esiukse mitte avamisest. Soomes on ju samamoodi külm vahest isegi külmem kui meil aga bussidesse sisenetakse ju ka esiuksest. Ei tea kuidas nemad saavad niimodi aga meie ei saa???
Aga ikkagi, mis selle mõte oleks, kui kõik peaksid hakkama eest peale tulema? Taavi Aas (või oli see Andres Harjo või mõlemad?) andis teada, et 7% kasutab Tallinnas paberpileteid ja ülejäänud kasutavad elektroonilisi variante. Järelikult siis 93% sisenejatest poleks bussijuhile mitte midagi näidata! Helsingis peavad ju 100% sõitjaid juhi juures kas kaardiga piiksu tegema või päevapileti templit näitama või pileti ostma.

Ja mis ikkagi 14Tr- ja 15Tr-dega saaks? Maha kanda või kabiinid maha kiskuda?
(27.01.2010 13:36)Hannes Kirjutas:  Berliinis näiteks toimib bussidesse sisenemine esiuksest edukalt, komposter on (minu mäletamist mööda) ainult esiukse juures ja on põhimõtteliselt samasugune, nagu Tallinnas: Paberilipakas pilusse ja tempel peale. Pileti saab osta piletiautomaadist, mis mõnevõrra meenutab pangaautomaati. Valid, kas ja missugune soodustus, kui pikaks perioodiks jne. Aktsepteerib nii pangakaarti kui ka sularaha (sente vist küll mitte, aga sulas makstes sain masinast mingi sendikuhja tagasi küll). Muidugi, seal ei kulu rahva pealesaamiseks üldse palju aega, sest bussid on seal väiksema täituvusega kui meie pealinnas. Ja teine oluline asi on see, et bussid sõidavad kiiresti, sest tänavad on valdavalt korras ja siledad. Aga see vaevalt kellelegi uudiseks on, Lääs ikkagi.
Berliinis on suur osa busse (lausa enamik vist) kahekorruselised ja teisele korrusele pääseb esiukse juurest. Siis on ju loomulik, et tullakse eest peale. Ülalt alla tuleb trepp keskmise ukse juurde ja kui sealt samal ajal käiks sisenemine, oleks trügimist palju.
Automaadid aktsepteerivad ka metallraha, alates 10 eurosendist, ning annavad neid tagasi ka, kui vaja.
Kahekordsed bussid seal vähemalt kesklinnas küll ei kihuta. Peatused on iga nurga peal, valgusfoorid samuti. Siin-seal on munakiviteidki alles.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 29.01.2010 22:43

See waid küll minu arwamus.Mõnes ,mõttes juhil lihtsm.Olemas waid 7 ja 25 EEK piletid.Töötaw rahwas arwab muidugi teistmoodi.Ja ma kujutan juba ette ,mis sõimu osaliseks saawad juhid edimestel päewadel.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 30.01.2010 01:56

Saksamaal, Soomes, Hong-Kongis, Veenusel... See mis toimib kuskil mujal maailmas ei toimi siin. Enne hakkab maakera tagurpidi pöörlema kui Tallinna elanik samuti Berliini elanikuga käituma hakkab. Meie inimesed siin ei ole viie aasta jooksul suutnud aru saada, et terminalis pileteid ei müüda. Ja üleüldse eeldab inimeste vastav käitumine ka vastavat ühistranspordi süsteemi ja isegi kliimat. Oleks meil samad graafikud, ilm, täituvus, liiklus ja muud asjaga seotud tegurid, siis ei oleks arvatavasti mitte kellelgi antud muudatuste vastu. Aga juba meie linna aerofoto näitab ära miks ei saa meil võtta kasutusele üks-ühele süsteeme muu maailma linnadega. Sinna otsa panna veel meie inimesed, Tallinna ######### foorisüsteem, liikluskultuur, külm ilm... Täna näitas jälle hambaid meie linna "number kaheksa" omapära. Üks 2,5x12 raudkirst keset linna seismas ja liiklus seisab igas suunas sadu meetreid. Pudelikaelast vabamasse vette pääsedes tuleb kuskil kaotatud aeg tagasi teha. Sellele ei aita mitte kuidagi kaasa see kui see jõuk kuskil kõik esimesest uksest peale hakkab suruma. Ja seda "soojalt riidesse" juttu võib olla ju tore rääkida, aga küllap peale esimesi radikuliiditundemärke ka selle jutu meeste arvamus asjast muutub. Ja Eestis kehtiva seadusandluse kohaselt on tööandja kohustatud looma oma alluvatele turvalise töökeskkonna. Seega vastutab mingil määral töötaja tervise eest ka tööandja.

Minu ettepanek - Tsentraalseks piirkonnaks luua teise ukse piirkond. Tekitada funktsioon reisisaatjatele. Muuta ära see lollus, et juht vastutab reisisaatja liigutuste eest ja panna see viimati mainitud inimesele endale. Sellega hakkaks pileteid müüma teise ukse juures reisisaatja ja kui ta peaks piletirahaga jalga laskma, siis ei vastutaks bussijuht. Ühtlasi saaks juht keskenduda Tallinna liikluses ellu jäämisele ja graafikus püsimisele. Loomulikult tuleks ka seda plaani enne rakendamist veidi lihvida, aga mis need minu ideed üldse väärt on?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 30.01.2010 11:21

(30.01.2010 01:56)Oxygen Kirjutas:  Ja seda "soojalt riidesse" juttu võib olla ju tore rääkida, aga küllap peale esimesi radikuliiditundemärke ka selle jutu meeste arvamus asjast muutub. Ja Eestis kehtiva seadusandluse kohaselt on tööandja kohustatud looma oma alluvatele turvalise töökeskkonna. Seega vastutab mingil määral töötaja tervise eest ka tööandja.
Ma ei saa aru, mis Sul on soojemalt riidesse panemise vastu, sest seni Sa seda põhjendanud ei ole, ja radikuliidi saadki siis kui oled triiksärgiga jahedas. Samas on küll nähtud linnaliinibussijuhte, kes lõpp-peatuses õues suitsu kimuvad, ennast soojemalt riidesse panemata(ilma jopeta). Suhtumise küsimus pigem.
Näiteks Automoto foorumis oli aasta-paar tagasi teema, kus töömees hakkas töötava puuri küljest metallilaastu ära võtma palja käega ja jäi vist sõrmest ilma või sai muid vigastusi. Kas sellisel juhul kui töötaja ise loll on ja oma tervisest ei hooli, lendab osa süüst ikkagi tööandja kapsaaeda, et õigel ajal jalaga töötajale p.....e ei löönud? Või peab tööandja töötajal sabas käima ja pidevalt kontrollima?

Oxygen Kirjutas:Meie inimesed siin ei ole viie aasta jooksul suutnud aru saada, et terminalis pileteid ei müüda. Ja üleüldse eeldab inimeste vastav käitumine ka vastavat ühistranspordi süsteemi ja isegi kliimat. Oleks meil samad graafikud, ilm, täituvus, liiklus ja muud asjaga seotud tegurid, siis ei oleks arvatavasti mitte kellelgi antud muudatuste vastu. Aga juba meie linna aerofoto näitab ära miks ei saa meil võtta kasutusele üks-ühele süsteeme muu maailma linnadega. Sinna otsa panna veel meie inimesed, Tallinna ######### foorisüsteem, liikluskultuur, külm ilm...
Siin tulebki välja et keskmine "homo soveticus" ongi loll inimene, kes ei suuda muutuva olukorraga kohaneda, sest on harjunud elama ühiskonnas, kus muutusi ei toimu. Ka mõniaeg tagasi oli Automoto ühistranpordi osas kirjas kuidas inimesed ajasid sassi trolli ja MRP bussi, sest need oli ühe värvikombinatsiooniga. Mina küll ei suuda mõista mis selliste tegelaste peas toimub, arvatasti "kajab kõvasti kui lüüa", sest tühi pea pidigi paremini kajama kui täis... Et sellised tegelased midagi mõtlema hakkaks, peabki neile "süsteem keerama", enne lihtsalt midagi muutu. Nagu Elektriraudtee alateemas oli mingi aeg tagasi arutlus: "kuidas ronge keilas poolitada", ja mõni lollike Riisipere asemele siis Paldiskisse jõudma hakkab. Paar korda sõidab, siis hakkab mõtlema. Loll pea on ennegi ihu nuhtluseks olnud, ja on seda ka edaspidi.
Kui külmast ilmast rääkida, siis kas Soomes on ilm soojem kui lõunakaldal olevas banaanivabariigis? Ometi käib seal sisenemine esiuksest.
Liikluskultuur on niikuinii olematu, isegi buss- ja trollijuhid sõidavad ristmikule kollase või "noore punasega", = reaalsus, ehk tuleks siiski graafikuid muuta niimoodi, et enam punasega ei peaks ristmiku ületama(arvestades liiklusolusid ajahetkel N ja vastavalt sellele ringi läbimiseks aega rohkem planeerima, sest olukord, kus juhil ei ole võimalust lõpp-peatuses puhata, või peab sellepärast ristmikul foorituld "varastama", ei ole kindlasti normaalne)

´Oxygen´ Kirjutas:Täna näitas jälle hambaid meie linna "number kaheksa" omapära.
Sellist asja saab lahendada ainult liikluskoorumuse vähendamisega kesklinnas, ehk kõige kitsamas kohas. Selle jaoks tuleks kehtestada "kesklinna sissesõidu maks", niimoodi oleks linnas palju ruumi, aga selle asemel tahetakse "rohealale" Põhjaväila ehitada ja muud sellist jama, ehk miljardeid magama panna. Samas niikaua kui tänast võimupareteid valivad ühistranpordiga tausta sõitjad, ei saagi midagi paremaks muutuda.
Bussis loksuvatele reisisaatjatele tuleks küll mingi reaalne tegevus leida ja vastutus panna, sest miinimupalga peab ka kuidagi välja teenima. Olgu selleks kasvõi keskmisest uksest sisenemise kontrollimine, aga see tähendab et kõikides bussides-trammides-trollides peab reisisaatja olema. Ja mis saab siis kui majandusseis peaks paranema ja ühtegi reisisaatjat poleks võta, jätame jälle süsteemi arengu seisma, sest näiline heaolu on loodud, raha liigub rohkem ja sõiduvargaid võib jälle sponsoreerida?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Siim - 30.01.2010 11:40

(30.01.2010 11:21)Martti Kirjutas:  
Oxygen Kirjutas:Meie inimesed siin ei ole viie aasta jooksul suutnud aru saada, et terminalis pileteid ei müüda. Ja üleüldse eeldab inimeste vastav käitumine ka vastavat ühistranspordi süsteemi ja isegi kliimat. Oleks meil samad graafikud, ilm, täituvus, liiklus ja muud asjaga seotud tegurid, siis ei oleks arvatavasti mitte kellelgi antud muudatuste vastu. Aga juba meie linna aerofoto näitab ära miks ei saa meil võtta kasutusele üks-ühele süsteeme muu maailma linnadega. Sinna otsa panna veel meie inimesed, Tallinna ######### foorisüsteem, liikluskultuur, külm ilm...
Kui külmast ilmast rääkida, siis kas Soomes on ilm soojem kui lõunakaldal olevas banaanivabariigis? Ometi käib seal sisenemine esiuksest.
Martti on tabanud naelapea pihta, sest nagu üks kaasfoorumlane eravestluses mulle eile ütles, et siis asi on k.a suhtumises, sest positivine näide ja eeskujulikuse tipp on 496TAK koos bussijuht Kivikingaga, kellele ei valmistanud ka suurema külmaga bussis säilitada positiivne tuju, mõnus muusika koos vaevata avada esiuks (samamoodi võiks ta ju sõita nii peatusesse, et esiuks jääb peatusealast välja ja keskmine uks napilt on peatusetaskus sees) tegi ainult head meelt, samamoodi ka soliidselt triiksärk koos lipsuga, mis peakski on elementaarne. Põhjamaade toodang ongi just kõige sobivam meie kliimasse, sest kohati osades bussides külmetamine on lausa huumor, kuid mitte midagi head. Esikuksest sisenetakse paljudes linnades Eestis, mis eriline koht see Tallinn on, pigem on siiski asu jah suhtumises nagu Martti ütles ka väljas suitsetamise kohta.

Ilusat päikeselist päeva kõigile!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 30.01.2010 12:20

Ega ei saagi asjast aru saada kui oma silmaga ei näe. Kivikinga 11 ei ole 40. Kui saaks ka pikki aastaid ekspressi peal valgeid (kiireid) inimesi teenindada, kilomeetrite pikkuse peatustevahega sõita ja ise nö omada kindlat bussi mida enda jaoks mugavaks teha, siis oleks kõigil tuju hea ja nägu naerul. Kui aga iga 200m tagant tuleb uksi lehvitada, ahjud ei tööta või neid ei olegi, sama keroga, reisijad on lollid ja uimased jne jne jne, siis mis jõud see peaks seda tuju üleval hoidma? Oleks siis motiveeriv palkki. Aga mis see jutt ikka maksab. 600-st juhist on ÜKS ju alati rõõmus.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - mustninja - 30.01.2010 13:55

(30.01.2010 11:21)Martti Kirjutas:  Liikluskultuur on niikuinii olematu, isegi buss- ja trollijuhid sõidavad ristmikule kollase või "noore punasega"....
See ei olegi täiesti liikluskultuuri küsimus. Ka sõiduautoga tuleb ette olukordi, kus ristmik tuleb läbida kollasega. Sõle tänaval näiteks osa foore ei anna keelava tule saabumisest aegsasti teada. Kui roheline plingib ainult korra ja kollane püsib ka alla 2 seki, siis tahes tahtmata tuleb autojuhil valida, kas teha äkkpidurdus ja loota, et keegi selga ei kima, või lasta vaikselt keelava tulega üle ristmiku. Eriline naljanumber on, kui selline "kompaktne" fooritsükkel esineb 70 alas. Suurematel/raskematel sõidukitel on pidurdamisega ju veel nutusem kui autodel.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 30.01.2010 16:41

(30.01.2010 13:55)mustninja Kirjutas:  Ka sõiduautoga tuleb ette olukordi, kus ristmik tuleb läbida kollasega. Sõle tänaval näiteks osa foore ei anna keelava tule saabumisest aegsasti teada. Kui roheline plingib ainult korra ja kollane püsib ka alla 2 seki, siis tahes tahtmata tuleb autojuhil valida, kas teha äkkpidurdus ja loota, et keegi selga ei kima, või lasta vaikselt keelava tulega üle ristmiku. Eriline naljanumber on, kui selline "kompaktne" fooritsükkel esineb 70 alas. Suurematel/raskematel sõidukitel on pidurdamisega ju veel nutusem kui autodel.
Minu kogemused on rohkem Narva mnt. lõigul Poskast kuni Hobujaamani, seal küll roheline vilgub rohkem kui korra, aga peaaegu iga kord sõidetakse mõnest ristist kollasega, täna pealelõunal isegi punasega üle.
Üleeile oli juhus Lasnamäel, kus hakkas roheline vilkuma, kiirus oli väike ja pidurdasin. Selle peale tagasõitev BMW juht lasi signaali, sõitis üle pidevjoone vastasuuna vööndisse ja "noore punasega" üle ristmiku. Liikluskultuur või kultuuritus? Teine kord on vaja vist kõvemini pidurit suruda, saab tagasõitja, kes arvestab et lähen kollasega veel üle, kärukonksuga lähedalt sõbraks...

Oxygen võiks ikkagi põhjendada, miks ta "soojemalt riidesse" nii vastu on?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 30.01.2010 17:49

(30.01.2010 16:41)Martti Kirjutas:  Oxygen võiks ikkagi põhjendada, miks ta "soojemalt riidesse" nii vastu on?
Martti arvab millegipärast, et kõik inimesed on temasugused. Ei ole. Külmatunne on igalühel individuaalne ja see võib olla väga erinev. Ma panen sulejope alla kaks kampsunit ja kaks särki, siis tean, et võin tund või kaks -15 käes õues olla. Kui tahaksin end 9 tunniks riide panna, siis need ei mahu füüsiliselt üksteise otsa. Kui selle 9 tunni sees ei saa sooja sööki ega jooki, on veel hullem.