Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 21.08.2012 23:31

(21.08.2012 23:23)raulito Kirjutas:  Siinkohal julgeks siiski vastu vaielda.
Ehk täpsustad? Ma ei pea end kaugeltki mitte kõiketeadjaks sel teemal, oskan rääkida vaid sellest, mis pilet.ee-s kirjas ja oma kogemustest (mitte küll vahelejäämise osas). Kunagi sai proovitud arvuti juuresolekul, et kas tunnipilet aktiveerub kohe või mitte, siis vähemalt pilet.ee piletikontrollimislahtri jaoks läks küll umbes minutike aega. Vahele jäämise osas ei oska kommenteerida.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 22.08.2012 08:12

Olen paaril korral sõitnud nii et on kiire olnud ja sularaha pole läheduses olnud ja nähtud et roheline et buss peatatakse kinni ja teinud telefoni teel kiire piletiost. Kontrolör küll porises et olete vist meid nähes pileti ostnud kuna pilet just aktiveeritud. Võibolla mõne teise kontrolöri puhul oleks bussist välja kutsutud pikemale jutuajamisele. See võib ka sõltude sellest kaua kontrolöril läks aega minuni jõudmiseks.
Aga olen ka näniud kui antakse kontrolörile id-kaart samal ajal ise telefoniga vajalikku ostu tehes. Kontrolör mainis et piletit pole ja neiu selle peale et proovime veel ise sama aeg telefoni klõbistades. Kontrolör sai asjale pihta ja mainis et pange telefon ära ja pole mõtet piletit osta.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 22.08.2012 10:16

Mupol kombeks ka enne kinnipidamiskohta, paar oma erariides agenti bussi saata.Need siis jälgiwalt teraselt,kes kinnipidamisel pileteid komposteerima hakkawad.Üldsjoontes selliste komposteerijatega asi suht kiire käitumine,bussist wälja jne.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Erki - 22.08.2012 12:52

Ei taha pileti eest maksta ja raha vähe siis vali endale see ID pileti telefoni number ja kui mupo tuleb tellid omale selle ära ja need vennad ei saa midagi teha..


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Hannes - 22.08.2012 15:31

Ei taha pileti eest maksta ja raha vähe, siis kõnni jala!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 22.08.2012 17:41

(21.08.2012 22:53)PETSS Kirjutas:  Ma ei ta aga miks ei suuda Tallina linn käibele wõtta Pärnu sisteemi?Edgari Wolksturm peatab,ma lülitan kopostri wälja ja ongi kõik.
Kui sa uut Thorebit vaadanud oled, siis seal on menüüs selline valik nagu "validaator kinni". Aga vaevalt enamus juhte seda vajutada viitsivad enne MuPo peale tulemist.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 22.08.2012 18:25

(22.08.2012 17:41)Heini Kirjutas:  
(21.08.2012 22:53)PETSS Kirjutas:  Ma ei ta aga miks ei suuda Tallina linn käibele wõtta Pärnu sisteemi?Edgari Wolksturm peatab,ma lülitan kopostri wälja ja ongi kõik.
Kui sa uut Thorebit vaadanud oled, siis seal on menüüs selline valik nagu "validaator kinni". Aga vaevalt enamus juhte seda vajutada viitsivad enne MuPo peale tulemist.
Menüüs on valik validaator kinni. Analüüsi nüüd natuke situatsiooni ja siis sa saad ise ka aru kuivõrd mõttetu see sinu avaldus on.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 22.08.2012 18:32

Ma enne 10 korda bussiga rukkise pannud ja krt weel kuhu. Mõtle nüüd Heinikene ise mis juhtub kui sõidu ajal seda nupumängu hakata mängima.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - moosic - 22.08.2012 20:14

Koolist poppi tehes käies neid kusagil kangutamas võib tõesti leida imepäraseid valikuid. Aga bussiroolis on muidki asju teha-vaadata ja seda isegi siis kui enam käiku vahetama ei pea....


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 22.08.2012 20:28

Tore,et noor kolleeg oskab tähelepanu pöörata ka muudele asjadele.Peaasi,et ma oma 704 septemri alguseks enam wähhem ühes tükis kätte saan.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - k2ssar - 23.08.2012 00:17

Sekundeerin siinkohal moosicule ja Petssile, rooli taga on targematki teha, kui menüüst otsida valikut. Sõiduauto tagaistmele jäänud seljakotist, ise roolis olles, on pea sama mugav otsida helisevat töömobiili, kui targa pardaarvuti menüüst otsida seda valikut mingi validaatori kinnilülitamise osas. Tähelepanu on niigi hajutatud...


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Regardman - 23.08.2012 03:24

Tulevad meelde kuldsed sõnad, milline peab olema vilunud autojuht.
Pead suutma juhtimise ajal sigaretti tõmmata ja tuhka raputada ning sealhulgas ka õllepudelit avada.

OT.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Volli - 23.08.2012 08:50

(21.08.2012 22:53)PETSS Kirjutas:  Ma ei ta aga miks ei suuda Tallina linn käibele wõtta Pärnu sisteemi?Edgari Wolksturm peatab,ma lülitan kopostri wälja ja ongi kõik.
Sa ju ei suudaks seda nupumängu mängida, vähemalt postituses 308 väidad just täpselt nii Wink
Kuidas bussijuhid küll kõigist teistest nuppudest armatuurlaual üle käivad või sõidetaksegi nii, kahe käega kramplikult roolist kinni hoides ja pilk vaid teele suunatud?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - moosic - 23.08.2012 09:23

Ei maksa juuksekarva lõhki ajada ! Väike vahe ju on kas avada peatuses uks ühe nupuga või surfata pardaraali sügavustes,leidmaks vajalikku funktsiooni ?!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - kukkurkurat - 23.08.2012 09:29

Selles asi ongi et igal bussil ei ole pardaarvuti ekraan armatuurlaual. Lisaks on nupud puutetundlikud ja suhteliselt lähestikku mis tähendab et peab väga täpselt vajutama.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Volli - 23.08.2012 09:36

Hästi-hästi, nõus et nupumäng on raske. Elu on üldse raske!
Mõtlesin lihtsalt seda, et võiks siis vähemalt ajada ühte joont, et kas on seda lisanuppu vaja või mitte!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - moosic - 23.08.2012 10:02

Ei ole nupumäng raske,kes seda ütles ? Pane keset armatuurlauda seenekübarakujuline punane nupp ( näituseks tööpinkidel on sellised avariistopp nupuks ) ning nupule vajalik funktsioon kah. Küll ma siis sellele millegiga ikka pihta saan kui isegi kahe käega kramplikult teed hoian,pilk vaid roolile suunatud.

Tongue Big Grin


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - laisik - 23.08.2012 11:23

Sel pardaarvutil mu meelest küll üsna suva väga täpsest, täpsest või misiganes vajutamisest, elab teine ikka oma elu, vahel tahaks teisele lausa mutrivõtmega lajatada- vaja teist torkida ju reeglina reservis, mis tähendab, et niigi aega pole, väljasõit oli ammu...Eelmine variant oli tunduvalt kasutajasõbralikum


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 23.08.2012 16:34

See ka veel, et üks asi on see, et võimatu, et mitte öelda ohtlik on liikuvas bussis sobrada mingisuguse ebamugava ülesehitusega menüüs. Aga lisaks ohtlikkusele võtab see ka aega. Ma arvan, et kõik on näinud mis hakkab toimuma bussis kui kontrolöri poolt on antud peatumismärguanne. Läheb selliseks andmiseks, et komposter on pärast kuum. Nüüd ongi vaja samasugust Moosicu reklaamitud nuppu nagu mul tööjuures puurpingi küljes on. Kohe kui tõuseb sau annab juht sellele rusikaga ühe hoobi ja on kinni kõikvõimalikud aatorid. Sellel muuseas seisnebki iga auto juhikoha ergonoomika. Nupud, lülitid ja hoovad peavad olema asetatud nõnda, et nende kasutamiseks ei peaks neid vaatama.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Hannes - 23.08.2012 18:12

Aga mida puutetundlikum, läikivam, pisem ning - mis peaasi - keerukam, seda innovatiivsem ju.