Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Georg - 15.05.2012 21:36

Täna demonstreeriti seda uut süsteemi 1067 peal. Jättis isegi parema mulje, kui näiteks Riias kasutatav lahendus. Aparaat ise oranži korpusega, lisaks ekraanile ka 4 nuppu, mis võimaldavad pileti soetada mitmele inimesele, kasutades selleks vaid ühte kaarti. Lisaks on olemas ka NFC-ga varustatud telefonide tugi (moodsamate Android ja Windowsi nutitelefonide omanikel poleks siis vaja kaarti osta). Paraku pole teada, kas kõiki neid võimalusi Tallinn üldse kasutama hakkab. Samas positiivsena tuleks märkida seda, et sama aparatuur tuleb ka Harju maakonnaliinide bussidesse ning süsteemiga on plaaninud ühineda ka Elektriraudtee.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 15.05.2012 23:20

[Pilt: viipekaardilugeja_512px.png]

Viipekaartidest ja uuest piletisüsteemist - http://www.yhistransport.eu meeskond sai paar sõna vahetada Ühendatud Piletite tegevjuhiga.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 14.08.2012 19:45

http://www.tallinnapostimees.ee/939646/linnaametnikud-hakkavad-proovima-uudseid-soidukaarte läheb asjaks.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 21.08.2012 08:45

http://www.pealinn.ee/index.php?pid=132&lang=5&nid=10065 - Tallinn käivitab maailma parima e-piletisüsteemi


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - lauri3885 - 21.08.2012 14:57

Ootaks sellele postitusele kommentaare/vastukaja.
Nimelt juhtus mul täna kurioosne lugu.Istusin Angerjas trammi peale,et sõita Balti-jaama ja tahtsin läbi lüüa tunnipileti elektroonilisest kompostrist ja k...t avastasin,et elektrooniline komposter ei toimi.Lõin risti ette ja palvetasin,et Angerja-Volta vahel kontrolle peale ei tuleks sest kaubajaama aia ja trammitee vahel peale raudtee ülesõitu peale kerget käänakut on asfaldiplats kus siis nende buss seisab ja nad tramme kinni peavad kontrollimiseks ja seejuures on see koht nende meelispaigaks.Kui tramm Voltas peatus siis teavitasin koheselt trammijuhti probleemist ja ta tuli ka kompostri juurde kus siis näitasin oma pileti peal,et komposter ei toimi ja sellepeale trammijuht laiutas käsi ja võttis asja teadmiseks.Mina igatahes trammijuhi käest üksikut piletit ostma ei hakanud ja sõitsin jänest.Trammist maha tulles teavitasin igaks juhuks ka dispetserit,õnneks oli trammijuht oma tõõd kohusetundlikult teinud ja dispetser teadis juba probleemist ja ütles,et saadame meistrimehe välja.Ilmselt siis kas Ülemistele või Koplisse.Lisaks tuli ka Telliskivist kaks inimest peale ja tahtsid pileti läbi lüüa ja ka nendel see ei õnnestunud.
Aga mul tekkis selline küsimus siia otsa,et äkki oleks võinud ehk tunnipileti läbi lüüa tavalises kompostris?Seal oleks siis augud sisse lõõnud ja oleks näha olnud,et inimene jänest ei sõida,aga kuidas ma selle piletiga siis tagasi Angerjasse oleks saanud tulla tunni aja jooksul?
Siia otsa tekkis teinegi küsimus,et kas ei oleks võinud omalajal siis ühissõidukitesse kaks elektroonilist kompostrit sisse panna? Saan aru,et kallis lõbu aga oleks taoline olukord ära jäänud.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Regardman - 21.08.2012 15:29

Näita kõigepealt, kuidas tunnipilet tavamulgustisse mahub.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 21.08.2012 15:41

(21.08.2012 14:57)lauri3885 Kirjutas:  Aga mul tekkis selline küsimus siia otsa,et äkki oleks võinud ehk tunnipileti läbi lüüa tavalises kompostris?Seal oleks siis augud sisse lõõnud ja oleks näha olnud,et inimene jänest ei sõida,aga kuidas ma selle piletiga siis tagasi Angerjasse oleks saanud tulla tunni aja jooksul?
Lisaks juba Jorveni mainitud faktile, et tunnipilet kohe üldse ei mahu augustajasse, siis mida need augud näitaksid ja kuidas sa tõestaksid, et need pole sinna aasta aega tagasi löödud?

Kui sellises olukorras tahta igasugust seletamist ja jamamist vältida ja mobiiltelefon on parasjagu taskus, on kõige parem lahendus osta tunnipilet just sellega - 1312*201*isikukood.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - lauri3885 - 21.08.2012 15:56

(21.08.2012 15:41)Kaspar Kirjutas:  
(21.08.2012 14:57)lauri3885 Kirjutas:  Aga mul tekkis selline küsimus siia otsa,et äkki oleks võinud ehk tunnipileti läbi lüüa tavalises kompostris?Seal oleks siis augud sisse lõõnud ja oleks näha olnud,et inimene jänest ei sõida,aga kuidas ma selle piletiga siis tagasi Angerjasse oleks saanud tulla tunni aja jooksul?
Lisaks juba Jorveni mainitud faktile, et tunnipilet kohe üldse ei mahu augustajasse, siis mida need augud näitaksid ja kuidas sa tõestaksid, et need pole sinna aasta aega tagasi löödud?

Kui sellises olukorras tahta igasugust seletamist ja jamamist vältida ja mobiiltelefon on parasjagu taskus, on kõige parem lahendus osta tunnipilet just sellega - 1312*201*isikukood.
Selge,aitäh Kaspar. Kontrollin kindluse mõttes üle,et õigesti aru saan,et 1312 siis tärn 201 uuesti tärn ja siis isikukood?
See muidugi õige,et tunnipilet augustajasse ei mahu,siin minu viga,sorry.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 21.08.2012 16:37

(21.08.2012 15:56)lauri3885 Kirjutas:  Kontrollin kindluse mõttes üle,et õigesti aru saan,et 1312 siis tärn 201 uuesti tärn ja siis isikukood?
Just nii, toksid selle sisse ja siis helistad, tädi loeb puise häälega oma jutu maha ja mingil hetkel palutakse uuesti tärni vajutada, et pilet aktiveeruks.

https://www.pilet.ee/cgi-bin/splususer/splususer.cgi?op=list_trans&piirkond_id=1 - siin tabelis on kõikide piletite koodid, mida saab mobiiliga osta.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 21.08.2012 16:42

Tädi puisel häälel olevat teksti ei pea lõpuni kuulama vaid kohe kui tädi pika joruga alustab siis vajuta tärn.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 21.08.2012 16:43

Sõidukites on ka õpetused üleval.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Hannes - 21.08.2012 17:05

(21.08.2012 15:41)Kaspar Kirjutas:  mida need augud näitaksid ja kuidas sa tõestaksid, et need pole sinna aasta aega tagasi löödud?
Nii võiks hakata ju siis iga üksikpileti puhul jaurama, et tõestagu reisija, et ta just nüüd selle reisi ajal selle pileti augustasSmile


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - lauri3885 - 21.08.2012 18:04

Tänud.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 21.08.2012 18:32

Ma siin paari päiwa pärast 1 päewasele wäljaõppele uue sisteemi kohta.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 21.08.2012 20:13

(21.08.2012 17:05)Hannes Kirjutas:  
(21.08.2012 15:41)Kaspar Kirjutas:  mida need augud näitaksid ja kuidas sa tõestaksid, et need pole sinna aasta aega tagasi löödud?
Nii võiks hakata ju siis iga üksikpileti puhul jaurama, et tõestagu reisija, et ta just nüüd selle reisi ajal selle pileti augustasSmile
Käibel olev praktika. Asjaarmastajatest sõiduvarastel on kümneid erineva kombinatsiooniga pileteid alati kaasas.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Regardman - 21.08.2012 22:52

(21.08.2012 16:42)raulito Kirjutas:  Tädi puisel häälel olevat teksti ei pea lõpuni kuulama vaid kohe kui tädi pika joruga alustab siis vajuta tärn.

Nüüd on ju imposantne meeshääl.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 21.08.2012 22:53

Ma ei ta aga miks ei suuda Tallina linn käibele wõtta Pärnu sisteemi?Edgari Wolksturm peatab,ma lülitan kopostri wälja ja ongi kõik.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 21.08.2012 22:56

Bussis olijate mobiiltelefone sa ju välja ei lülita et ei saaks kiirelt tunnipiletit tellida.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 21.08.2012 23:20

(21.08.2012 22:56)raulito Kirjutas:  Bussis olijate mobiiltelefone sa ju välja ei lülita et ei saaks kiirelt tunnipiletit tellida.
Mobiiliga tellitud piletil on nn. puhveraeg 1 minut, pärast mida pilet aktiveerub. Tavaliselt jõuab selle aja jooksul juba vahele jääda.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 21.08.2012 23:23

Siinkohal julgeks siiski vastu vaielda.