Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Vova - 22.12.2011 10:19

(22.12.2011 10:09)Heini Kirjutas:  
(22.12.2011 09:45)6631 Kirjutas:  Hommikul rääkis Harjumaa ÜTK juht Ago Kokser raadios uuest Harju ja Tallinna ühtsest piletisüsteemist, mis sügisel 2012 pidavat kehtima hakkama. Nagu aru sain, võib ID-kaardi ära visata. Tuleb kiipkaart, millele kantakse raha ja iga sõiduga hakkab sellest midagi maha minema. Nii saab ÜTK sõitjate arvust täpse ülevaate. Turistidele tulevad ühekordsed piletid, mis on kiipkaardiga sõidust kallimad. Sellega see üldine jutt ka lõppes, edasi võib ise mõelda.
Mina saan niimoodi aru, et iga buss (kas trammid ka??) saab ühe aparaadi, mis pannakse esiukse juurde, kõik hakkavad sealt peale minema. Piiramatu sõitude arvuga perioodikaardid kaovad. Sel juhul muutub ka sõit minu arusaamise järgi oluliselt kallimaks: praegu maksab odavaim pilet 0.80, 30 päeva kaardiga (20.-) saaks selle eest teha 25 sõitu ehk igal tööpäeval ühe. Kui ma teen päevas keskmiselt 3 sõitu, peaks iga korraga kaardilt maha minema 26 senti, aga nii odavat ühekordset piletit pole kusagil Euroopas...
Ma ei tea, võib-olla on suur osa sellest paanikast aluseta. Siis on hr Kokser ise süüdi - sellistest olulistest asjadest võiks ikka kõik otsast lõpuni ära rääkida. Aga kui ka muud midagi ei muutuks, siis juba see igakordne kiipkaardi piiksutamine on piisavalt tüütu uuendus.
Harjumaal võib sellest asja saada, kus vahemaad pikemad, aga Tallinnas kus on vaja vahest 1-2 paar peatust sõita on see täielik lollus.
Praegusel juhul pikeneb sõiduaeg, kui mõnes peatuses 50 inimest esiuksest siseneb. Kuidas garanteeritakse, et tagumistest ustest ainult väljutakse? Seistakse kauem peatuses, ringi pikkus ajaliselt pikeneb ja graafikud lähevad hõredamaks.
Aga nii näen mina seda asja ja seni kuni ma saan osta kuukaardi ja ei pea ühissõidukisse sisenedes midagi kusagile toppima, olen mina rahul. Vaid hind võiks langeda tagasi aasta esimese poole tasemele.
Kui pannakse siis pannakse ikka keskmise ukse juurde kus praegu elektrooniline kompster!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 22.12.2011 10:28

Käik pintsakud käivad ju väljamaal vaatamas kuidas kõik inimesed lähevad peale esimesest uksest ja probleeme ei ole. Paraku ei saada aru, et seal on teistsugused inimesed.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 22.12.2011 10:33

Praegu maksan kolme kuu eest 25.50. Kui ma sõidan umbes 10 korda päevas ühissõidukiga (kuus korda tuleb juba lihtsalt kooli ja tagasi tulemisega kokku), siis kolme kuu jooksul võib neid sõite tulla 900. Vaevalt ma saaksin siis 25.50ga nii palju kordi sõita.

Parem kaotagu ekspresspilet ära ja tehku nendel liinidel sama hind mis tavalistel ühissõidukitel.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 22.12.2011 10:35

Jäta ekspressid rahule. Valge inimene tahab ka vahel bussiga sõita.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Georg - 22.12.2011 10:38

(22.12.2011 10:28)Oxygen Kirjutas:  Käik pintsakud käivad ju väljamaal vaatamas kuidas kõik inimesed lähevad peale esimesest uksest ja probleeme ei ole. Paraku ei saada aru, et seal on teistsugused inimesed.
Pole vaja välismaale minnagi. Narvas ja Kohtla-Järvel lähevad samuti kõik esiuksest peale, ometi on sealne rahvas samasugune nagu Tallinnas.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 22.12.2011 11:11

(22.12.2011 10:35)Oxygen Kirjutas:  Jäta ekspressid rahule. Valge inimene tahab ka vahel bussiga sõita.
Heinil on siin igati õigus. Kui ekspresside ekstra hind kaotada ja tavabusside või trollide arvelt neile busse juurde panna, on kokkuvõttes ka valgel inimesel parem. Ei pea 15 minutit kuskil peatuses või poes passima, vaid võib igal ajal peatusse minna.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 22.12.2011 11:13

Kaldun arwama ,et see järjekordne projekt ,mis jälle paberile jääb.Neid ideid siin ennegi olnud.Tulemust pole.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 22.12.2011 12:34

Päevauudised on seda teemat edasi arendanud. Süsteem maksab 4,6 miljonit euri. ID-piletite süsteem jääb vähemalt mõneks ajaks edasi toimima.
Kui tõesti nii jääks, et see teeb Harjumaaga ühenduse paremaks, aga Tallinna-siseseid sõite ei ahistaks... Et Harjumaale sõitjad kasutaksid oma kiipkaarte, kaoksid need tobedad Viimsi lisapiletid, tekiks uusi sõiduvõimalusi Tabasallu, Kiisale jm, kaoksid püstitäis minibussid... Siis jah, miks mitte.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 22.12.2011 13:55

(22.12.2011 11:11)6631 Kirjutas:  
(22.12.2011 10:35)Oxygen Kirjutas:  Jäta ekspressid rahule. Valge inimene tahab ka vahel bussiga sõita.
Heinil on siin igati õigus. Kui ekspresside ekstra hind kaotada ja tavabusside või trollide arvelt neile busse juurde panna, on kokkuvõttes ka valgel inimesel parem. Ei pea 15 minutit kuskil peatuses või poes passima, vaid võib igal ajal peatusse minna.
Enne 15 minutit poes kui 10 minutit lällavat rahvast täis bussis.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Volli - 22.12.2011 14:02

(22.12.2011 13:55)Oxygen Kirjutas:  Enne 15 minutit poes kui 10 minutit lällavat rahvast täis bussis.
Ja lällavast rahvast veelgi hullem on olukord, kus mõni kaasreisija ootamatult pasunat puhuda otsustab (või mõni mõnele pasunasse paneb)!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 22.12.2011 14:04

(22.12.2011 14:02)Volli Kirjutas:  
(22.12.2011 13:55)Oxygen Kirjutas:  Enne 15 minutit poes kui 10 minutit lällavat rahvast täis bussis.
Ja lällavast rahvast veelgi hullem on olukord, kus mõni kaasreisija ootamatult pasunat puhuda otsustab (või mõni mõnele pasunasse paneb)!
Päise päeva ajal juba pudel tühi?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 22.12.2011 22:11

Mõnel juba hommikul.See päris hea seltkond oli mul bussis esmaspäiwa hommikul kui 29 sõitsin.Ok! Tuleb see kiipkaart ka linnaliinidesse.Andeks nüüd ja ärgu keski solwugu.Liinid Tallinnas ju erinewad.Mõnel see peatusenupu wajutamine toimib ,mõnel mitte.Samamoodu saab see ka minu nägemuse korral olema ka kiipkartidega.5 ja 10 näiteks toimiks asi aga pead ma ei anna ,et asi 26 peal toimimima hakkaks.Ja on liine kus suur osa seltskonda matsu ei jaga ka tollest elekrtroonilisest kompostrist.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 27.12.2011 16:34

Tallinna pensionärid saavad 12 000 viipekaarti ehk kontaktivabu plastikkaarte, mis järgmisest aastast hakkavad asendama ühissõidukipileteid. Artikkel on pikk ja lai, aga seal mainitakse ära ka võimalus, et pangad hakkavad kasutama samasuguseid kaarte, millega saaks siis otse pangakontolt oma bussipileti eest maksta.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 27.12.2011 23:22

Loen sealt artiklist: "Bussi, trammi või trolli sisenedes loeb vastav seade kaardilt sõidupileti jagu raha maha. Viipekaartide süsteemi käivitamise üks eesmärke on saada täpne ülevaade, kust kuhu inimesed sõidavad. See võimaldab ühistransporti senisest operatiivsemalt juhtida."
Kui tahetakse teada, kuhu inimene sõidab, siis tähendab see ju, et kaarti tuleb piiksutajale näidata kaks korda: nii sisenedes kui väljudes. Olen sellist süsteemi Amsterdamis näinud aasta tagasi, seal sõltus kaardilt mahaminev summa sõidu pikkusest. Inimestelt, kes unustasid maha minnes piiksu teha, läks automaatselt 4 euri maha. See oli seal uus asi ja rahvas oli väga tige, usun, et süsteem sedasi seal täna enam ei tööta.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Kaspar - 28.12.2011 00:48

(27.12.2011 23:22)6631 Kirjutas:  Kui tahetakse teada, kuhu inimene sõidab, siis tähendab see ju, et kaarti tuleb piiksutajale näidata kaks korda: nii sisenedes kui väljudes. Olen sellist süsteemi Amsterdamis näinud aasta tagasi, seal sõltus kaardilt mahaminev summa sõidu pikkusest. Inimestelt, kes unustasid maha minnes piiksu teha, läks automaatselt 4 euri maha. See oli seal uus asi ja rahvas oli väga tige, usun, et süsteem sedasi seal täna enam ei tööta.
OV-chipkaarti veebilehte vaadates tundub, et süsteem toimib samamoodi edasi: https://www.ov-chipkaart.nl/reizen/gebruikovchipkaart/inenuitchecken/.
Rongide puhul on summad veel suuremad, €10 ja €20 olenevalt kaarditüübist ja rongifirmast. Positiivse aspektina aga on kogu riik hõlmatud ühte süsteemi.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Volli - 28.12.2011 12:31

Asja käikuminek küll veel mägede taga, aga senised artiklid uuest süsteemist ja selle toimimisest täit pilti kahjuks ei anna. Kaugel sellest! Minul lihtsa reisijana on praegu palju küsimusi, millele keegi vist veel vastata ei oska.
Esiteks - kas ilma viipekaardita ma bussi-trammi enam siseneda ei saagi või kui saan, siis kas mupsikud hakkavad tulevikus samamoodi oma kontrolli teostama ja otsima jäneseid, kes maksmata bussi on sisenenud.
Teiseks - kui ootamatult selgub, et reisijal viipekaardil piisavalt raha pole, siis kas talle antakse sellest kuidagi märku, et ta teaks siis kasvõi juhilt piletit ostma minna või teaks sõidukist tagurpidi lahkuda?
Kolmandaks - mis saab pensionärist, kes tasuta viipekaarti taskust üles ei leia või selle sootuks koju unustab, kas ta peab siis ka juhilt pileti ostma või kas tehakse talle trahvi viipekaardita sõidukis viibimise eest?
Neljandaks - kuidas võimaldab uus piletisüsteem ühistransporti paremini operatiivselt juhtida? Kas juhul, kui süsteem tuvastab, et 7 mutikest oma pungil turuvõrkudega ummistasid 2 liini trammi, kihutab depoost kohale reservtramm, kuhu ülejäänud sõitasoovijad kenasti ära mahutatakse? Või mismoodi see operatiivne juhtimine tänasest liikluse planeerimisest erinema hakkab?
No ja lisaks muidugi ka need küsimused, mis siin juba eelnevalt kirja pandi, et kuidas viipekaardiga väljuma peab j.n.e.? Ja kui ka kõik need eelnevad küsimused saavadki vastuse, siis kerkib üles kindlasti rida uusi ja uusi, kuni lõpuks peaküsimuseni, et kellele krt kogu sellist jama üldse vaja on?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 28.12.2011 21:49

Mitu uut trolli saaks selle uue süsteemi maksumuse eest (4,6 miljonit euri nagu ma siit välja loen)?

Ja kumb oleks vajalikuv, kas see, mis hakkab otsa lõppema või see, mis praegu toimib ja võiks vabalt toimida ka 10 või enama aasta pärast?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Georg - 28.12.2011 22:06

(28.12.2011 21:49)Heini Kirjutas:  Ja kumb oleks vajalikuv, kas see, mis hakkab otsa lõppema või see, mis praegu toimib ja võiks vabalt toimida ka 10 või enama aasta pärast?
Kui aus olla, siis ega ikka ei toimi see piletimajandus siinses pealinnas. Iseenesest on küll mugav ühissõidukisse siseneda ilma, et peaks end registreerima, kuid sama mugav on ka jänest sõita (see, mida MuPo teeb, on pehmelt öeldes jama). Usun, et plusse on uuel piletisüsteemil enam, kui praegusel ID-kaardil põhinev süsteem. Eriti kui kehtestataks eseuksest sisenemise kord ning antaks juhile piletite kontrollimise õigus. Piletitulu suureneks kohe kindlasti, kaoksid ära "ergastava parfüümiga" kodanikud ning hoitaks MuPo pealt kokku.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 28.12.2011 22:09

Kuidas ma mingit Kopli wõi Lasnnme pilwes olewat narkomaani kontrollima peaks?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 28.12.2011 22:09

Kiipkaardi aparaat tuleks ikka iga ukse juurde panna. Või idee autor arvad et täistuubitud lõõtsas viitsivad inimesed esimese ja teise ukse juurde ronida et see kiip sinna sisse lükata.