Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna piletimüügi süsteemist - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tallinna piletimüügi süsteemist (/showthread.php?tid=263)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 17.06.2011 18:46

(17.06.2011 17:59)mustninja Kirjutas:  Mina arvan, et ostke endale autod ja ongi see kvartalikaartide probleem hoobilt lahendatud.
Just,peale Sinu arwawad niimoodu ka toised.Ma loll ja enamus asjadest aru ei saa ,mis toimub eriti weel linnatransporti puudutawad asjad.Aga miks siis teatud kodanikud kõikseaig kõnelewad ühistranspordi eelistamisest?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 17.06.2011 20:44

(17.06.2011 17:59)mustninja Kirjutas:  Mina arvan, et ostke endale autod ja ongi see kvartalikaartide probleem hoobilt lahendatud.
Nõustun! Alles eile tahtsin osta kioskist 3 päeva piletit aga sain hoopis 30 päeva kaardi, eks ma ise hajameelne olin ka et sellisel asjal juhtudas lasin, aga küll ma need 18 korda ikka bussida sõidan, et vähemalt tühja ei kulu see raha...
Varsti Tallinnas ühistranspordi kasutamise kilomeetri maksumus läheneb juba auto omale, nii et miks mitte mugavusele panustada.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 17.06.2011 20:55

Ainuke asi ,et staud weel suuremaks muutuwad.Eriti kui arwestada Tallinna liikluskorraldust ja siin kuskil jutuks olnud äärmiselt omapärast fooride töötsükkleid.Andeks ,et teemast wälja.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Trollino - 17.06.2011 21:04

Tuleb load kähku ära teha enne kui paljaks söövad oma piletiga.Oleks sel transpordil siis mingi tase või maine aga ei ole ja läheb veelgi enam alla.Varsti "õnnistatakse" rahvast jälle uute sõiduplaanidega ja veel kallimate piletitega et siis saaks tunda end rõõmsalt selles rahvast punnis bussis kus iga üks kisub, lõugab ja liibub sinu vastu niiet lausa vastik!


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 17.06.2011 21:06

Ilmselt tuleb jah 2,8 millegi pisema vastu vahetada ja bussile ajöö öelda. Ühistranspordiga enam asju ajada ei saa.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 17.06.2011 21:34

No aga sõbrana seal edeuise manu ikse sõitma ju tuled?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 17.06.2011 21:45

Sõbrana edeukse manu ja hiljem ise rooli, aga kliendina...


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 17.06.2011 22:02

Minu bussis sõidab Andreaas alati kui sõber.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Regardman - 18.06.2011 00:04

Seda poleks oodanud, et ka ühisveondusse selle kohta kiitlev propaganda ilmub! Just nii aga ühes trollis täna oli.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 18.06.2011 09:23

Tundub et tuleb ise juhiks saada, siis saab tasuta sõita Tallinna ühistranspordis. (Või kaotatakse ka see varsti ära, ei imestaks. Reisisaatjad saavad ka tööst vabal ajal kasutada ühissõidukeid Tallinnas tasuta).


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 18.06.2011 13:31

(17.06.2011 21:04)Trollino Kirjutas:  Tuleb load kähku ära teha enne kui paljaks söövad oma piletiga.
Auto pagasiluuk läks katki. Teenindusest öeldi, et tuleb uus lukk tellida ja paika panna (et koos alarmiga ikka töötaks), maksab 300 euri. Sina kui sooduspileti kasutaja saad selle raha eest uute piletihindade juures 35 kuuks ekspresskaardi osta. Mõtle natuke, kes sind paljaks sööb?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Trollino - 18.06.2011 13:49

(18.06.2011 13:31)6631 Kirjutas:  
(17.06.2011 21:04)Trollino Kirjutas:  Tuleb load kähku ära teha enne kui paljaks söövad oma piletiga.
Auto pagasiluuk läks katki. Teenindusest öeldi, et tuleb uus lukk tellida ja paika panna (et koos alarmiga ikka töötaks), maksab 300 euri. Sina kui sooduspileti kasutaja saad selle raha eest uute piletihindade juures 35 kuuks ekspresskaardi osta. Mõtle natuke, kes sind paljaks sööb?

See oli rohkem ütlus kui tõsiasi.Auto kohta on see väga normaalne hind ja miskit seal imestada pole.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Martti - 18.06.2011 17:17

(17.06.2011 21:06)Oxygen Kirjutas:  Ilmselt tuleb jah 2,8 millegi pisema vastu vahetada ja bussile ajöö öelda. Ühistranspordiga enam asju ajada ei saa.
2,8 nii pisike mootor et seda küll kütuse säästmise eesmärgil vahetada pole mõtet. Muudad sõidustiili "ökomaks" ja numbrid vähenevad, kui raske jalaga vajutaja oled, siis väiksem mootor ei anna ikkagi midagi juurde. Kütuse säästmine on üldjuhul kõrvade vahel kinni mitte niiväga mootori töömahus.
Kui eriti säästlikult tahad läbi ajada, otsi endale mingi dislajunn ja keskmine kulu võib kukkuda 5l/100km.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 18.06.2011 18:47

Kuidas kellelegi.Nagu Göbbels ütles igaühele oma.Minu nägemus et auto kone peaks algama 1,8 .Tore muidugi ka 6,8 ja,5,7 koned Chewi peal.Hääl sääne ,et karwad tõusewad püsti.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Oxygen - 19.06.2011 02:08

Alla 2,0 mina küll jutule ei võta. Minu eelistatud mootor sellele autole mis mul praegu on omab töömahuks 2,3 liitrit. Kütusekulus ei võida, aga ülalpidamiskuludes küll.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - XTA - 20.08.2011 21:31

Pisut teemast ööda, aga ei saa mainimata jätta, et ka Harjumaa avalikel liinidel tõstetakse piletihindu, seda siis 1. septembrist. Üksikpiletite puhul ümardatakse vanad tariifid ülespoole 10 sendi täpsusega. Kuigi kaob ära senine 1- ja 2-sendistega jahmerdamine, saab ilmselt vingumist kõvasti olema (nagu ka kõikide muude igapäevaste asjade hinnatõusu eel ja järel). Nt. Tallinn-Kose või Tallinn-Kuusalu pilet hakkab senise 2.68 asemel maksma 2.90. Kuukaartide hindadele lükatakse ka mingi protsent otsa ja lisaks ümardatakse hinnad ülespoole 1€ täpsuseni.
http://harjuytk.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=60


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - PETSS - 21.08.2011 16:17

Euro ju ei pidand hinda tõstma?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - raulito - 21.08.2011 18:42

Tallinn-Viimsi ühistsooni pilet tõuseb ka ?


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - 6631 - 22.12.2011 09:45

Hommikul rääkis Harjumaa ÜTK juht Ago Kokser raadios uuest Harju ja Tallinna ühtsest piletisüsteemist, mis sügisel 2012 pidavat kehtima hakkama. Nagu aru sain, võib ID-kaardi ära visata. Tuleb kiipkaart, millele kantakse raha ja iga sõiduga hakkab sellest midagi maha minema. Nii saab ÜTK sõitjate arvust täpse ülevaate. Turistidele tulevad ühekordsed piletid, mis on kiipkaardiga sõidust kallimad. Sellega see üldine jutt ka lõppes, edasi võib ise mõelda.
Mina saan niimoodi aru, et iga buss (kas trammid ka??) saab ühe aparaadi, mis pannakse esiukse juurde, kõik hakkavad sealt peale minema. Piiramatu sõitude arvuga perioodikaardid kaovad. Sel juhul muutub ka sõit minu arusaamise järgi oluliselt kallimaks: praegu maksab odavaim pilet 0.80, 30 päeva kaardiga (20.-) saaks selle eest teha 25 sõitu ehk igal tööpäeval ühe. Kui ma teen päevas keskmiselt 3 sõitu, peaks iga korraga kaardilt maha minema 26 senti, aga nii odavat ühekordset piletit pole kusagil Euroopas...
Ma ei tea, võib-olla on suur osa sellest paanikast aluseta. Siis on hr Kokser ise süüdi - sellistest olulistest asjadest võiks ikka kõik otsast lõpuni ära rääkida. Aga kui ka muud midagi ei muutuks, siis juba see igakordne kiipkaardi piiksutamine on piisavalt tüütu uuendus.


RE: Tallinna piletimüügi süsteemist - Heini - 22.12.2011 10:09

(22.12.2011 09:45)6631 Kirjutas:  Hommikul rääkis Harjumaa ÜTK juht Ago Kokser raadios uuest Harju ja Tallinna ühtsest piletisüsteemist, mis sügisel 2012 pidavat kehtima hakkama. Nagu aru sain, võib ID-kaardi ära visata. Tuleb kiipkaart, millele kantakse raha ja iga sõiduga hakkab sellest midagi maha minema. Nii saab ÜTK sõitjate arvust täpse ülevaate. Turistidele tulevad ühekordsed piletid, mis on kiipkaardiga sõidust kallimad. Sellega see üldine jutt ka lõppes, edasi võib ise mõelda.
Mina saan niimoodi aru, et iga buss (kas trammid ka??) saab ühe aparaadi, mis pannakse esiukse juurde, kõik hakkavad sealt peale minema. Piiramatu sõitude arvuga perioodikaardid kaovad. Sel juhul muutub ka sõit minu arusaamise järgi oluliselt kallimaks: praegu maksab odavaim pilet 0.80, 30 päeva kaardiga (20.-) saaks selle eest teha 25 sõitu ehk igal tööpäeval ühe. Kui ma teen päevas keskmiselt 3 sõitu, peaks iga korraga kaardilt maha minema 26 senti, aga nii odavat ühekordset piletit pole kusagil Euroopas...
Ma ei tea, võib-olla on suur osa sellest paanikast aluseta. Siis on hr Kokser ise süüdi - sellistest olulistest asjadest võiks ikka kõik otsast lõpuni ära rääkida. Aga kui ka muud midagi ei muutuks, siis juba see igakordne kiipkaardi piiksutamine on piisavalt tüütu uuendus.
Harjumaal võib sellest asja saada, kus vahemaad pikemad, aga Tallinnas kus on vaja vahest 1-2 paar peatust sõita on see täielik lollus.
Praegusel juhul pikeneb sõiduaeg, kui mõnes peatuses 50 inimest esiuksest siseneb. Kuidas garanteeritakse, et tagumistest ustest ainult väljutakse? Seistakse kauem peatuses, ringi pikkus ajaliselt pikeneb ja graafikud lähevad hõredamaks.
Aga nii näen mina seda asja ja seni kuni ma saan osta kuukaardi ja ei pea ühissõidukisse sisenedes midagi kusagile toppima, olen mina rahul. Vaid hind võiks langeda tagasi aasta esimese poole tasemele.