Ühistranspordihuviliste foorum
Tallinna linnaliinide koormatus - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Foorum: Liinivõrk ja sõiduplaanid (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Teema: Tallinna linnaliinide koormatus (/showthread.php?tid=220)

1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - k2ssar - 05.07.2009 21:15

(05.07.2009 20:53)raulito Kirjutas:  /---/Isegi nägin kuidas politsei kedagi Pirita tee ja Kose tee ristist kedagi edasi linna poole ei lasknud ja nii need bussid üksteie taga hiljem liikuma hakkavadki. Ratas oli ikka vist aiuõige otsus liikumiseks. Ja nagu ma rattaparklas nägin oli ratastega tulnud paljud./---/
Isegi busse ei lastud läbi? ETV2 edastas kontsedil alul ja lõpus teateid, et tule laulupeole jala, rattaga või ühistranspordiga.
(05.07.2009 20:53)raulito Kirjutas:  Ah jaa paar päeva on Lauluväljaku kandis vaikus ja siis on seal Õllesummer ja taas väiksem segadus tulemas.
Kolm aastat tagasi, kui viimati sai pidulise korras Õllesummerit väisatud, siis olid viimased bussid pilgeni täis. 3647 44.liinil viimase ringiga Pinna peatuseni sai ise koju mindud. Ülekoormuse tippmark sai saavutatud. Endal oli tunne, et see buss enam rahvast mahuta, kui umbes 15-liikmeline seltskond teatas, et buss on kummist ning nemad tulevad ka peale. Peale pooleminutilist reisijate paigutamist bussis algas väga vaevaline sõit Oru peatusest Lauluväljaku mäkkeTongue


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - raulito - 05.07.2009 21:46

Kindlasti oleks see võimalik olnud bussid oleks läbi lastud aga see autoderivi ei pääseud ju kusagile liikuma sest politsei seisis peale Lillepi peatust tagasipöörde juures. Ning kes tahtis need oleks kas Kose või Päramäe kaudu linna saanud. Igatahes 40 minutilise rattasõidu ajal nägin ma vaid ühte 34A liini bussi Kloostrmetsa teelt Pirita teele pööramas. Ja Aia tee peatuse juures tuli linna poolt Viimarsi marsa 260 ju too siis kuskilt läbi sai sest 1A ma ei näinud.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Oxygen - 06.07.2009 10:59

Narva maanteel ja Smuuli teel sarnanes pilt peale peo lõppu rohkem fotoga. Mitte üks masin ei liikunud mitte üheski suunas. Targad inimesed liikusid sihtkoha poole jala. Sõiduteed lakkasid olemast, sest need olid ühtlase inimestekihi all, kes kõik kas koju või bussi peale minna tahtsid.

Kokkuvõtteks nii palju, et sellel nädalavahetusel oli kõik täpselt nii nagu olema pidi Smile


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Hannes - 06.07.2009 12:17

Teen ettepaneku lasta suurimatel virisejatel järgmise üldlaulupeo ajal ühistransporti korraldada. Nemad ju teeks kordi paremini.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - kukkurkurat - 06.07.2009 14:21

Eks virisejaid leidub alati. Pilte peoaegsest ja -järgsest korraldusest ja korraldamatusest siin.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Siim - 06.07.2009 14:57

(06.07.2009 14:21)kukkurkurat Kirjutas:  Eks virisejaid leidub alati. Pilte peoaegsest ja -järgsest korraldusest ja korraldamatusest siin.
http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2615 - ülekoormatuse stiilinäideCool.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Kaspar - 06.07.2009 16:55

Ma ei taha üks virisejatest nüüd olla, aga kas ei oleks saanud Lauluväljaku lisabussi käima panna Laagna tee - Uuslinna - Valge - Turba - Narva mnt. kaudu, ehk pooleldi 39. liini marsruuti mööda? Nagu ma aru saan, oli Narva maantee täiesti täis tuubitud, aga Narva maantee Lasnamäe värava juures oli täiesti suletud ning vaevalt Valge ja Uuslinna tänavad suure koormuse all ägasid. Aga see ainult minu mõte.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Oxygen - 06.07.2009 16:57

Narva maantee, Smuuli tee ja kõik teised ümberkaudsed tänavad olid sisuliselt elavad parklad. Mingi lisabuss oleks asja ainult hullemaks teinud. Piirivalve lennusalk oleks muidugi võimalus olnud.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Neons - 06.07.2009 17:55

(06.07.2009 14:57)Siim Kirjutas:  
(06.07.2009 14:21)kukkurkurat Kirjutas:  Eks virisejaid leidub alati. Pilte peoaegsest ja -järgsest korraldusest ja korraldamatusest siin.
http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2615 - ülekoormatuse stiilinäideCool.

http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2584
Sama buss pärast seda kui inimesed välja läksid ?XD


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Oxygen - 06.07.2009 17:56

(06.07.2009 17:55)Neons Kirjutas:  
(06.07.2009 14:57)Siim Kirjutas:  
(06.07.2009 14:21)kukkurkurat Kirjutas:  Eks virisejaid leidub alati. Pilte peoaegsest ja -järgsest korraldusest ja korraldamatusest siin.
http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2615 - ülekoormatuse stiilinäideCool.

http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2584
Sama buss pärast seda kui inimesed välja läksid ?XD
Kontrolli ikka üle.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Trollino - 06.07.2009 19:38

(06.07.2009 17:55)Neons Kirjutas:  
(06.07.2009 14:57)Siim Kirjutas:  
(06.07.2009 14:21)kukkurkurat Kirjutas:  Eks virisejaid leidub alati. Pilte peoaegsest ja -järgsest korraldusest ja korraldamatusest siin.
http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2615 - ülekoormatuse stiilinäideCool.

http://www.automoto.ee/galerii/view_photo.php?set_albumName=album39&id=IMG_2584
Sama buss pärast seda kui inimesed välja läksid ?XD

See buss on küll kuidagi väääga imelikult.Aga noh eks need tallinna teed olegi sellised.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - raulito - 06.07.2009 20:25

Siin pole vist asi Tallinna teedes.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - PETSS - 06.07.2009 20:29

Leht kirjutas ,et wähembalt 2 bussi uksed ära väänatud?Pargis küll midagi säänset silma ei jäänud.Wõi oli tegu Lasnamäe bussidega?


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Marek - 06.07.2009 20:33

Mina nägin 03.07.2009 Lauluväljaku juures üht Lasnamäe pargi Omnit, mis parki sõitis. Sel oli keskmiste uste üks uksepool altpoolt kuidagi sissepoole.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Heini - 06.07.2009 20:50

a) inimesed on lollid, et bussi peale ronivad
b) inimesed, kes määravad, kui tihti ja millised bussid sõidavad on lollid.
Oleks asi minu teha annaks bussijuhtidele, kes laulupeo eelsel, järgsel ajal sõidavad seal kandis kahekordse palga ja kõik juhid kes tahavad võivad bussi võtta ja minna liinile. Ma ei imestaks, kui kõik vähegi terve veerem oleks sõidus ja kõik inimesed mahuksid vabalt bussi peale ära.
Siis kui busside intervall oleks 10 sekundit, siis võib-olla mõned mõtleksid ka auto koju jätta Smile


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Marek - 06.07.2009 20:53

(06.07.2009 20:50)Heini Kirjutas:  a) inimesed on lollid, et bussi peale ronivad
b) inimesed, kes määravad, kui tihti ja millised bussid sõidavad on lollid.
Oleks asi minu teha annaks bussijuhtidele, kes laulupeo eelsel, järgsel ajal sõidavad seal kandis kahekordse palga ja kõik juhid kes tahavad võivad bussi võtta ja minna liinile. Ma ei imestaks, kui kõik vähegi terve veerem oleks sõidus ja kõik inimesed mahuksid vabalt bussi peale ära.

Oot, ma olen loll, kui ma bussiga sõidan ? Ja kust peaks selle raha veel võtma, et bussijuhtidele topeltpalka maksta ?


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Heini - 06.07.2009 20:54

Ma rääkisin praegu nendest inimestest, kes sõitsid pärast laulupidu bussiga lauluväljakult näiteks kesklinna. "Raha, seda sitta, leidub igal pool." nagu on öelnud üks inimene.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Oxygen - 06.07.2009 21:12

Loll on see kes säänsele massiüritusele mingi mootorsõidukiga tuli. Ega see ummik ei olnud tekitet teps mitte autode vaid inimeste poolt. Terve Narva maantee oli Russalkani kaetud ühtlase inimestekihiga. Üleval mäe otsas seisid autod ja nende vahel bussid. Hiljem kui see inimestemeri oli tellimusveo bussidesse jaotatud ummistasid Lauluväljaku mäge need samad bussid. Kõige targem liigutus oleks peo lõpu ajaks kõik liinid taas ümbersõidule suunata. Selleks ei pidanud olema eriline geenius, et seda staud ette ennustada. See pidigi nii minema. Paraku need kes nööre tõmbavad ei olnud jälle oma ülesannete kõrgusel.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - Max - 19.07.2009 22:41

Täna käisin jala. Kõik 5 liinibussid olid ülekoormatud üldse !!!
Tulnud lühike Scania Omnilink, kõik inimesed jätsid peatuses, sellepärast et sõita ei saa üldse.
Siis 4 peatust ma läksin jala. Pärast ootasin veel 23 minutit, pärast tulnud järgmine 5 liinibuss ja taas kõik ülekoormatud.
Väga paha. Nii palju ma läksin jala, mulle juba paha oli.


RE: Tallinna linnaliinide koormatus - raulito - 20.07.2009 09:09

Arvad et bussis on palava ilmaga parem?