Ühistranspordihuviliste foorum
Elektriraudtee - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Muud ühistranspordivahendid (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Foorum: Reisirongid (/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Teema: Elektriraudtee (/showthread.php?tid=21)



RE: Elektriraudtee - Oxygen - 26.03.2009 21:37

Kui korra on Paldiskis ära käinud küll siis järgmiseks korraks õpib lugema ka.


RE: Elektriraudtee - Kaspar - 26.03.2009 23:12

Aga kui teeks rongi Valingus juba pooleks, ja siis teataks rongis: "See rong sõidab Paldiskisse, Riisiperre sõitmiseks palume Keilas ümber istuda."
Selline asi toimiks, kui Keilas oleks võimalik sõita kahele poole perrooni (üks pool ühele, teine teisele). Ma päris hästi Keila olusid ei mäleta, käisin seal küllaltki ammu, aga vist selline asi seal pole võimalik.


RE: Elektriraudtee - Ihanus53 - 26.03.2009 23:14

Ma olen kuulnud ka sellest rongi lahutamise ideest, aga ma ei saa selle mõttest päris hästi aru. Kui raudteeinfrastruktuur lubab (eeldus Pääsküla-Keila täispikkuseks kaheteeliseks ehitamine), võiks väljuda kaks rongi eraldi Tallinnast ning Keilani läheksid rongid kokkuvõttes tihemini. Kokkuhoidu ei saavutataks ei tööjõukulude ega infrastruktuuri arvelt.


RE: Elektriraudtee - Volli - 26.03.2009 23:36

(26.03.2009 23:14)Ihanus53 Kirjutas:  Ma olen kuulnud ka sellest rongi lahutamise ideest, aga ma ei saa selle mõttest päris hästi aru. Kui raudteeinfrastruktuur lubab (eeldus Pääsküla-Keila täispikkuseks kaheteeliseks ehitamine), võiks väljuda kaks rongi eraldi Tallinnast ning Keilani läheksid rongid kokkuvõttes tihemini. Kokkuhoidu ei saavutataks ei tööjõukulude ega infrastruktuuri arvelt.
Oletame, et mingil ajavahemikul (tunnisel) näiteks oleks Tallinn-Keila lõigul 150 potensiaalset reisijat, Keila-Riisipere lõigul aga 30. Keilani sõidaks rong 4-vagunilisena, sealt edasi 2-vagunilisena. Kaks vagunit jääks Keilasse ootama järgmist Tallinna poole tulevat rongi, tulgu see siis kas Paldiskist, Riisiperest või Klooga-Rannast. Neil kahel vagunil, mis vaid Keilani sõitsid, eraldi ju juhte poleks, aga kõige koormatumal lõigul Tallinna-Keila vahel aitaks nad reisijaid kenasti hajutada.....


RE: Elektriraudtee - Ihanus53 - 26.03.2009 23:39

(26.03.2009 23:36)Volli Kirjutas:  
(26.03.2009 23:14)Ihanus53 Kirjutas:  Ma olen kuulnud ka sellest rongi lahutamise ideest, aga ma ei saa selle mõttest päris hästi aru. Kui raudteeinfrastruktuur lubab (eeldus Pääsküla-Keila täispikkuseks kaheteeliseks ehitamine), võiks väljuda kaks rongi eraldi Tallinnast ning Keilani läheksid rongid kokkuvõttes tihemini. Kokkuhoidu ei saavutataks ei tööjõukulude ega infrastruktuuri arvelt.
Oletame, et mingil ajavahemikul (tunnisel) näiteks oleks Tallinn-Keila lõigul 150 potensiaalset reisijat, Keila-Riisipere lõigul aga 30. Keilani sõidaks rong 4-vagunilisena, sealt edasi 2-vagunilisena. Kaks vagunit jääks Keilasse ootama järgmist Tallinna poole tulevat rongi, tulgu see siis kas Paldiskist, Riisiperest või Klooga-Rannast. Neil kahel vagunil, mis vaid Keilani sõitsid, eraldi ju juhte poleks, aga kõige koormatumal lõigul Tallinna-Keila vahel aitaks nad reisijaid kenasti hajutada.....
Jah, siis küll, kuigi seal ka omad tehnilised probleemid. Ma pean aga silmas seda kui rong läheb lahku Paldiskisse ja Riisiperre.


RE: Elektriraudtee - Volli - 26.03.2009 23:45

Üks põhjus, miks elektrirongist päris trammi ka teha ei tohiks, mis iga 5-15 minuti tagant käiks (kuigi et sisuliselt el. rong on pikamaa-tramm), on rohked ühetasapinnalised raudteeülesõidud, sest sellisel juhul oleks neis ülesõitudes raudteega ristuva liikluse liikumine ülimalt häiritud.....


RE: Elektriraudtee - ER12 - 27.03.2009 23:41

Alates 1 juunist kõik elektrirongid hakkavad öösel Pääskülasse sõita (2 tk. Aegviidust, 1 Paldiskist ja 1 Riisiperest). Plaanis on nii, et kõik rongid nii õhtul, kui hommikul sõidavad peatustega, Aegviidu viimased/ esimesed rongid sõidavad kiirendatud variandil.
(26.03.2009 23:36)Volli Kirjutas:  Kaks vagunit jääks Keilasse ootama järgmist Tallinna poole tulevat rongi, tulgu see siis kas Paldiskist, Riisiperest või Klooga-Rannast.
Siis tuleb suur ajakadu, sest see rong Paldiskist, Riisiperest või Klooga-Rannast ei saa ju saabuma teele, kus juba seisab midagi. Järelikult tuleb saabuma teisele teele, ja pärast need kaks vagunit manöövrireziimis juurde viia.


RE: Elektriraudtee - Ihanus53 - 28.03.2009 00:06

(27.03.2009 23:41)ER12 Kirjutas:  Alates 1 juunist kõik elektrirongid hakkavad öösel Pääskülasse sõita (2 tk. Aegviidust, 1 Paldiskist ja 1 Riisiperest). Plaanis on nii, et kõik rongid nii õhtul, kui hommikul sõidavad peatustega, Aegviidu viimased/ esimesed rongid sõidavad kiirendatud variandil.
Miks? Kas sellega saavutataks mingi kokkuhoid? Kas tõesti on infra- ja elektrikulud odavamad kui meeskonna majutamine sihtpunktis?

(27.03.2009 23:41)ER12 Kirjutas:  Siis tuleb suur ajakadu, sest see rong Paldiskist, Riisiperest või Klooga-Rannast ei saa ju saabuma teele, kus juba seisab midagi. Järelikult tuleb saabuma teisele teele, ja pärast need kaks vagunit manöövrireziimis juurde viia.
Ajakadu oleks ilmselt paar minutit. Manööverdama ei pea, saab ju tagant "sisse" sõita ning siis teise kabiini minna. Sellegipoolest ma seda varianti ei toeta, pigem eelistan 20-30min tagant intervallliiklust Keila suunas ning erinevaid liine. Paldiski, Riisipere rongidel tuleks vähemalt pooltelt võtta ära kuni Keilani väiksemad peatused.


RE: Elektriraudtee - ER12 - 28.03.2009 00:18

(28.03.2009 00:06)Ihanus53 Kirjutas:  
(27.03.2009 23:41)ER12 Kirjutas:  Alates 1 juunist kõik elektrirongid hakkavad öösel Pääskülasse sõita (2 tk. Aegviidust, 1 Paldiskist ja 1 Riisiperest). Plaanis on nii, et kõik rongid nii õhtul, kui hommikul sõidavad peatustega, Aegviidu viimased/ esimesed rongid sõidavad kiirendatud variandil.
Miks? Kas sellega saavutataks mingi kokkuhoid? Kas tõesti on infra- ja elektrikulud odavamad kui meeskonna majutamine sihtpunktis?

Ei ole odavam, aga selline on meie uus seadus mille Riigikogu välja mõeldus. Tööpäeva pikkus ei saa olla pokem kui 12h. Sellega on "õhtu" ja "hommik" juba erinevad tuurid, ja erinevad brigaadid. Odavam on rongiga tagasi tulla, kui brigaade sihtpunkti ja tagasi bussiga transporteerida.


(27.03.2009 23:41)Ihanus53 Kirjutas:  Ajakadu oleks ilmselt paar minutit. Manööverdama ei pea, saab ju tagant "sisse" sõita ning siis teise kabiini minna. Sellegipoolest ma seda varianti ei toeta, pigem eelistan 20-30min tagant intervallliiklust Keila suunas ning erinevaid liine. Paldiski, Riisipere rongidel tuleks vähemalt pooltelt võtta ära kuni Keilani väiksemad peatused.
Ei saa lihtsalt tagant sisse, see on keelatud, alustame sellest. Manöövritöö reisijatega on ka keelatud. Ja see "tagant sisse" on ju tegelikult manöövritöö.


RE: Elektriraudtee - sasstak - 28.03.2009 01:34

Uus sõiduplaan tuleb siis 31.05.2009 juba!!! Siis kõik viimased rongid pühapäeva õhtul peavad olla deppoos... Minu mõttes see pole hea idee üldse


RE: Elektriraudtee - ER12 - 28.03.2009 09:00

(28.03.2009 01:34)sasstak Kirjutas:  Uus sõiduplaan tuleb siis 31.05.2009 juba!!! Siis kõik viimased rongid pühapäeva õhtul peavad olla deppoos... Minu mõttes see pole hea idee üldse
Pole küll hea idee, aga teist variandi ei ole. Ei saa teha öövahetust, sest selle pikkus ei või olla pikkem kui 7h - brigaadid ei jõua siis tagasi Talinna. Ei saa olla teine pool nagu teine vahetus, sest vahetuste vahel peab olema vähemalt 12h puhkeaega. See puutub ka depookorraldajaid ja manöövritöötajaid - vahetused tulevad 7h/8h/9h endise 12h/12h asemele. "Tänud" siis Ansipile.


RE: Elektriraudtee - PETSS - 31.03.2009 20:41

Kui ehk kunagi saabuwad need uued elektrirongid(loodan wäga ,et saabuwad) siis läheb ju suuremaks perooniehituseks..Nagu olen aru saanud praegused uutele rongidele ei kõlba?


RE: Elektriraudtee - Oxygen - 31.03.2009 20:46

Postimees pajatas, et uued rongid peavad olema madalapõhjalised. Raudteehuvilised ehk oskavad valgustada kuidas selline asi peaks välja nägema. Ehk isegi mõnda pilti näidata kuskilt mujalt maailmast. Kohalikud ei tundu nagu midagi rohkemat teada kui et rongid tulevad. Kus ehitatakse ja millised seda vist ei teatagi veel? Riigihange pole küll veel toimunud, aga mingid nominendid ju ikka teada on.


RE: Elektriraudtee - Volli - 31.03.2009 20:47

(31.03.2009 20:41)PETSS Kirjutas:  Kui ehk kunagi saabuwad need uued elektrirongid(loodan wäga ,et saabuwad) siis läheb ju suuremaks perooniehituseks..Nagu olen aru saanud praegused uutele rongidele ei kõlba?
Perroonide ümberehitamistega pidi vist juba sel aastal pihta hakatama kui õigesti mäletan!


RE: Elektriraudtee - PETSS - 31.03.2009 21:05

Kas too uus perroon ,mis ehitati Lilleküla staadioni juurde on arwestatud juba uutele rongidele ?Kuigi poleks mingi ime ,et ka tolle peab ümber tegema.


RE: Elektriraudtee - Regardman - 31.03.2009 21:20

(31.03.2009 21:05)PETSS Kirjutas:  Kas too uus perroon ,mis ehitati Lilleküla staadioni juurde on arwestatud juba uutele rongidele ?Kuigi poleks mingi ime ,et ka tolle peab ümber tegema.
Need seisavad ''kanajalgadel'' ja nende asendit on võimalik reguleerida.


RE: Elektriraudtee - k2ssar - 31.03.2009 21:35

See reguleerimine saab huvitav muidugi olema, paistab, et praegusel kõrgusel hoiavad neid vaid poldid, et alla lasta, tarvis ilmselt kraanat, mis toda üleval hoiab, kuni poldid välja võetakse. Eks näeb.


RE: Elektriraudtee - Oxygen - 01.04.2009 10:05

Ühe asjaosalise käest kuulsin, et peanominendid Eesti elektriraudtee arendaja kohale pidid olema sakslaste ICE ja parantslaste TGV.


RE: Elektriraudtee - PETSS - 01.04.2009 20:17

Kas tehakse kohe meie rööpmelaiusele?Wõi kui mitte kuidas ja kus see ümbertegemine käib?


RE: Elektriraudtee - ER12 - 03.04.2009 08:18

(01.04.2009 10:05)Oxygen Kirjutas:  Ühe asjaosalise käest kuulsin, et peanominendid Eesti elektriraudtee arendaja kohale pidid olema sakslaste ICE ja parantslaste TGV.
Elektriraudtee tahaks aga neid sweitsi ronge võtta, mis praegu Helsinki depoos testitakse.