Ühistranspordihuviliste foorum
Rünnak trollipargi vastu - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Foorum: Trollid (/forumdisplay.php?fid=12)
+---- Teema: Rünnak trollipargi vastu (/showthread.php?tid=146)Rünnak trollipargi vastu - Mister X - 17.02.2009 23:22

Eesti internetiavarustesse on ilmunud järgmine kodulehekülg:

http://www.trollipark.com/

Nagu näha, käsitletakse sellel lehel trollipaki ainult negatiivsest vaatevinklist. On otsesõnu kirjutatud, et trollid toovad Tallinnale ainult hukatust - kogu trollipargi majandamine olevat äärmiselt ebaefektiivne ning trollid tähendavat kaasliiklejatele potensiaalset surmaohtu.

Kogu rünnak meenutab möödunud aegu Jüri Mõisa valitsusajast, mil Tallinna trolliliiklusele taheti anda viimast hoopi. Kuigi tegeliku elu praktika näitas taaskord trollide vajalikkust ühistranspordi toimimisel, tõstab trollivaenulikkus jälle pead. Endiselt on aktuaalne küsimus: "Kellele ning millistel eesmärkidel kuulub praeguse rünnaku initsiatiiv?"


RE: Rünnak trollipargi vastu - Oxygen - 17.02.2009 23:39

See leht sai avastet juba mõnda aega tagasi ja sai sellele "Kretinismi" teemas ka viidatud. Jüri Mõisa trollivastasus seisnes selles, et temal segavat need Tiskrest kesklinna tööle sõita. Üks Eesti juhtivaid ajalehti tegi vastava eksperimendi ja põrmustas selle väite. Seekordne aktsioon on aga veel naeruväärsem kui Jüri Mõisa oma, sest see baseerub pea täielikult väljamõeldistel, fantaasiatel ja ka puht lapsikul rumalusel. Viimase näitena võib tuua selle jahumise apelsinist mis Selveri ees seisab või siis näiteks selle, et kui ajakirjandus ei ole tema jaoks ammendunud teemadest (a'la pool aastat tagasi juhtunud liiklusõnnetuse uurimise tulemustest) lugu teinud, siis järelikult on TTTK selle juhtumi "kinni mätsinud". Veel hullem. Õnnetusele mõeldakse asju juurde, et trolliparki või -juhti veelgi halvemas valguses näidata. Ma arvan, et iga vähegi kainelt mõtlev inimene saab aru, et see on kellegi isiklik jabur ja tühine ettevõtmine ning ei võta seal kirjutatut tõsiselt.
Seega ma leian, et seda ei ole mõtet siin väga pikalt lahkama hakata. Ise ma kätt ette ei pane kuna mõni võib seda minu jaoks mõneti isiklikuks teemaks pidada. Aga kui foorumi meeskonnast keegi veel minuga nõustub, siis võiks selle teema lukustada või sootuks kustutada.


RE: Rünnak trollipargi vastu - 6631 - 18.02.2009 00:06

Rahva Omakaitse tegi sellele lehele täna reklaamiCool
Mart Juur soovitas sealt vaadata, mida trollid öösel pargis teevad.


RE: Rünnak trollipargi vastu - SarveMurdja - 22.02.2009 22:36

No ma vahel isegi ei imesta, et sellised tulevad, vaatan oma inimestele sõna ei anta, tekib omaette seltskond, teisi sõimatakse, teised liitujad on pahad, ei imesta, et ka vaene Max nüüd sellega liituda võid, ise te ju oma foorumi käitumisega ju põhjustate sellise asja, mida ma arvan (vähemalt kui minuga nii käitutakse oleksin ka igati pahane ja vastumeelt sellele foorumile)......


RE: Rünnak trollipargi vastu - Helin - 22.02.2009 23:02

Kas see kui kuskil internetifoorumis piiratakse sisutühja juttu õigustab mõne asutuse alusetut laimu? Kui keegi on vastumeelt foorumile, siis mõnitagu foorumit mitte ärgu mõelgu linna asutuse kohta igasuguseid muinasjutte välja. Ja "vaene Max" ajas iga päev üht ja sama joru ja kui keegi ütles, et aitab ka, siis sai vastaja kohe sõimata ja kõikide teiste jutt oli alati loll. Oli tema arvamus ja vale arvamus.


RE: Rünnak trollipargi vastu - SarveMurdja - 22.02.2009 23:41

Kas sinu arvates on inimene loll, et ei oska hästi eesti keelt? inimen on väga tubli, vene rahvusest ja üritab eesti keeles suhelda, on selle ära õppinud....see et talle 63 liin meeldib ei saa pahaks panna, kellele meeldib ema, kellele tütar....pealegi siinne foorumi suhtumine hakkab ka minu piire ületama....see mis oli automotos, toimis, moderaatorid olid neutraalse suhtumisega...


RE: Rünnak trollipargi vastu - Helin - 22.02.2009 23:46

Oi eiii väga väga kohe väga väga tubli et eesti keelt osatakse. Aga väga toredam oleks veel see kui selles eesti keeles räägitakse ka vajalikku ja teemakohast juttu ja võiks ju viisakalt inimestega rääkida. Et noh ma vihjan sellele et ei sõimataks. Sõbralik saab ju ka olla. Ja kui Maxile öeldi ja hoiatati teda mitu korda, et ta teeb valesti midagi siis miks ta sellest midagi ei õppinud.


RE: Rünnak trollipargi vastu - Mister X - 23.02.2009 00:32

Kui olla aus, siis sündis käesolev teema minu tähelepanematusest. Kuulasin minagi 18.02 eetris olnud Rahva Oma Kaitse saadet,kus tehti juttu trolliparki puudutavast internetileheküljest. Kuna ühistranspordihuvilise inimesena pälvis mainitud koht mu elavat uudishimu (polnud seda varem avastanud!), külastasin lehekülge kohe pärast saate lõppu. Avastus osutus seekord negatiivseks - nagu juba eelnevalt mainitud, hämmastas mind seal produtseeritav õel ja märgatavalt subjektiivne kriitika trolipargi vastu. Olles veel oma "avastuse" kütkes, lõin siia uue teema, kontollimata samalaadse arutelu eelnevat olemasolu. Minu poolt oli see jäme viga ning dubleeriva arutluse võiks tõesti lukustada.

Ometi kaldub siinne jutt märksa isiklikumasse faasi. On kurb, kui keegi tunneb end teiste arvamuse tõttu ahistatult. Demokraatlik kord annab sõnaõiguse igaühele. Siiski pole seda põhiõigust lihtne tagada. Mõistan foorumi moderaatoreid, kes hoiavad foorumi kasutamise küsimustes kindlat korda. Infovaeste ja/või teineteisega sarnanevate seeriasõnumite looja "tegevusraadiust" tuleb pärast mitmendat hoiatust teatud meetmete abil piirata. Siinjuures ei mängi mingit rolli postitaja eesti keele valdamise tase. Hea tahte abil ületatakse paljud raskused.


RE: Rünnak trollipargi vastu - Liisu323 - 23.02.2009 00:39

Ma ei saa kohe mitte aru mis selle lehe mõte on.Mingi seda depood maha tegev leht?


RE: Rünnak trollipargi vastu - Mister X - 23.02.2009 01:17

Eesti lähiajalugu tunneb nii mõndagi rünnakut ühistranspordi vastu. Kord on kriitika all Tallinnas sõitvad trammid, siis trollid, vahel ka bussid. Käesolev rünnak puudutab taaskord trolliparki.

Nagu foorumi algul juba targemate foorumlaste poolt mainitud, erineb praegune "aktsioon" oma olemuselt kõigile hästituntud Jüri Mõisa vimmast trollipargi tegevuse suhtes. 1999. aastal kõneles Tallinna tollane linnapea Jüri Mõis avalikult, et majanduslikult ebaefektiivsete trollide pidamine on iseloomulik üksnes endistele sotsialismimaadele. Kusagilt toodi välja ilmselt laest võetud väide: "Troll on 30 protsenti kallim kui buss." Kõrgema võmukandja ideed toetasid teisedki linnajuhid. Trollide vältimisest ja busside eelistamisest sai ametlik poliitika. Uus konkurss toetas küll bussitransporti, kuid isegi kõik bussifirmad ei suutnud asendada trollidele määratud tööd. Ehkki hiljem üritati väita, nagu olnuks trollipargile eluõiguse kinkimine poliitikute suuremeelsus vältimaks sotsiaalse katastroofi lahvatamist, tõestasid trollid oma eksistentsivajadust reaalsuseski.

Praegune rünnak näib olevat tunduvalt väiksema mastaabiga. Pigem on see ühe või mitme eraisiku kontrollimatu tegevus. Igatahes on nad teinud väga põhjalikku tööd näiteks sellesama trollipagi-vastase lehe näol. Omaette küsimuseks on ainult selle töö väärtus ning eesmärk. Kõige julgemate spekulatsioonide kohaselt on tegemist milleski pettunud kunagiste trollipargitöötajatega. Iga mõtlev inimene mõistab niisuguste alusetute avalduste ajakajalisust, mööduvust. Ühiskondlikku huvisfääri võiks paeluda hoopis palju tõsisem probleem, mis puudutab kriitika väljendamise seni veel olematuid reegleid internetimaastikul.


RE: Rünnak trollipargi vastu - Oxygen - 23.02.2009 01:22

(23.02.2009 01:17)Mister X Kirjutas:  Ühiskondlikku huvisfääri võiks paeluda hoopis palju tõsisem probleem, mis puudutab kriitika väljendamise seni veel olematuid reegleid internetimaastikul.
See lause on puhas kuld.


RE: Rünnak trollipargi vastu - Siim - 23.02.2009 08:00

Antud portaali kodutöö on just ajaloo mõistes päris hästi tehtud (puudutatud on näiteks ka teemasid, mida ma foorumis pole näinud j.n.e), kuid nagu ma ühes teises teemas välja tõin ühe ettevõte, kust keegi kuidagi selle portaaliga seotud on, kuid antud teemaga J.O.K.K!