Ühistranspordihuviliste foorum
TAK seeria registrinumbritest - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Tallinna linnaliinid (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Foorum: Tallinna Autobussikoondis (/forumdisplay.php?fid=46)
+---- Teema: TAK seeria registrinumbritest (/showthread.php?tid=137)

1 2 3 4 5 6


RE: TAK seeria registrinumbritest - Oxygen - 11.03.2009 21:24

Või omastatakse mingi suvaline seeria ja läheb asi nullist pihta. See muidugi vähe ebatõenäolisem variant, sest siis on vaja ju kuskilt põmm tuhande numbri jagu raha välja võtta.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Volli - 11.03.2009 22:31

Kui palju neid seni kasutamata TAK-seeria numbreid veel on? Selleks aastaks veel vist jätkub, aga edasi pakun mina, et TAK ja ARK jõuavad kenasti taas kokkuleppele selles, et ka juba kunagi varem kasutusel olnud numbrid TAK-seeriast lähevad uuesti käiku Smile
Mõnedel teistel firmadel ju selles küsimuses probleeme pole, miks siis TAK-i nöögitakse?


RE: TAK seeria registrinumbritest - Toivo - 11.03.2009 22:57

Küsimus ei ole mitte selles, et ARK tahaks TAKi nöökida, vaid see numbri alles jätmise protseduur on veidi ebamugav ja keeruline, mida TAK ilmselt mõistlikuks ei pea. Numbri alles jätmiseks eraldi nö. teenust ARK-is ei ole, see saavutatakse teatud asju kombineerides ja ringi tõstes.

Nimelt nii päris ei saa, et müüakse vana buss ära või kantakse maha ja number jäetakse riiulisse alles, et see millalgi uute busside soetamisel uuesti kasutusele võtta. Selleks, et vana number uuele bussile üle kanda, tuleb samal ajal vana buss arvelt maha võtta ja uue numbriga arvele võtta ning siis see vana number uue bussi külge registreerida. See kõik aga maksab, vanasti oli 600.-, nüüd mingi aeg riigilõivud tõusid. Oluline selle juures on see, et uus buss peab sellel ajal juba olemas olema, sest vanale bussile numbri vahetust (ja seoses sellega registreerimistunnistuse vahetust) tehes, tuleb ära märkida kuhu ja kellele see vana nr läheb.

Tegelikult võiks küll nii olla, et kui era- või juriidilise isiku kasutusse on mingi erinumber kunagi antud, siis ta saab seda kasutada nii kuidas tahab. Bürokraatia.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Oxygen - 11.03.2009 23:11

Noh aga nii see asi käibki ju. Kui buss läheb mahakandmisele, siis võetakse ta ka arvelt maha. 1032 ja 3574 seisavad TAK-is ilma numbriteta. Ilmselgelt ei ole võimalik registreerida bussi mida ei ole olemas. Seega kui tuleb uus buss, siis võetakse see ARK-s arvele. Nüüd aga ongi see küsimus, et miks näiteks ei olnud võimalik Omni lõõtsale tänavu külge panna 412TAK kui see buss juba 5 aastat tagasi hingusele läks. Ma ei taha uskuda, et varem kasutamata numbri uuesti käiku andmine tuleb kallim kui päris uue numbri andmine. Pigem jääb asi ikka kuskile mujale pidama.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Toivo - 11.03.2009 23:24

(11.03.2009 23:11)Oxygen Kirjutas:  Nüüd aga ongi see küsimus, et miks näiteks ei olnud võimalik Omni lõõtsale tänavu külge panna 412TAK kui see buss juba 5 aastat tagasi hingusele läks.
See protseduur näeb välja nii, et buss (või auto), mille numbrit soovitakse üle kanda, tuleb arvelt maha võtta koos uue bussi (või auto) arvele võtmisega.
Kui buss, mille numbrit soovitakse üle kanda, on arvelt maha võetud 5a ennem uue bussi arvele võtmist, on see number põhimõtteliselt "tühistatud" alates registrist maha võtmise hetkest ning selle uuesti saamiseks tuleb kas oodata kuni ARK selle tähekombinatsiooniga numbreid väljastama hakkab või tellida see erinumbrina.


RE: TAK seeria registrinumbritest - RED - 12.03.2009 01:29

Puht huvi pärast küsin, millalgi nii aasta-kaks tagasi oli nii et numbri sai alles jätta, ning uuele sõidukile kanda, kusjuures hoiule võeti 6 kuuks numbrid, mitte ei pidanud kohe uut sõidukit registreerima.


RE: TAK seeria registrinumbritest - XTA - 14.07.2009 22:08

Numbriga 555TAK nähtud üht BMW X5 Ida-Virumaal liikumas. Seega pole see TAK seeria ei midagi erilist, saab uuesti kasutusele võtta küll. Aga tõenäoliselt ainult paraja papi eest (7000.-).


RE: TAK seeria registrinumbritest - coldrexX - 15.07.2009 11:30

(14.07.2009 22:08)XTA Kirjutas:  Numbriga 555TAK nähtud üht BMW X5 Ida-Virumaal liikumas. Seega pole see TAK seeria ei midagi erilist, saab uuesti kasutusele võtta küll. Aga tõenäoliselt ainult paraja papi eest (7000.-).

See X5 on Eurocardi omaniku oma. Big Grin
See firma ostiski 3555. Big Grin


RE: TAK seeria registrinumbritest - Oxygen - 15.07.2009 11:34

Sellisel juhul tuleb hakata pidama plaani kuidas kunagi tulevikus õnnestuks ära osta 1001 Big Grin


RE: TAK seeria registrinumbritest - raulito - 29.06.2010 19:50

Laupäeval nähtud sõiduautot numbrimärgiga 808 TAK. Saab see asi kuidagi õige olla või on mu silmanägemine õhtal?


RE: TAK seeria registrinumbritest - Neons - 29.06.2010 19:55

(29.06.2010 19:50)raulito Kirjutas:  Laupäeval nähtud sõiduautot numbrimärgiga 808 TAK. Saab see asi kuidagi õige olla või on mu silmanägemine õhtal?

Su silmanägemine on õhtal Tongue http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?pos=-3362


RE: TAK seeria registrinumbritest - PETSS - 29.06.2010 20:08

(29.06.2010 19:50)raulito Kirjutas:  Laupäeval nähtud sõiduautot numbrimärgiga 808 TAK. Saab see asi kuidagi õige olla või on mu silmanägemine õhtal?
Ehk ajad segamini .908 TAK küll sõiduauto olemas.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Oxygen - 29.06.2010 22:21

Ei ole silmanägemisel häda suurt midagi.


RE: TAK seeria registrinumbritest - PETSS - 19.02.2011 00:32

Kui nüüd järgmisel aastal tõesti 25 uut bussi peaks tulema.Siis gr numbditega asi selge antakse suwalised.Aga TAK seeria ju täis ,minu teada.Kas nüüd minnakse sama teed ,mis MRPgi,et peaasi ,et reg ja gr number kattuksid.Wähheusutaw ,et TAK omale uue seeria 999 numbrist teeb.(kuigi wõiks)


RE: TAK seeria registrinumbritest - kenn12 - 19.02.2011 00:38

Neid, numbreid minu arust vabasid on ju. Isegi mul kusagil üles kirjutatud, mis reg. numbrid vabad on.
Ja neid busse hangitakse 35 mitte 25.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Hannes - 19.02.2011 01:07

(19.02.2011 00:38)kenn12 Kirjutas:  Neid, numbreid minu arust vabasid on ju. Isegi kusagil üles kirjutatud, mis reg. numbrid vabad on.
Ja neid busse hangitakse 35 mitte 25.

Vabad küll, aga varem kasutatud numbreid vist ei tohtivat uuesti kasutusele võtta(?)


RE: TAK seeria registrinumbritest - kenn12 - 19.02.2011 03:23

(19.02.2011 01:07)Hannes Kirjutas:  
(19.02.2011 00:38)kenn12 Kirjutas:  Neid, numbreid minu arust vabasid on ju. Isegi kusagil üles kirjutatud, mis reg. numbrid vabad on.
Ja neid busse hangitakse 35 mitte 25.

Vabad küll, aga varem kasutatud numbreid vist ei tohtivat uuesti kasutusele võtta(?)
Seda küll, et varem kasutatuid numbreid uuesti kasutusse ei või võtta. Aga LKF andmetel on isegi neid numbreid, mis ei vasta millegile.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Georg - 19.02.2011 07:17

(19.02.2011 03:23)kenn12 Kirjutas:  
(19.02.2011 01:07)Hannes Kirjutas:  
(19.02.2011 00:38)kenn12 Kirjutas:  Neid, numbreid minu arust vabasid on ju. Isegi kusagil üles kirjutatud, mis reg. numbrid vabad on.
Ja neid busse hangitakse 35 mitte 25.

Vabad küll, aga varem kasutatud numbreid vist ei tohtivat uuesti kasutusele võtta(?)
Seda küll, et varem kasutatuid numbreid uuesti kasutusse ei või võtta. Aga LKF andmetel on isegi neid numbreid, mis ei vasta millegile.
LKF ei näita neid numbreid, mis olid kasutusel varem kui 01.05.2004.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Martti - 19.02.2011 09:12

(19.02.2011 00:32)PETSS Kirjutas:  Kui nüüd järgmisel aastal tõesti 25 uut bussi peaks tulema.Siis gr numbditega asi selge antakse suwalised.Aga TAK seeria ju täis ,minu teada.Kas nüüd minnakse sama teed ,mis MRPgi,et peaasi ,et reg ja gr number kattuksid.Wähheusutaw ,et TAK omale uue seeria 999 numbrist teeb.(kuigi wõiks)
Omab selline eriseeria kasutamine ja selle kasutusele võtmiseks suure raha kulutamine tõesti nii suurt tähtsust? Bussid saavad sõita ilma eriliste numbriteta sama hästi kui nende numbritega.


RE: TAK seeria registrinumbritest - Oxygen - 19.02.2011 13:39

Ettevõtte sisene registripidamine läheb veidi keerulisemaks. Kui Maanteeamet väljastab näiteks kaks ühesugust numbrit. Üks võimalus on muidugi registrinumber ja garaažinumber teineteisest täiesti laiali viia.

Ja TAK seeria on tõesti täis.